Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Elvisa Presleya
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #21
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
1. Fever
2. Power of My Love
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2022 10:40 AM przez obserw99.)
25.10.2022 10:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #22
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
na razie moje ulubione:

Kentucky Rain

ale na pewno zgłoszę coś drugiego, tylko muszę ciut posłuchać

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.10.2022 10:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #23
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
(25.10.2022 10:48 AM)AKT! napisał(a):  na razie moje ulubione:
Kentucky Rain
ale na pewno zgłoszę coś drugiego, tylko muszę ciut posłuchać
Widziałem takie zestawienie najlepszych albumów Elvisa. Zebrało się Top-56 Icon_eek takich albumów. No to masz sporo jeszcze do posłuchania Icon_lol
Na mojej długiej liście ulubionych albumów nie ma ani 1 albumu Presleya ale w tym Topie zagłosuję.
25.10.2022 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #24
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
(24.10.2022 11:12 PM)kajman napisał(a):  
Miszon napisał(a):Gdyby widział inne opcje, to z tej by się ucieszył
Niemożliwe. Gorszej opcji nie ma. Oczywiście w topie udziału brać nie będę.
W ogóle fatalny wieczór, bo kino zamknęli nim tam dotarłem.
Tak coś czułem... Ale nawet takie "A Little Less..." by Ci nie podeszło choć trochę? No chyba że już taki całkiem do niego uprzedzony jesteś.
A ten alternatywny wybór to pewnie jakieś rapsy (pan na E.?), więc nie wiem, czy rzeczywiście nie byłoby to gorsze, no może na podobnym poziomie.
A co do kina to jak to się stało, pomyliłeś godziny, czy jak się zaczął film to już zamknęli?

WOLNE MEDIA!!!
25.10.2022 11:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
Ja nie jestem specjalnie elvisowy, ale jednak ma sporo klasyków, a że nagrań od groma, to i sporo się w BTW znalazło.
Jednak tutaj ciekawa historia, którą przeklejam z drugiego forum:

Otóż oglądałem kiedyś z siostrą jakiś film (serial? Odcinek "Strefy mroku"?), w którym zaproponowana przeze mnie piosenka ("That's All Right Mama") miała ważną rolę. Mianowicie bohater był wielkim fanem Elvisa, znał wszystkie piosenki, miał wielką kolekcję nagrań, biografię w małym palcu, itp. I w pewnym momencie (nie pamiętam już w jaki sposób) przeniósł się w czasie do początku lat '50, gdzie poznał młodego Elvisa, który wtedy śpiewał w jakimś szkolnym chórze gospel (czy co tam robił w owym czasie faktyczny Elvis). Spotkanie było dość nieoczekiwane w tym sensie, że kiedy bohater zorientował się w sytuacji i kogo spotkał, nie mógł się doczekać, aby być świadkiem debiutu i wybuchu kariery Elvisa. Tyle, że ten nie chciał śpiewać w sposób, jaki mu sugerował bohater, ani tańczyć w ten "perwersyjny sposób". A prezentowane przez niego w wytwórniach piosenki, w stylu który mu odpowiadał, były odrzucane. Bohater się wystraszył, co ten Elvis robi i postanowił mu pomóc w karierze. Zaprezentował właśnie "That's All Right", ale Elvis stanowczo odmawiał, mówiąc że nie będzie śpiewał brzydkich rzeczy o swojej matce, a już na pewno nie zamierza tak tańczyć. Krótko mówiąc, był grzecznym i bogobojnym chłopcem, któremu nie była jeszcze w głowie wielka kariera.
I tutaj zachodzi cały, typowy dla "Strefy mroku" (coraz bardziej skłaniam się ku temu, że to był ten serial) twist: oryginalny Elvis, niestety nie pamiętam już w jaki sposób (w kłótni z bohaterem?) ginie! Ponieważ bohater, jako wielki fan, nie chce aby w ten sposób zmieniła się historia muzyki, przejmuje niejako jego rolę i po kolei odgrywa wydarzenia z życia (a że zna dobrze biografię i piosenki, wie jakie decyzje należy podejmować, aby nie zmienić historii). Jednak cały czas stanowi to dla niego ogromny wysiłek psychiczny, co powoduje uzależnienie od leków i jedzenia i ostatecznie przedwczesną śmierć, w takim samym wieku jak jego idol.
O, taka historyjka o podróżach w czasie z "That's All Right" w tle, które najbardziej w sumie z tego filmu zapamiętaliśmy z siostrą i namiętnie je często śpiewaliśmy, wiele lat wcześniej niż usłyszeliśmy w ogóle oryginalną wersję Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2022 11:20 AM przez Miszon.)
25.10.2022 11:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #26
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
neo01 napisał(a):Ale nawet takie "A Little Less..." by Ci nie podeszło choć trochę?
Pewnie za bardzo dyskotekowe Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.10.2022 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
obserw99 napisał(a):Widziałem takie zestawienie najlepszych albumów Elvisa. Zebrało się Top-56 Icon_eek takich albumów. No to masz sporo jeszcze do posłuchania Icon_lol
trochę już słyszałem, ograniczę się do rzeczy, które znam Icon_wink

Miszon napisał(a):Pewnie za bardzo dyskotekowe Icon_razz .
to jest niechęć organiczna, którą nic nie ma już prawa zachwiać Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.10.2022 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
Blue Christmas
It's Now or Never
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2022 12:18 PM przez Gary.)
25.10.2022 12:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #29
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
jakby ktoś się zastanawiał nad wyborem to brakuje jeszcze kilku największych przebojów elvisa jak:
"heartbreak hotel"
"mystery train"
"blue suede shoes"
"don't be cruel"
"an american trilogy"
"unchained melody"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2022 09:11 PM przez Dyfeomorfizm.)
25.10.2022 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
Ja na razie czekam.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.10.2022 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #31
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
obserw99 napisał(a):Widziałem takie zestawienie najlepszych albumów Elvisa. Zebrało się Top-56 takich albumów.
Noo, to robi wrażenie, z tym że wtedy były albumy jak teraz maxi-single, dwa utwory z jednej strony, dwa z drugiej Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
25.10.2022 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #32
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
No to jednak dodam coś z listy Dyfeo, a co mi tam:

Blue Suede Shoes

I niech ktoś ogarnie plejkę, bo mi się nie chce (tylko żeby nie wyszło, ze to znowu będę ja). Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.10.2022 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #33
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
o, ja już znalazłem coś, z czym nie umiem handlować, a czego nikt inny nie doda, a mianowicie

"Love Me"

z rzeczy, które chętnie bym zobaczył, brakuje mi jeszcze:

"Tomorrow Never Comes" (błagam jakąś dobrą duszyczkę, żeby to zgłosiła, już miałem wysyłać post, a znalazłem ten numer z serduszkiem na swoim spotify -- to jest elvis pięknie dozujący dramaturgię pozostający w jego sygnaturowym rozkroku między popem, soulem, country a rock & rollem)

"Rubberneckin'" (remiks oakenfolda był niezły, ale oryginał też totalnie daje radę)

"Only the Strong Survive" (elvis przytula memphis sam otulony nashville soundem, jeden z najbardziej emocjonalnych i autobiograficznych momentów jego najlepszej płyty)

"Trouble" (trochę serowy aranż ma ten oryginał, ale kompozycja jest naprawdę niezła)

"Crying in the Chapel" (oda do doo-wopowych lat 50., urokliwie i subtelnie, raczej niż serowo, choć trochę naiwnie, wiadomo)

okazuje się, że znam i lubię więcej elvisa niż bym przypuszczał, ale grał czasem u mnie w domu jak byłem dzieciakiem i klasycznie, jak to ja, wolałem zawsze jego drugoplanowe przeboje niż te z afisza Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.10.2022 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #34
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
kurczę ja nie umiem tak pięknie pisać, ale proszę o zgłoszenie „heartbreak hotel” choćby z przyczyn historycznych - to utwór elvisa który najbardziej przyczynił się do jego wizerunku króla rock&rolla
25.10.2022 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
Jak nikt nie zgłosi, ja na pewno dam Hotel. Nawet sobie to dziś śpiewałem, a numer jest w moim BTW.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.10.2022 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #36
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
Rubberneckin'

Radio Epsilon
25.10.2022 05:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #37
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
Z Waszych propozycji najbardziej odpowiada mi jednak
Don't Be Cruel

PS. Co to znaczy "serowy"? Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
25.10.2022 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
neo01 napisał(a):Co to znaczy "serowy"
Chyba że "czerstwy"?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.10.2022 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
obserw99 napisał(a):Jeśli dałeś radę z Modern Talking (ja się poddałem) to z Elvisem tym bardziej dasz radę.
Młode Tłoki są przeciętniakami w swoim gatunku. Elvis natomiast wszystko co śpiewał to niszczył totalnie. Nawet dobre utwory w jego wykonaniu to jest katastrofa. Takie Always on słyszałem w wielu wykonaniach i wszystkie biją na głowę wykonanie Presleya (choć większość tamtych też staram się omijać). LM Tender chyba nie słyszałem w innej wersji, ale no sorry, to jest potworek jakich mało.
miszony napisał(a):Nie ma nic gorszego od disco polo więc Kajman dasz radę z Elvisem.
Coś Ty, to co znam z disco polo (a niewiele tego jest) brzmi znacznie lepiej niż Elvis.
neo01 napisał(a):nawet takie "A Little Less..." by Ci nie podeszło choć trochę
Słyszałem na LP3 - wprawdzie z jakimś dodatkiem, ale to było całkowicie nie do przejścia.
neo01 napisał(a):ten alternatywny wybór to pewnie jakieś rapsy
Pewnie coś z tego brzmiałoby mi gorzej niż Elvis. Tylko że to byłby pewnie rap, a nie parodia rock'n'rolla, jaką wykonywał Elvis.
25.10.2022 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #40
RE: Mychartsowy Top Elvisa Presleya
Zważywszy na to, że to on zdefiniował rock'n'rolla, to może to inni byli parodią tego gatunku, ale ty po prostu wolisz parodię od oryginału? Icon_wink

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.10.2022 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości