Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 200 XXI wieku
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: TOP 200 XXI wieku
Nie wiem, po prostu szukałem przyczyny, dlaczego kompletnie nieznany numer ma najwięcej odtworzeń.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.10.2022 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #22
RE: TOP 200 XXI wieku
Chyba rzadko się w ogóle zdarza, żeby pierwszy numer na płycie nie był sinlgem. I rzeczywiście tak jest, że w sewisach streamingowych pierwsze kawałki z płyty mają generalnie najwięcej odtworzeń.
A tutaj to jest jakiś ciekawy przypadek fanowski, zdaje się. Jak ktoś nie jest blisko tego świata, to może nie mieć pojęcia, że ten kawałek w ogóle jakoś mocniej zaistniał (ja nie wiedziałbym, gdyby nie zestawienia tadzia).

WOLNE MEDIA!!!
19.10.2022 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: TOP 200 XXI wieku
tadzio3 napisał(a):No tak, w sumie nigdy nie tworzyłeś innych zestawień oprócz ogólnego topu wszech czasów.
robię tylko na potrzeby różnych topów tu czy na forum LP3.
a ogólny twc mi w zupełności wystarcza, bo on stanowi wszystko. każdy inny top można traktować jako przefiltrowanie tego topu przez jakieś kryteria Icon_wink2.
19.10.2022 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: TOP 200 XXI wieku
neo01 napisał(a):I rzeczywiście tak jest, że w sewisach streamingowych pierwsze kawałki z płyty mają generalnie najwięcej odtworzeń.
No nie, myślę, że się to zdarza, ale jest to zdecydowana mniejszość. Na dowód teraz sprawdziłem 10 losowych albumów ze spotify ze swojej biblioteki i na 10 sprawdzonych w jednym przypadku tak się zdarzyło, że akurat pierwszy utwór z płyty miał najwięcej odtworzeń.
neo01 napisał(a):to jest jakiś ciekawy przypadek fanowski, zdaje się. Jak ktoś nie jest blisko tego świata, to może nie mieć pojęcia, że ten kawałek w ogóle jakoś mocniej zaistniał (ja nie wiedziałbym, gdyby nie zestawienia tadzia).
To jest jeden z takich przypadków, gdzie piosenka jest wyjątkowo lubiana wśród fanów, mimo że nie była singlem i nie była w radach puszczana.
Byłem 3 razy na koncercie Korteza i za każdym razem "Pierwsza" była odbierana z ogromnym entuzjazmem widzów.
ku3a napisał(a):a ogólny twc mi w zupełności wystarcza, bo on stanowi wszystko. każdy inny top można traktować jako przefiltrowanie tego topu przez jakieś kryteria
No tak, w Twoim przypadku gdy masz aż 1000 utworów na liście możesz tak robić Icon_smile2 U mnie z top 300 nie da się stworzyć większego zestawienia samych polskich, czy też z XXI wieku.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
21.10.2022 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #25
RE: TOP 200 XXI wieku
tadzio3 napisał(a):No nie, myślę, że się to zdarza, ale jest to zdecydowana mniejszość. Na dowód teraz sprawdziłem 10 losowych albumów ze spotify ze swojej biblioteki i na 10 sprawdzonych w jednym przypadku tak się zdarzyło, że akurat pierwszy utwór z płyty miał najwięcej odtworzeń.
Trochę się nie zrozumieliśmy. Chodziło mi raczej o to, że wśród nie-singli te kawałki z początku płyty mają pewien "handicap".

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2022 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: TOP 200 XXI wieku
neo01 napisał(a):A tutaj to jest jakiś ciekawy przypadek fanowski, zdaje się. Jak ktoś nie jest blisko tego świata, to może nie mieć pojęcia, że ten kawałek w ogóle jakoś mocniej zaistniał (ja nie wiedziałbym, gdyby nie zestawienia tadzia).
różne zespoły mają takie "fanowskie" przeboje. czyli utwory które albo w ogóle nie były singlami, albo tylko w niektórych rozgłośniach były grane, a na koncertach są murowanymi pewniakami i publika czeka kiedy wreszcie zostaną zagrane Icon_smile2.
21.10.2022 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #27
RE: TOP 200 XXI wieku
No tak... "Yellow Ledbetter" Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2022 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #28
RE: TOP 200 XXI wieku
Albo "Katasza".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.10.2022 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #29
RE: TOP 200 XXI wieku
Akurat "Kataszy" w ostatnim czasie to raczej często nie grali, ale fakt, że to bardzo lubiany przez publikę kawałek.

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2022 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowanie XXI wieku tadzio3 102 27 223 02.10.2007 11:08 AM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości