Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Arethy Franklin
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
No ale później też nagrywała dużo "starych" rzeczy, więc specyfika lat 60 i wcześniejszych swoją drogą, a blues i gospel swoją.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.10.2022 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
to ja zgłaszam jako mój drugi numer:

"Don't Play That Song (You Lied)"

(też cover, ale powiedzieć, że uczyniła ten numer swoim własnym to mało)

i gdyby ktoś nie miał pomysłu, to ja mam jeszcze kilka:
"Spirit in the Dark" i "One Way Ticket" -- znakomite oryginały z tej samej płyty co mój typ
"A Deeper Love" -- to Aretha z lat 90. w house'owej odsłonie, znam to od dziecka, bo wykorzystano to w "Zakonnicy w przebraniu"
"Day Dreaming" -- chyba największy przebój, którego jeszcze tutaj brakuje, niesamowicie smooth, ale nadal z charyzmą, byłoby szkoda, gdyby go zabrakło

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2022 12:10 PM przez AKT!.)
05.10.2022 09:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
i jeszcze "Call Me" -- kolejny nieśmiertelny klasyk, nawet jeśli nie wielki radiowy przebój, i oryginalny utwór Arethy, z tej samej płyty, z której Eveno wybrał cover, skarżąc się, że same covery Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.10.2022 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
AKT! napisał(a):to Aretha z lat 90. w house'owej odsłonie, znam to od dziecka, bo wykorzystano to w "Zakonnicy w przebraniu"
To czekało na mnie, ale skoro już padło... Icon_wink

"A Deeper Love"

Drugie później, ale na pewno coś się znajdzie.

http://rateyourmusic.com/~meni
05.10.2022 11:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
Call Me
Day Dreaming
05.10.2022 11:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
To ja dorzucam do braków:
- A Change is Gonna Come
- Dr. Feelgood
- A Song For You
Czyli świetne, emocjonalne ballady, idealna interpretacja, świadome śpiewanie. Ten drugi numer swoją drogą brzmi tak, jakby był z repertuaru Joe Cockera, tylko by trzeba gitary rockowe dodać zamiast pianina.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2022 01:37 PM przez Miszon.)
05.10.2022 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
(04.10.2022 06:41 PM)ku3a napisał(a):  The House That Jack Built
A ten wszędzie z tą Metalliką!
Icon_wink Icon_lol

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.10.2022 01:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
masz mnie, wziąłem to tylko ze względu na tytuł Icon_mrgreen. w życiu tego kawałka nie słyszałem Icon_mrgreen.
05.10.2022 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
michal_paszcza napisał(a):Call Me
Day Dreaming
meni napisał(a):"A Deeper Love"
ekstra, dzięki! Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.10.2022 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
(05.10.2022 02:13 PM)ku3a napisał(a):  masz mnie, wziąłem to tylko ze względu na tytuł Icon_mrgreen. w życiu tego kawałka nie słyszałem Icon_mrgreen.
A grałem go w pierwszej audycji Hey Joe!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.10.2022 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Nov 2018
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
1. Lean On Me
2. See Saw


Inne ciekawe:
Young, Gifted and Black
Skylark
Drown in My Own Tears
Night Life
Bridge Over Troubled Water
Spirit in the Dark
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2022 05:07 PM przez obserw99.)
05.10.2022 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
Miszon napisał(a):A ten wszędzie z tą Metalliką!
Z jaką Metallicą? To mi się kojarzy z zupełnie innym Larsem.
AKT! napisał(a):One Way Ticket
Aż musiałem sprawdzić czy to jest to, co wykonywało Temptations, ale wygląda na to, że nie.
Swoją drogą ciekawostka: nagrała tyle coverów, a ja wielki ich miłośnik wybrałem jej własny utwór.
05.10.2022 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
obserw99 napisał(a):Night Life
wow, nie miałem świadomości, że to śpiewała! to kapitalny numer williego nelsona

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.10.2022 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
ja dzisiaj przez większość dnia słuchałem Arethy i już złożyłem swój wstępny głos i brakuje mi w nim jednej cudownej piosenki, którą znam od lat i na papierze, nie spodziewałbym się w ogóle tego, że ten brak odczuję, a mianowicie:

Wholy Holy

to cover Marvina Gaye'a z "What's Going On", ale absolutnie odmieniony, przearanżowany i kapitalnie wykonany na żywo podczas koncertu "Amazing Grace"
bardzo proszę dobrą duszyczkę o dodanie ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.10.2022 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
Wholy Holy
05.10.2022 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Nov 2018
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
(05.10.2022 05:18 PM)AKT! napisał(a):  
obserw99 napisał(a):Night Life
wow, nie miałem świadomości, że to śpiewała! to kapitalny numer williego nelsona
Ciężko było mi wybrać 2 propozycje. Wydaje mi się, że Lady byłaby zadowolona z tego Topu i też z tego utworu. Ciekawe czy ktoś z Was zapraszał kiedyś Lady do głosowania w Topach na Mycharts? Mnie kiedyś zaprosił Kajman za co mu dziękuję bo to świetna zabawa chociaż z czasem wolnym u mnie nie za ciekawie Icon_cool.
05.10.2022 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
Dyfeomorfizm napisał(a):Wholy Holy
bardzo dziękuję!

obserw99 napisał(a):Ciężko było mi wybrać 2 propozycje. Wydaje mi się, że Lady byłaby zadowolona z tego Topu i też z tego utworu.
ja jednak jestem przyzwyczajony do trochę innego aranżu wokalnego, dodałem sobie na plejlistę, ale będę potrzebował czasu, żeby się przyzwyczaić

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2022 05:39 PM przez AKT!.)
05.10.2022 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
O ile wiem, lady nie ma konta na MC, ale ma na Sebastosie, tylko nie wiem, czy tam jeszcze zagląda (kiedyś postowała swoją listę na pewno). W sumie można do niej napisać, chociaż nie wiem, czy tak bardzo entuzjastycznie podeszłaby do tego topu (nie wszystko tu jest jednak bluesem i okolicami Icon_wink).

WOLNE MEDIA!!!
05.10.2022 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Nov 2018
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
(05.10.2022 06:19 PM)neo01 napisał(a):  O ile wiem, lady nie ma konta na MC, ale ma na Sebastosie, tylko nie wiem, czy tam jeszcze zagląda (kiedyś postowała swoją listę na pewno). W sumie można do niej napisać, chociaż nie wiem, czy tak bardzo entuzjastycznie podeszłaby do tego topu (nie wszystko tu jest jednak bluesem i okolicami Icon_wink).
Ostatnio był Robbie i Celina więc u Arethy w porównaniu z nimi jest sporo bluesa Icon_smile2
05.10.2022 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin
No w porównaniu z nimi to ja wiem, że tak, tylko jednak lady jest dość monotematyczna, jeśli chodzi o preferowaną przez Nią muzę. Myślę, że jak ktoś zgłosi Bonamassę albo BB Kinga, wtedy można śmiało do niej pisać Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
05.10.2022 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości