Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
kajman Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 41 879
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
ku3a napisał(a):randomowo
Proszę nie używać trudnych słów. A moje listy pokrywają się z moim gustem.
O latach więcej będzie następnym razem. Teraz tylko informuję, że pojawiły się utwory nowsze od wszystkiego co się pojawiło do tej pory. Myślałem, że było dwóch takich wykonawców, ale jeden z nich wydał utwór kilka dni wcześniej niż Kinit Her, chociaż prawie na pewno nagrał to później. Ale jest wykonawca z utworami z roku obecnego.
Większość wykonawców z tej dziesiątki pojawi się jeszcze, więc ich sobie daruję. Stwierdzę tylko że i czwarty z gigantów się tutaj pojawił.
100 - Po rozpadzie MVNH Hołdys stworzył nowy zespół. Znane są (z tego co mi wiadomo) trzy ich utwory, z których jeden pojawił się tylko w koncertowym wydaniu Perfectu. Z pozostałej dwójki w polskim topie pojawili się Ludzie, ale przy przesłuchaniach do tego topu lepiej zabrzmiał mi jednak Idol.
100 Plugawy Anonim - Idol
99 Krystyna Prońko - Może pisać to palcem na wodzie
98 Scott Bradlee's Postmodern Jukebox & Juliette Goglia - Teenage Dream
97 Krystyna Prońko & Zbigniew Wodecki - Wspomnienia tych dni
96 Perfect - Droga bez łez
95 Pink Floyd - Grantchester Meadows
94 Mateusz Pospieszalski Quintet - Jerycho
93 Łucja Prus - Dookoła noc się stała
92 Perfect - Nie bój się tego wszystkiego
91 Scott Bradlee's Postmodern Jukebox & Therese Curatolo & Jabu Graybeal - Roaring 20s
08.06.2024 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec

Na literkę P da się zauważyć zdecydowaną dominację l. 70-tych, bo z tego okresu pochodzi 45 utworów, przy czym o ile do tej pory zdecydowanie lepiej wypadała ich pierwsza połowa to tutaj druga wygrywa 35:10. Dobrze zaprezentowały się lata 80-te z 23 utworami i 10-te z 21. Pozostałe pozostały daleko w tyle.
Jeżeli chodzi o poszczególne lata, to wybijają się trzy: 1975 z 13 utworami, 1979 z 11 i 1982 z 10. O zwycięstwie tego pierwszego decydowały dwie płyty, a mogło by być ono bardziej okazałe, ale utwory z jednej z nich miały premierę wcześniej.
89 - Zawsze to był jeden z moich ulubionych utworów Peszek. Tym razem zabrzmiał mi najlepiej, co jednak nieco mnie zaskoczyło.
88 - To jedno z największych zaskoczeń topu z dwóch powodów. Kompletnie nie pamiętałem o tej wersji, a już nie wpadłbym na to, że ona się pojawi, a pierwowzór nie. Był on moim faworytem z nagrań Portishead i faktycznie wypadł najlepiej, ale okazało się, że to nie wystarczyło.
85 - Możliwe, że to najpóźniej nagrany utwór w tym topie, ale nie najpóźniej wydany. U mnie cały czas na liście, co akurat nie dziwi, bo inne Karpie bywały dłużej. Ale z nagrań PPR wypadł zdecydowanie najlepiej.
82 - A to jest jeden z najnowszych utworów w całym topie (z tej płyty jeszcze coś się pojawi), a zarazem z tych utworów, które były na mojej liście debiutował najpóźniej.
81 - Sztandarowy utwór z płyty wyjątkowo ważnej w czasie wydania, bo pojawiła się w r. 1981.
90 Perfect - Lokomotywa z ogłoszenia
89 Maria Peszek - Mam kota
88 Powderfinger - Glory Box
87 Mateusz Pospieszalski Quintet - Patrz
86 Scott Bradlee's Postmodern Jukebox & Cunio - Video Killed The Radio Star
85 Przyjaciele Pewnej Ryby 2023 - Karp umiarkowanie sentymentalny
84 Krystyna Prońko - Życzenia wesołych świąt
83 Pink Floyd - Wish You Were Here
82 Renata Przemyk & Dagadana - Na brzegu
81 Krystyna Prońko - Psalm stojących w kolejce
09.06.2024 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator

Liczba postów: 19 176
kajman napisał(a):A moje listy pokrywają się z moim gustem.
ale jak utwór jest na 9. miejscu w topie zespołu i jako jedyny łapie się do kandydatów w twc, to co tu się z czym pokrywa?... Icon_rolleyes
09.06.2024 09:22 PM
kajman Offline
Stały bywalec

ku3a napisał(a):ale jak utwór jest na 9. miejscu w topie zespołu i jako jedyny łapie się do kandydatów w twc, to co tu się z czym pokrywa?...
No fakt, trochę nie pasuje, ale w danym momencie ten utwór podchodził mi najbardziej, a przedtem nie. Sam nie zawsze to ogarniam i decydują moje uszy.
09.06.2024 10:15 PM
kajman Offline
Stały bywalec

Po P kolejna aktualizacja roczników (kolejna będzie po S).
50 - 2
60 - 85
70 - 252
80 - 150
90 - 66
00 - 101
10 - 143
20 - 69
Czyli szansa, że 70-te nie wygrają praktycznie nie istnieje. Walka o drugie miejsce będzie trwać pewnie do samego końca, na dalszych miejscach też może się pozmieniać.
77 - O ile z pankiem mi nie po drodze to pewien kierunek w postpunku bardzo mi odpowiada. Dobrze to widać na przykładzie The Pop Group, tutaj dochodzi Ojciec Ubu, którego jeszcze zbyt mało znam. Ale i tak mają swojego przedstawiciela.
76 & 73 - W polskim topie tylko jeden utwór, który był niżej, tutaj aż pięć, przy czym jeden z nich, Autoportret, z późniejszej płyty. A nie wszystkie płyty Mateo znam (nawet rzekłbym, że mniejszość).
75 - Wielki hit na mojej liście, ale potem pojawił się jeszcze większy. Trafił na nią z opóźnieniem, bo po kilku rozczarowujących utworach jakoś mnie nie ciągnęlo do płyty.
72 - Akurat ten pies nie spowodował, że utwór jest tak wysoko. I bez niego to jest kapitalny utwór, ale mam wrażenie, że ten zwierzęcy akompaniament powoduje, że jakoś na to nie zwraca się uwagi.
71 - W Korowodzie II zawsze najbardziej przeszkadzała mi perkusja, która zaciemnia zalety tego utworu. Tutaj perkusja jest jednym z największych atutów, a Ostaszewski też ma solówkę na flecie, chociaż nie tak rozbudowaną.
80 Robert Plant - Like I've Never Been Gone
79 Łucja Prus - Kocham się w poecie
78 Perfect - Pepe wróć
77 Pere Ubu - Laughing
76 Mateusz Pospieszalski - Autoportret radosny
75 Renata Przemyk - Wilk
74 Perfect - Strażak
73 Mateusz Pospieszalski Quintet - To co ma się w końcu stać
72 Pink Floyd - Seamus
71 Plateau & Martyna Jakubowicz & Jacek Ostaszewski - Korowód
10.06.2024 08:06 PM
neo01 Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 10 602
kajman napisał(a):No fakt, trochę nie pasuje, ale w danym momencie ten utwór podchodził mi najbardziej, a przedtem nie. Sam nie zawsze to ogarniam i decydują moje uszy.
Jak chyba zazwyczaj Icon_wink
Fakt, że to dosyć dziwne. Ale tłumacząc kajmana można powiedzieć, że to na tyle nieinteresujący dla niego wykonawca, że nie przyłożył się wcześniej do odsłuchów, a poza tym - mogła właśnie zdecydować kwestia chwili, że akurat takie energetyczne granie Ci teraz najlepiej podeszło.

WOLNE MEDIA!!!
10.06.2024 08:15 PM
kajman Offline
Stały bywalec

neo01 napisał(a):mogła właśnie zdecydować kwestia chwili
Przy tej namiastce ma duże znaczenie, ale we właściwym topie pewnie zadziała to w mniejszym stopniu.
10.06.2024 08:17 PM
neo01 Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 10 602
No ale przesłuchiwałeś wówczas kilka razy?

WOLNE MEDIA!!!
10.06.2024 08:44 PM
kajman Offline
Stały bywalec

Ale w mniejszym przedziale czasowym niż będzie w topie.
10.06.2024 10:19 PM
kajman Offline
Stały bywalec

Jak zawsze piszę też i tutaj o wynikach polskich utworów. I nigdy jeszcze tak dobrze polszczyzna nie wypadła (co pewnie już dało się zauważyć). Na 115 utworów 75 wykonali polscy wykonawcy. W porównaniu z polskim topem zabrakło 20 utworów, a doszło 35 nowych. Ale to tylko tak wygląda dobrze dla tych dochodzących, bo 10 z tych utworów nie było branych pod uwagę wtedy, gdyż 8 nie istniało, do jednego wtedy nie udało mi się dotrzeć, a o jednym nie pamiętałem. Sumarycznie trzej wykonawcy mają cztery utwory więcej, a jeszcze jeden sześć.
68 - Sądzę, że ten utwór w innej aranżacji zaszedłby znacznie wyżej, bo te klawisze, które towarzyszyły wokalistce to coś, czego bardzo nie lubię. I tutaj też mnie drażniły, ale utwór sam w sobie ma taką moc, że się załapał.
65 - Myślę, że ci, którzy znają mnie dłużej mogli się spodziewać, że jeżeli pojawią się jakieś Karpie, to ten będzie najwyżej. Ponad dwa lata na mojej liście, w marcu pierwszego roku pobytu osiągnął szczyt.
70 Krystyna Prońko - Małe tęsknoty
69 Perfect - Bla bla bla
68 Krystyna Prońko - Modlitwa o miłość prawdziwą
67 The Pop Group - Snowgirl
66 Krystyna Prońko - Dwa anioły
65 Przyjaciele Karpia 2014 - Duża Ryba
64 Renata Przemyk & Dagadana - Córeńko
63 The Pop Group - Thief Of Fire
62 Procol Harum - The Dead Man's Dream
61 Łucja Prus & Wojciech Młynarski - Chianti, chianti
11.06.2024 07:14 PM
kajman Offline
Stały bywalec

Chyba już jest oczywiste, jaka czwórka wykonawców zdominowała to zestawienie. Trójka z nich pochodzi z Polski i to spowodowało, że rodzime utwory dominują w tym zestawieniu. Ale chyba jeszcze nie ma pewności, kim jest zdecydowany lider (i następna dziesiątka pewnie nie rozwieje wątpliwości - pomóc może tylko znajomość mojego gustu).
56 - Pierwsze moje skojarzenie z POS to ten utwór. Co ciekawe, no mojej liście są utwory, które osiągnęły tamże zdecydowanie więcej. Tutaj innych utworów po pierwszym przesłuchaniu w ogóle nie brałem pod uwagę.
60 Renata Przemyk - RekWijeM
59 Krystyna Prońko & Halina Frąckowiak - Tam gdzie lekki wieje
58 Perfect - Co za hałas, co za szum
57 Krystyna Prońko - Idąc za sobą
56 Pain Of Salvation - Yellow Raven
55 Perfect - Idź precz
54 Pod Budą - Blues o starych sąsiadach
53 The Pop Group - The Boys From Brazil
52 Perfect - Strzelec wyborowy
51 Robert Plant - Slow Dancer
12.06.2024 09:32 PM
kajman Offline
Stały bywalec

Jak skończę ten post to będę znał już ostateczną kolejność. Ale na razie piąta dziesiątka.
50 - Najdłuższy utwór wykonywany przez Prońko. Z rewelacyjnym Komanem połączył siły Waglewski, który grywał wówczas w Osjanie i jak na moje słychać to w tym utworze.
49 & 47 & 44 & 43 - Dziesiątka zdominowana przez Perfect. Po utworze z pierwszych płyt i dwa z ostatniej. Obracam to najwyżej notowany ich utwór, który nie pojawił się w moim polskim topie.
46 - Z dwóch piosenek zespołu wyżej jest ta, od zawsze moja ulubiona. Szczególnie uwielbiam końcówkę utworu.
45 - Prince w większości to nie moja bajka, ale ten jeden utwór musiał się w tym topie pojawić.
42 - Z dwóch najbardziej znanych (przynajmniej w moim odczuciu) utworów zespołu zdecydowanie wyżej jest ten, ale Bielszy odcień też bardzo cenię. Odpadł dopiero w dogrywce.
50 Krystyna Prońko - Trawiaste przywidzenia
49 Perfect - Obracam w palcach złoty pieniądz
48 Renata Przemyk & Dagadana - Koniec. Cześć pieśni
47 Perfect - Tylko mnie kołysz
46 Pod Budą - Ballada o ciotce Matyldzie
45 Prince - Purple Rain
44 Perfect - Kocham się w życiu
43 Perfect - Objazdowe nieme kino
42 Procol Harum - Grand Hotel
41 Renata Przemyk & Dagadana - Kołysz mnie
14.06.2024 09:08 PM
kajman Offline
Stały bywalec

39 - Najwyżej tu notowany utwór Planta (ale bardzo możliwe, że gdybym robił top za jakiś czas to wyżej byłby 51 tutaj Slow Dancer). Tak się złożyło, że dwa utwory były z roku 1982, a dwa (w tym ten) z 2014 i jakoś wszystko pomiędzy wypadło słabiej.
38 - Tutaj z kolei najwyżej notowany utwór Pop Group, jeden z czterech z kapitalnej debiutanckiej płyty Y. Z popem to on nie ma nic wspólnego i jest zaliczany do post-punku, co mnie trochę dziwi, bo daleko mu do punkowej prostoty.
37 - Piękna bossa nova. Dla mnie wspaniałym pomysłem było dodanie w tym utworze wokalu pana Janusza. Piękny, ciepły głos to dodatkowy atut tego utworu.
34 & 33 - Niewiele pamiętam z filmu Lucky Man (który bardzo mi się podobał), ale w pamięci pozostały dwie piosenki, których pewnie bym nie znał, gdybym nie widział filmu. A utwory znakomite i jakoś tak się złożyły, że są obok siebie (chociaż w moim odczuciu są w zupełnie innych klimatach).
32 - Większość utworów Prońko śpiewanych w tym topie pochodzi z jej płyt i była pisana z myślą o niej. Ta z kolei raczej nie, bo pochodzi z napisanej przez Woźniaka muzyki do spektaklu Lato Muminków, który dopiero później zarejestrowano na płytach i kasetach. To jeden z dwóch utworów, które były grane w radio i zaistniały jako samodzielne twory.
31 - Mój nr 1 w topie Renaty Przemyk, tym razem nie załapał się nawet na podium, a wyprzedziły go nie tylko utwory, które poznałem później, ale także takie, które były za nimi. W topie polskim też nie był najwyżej, ale utwór, który go tam wyprzedził tutaj był na 60.
40 Perfect - Dobre dni
39 Robert Plant - Embrace Another Fall
38 The Pop Group - Don't Call Me Pain
37 Łucja Prus & Janusz Strobel - Czas rozpalić piec
36 Krystyna Prońko - Papierowe ptaki
35 Krystyna Prońko - Poranne łzy
34 Alan Price Set - O Lucky Man
33 Alan Price Set - Poor People
32 Krystyna Prońko - Senna kołysanka
31 Renata Przemyk - Zwyczajny handlarz klaserami
16.06.2024 08:19 PM
kajman Offline
Stały bywalec

29 - Najwyżej notowany solowy utwór Prońko z l. 80-tych. Zdecydowanie wolę to, co robiła w l. 70-tych ze szczególnym uwzględnieniem pierwszej płyty, z której pochodzi miejsce 30.
28 & 22 - Zwycięzca drugiego i pierwszego topu zespołu, które tym razem uległy trzem innym utworom zespołu. Z tych wyższych z jednej z tych płyt coś się pojawi, z drugiej nie. No ale są płyty, z kt6órych nie pojawi się nic (w tym z tej najbardziej znanej).
27 - Powracamy do Kolędy nocki, z której tym razem najlepiej zabrzmiał mi duety Prońko z Haremzą (którą bardzo cenię, a która niestety jest raczej zapomniana).
24 - Zespół zachwycił mnie od początku, a ten utwór szybko został nrem 1 na mojej liście. Z perspektywy czasu uważam, że to jest najlepsza ze znanych mi ich płyt. Jako najważniejszy uznałem nazwę zespołu, stąd utwory są na P, a nie na B (gdybym postawił na nazwisko lidera).
21 - Mocno cenię Dziewiątą płytę zespołu, a ten utwór zawsze był z niej ulubionym. No i jest najwyżej notowanym utworem grupy.
30 Krystyna Prońko - Spójrz, spójrz
29 Krystyna Prońko - Bożek gorzelny
28 Pink Floyd - The Trial
27 Krystyna Prońko & Teresa Haremza - Psalm o gwieździe
26 Renata Przemyk - Zabijany
25 Łucja Prus - Umówmy się na stare lata
24 Scott Bradlee's Postmodern Jukebox & Kaeyra - In The Air Tonight
23 Renata Przemyk - Aniołek
22 Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond (Parts I-V)
21 Procol Harum - Pandora Box
18.06.2024 03:22 PM
kajman Offline
Stały bywalec

19 - Utwór napisał Janusz Koman dla założonej przez siebie grupy Land (dowiedziałem się o tym i pierwszy raz usłyszałem utwór niedawno), a potem dał ją do wykonania Prońko. Kompletnie o nim nie pamiętałem i trafiłem na niego przypadkiem przy poszukiwaniach innego utworu. No i załapał się do topu.
18 - Jak utwory z Ummygummy traktowałem jako całość tutaj postąpiłem inaczej, ponieważ nie stanowiły ciągłości na płycie. No i zabrzmiało mi to ciekawiej niż pierwsza część utworu i to na tyle, że jest wyżej mimo słabszego fragmentu (już nie pamiętam, w którym momencie utworu).
17 - Dziwny utwór, ale jak dla mnie kapitalnie pomyślany, zbudowany i wykonany. Od zawsze jeden z ulubionych utworów zespołu.
16 - Utwór w nieco innych klimatów niż większość utworów Prus. Nie jest to liryczna ballada, z którą najbardziej mi się Łucja kojarzy, lecz trochę zwariowana (textowo także) piosenka z raczej nietypowym dla tej artystki instrumentarium.
14 - Często podobają mi się utwory, w których instrumentalista gra na nietypowym dla siebie instrumencie. Tutaj Sygitowicz zamienił gitarę na fortepian i był to strzał w dziesiątkę. Powstał kapitalny utwór, zawsze będący dla mnie jednym z najlepszych nagrań zespołu, a tym razem zaszedł najwyżej.
13 - Zawsze dla mnie czołówka nagrań PF, tutaj najlepiej notowany. Ostatecznie do topu tylko Cygaro się nie załapało (ale 80% utworów to nie jest najlepszy płytowy wynik tego topu.
12 - Urzekła mnie najnowsza płyta Renaty, nagrana z DagąDaną. Aż pięć utworów z niej znalazło się w tym topie. Ten zaszedł najwyżej. Ale nie jest to jeszcze podium nagrań Renaty.
20 Krystyna Prońko - Wszystko za grosz
19 Krystyna Prońko - Podaruj mi blues
18 Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond (Parts VI-IX)
17 Pink Floyd - Several Species Of Small Furry Animals Gathered Together In A Cave And Grooving With A Pict
16 Łucja Prus - Nie mam woli do zamęścia
15 Krystyna Prońko - Po co ci to chłopcze
14 Perfect - Niewiele Ci mogę dać
13 Pink Floyd - Welcome To The Machine
12 Renata Przemyk & Dagadana - Kiedy zamknę oczy
19.06.2024 08:12 PM
Yacy Offline
Super Moderator

Liczba postów: 18 264
Facebook Last.fm
Kiedyś coś tu napiszę.
Ale zaskakujesz mnie Renatą.
Ilościowo i nowościowo również. Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.06.2024 09:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec

Yacy napisał(a):Ale zaskakujesz mnie Renatą.
Sam siebie zaskoczyłem.
Yacy napisał(a):Ilościowo
A dwie Renaty, które były w topie, tutaj się nie załapały. Ale za to doszło sześć.
19.06.2024 09:18 PM
kajman Offline
Stały bywalec

9 - Wprawdzie to cover Collinsa był pierwszym przebojem zespołu, ale potem zdecydowanie lepiej brzmiała mi kapitalna przeróbka utworu My Chemical Romance. Tutaj też wypadła najlepiej.
6 - Utwór nigdy nie doczekał się wersji studyjnej, a i wersja koncertowa jest trudna do znalezienia. Utwór pojawił się w Opolu w '77 i znalazł się w pierwszej dziesiątce koncertu premier (w którym drugie miejsce zdobyło Kocham się w poecie też w wykonaniu Łucji Prus). Swoją drugą nie wiem czy kiedykolwiek w czasach komuny na opolskim festiwalu znalazł się utwór o tak jednoznacznie religijnym przesłaniu (i do tego znalazł się na kasecie z tej edycji).
11 Renata Przemyk - Moneta
10 Renata Przemyk & Kasia Nosowska - Kochana
9 Scott Bradlee's Postmodern Jukebox & Joey Cook - Welcome To The Black Parade
8 Krystyna Prońko - Umarłe krajobrazy
7 Krystyna Prońko - A gdzież są te drogi
6 Łucja Prus - Drugi brzeg
20.06.2024 05:00 PM
kajman Offline
Stały bywalec

5 - Z całym szacunkiem dla oryginału (ostatecznie jest bardzo wysoko) to jednak ta wersja brzmi mi lepiej. Czy wokalnie to musiałbym się zastanowić (a jakoś nie czuję potrzeby), ale to piano to jest strzał w dziesiątkę i idealnie mi pasuje do tego utworu.
4 & 3 & 2 - Od początku się zanosiło na taką dominację nie tylko Prońko, ale także jej debiutanckiej płyty, z której w tym topie pojawiły się wszystkie utwory. Na pewno jest w tym zasługa kompozytora większości utworów (tych trzech, a także z miejsc 7 i 8), a także lidera towarzyszącego zespołu, Janusza Komana.
1 - To utwór, który był na czele listy utworów, które chciałem znaleźć i przez długi czas mi się to nie udawało. Zawsze uważałem go za świetny i to się potwierdziło, gdy wreszcie na niego trafiłem. Utwór pochodzi z tego samego roku co debiutancka płyta i też jest dziełem Komana (chociaż z tego co pamiętam wykorzystał tam Chameleona Hancocka).
5 Renata Przemyk & Igor Herbut - Kochana
4 Krystyna Prońko - Ciemności złote, ciemności srebrne
3 Krystyna Prońko - Anioł i róża
2 Krystyna Prońko - Biedna
1 Krystyna Prońko - Bramy snu

Literka Q po pierwsze ma za mało reprezentację, po drugie jest jakby nieco monotematyczna w kwestii wykonawców więc przerzuciłem do dodatków i przerzuciłem się na R. Teraz jestem przy bogatym dorobku wykonawców z Red w nazwie więc sporo jeszcze przede mną.
21.06.2024 04:28 PM
kajman Offline
Stały bywalec

Wstępne przesłuchania literki R skończyłem już jakiś czas temu i zagłębiłem się już nieco w S (oj, tu będzie horror). R jak na niezbyt liczną reprezentację spisało się nieźle, bo w grze jest jeszcze 108 utworów, z czego 43 mają już zapewnione miejsce w ostatecznej rozgrywce. Tylko że tak dużo utworów jest w znacznym stopniu zasługą trójki wykonawców. Jeden z nich ma 33 utwory, czyli jeżeli dobrze pójdzie dogrywka to może być ich więcej niż u Prońko. No ale w dogrywce jest 18 piosenek więc musi przejść sporo więcej niż połowa, żeby tamten wynik pobić. Dwóch pozostałych ma 20 i 18 utworów, z czego 11 i 10 w dogrywce, co oznacza, że teoretycznie mogą skończyć z mniej niż 10 piosenkami w finale (chociaż to bardzo mało prawdopodobne).
No ale to za czas jakiś. W tym tygodniu (planuję środę) dogrywka, a dopiero w kolejnym ostateczne przesłuchania. Ten tydzień przeznaczam na płyty, których wstępnie (już rok temu) wybrałem sobie 101. Przejrzę sobie literki i zobaczę czy coś nie dojdzie.
30.06.2024 09:06 PM
Odpowiedz