Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
20 - Tytułowy utwór z mojej ulubionej płyty Kate stracił nieco dzięki końcówce brzmiącej mi gorzej niż reszta utworu.
19 - Pokochałem ten utwór za text, ale tutaj jest tak wysoko dzięki kapitalnej muzyce (chociaż oczywiście słowa nadal mi przywalają, ale to traktuję jako bardzo miły bonus).
17 - Absolutnie mój ulubiony utwór Bukartyka, świetny muzycznie (a gdybym oceniał także text to byłoby wyżej podobnie jak Korrida - ale pomijając wszystko jak porównywać słowa, które rozumiemy z tymi, których nie rozumiemy).
16 - Kolejny utwór, który wydawał mi się kandydatem jeżeli nie na podium to tuż za. Mimo że wiem o czym mówi zawsze odbierałem go jako ciepły i radosny.
15 - Numer 1 w topie zespołu, ale jak widać przegrał z Małpą, a wyżej będzie coś jeszcze od nich.
14 - Nr 1 Loków, w moim polskim topie miejsce 78. Nieco wyżej jest tam BJ z 12.
11 - Kapitalna interpretacja na wokal i fortepian programowego wiersza Broniewskiego (dla mnie on wyjaśnia, dlaczego pisał to co pisał). W moim polskim miejsce 14.
20 Kate Bush - The Dreaming
19 Breakout - Zapraszamy na korridę
18 Blood, Sweat & Tears - Lucretia MacEvil
17 Piotr Bukartyk - Siódma rano w sklepie
16 The Boomtown Rats - I Don't Like Mondays
15 The Beatles - Yer Blues
14 Blade Loki - Frruuu
13 The Beatles - Everybody's Got Something To Hide Except Me And My Monkey
12 Bez Jacka & Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna - Czas zmartwychwstania
11 Stan Borys - Poezja

To może jeszcze zapowiedź tego, co będzie w top10. Siedmiu wykonawców, z czego trzech z dwoma utworami. Co najmniej trzy utwory polskie, z czego jeden nie załapał się do mojego polskiego topu - nie mam pojęcia dlaczego.
21.12.2022 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #42
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
kajman napisał(a):19 Breakout - Zapraszamy na korridę
Aj, zapomniałem o nim u siebie, ale to bardzo dobry kawałek.

WOLNE MEDIA!!!
21.12.2022 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #43
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
kajman napisał(a):114 & 106 - Gdyby to były nagrania studyjne dobrej jakości to pewnie byłyby znacznie wyżej.
No Spotifaju są w bardzo dobrej jakości na płycie "Krótka historia" wydanej w 2019 roku. I zdecydowanie lepsza jest ta piosenka z wyższej lokaty.
Jeszcze przesłuchałem sobie Davida B. ale piosenka jak na moje potrzeby przeciętna. Icon_wink
Może jeszcze przesłucham kilka nieznanych rzeczy jeśli znajdę czas.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
21.12.2022 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
neo01 napisał(a):zapomniałem o nim u siebie
Nie o wszystkim można pamiętać. Ja mam wszystko pospisywane - inaczej to miałbym masakryczne braki.
Sundrajta napisał(a):No Spotifaju są w bardzo dobrej jakości na płycie "Krótka historia" wydanej w 2019 roku.
Faja kompletnie mi nie podchodzi.
Sundrajta napisał(a):piosenka jak na moje potrzeby przeciętna
Dla mnie w ogóle twórczość tego pana jest bardzo przeciętna. Są niezłe okresy, ale są i takie, w których trudno znaleźć jest coś zdatnego do słuchania.
21.12.2022 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Planowałem końcówkę rozłożyć na 7-3, ale pierwszą czwórkę będę musiał jeszcze raz przesłuchać. Udało mi się dziś ułożyć kolejność miejsc 5-8, chociaż potrzebowałem do tego aż trzech przesłuchań i mam wrażenie, że każdy utwór z tej czwórki, a także z kilku następnych miejsc jest za nisko. Mam wrażenie, że nawet utwór z nastego miejsca mógłby zająć w topie któreś innej litery miejsce pierwsze.
10 - Chór VA okazał się być idealnym dopełnieniem utworów Bez Jacka, aż się ma wrażenie, że zostały podświadomie napisane na taki zestaw. Zarówno ten jak i miejsce 12 brzmią znacznie lepiej niż wersje podstawowe (też bardzo dobre).
9 & 7 - W topie zespołu miejsca 5 i 4 czyli ścisła czołówka. Akurat tym razem zabrzmiały lepiej niż utwory z podium, które też są wysoko.
8 - To nie pomyłka. Nagranie pochodzi z koncertowej płyty Basia On Broadway. Matt Bianco pewnie będzie jeszcze wyżej w topie litery M.
5 & 6 - Dla mnie zdecydowanie najciekawsza grupa grająca jazzrock w historii muzyki. Przy czym tutaj w dwóch coverach.
10 Bez Jacka & Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna - Madonna
9 The Beatles - Helter Skelter
8 Basia - Half A Minute
7 The Beatles - Magical Mystery Tour
6 Blood, Sweat & Tears - And When I Die
5 Blood, Sweat & Tears - Hi-De-Ho (That Old Sweet Roll)

A w top 4 dwa utwory, których się tam spodziewałem i dwa, które kompletnie mnie zaskoczyły. Jeden z bich nie załapał się do mojego polskiego topu (chociaż w topie wykonawcy był trzeci), drugi w topie tego wykonawcy był na miejscu 17.
21.12.2022 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
4 - Ten utwór w moim polskim topie się nie znalazł i nie wiem czemu (ale w topie Bajmu był trzeci). Jak dla mnie to najbardziej rockowy utwór w dorobku Bajmu. Przy ostatnim przesłuchaniu jednak zdecydowanie od pierwszej trójki.
3 - Kapitalny konstrukcyjnie utwór. Do każdej kolejnej zwrotki dochodzi jeden instrument co powoduje, że utwór brzmi coraz bardziej monumentalnie. I zmiana przed ostatnią zwrotką, która jako jedyna nie zawiera powtarzanego poprzednio za każdym razem Wierzę... No i jeszcze dochodzi wokalne mistrzostwo. Mój nr 5 w polskim topie.
2 - Utworowi nadają ton smyczki i perkusja tworząc niesamowity klimat. Do tego rewelacyjna wokalnie Kate. W topie Kate był na miejscu 17 i przyznam, że nie wiem czemu, bo chyba nigdy wcześniej ani później nie ustawiałbym tego utworu tak nisko.
1 - Nie potrafię tego opisać inaczej niż jako najbardziej wewnętrzny utwór jaki kiedykolwiek słyszałem. Wychodzi z takiej głębi duszy do jakiej wydawałoby się, że nie można dotrzeć i dociera do niewiarygodnych poziomów odbioru. Przed topem obstawiałem ten utwór na zwycięzcę i podczas żadnego z przesłuchań żaden utwór nie miał szans z nich walczyć.
4 Bajm - Żal prostych słów
3 Stan Borys - Wierzę drzewom
2 Kate Bush - Cloudbusting
1 Kate Bush - All The Love
23.12.2022 02:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Wczoraj skończyłem wstępne przesłuchania utworów na literę C i wychodzi na to, że poziom tutaj jest znacznie słabszy (albo ja jestem bardziej wymagający) niż na B, bo tam przynajmniej do dogrywki załapał się w przybliżeniu co 20 utwór, tutaj około co 30. Do tego tam był większy procent z kwalifikacją automatyczną, tutaj na 93 utwory aż 63 będzie walczyć w dogrywce (którą będę chciał przeprowadzić dzisiaj).
Jeden wykonawca wprowadził 10 utworów (z czego pewniakami jest 8), jeden 6, a dwóch po 5 (ale we wszystkich trzech przypadkach w dalszej grze są na pewno tylko po dwa utwory. I z tej czwórki tylko dwaj wykonawcy to tacy, którzy u kogoś innego mogliby zostać tak wysoko ocenieni, a dwaj to tacy bardziej "moi".
22.02.2023 08:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Jakiś czas temu skończyłem dogrywkę i ostatecznie do topu dostało się tylko 55 utworów. Wygląda więc na to, że w moim odczuciu C jest znacznie słabszą literą niż B. Ostatecznie jest jeden wykonawca z 9 utworami i dwóch z 5 (ci co poprzednio, ten z 6 dwóch nie przepchnął). Jeden utwór pojawi się w dwóch wersjach (oryginalnej i polskiej). Aha i te 55 utworów przesłuchałem, słabszą 31 przesłuchałem raz jeszcze i na razie odrzuciłem 7.
12.03.2023 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Kolejność literki C już ustalona, a jeżeli chodzi o D, to minąłem już 1/3 i na razie wygląda to raczej słabo. Ale jeszcze dużo utworów przede mną i może się to zdecydowanie zmienić.
Przy C zrobiłem sobie porównanie tego, co przeszło z polskości z polskim topem. Tam było 19 utworów, tutaj tylko trzynaście. Osiem z tego jest wspólnych. Trzech wykonawców ma więcej utworów niż w polskim, dwóch mniej. Jest tylko jeden wykonawca, którego tam nie było, natomiast trzech wykonawców z PTWC zabrakło. No ale może przejdźmy do najniżej notowanej piętnastki. Sporo tutaj zaskoczeń.
55 - do tego utworu z pewnych względów wrócę później.
54 - Wykonawca kompletnie z niczym mi się nie kojarzący, ale ten utwór zabrzmiał mi bardzo dobrze.
52 & 45 - świeżynka blusowa - duet nieźle radził sobie na mojej liście, podobnie zresztą duet z 42.
51 & 49 - Jedyne ich utwory, bo zespoły lubię, ale żaden inny utwór wystarczająco dobrze nie zabrzmiał.
46 - Ten cover REM zabrzmiał mi znacznie lepiej niż oryginał.
44 - To taki wykonawca, którego na pewno kiedyś będę chciał poznać lepiej.
43 - W topie zespołu dosyć daleko, ale przy przesłuchaniach okazał się jedynym utworem, który wystarczająco mnie przekonał.
55 Leonard Cohen - Tonight Will Be Fine
54 Club D'elf - Lalla Aisha In Jhaptal
53 Nick Cave And The Bad Seeds - Hidding All Away
52 Rufus Coates & Jess Smith - Modern Day Catherdral
51 Crippled Black Phoenix - In The Night
50 Nick Cave And The Bad Seeds - Water's Edge
49 Cheer-Accident - House Of Dowse
48 Leonard Cohen - Leaving Greensleeves
47 Nicola Conte & Heid Vogel - Sandalia Dela
46 The Corrs - Everybody Hurts
45 Rufus Coates & Jess Smith - We Seek Shelter
44 Kevin Coyne - Wendy's Dream
43 The Cranberries - Zombie
42 Bob Corritore & Louisiana Red - Tell Me 'Bout It
41 Eva Cassidy - Fields Of Gold

Dopiero teraz zauważyłem, że na razie nie ma żadnego polskiego wykonawcy.
01.05.2023 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
40 & 32 & 31 - Znakomity jazzrockowy zespół, który wprowadził tutaj najwięcej utworów, bo aż dziewięć. Więcej napiszę później.
39 & 37 - Nick nie zaszalał. Wprawdzie ma cztery utwory w tym topie, ale wyżej go już nie będzie.
38 - Ciekawe, że wśród tylu świetnych utworów zespołu jednym z dwójki, które się przebiły jest ten koncertowy kawałek.
36 - O zespole kompletnie nic nie wiem, nie znam też żadnych innych nagrań. Ten kawałek, który pojawił się w którejś z NL na forum LP3 urzekł mnie mocno. W polskim topie jeszcze nie, bo go tam nie było.
35 - Ku mojemu zaskoczeniu ten kawałek zabrzmiał rewelacyjnie przy drugim przesłuchaniu i jest jednym z dwóch utworów Comy w tym topie. W polskim był jeden, ten który i tutaj się pojawi.
34 - Najbardziej znany utwór z kultowego serialu Twin Peaks musiał się załapać.
40 Chase - Twinkles
39 Nick Cave And The Bad Seeds - We Real Cool
38 Clannad - Down By The Sally Gardens
37 Nick Cave And The Bad Seeds - O Children
36 C4 - Kraj
35 Coma - Tonacja (sygnał z piekła)
34 Julee Cruise & Angelo Badalamenti - Falling
33 Colosseum - Debut
32 Chase - I Can Feel It
31 Chase - Aphrodite Part II (Venus)


Pisałem wczoraj, że literka D wypada marnie, ale to się zmieniło. No ale liczyłem, że ci wykonawcy mogą namieszać, chociaż nie wiedziałem, że tak bardzo. Patrząc na to, co w najbliższym czasie będę słuchał raczej rewelacji się nie spodziewam.
02.05.2023 11:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
29 - Pewnie kiedy będę tworzył TWC lub drugą wersję PTWC ten utwór pojawi się pod innym tytułem (jeżeli się załapie), ale na razie opierałem się na wersji tak zatytułowanej. Tamtą będę brał pod uwagę jak uda mi się przerabiać audio na mp3.
28 - Drugi i ostatni tutaj numer Evy w tym zestawie. Jest wyżej pewnie głównie dlatego, że materiał wyjściowy jest lepszej jakości.
27 - W PTWC miałem dwa inne utwory, teraz jednak najlepiej poszedł mi ten.
24 - Kapitalny temat z mojego serialu wszechczasów. Nie mogło tego utworu zabraknąć.
23 - Klasycy rocka dostali się dopiero w dogrywce, ale w finale pokazali swoją moc.
22 - Jedyny tutaj cover utworu, który pojawia się tutaj także w wersji oryginalnej. Ta wersja zabrzmiała mi zdecydowanie lepiej Cohen, który zamyka to zestawienie.
30 Can - Seven Days Awake
29 Waldemar Chyliński - Piosenka dla optymisty
28 Eva Cassidy - Bridge Over Troubled Water
27 Mirosław Czyżykiewicz - Lis
26 Chase - Poseidon (Neptune)
25 Chase - Get It On
24 Clannad - Robin (The Hooded Man)
23 Cream - White Room
22 Waldemar Chyliński - Lubię, kiedy ona się dla mnie rozbiera
21 Chase - Watch Closely Now
08.05.2023 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
20 - Piosenka napisał dla Wyatta, a potem sam zaśpiewał. Gdyby nie LP3 to pewnie bym jej nie poznał.
18 - Jeszcze kilka lat temu uitwór obstawiałbym może nawet na podium literki, ale jego notowania jakoś ostatnio spadły. Nie na tyle jednak, żeby nie znaleźć się wysoko.
17 & 13 - Odkryłem ją nie tak dawno, gdy nagrała znakomitą płytę po prawie 30 lat po poprzedniej. Potem dowiedziałem się, że znam ją z Gimmie Shelter. Swoją drogą na mojej liście znacznie lepiej radził sobie utwór z miejsca 17.
15 - Od zawsze mój ulubiony utwór Chylińskiego. Pokochałem go kiedyś przede wszystkim za cudowny text, a teraz gdy oceniam muzykę to ląduje wysoko.
14 - Wprawdzie we wstępnych eliminacjach lepiej zabrzmiała mi Tonacja, to później nie było wątpliwości, który utwór Comy będzie najwyżej. Przy czym wcześnie zdecydowanie lepiej mi brzmiała druga część, ale podczas przesłuchań wszystko się wyrównało.
12 - Jest w zestawie dziewięć nagrań zespołu, trafiło się jedno nagranie firmowane przez ich lidera.
11 - To był największy przebój Cohena na mojej liście. Tutaj potwierdził, że brzmi kapitalnie.
20 Elvis Costello - Shipbuilding
19 Chase - Woman Of The Dark
18 Leonard Cohen - Suzanne
17 Merry Clayton - He Made A Way
16 Chase - Run Back To Mama
15 Waldemar Chyliński - Ptakom na drzewach
14 Coma - Schizofrenia
13 Merry Clayton - Room At The Altar
12 Bill Chase - Scream Machine
11 Leonard Cohen - Puppets

Patrząc na moją wcześniejszą informację i dotychczasowe wyniki może ktoś zauważył, że w top 10 będą dominować polskie utwory (ale to w znacznym stopniu zasługa jednego wykonawcy).
10.05.2023 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
10 - Kiedy było na LP3 jakoś mnie nie ruszało. Odkryłem to wiele lat poźniej, zachwyciłem się i tak już zostało.
9 - Z kilku utworów z mojego polskiego topu ostał się tylko ten utwór. I godnie reprezentuje zespół. Od dłuższego czasu mój numer 1 Czerwonych.
8 & 6 - W polskim topie było Kiedy przyjdziesz do mnie biała i Obudźmy się. Te dwa utwory je zastąpiły i zaszły niesamowicie wysoko. Ale Natasza jeszcze się pojawi. Od usłyszenia pierwszego jej utworu bardzo cenię ją i lubię.
7 - Pierwszy poznany utwór Cohena to Słynny niebieski prochowiec w wykonaniu Zembatego. Oryginał poznałem później i zawsze był na podium ulubionych utworów Leonarda. Od kilku lat zdecydowanie mój nr 1 i tak tu też zostało.
6 - Najwyżej notowane nagranie grupy Chase. Zespołu, który nagrał tylko trzy płyty. Niestety katastrofa samolotu, w której zginął lider i część muzyków zespołu uniemożliwiła nagranie kolejnych.
10 Agnieszka Chrzanowska - Cały świat płonie
9 Czerwone Gitary - Nocne całowanie
8 Natasza Czarmińska - Wiersz księżycowy
7 Leonard Cohen - Famous Blue Raincoat
6 Chase - Livin' In Heat
5 Natasza Czarmińska - Do Marka Aurelego
14.05.2023 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Tak się złożyło, że w pierwszej piątce cztery razy pojawia się Czarmińska. Co ciekawe trzy z tych utworów znalazły się na jednej "czwórce".
4 & 2 - Herbert raczej nie wydaje się poetą łatwym do śpiewania i niewielu artystów się tego podejmuje. Ale kiedy jest się takim mistrzem jak Jan Kanty to można zrobić to świetnie, szczególnie gdy się powierza tego Nataszy. Tutaj wszystko brzmi idealnie (podobnie jak w utworze z miejsca 5).
3 - Utwór znany w Polsce z powodu jednego z najlepszych kawałów Marka Niedźwieckiego. Pewno dzięki temu dotarł na drugie miejsce LP3. Dzięki temu go poznałem, ale od razu uznałem go za świetni i tak uważam do chwili obecnej.
1 - W przeciwieństwie do Leśmiana, który śpiewany był często i chętnie. Tutaj także w utworze z miejsca 9.
Uczyłem się w czasach komuny. I komuna przez tendencyjny dobór wierszy zniechęciła mnie do twórczości Leśmiana. I pod koniec l. 70-tych usłyszałem ten utwór. Text mnie zachwycił, muzyka także. I to pozostało do dzisiaj.
4 Natasza Czarmińska - Późnojesienny wiersz pana Cogito
3 Cheap Trick - If You Want My Love
2 Natasza Czarmińska - Prośba
1 Natasza Czarmińska - Szewczyk
17.05.2023 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
No to przyszła pora na literkę D (wstępne przesłuchania skończyłem jakiś czas temu, teraz jestem mocno zaawansowany w E, gdzie na razie wygląda to fatalnie). Ostatecznie niby nie wypadła tak źle, bo w sumie 86 utworów przeszło dalej, tylko że wyjątkowo duży ich procent (ponad 70) trafia do dogrywki, którą właśnie w tej chwili przeprowadzam. Polskich utworów jest tylko (a może to jest aż) 26, ale prawie połowa od razu przeszła do finału. Czterech wykonawców wybija się ilościowo i od nich pochodzi prawie połowa utworów. Mają kolejno utworów 12/4 od razu w finale, 10/5, 9/0 (ale liczę, że coś się jednak przebije), 8/1 i 8/5. Te 12 to dla mnie spore zaskoczenie, natomiast kilku wykonawców, których spodziewałem się raczej licznie w tym przypadku mocno zawiodło.
14.07.2023 02:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Po dogrywce utworów pozostało 50, co procentowo (w stosunku do branych pod uwagę utworów) wynik sporo lepszy niż na literkę C. Bardzo dobrze spisały się polskie utwory, których jest 19, ale to może być specyfika litery.
Pięć lub więcej utworów ma trzech wykonawców, przy czym dwóch po osiem utworów (jeden z nich przepchnął wszystkie, które walczyły w dogrywce) i jeden sześć.
50 - Zdecydowanie nie spodziewałem się, że od Purpli pojawi się tylko jeden utwór i to wlaśnie ten. W topie zespołu był dosyć daleko, ale teraz zabrzmiał mi najlepiej.
49 & 46 & 44 - Tych wykonawców nie spodziewałem się w ogóle, chociażby dlatego, że nie za bardzo pamiętałem o ich istnieniu. Ale poczas przesłuchań wypadli tak dobrze, że się załapali.
47 - Tutaj jak przy Purplach nie tego utworu się spodziewałem i sądziłem, że będą mieli więcej reprezentantów w topie.
45 & 42 - Wprawdzie aż dwa Dropykicki w tej dziesiątce, ale to zdecydowanie nie jest ich ostatnie słowo.
43 - Przy przesłuchaniach jakoś źle brzmiała mi końcówka, która wcześniej była mocnym punktem i to zadecydowało, że utwór jest tak nisko.
41 - Tak jak zespół zawsze źle mi się kojarzył to ostatnią płytą pozytywnie mnie zaskoczył, a ten utwór uważam za zdecydowanie najlepszy, jaki w ich wykonaniu słyszałem.
50 Deep Purple - Fools
49 Deep Green - Dark Woods
48 Dead Can Dance - The Mountain
47 The Dead Weather - I Cut Like A Buffalo
46 Ulvens Döttrar - Varulvens Tid
45 Dropkick Murphys - All You Fonies
44 D-Kolt - Cisza
43 Derek And The Dominoes - Layla
42 Dropkick Murphys - My Hero
41 Def Leppard - Fire It Up
19.07.2023 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #57
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
ja w ogóle tej czarmińskiej nie znam! teraz włączyłem i może nie jest to koniecznie i stuprocentowo moja rzecz, ale robi duże wrażenie! będę słuchał więcej

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.07.2023 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #58
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
czekam na Depeszów Icon_cool

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.07.2023 11:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
AKT! napisał(a):ja w ogóle tej czarmińskiej nie znam
Ja wiem, że się czepiam, ale wspominałeś kiedyś, że miałeś ochotę trafić do mojego polskiego topu. Tak byś też na nią trafił.
AKT! napisał(a):robi duże wrażenie
Na mnie też robi. Nagrała trochę ciekawych rzeczy (po części to niewątpliwie zasługa twórców utworów).
Yacy napisał(a):czekam na Depeszów
Myślisz, że będą? No jeżeli już, to na pewno nie w tej porcji.
A skoro już tu wszedłem to może wrzucę kolejną porcję z komentarzami. Ale najpierw kilka uwag ogólnych. Porównuję sobie jak przy każdej literze wyniki tutaj i w polskim topie. Tym razem jest 19 utworów, a w polskim topie były trzy więcej. Jeden wykonawca bardzo dużo stracił, inny bardzo wiele zyskał. 12 utworów pojawiło się i tutaj i tam. Dwóch wykonawców sprzed sześciu lat zabrakło, doszedł jeden (D-Kolt). Są dwa utwory z takim samym tytułem i jest to przypadkowa zbieżność i jest też jeden utwór w dwóch wersjach (z których jedna to oryginał).
40 & 37 - To są dwa utwory, które w polskim topie się nie pojawiły. Tutaj zabrzmiały lepiej i bez problemu się załapały. Jednak nie dały rady zajść wyżej zostawiając to innym utworom pani Ewy.
39 - Z DCD ułożyło się tak, że sporo utworów brzmiało bardzo dobrze, ale nie na tyle, żeby załapać się do topu. Z sześciu, które brały udział w dogrywce tylko jeden się przebił, a jeden trafił do topu od razu i to właśnie ten jest najwyżej notowanym ich utworów tutaj.
38 & 34 - Wiadomo, że Dżamble też być muszą. Wprawdzie trzy utwory z polskiego topu się nie przebiły, ale za to te dwa je zastąpiły. Ten wyżej notowany to kawałek z Opola, którego nie znałem wcześniej, a który byłby wyżej gdyby nie klawisze.
36 & 35 - Kolejne utwory, których wykonawców kojarzę słabo lub wcale, ale których utwory zabrzmiały mi na tyle dobrze, żeby w tym topie zaistnieć.
32 - Pierwsze i ostatnie nazwisko kojarzę bardzo dobrze, ale jednak ze zdecydowanie inną muzyką. To rasowi jazzmani, a utwór określiłbym jako przedstawiciela world music (chociaż nie sugerujcie się tym, bo ja wszystko odbieram po swojemu).
40 Ewa Demarczyk - Sur le pont d'Avignon
39 Dead Can Dance - Black Sun
38 Dżamble - Dziewczyna, w którą wierzę
37 Ewa Demarczyk - Karuzela z madonnami
36 Ori Dagan & Donovan Locke - Going That Counts (For Ella)
35 Paul D'Adamo - Kiss Of Life
34 Dżamble - Otyły jegomość
33 Dżem - Partyzant
32 Jack DeJohnette & Larry Grenadier & John Medeski & John Scofield - Great Spirit Peace Chant
31 The Doors - End Of The Night
20.07.2023 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #60
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
B

22 - "She's Leaving Home" - beach boysowscy beatlesi zawsze spoko
21 - "The Fool On The Hill" - flet i fragment w którym dominuje nucenie to wybitne komponenty tego utworu i swego czasu był w moim top 10 ich, teraz pewnie nie aż tak, ale wciąż czołówka
16 - "I Don't Like Mondays" - akurat ten utwór mnie zawsze irytował i nie jestem fanem tekstu
15 - "Yer Blues" - bardzo lubię, ale na pewno poza top 5 płyty
1 - "All The Love" - zdecydowanie wybitny utwór i z tego co pamiętam wygrał u Ciebie jakiś top wszech czasów - u mnie pewnie drugi ulubiony od bush

muszę tego Borysa przesłuchać bo słuchałem podczas Twojego PTWC ale zapomniałem; bs&t pamiętam że mnie nie powaliło, ale też do odświeżenia

słucham też tej czerwińskiej, bo szczerze mówiąc nie pamiętam jej z Twojego PTWC, ale choć to postać dla mnie kompletnie anonimowa, to mam wrażenie że znam skądś tego szewczyka - to jest znane też w jakiejś innej wersji?

Z C najbardziej cieszą Coheny i "We Real Cool"
20.07.2023 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Namiastka namiastki topu wszechczasów kajman 115 3 581 30.12.2021 11:51 PM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszechczasów kajman 444 19 772 27.02.2021 06:36 PM
Ostatni post: kajman
  kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 kajman 33 3 270 24.04.2020 09:49 AM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 197 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości