Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #207
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/26
W tej piętnastce sześć utworów dobrze znanych, trzy kiedyś na pewno słyszane i sześć, jak sądzę, po raz pierwszy.

AKT! napisał(a):"deszczowy koncert" rena rolska
Znałem wcześniej inny utwór Rolskiej o deszczu, oba na pewno na plus, chciaż wokal bardzo charakterystyczny dla lat 60. i wcześniejszych, co w moim odczuciu raczej nie jest zaletą.
AKT! napisał(a):"sztuczny miód" barbara krafftówna
Lubię Krafftównę, potrafi wprowadzić mnie w dobry humor, i tutaj też tak było, chociaż do samego utworu parę uwag by się znalazło (m.in. za dużo akordeonu).
AKT! napisał(a):"buffo" magda umer
Trochę zaskoczenie, bo z taką odsłoną Umer jeszcze się nie zetknąłem, a parę jej utworów znam. Cóż, chyba jednak wolę ją w spokojniejszej odsłonie, ale dobrze wiedzieć, że coś takiego też istnieje.
AKT! napisał(a):"motorek" marek grechuta
Może moja ścisła czołówka Grechuty to nie jest, ale ta trochę szersza już tak, z kolei Grechuta to na pewno moja czołówka wykonawców, co oznacza, że poziom bardzo wyśrubowany. Lubię nawet bardziej niż wersję Turnaua, która co prawda jest dynamiczniejsza (w sposób, który dobrze pasuje), no ale nie ma tam Alibabek, więc niestety...
AKT! napisał(a):"żniwna dziewczyna" wojciech młynarski
Nad wersją Maleńczuka, w której usłyszałem ten utwór po raz pierwszy, nie będę się znęcał. Z kolei tę też chyba kiedyś słyszałem, ale i tak zaskoczyła mnie teraz na plus - Młynarski w tych klimatach podoba mi się szczególnie, mój ulubiony utwór to chyba "Absolutnie", a ten ustępuje mu bardzo niewiele. Będę o nim pamiętał.
AKT! napisał(a):"księżyc frajer" jarema stępowski
Coś tam kiedyś Stępowskiego słyszałem, wiadomo, jest to muzyka charakterystyczna (niekoniecznie bardzo zła, po prostu inna), więc do słuchania przystąpiłem z pewnym nastawieniem, czego się spodziewać, w zasadzie okazało się właściwe, ale na plus mnie zaskoczył instrumentalnie, sporo się tu dzieje.
AKT! napisał(a):"stan pogody" anna jurksztowicz
Nie bardzo rozumiem zachwyty, jakie ten utwór wzbudza. Dość dobrze wpisuje się w klimat lat 80., co mi za bardzo nie przeszkadza, melodia w sumie OK, ale bez szaleństw.
AKT! napisał(a):"historyjka z talii kart" papa dance
Podobało mi się bardziej niż "Naj story" i "Pocztówka z wakacji", ale sympatykiem Papa Dance na pewno nie zostanę.
AKT! napisał(a):"ucz się polskiego" anna żebrowska
Charakterystyczny utwór, zapada w pamięć (może nie do końca, bo zdaje się, że słuchałem go pod wpływem Twojego poprzedniego topu i nie całkiem pamiętałem, ale przypuszczam, że teraz utrwali mi się lepiej), tekst też na pewno ciekawy. Ogólne klimaty nie do końca moje, ale doceniam.
AKT! napisał(a):"chodźmy" marek grechuta i anawa
Z kolei w mojej świadomości ten utwór nie wiąże się tak automatycznie ze "Świecie nasz", zresztą oba poznałem niezależnie, w nieco różnych okolicznościach. I o ile "Świecie nasz" to mój zdecydowany numer 1 Grechuty i czołówka zalążka topu, o tyle "Chodźmy" jest OK, ale bez szaleństw, na pewno niżej niż "Motorek".
AKT! napisał(a):"wieża radości, wieża samotności" sztywny pal azji
Wśród czołówki polskich klasyków jeden z bardziej lubianych: na pewno bardziej niż "Biała flaga" albo "List do M.", jakoś w okolicach "Dziwny jest ten świat".
AKT! napisał(a):"wyrzeźbiłem twoją twarz" daniel olbrychski
Czegoś mi w tym utworze brakuje, wokalnie też mi nie do końca Olbrychski odpowiada.
AKT! napisał(a):"kiedy mnie już nie będzie" seweryn krajewski
Tutaj więcej styczności miałem z wersją Umer, którą niewątpliwie lubię, ale po wsłuchaniu się i przeanalizowaniu dochodzę do wniosku, że jednak oryginalna jest lepsza.
AKT! napisał(a):"orszaki dworaki" ewa błaszczyk
Znam i lubię, chyba najlepsza rzecz w tej piętnastce (ex aequo z Motorkiem); ostatnio zaczęło nieśmiało pukać do mojego zalążka.
AKT! napisał(a):"jeszcze w zielone gramy" magda umer
Tutaj nie będę się wdawał w spory, jak się ma do wersji Raz, Dwa, Trzy i Zawiałow (mogę napisać dyplomatycznie, że wszystkie mają swoje zalety, każda inne), natomiast ze zdziwieniem stwierdziłem, że sama Umer miała tych wersji co najmniej dwie, ta na Twojej playliście ma bardziej rozbudowane instrumentarium i lekkie zawirowania rytmiczne, podczas gdy ja jestem bardziej przyzwyczajony do skromniejszej i prosztszej, i to ją chyba wolę.
14.12.2022 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 14.09.2022, 05:21 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 29.09.2022, 03:20 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 30.09.2022, 11:36 AM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 30.09.2022, 02:03 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 30.09.2022, 05:32 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - Brite - 30.09.2022, 06:23 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - wwas - 30.09.2022, 07:20 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - neo01 - 30.09.2022, 07:59 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - neo01 - 30.09.2022, 09:28 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 03.10.2022, 03:00 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - meni - 04.10.2022, 08:28 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - bear - 04.10.2022, 08:46 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3 - AKT! - 07.10.2022, 04:22 PM
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/26 - wwas - 14.12.2022 03:35 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 833 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 78 160 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 138 259 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja druga AKT! 382 142 221 19.10.2009 10:49 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 212 131 308 16.05.2009 01:54 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości