Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #61
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/401
AKT! napisał(a):to niewiarygodnie wręcz wysoko!
Ja też zaniemówiłem!

Radio Epsilon
17.10.2022 06:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #62
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 400/376
400/376

miałem się wstrzymać z kolejną porcją do jutra, ale nie wiem, czy jutro znajdę czas, zgodnie z pytaniem z tytułu piosenki grupy nurt z miejsca 400.; pojawiło się w tej części kilka spadków, z których być może będę musiał się wytłumaczyć, ale nie jestem pewien, co "światowe życie" młynarskiego robiło przed 8 laty w moim top 40; to zręczny utwór, ale chyba nigdy nie traktowałem go jako ulubionego; "okularników" i "muzykalny zegar" nadal mam w sercu, ale wtedy chyba trochę przestrzeliłem, umieszczając ich w czołowej setce; spadająca brygada kryzys to z kolei drugi numer po angielsku w zestawieniu, a "dancing shoes" brodki w remiksie kamp! -- trzeci; są tu też dwa moje guilty pleasures -- krzysztof krawczyk w nieskrępowanym niczym disco (ale w stylu folk) i andrzej rybiński, który którejś nocy rozczulił zupełnie bezbronnego mnie na parkiecie tym utworem i tak ze mną został, na podobnej półce co "nic nie może wiecznie trwać" jantarki, czyli smutnej retrodyskoteki; poza tym muszę zwrócić uwagę na "bez satysfakcji" budki sulfera, bo to jedna z ich bardziej rozrywkowych rzeczy (a grupa ogólnie zawsze była dla mnie synonimem muzycznego dziadowania -- niesłusznie) i na grupę wokalną partita, w której w latach 70. śpiewała majewska -- to takie trochę alibabki bis, płyta jest naprawdę urokliwa

400. 410. "kto ma dziś czas" nurt (70-te)
399. "zabawa w stylu folk" krzysztof krawczyk (70-te)
398. "nie liczę godzin i lat" andrzej rybiński (80-te)
397. 474. "armia zbawienia" cool kids of death (00-we)
396. "rób to co chcesz" ewa bem (80-te)
395. 241. "ja ruchomy cel" gayga (80-te)
394. 95. "muzykalny zegar" alibabki (70-te)
393. "bez satysfakcji" budka suflera (80-te)
392. "nie powiem tobie nic więcej" natalia kukulska (00-we)
391. 37. "światowe życie" wojciech młynarski (60-te)
390. 425. "wojna domowa" novi singers (60-te)
389. 71. "okularnicy" sława przybylska (60-te)
388. "pogoda" wanda warska (60-te)
387. "pies i ja" jerz igor (20-te)
386. 226. "miłość w portofino" magda umer (10-te)
385. 406. "dancing shoes (kamp! remix)" brodka (10-te)
384. 355. "trzeba zmienić sposób gry" partita (70-te)
383. "przeminęło z wiatrem tyle dni" abc i wojciech gąssowski (70-te)
382. "jezioro szczęścia" bajm (80-te)
381. 331. "granda" brodka (10-te)
380. 225. "dziwny jest ten świat" czesław niemen (60-te)
379. "krew jak śnieg" kult (90-te)
378. "ostatni" edyta bartosiewicz (90-te)
377. 79. "fallen, fallen is babylon" brygada kryzys (80-te)
376. "wychodzimy z zimy" wolna grupa bukowina (80-te)




utworów z pltwc2: 64/125
utworów hiphopowych: 3/125
utworów po angielsku: 3/125
osiecka vs. młynarski: 9 vs. 6

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.10.2022 06:34 PM przez AKT!.)
17.10.2022 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #63
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/376
to musiało kiedyś nastąpić - prawie nic nie znam, więc skomentuję obszerniej jutro, bo będzie sporo słuchania

(17.10.2022 06:08 PM)EVENo napisał(a):  
AKT! napisał(a):to niewiarygodnie wręcz wysoko!
Ja też zaniemówiłem!
sporą rolę odgrywają tu kwestie sentymentalne, ale i bez nich to moja czołówka polskiej piosenki i chyba ulubiona rzecz wydana po '89

(15.10.2022 05:58 PM)kajman napisał(a):  czyli na dziesiątym miejscu?
coś w ten deseń, "strój" i "kasztany" też bardzo cenię, ale to pierwsze znam krócej, a to drugie jest jednak półkę niżej
17.10.2022 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #64
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/376
400 - nie znałem, ale podoba mi się
399 - miałem plan wzięcia się za jego twórczość; gdybym chciał stworzyć SZOKUJĄCY polski top wszech czasów w stylu niektórych dzieł pitchforka to na pewno musiałbym dać kilka jego piosenek wysoko, a ta jest faktycznie niezła
398 - z czymś mi się to kojarzy, ale nie mam pojęcia z czym - na pewno wokalista ma dziwną dykcję
397 - brzmi jak podrasowane t.love
396 - nie znałem wcześniej, ale lubię ewę bem i nie będę płakał jak będzie jej więcej
395 - mocno inspirowane maanamem jak mniemam - wokalnie słabsze, instrumentalnie super
394 - czym więcej alibabek tym lepiej, natomiast ich poprzedni utwór zdecydowanie bardziej mi się spodobał
393 - brzmi jak szybszy perfect, nie z takim graniem mi się kojarzyli, dołącza do wąskiego grona ich słuchanych piosenek
392 - bałem się tego odsłuchu, ale niesłusznie - z nieznanych mi dotąd piosenek najlepsza w tej partii
391 - faktycznie zajmował szaloną pozycję, raczej z pożytkiem dla wszystkich że uległo to zmianie
390 - kiedyś tego słuchałem, ale to nie do końca moje rytmy (a w sumie rytmy może i moje, ale coś jest nie tak z miksem)
389 - świetnie że jest
388 - niestety utwór spoza otwierającego trio w "somnambulist"
387 - widzę że tego kiedyś słuchałem, chyba było w Twoim topie roku, wrócę do tego kiedyś bo całkiem przyjemne, choć melodia mi się szybko ulotniła
386 - na pewno słyszałem to nie raz, ale chyba w wykonaniu kogoś innego
385 - a tego nie słyszałem nigdy
384 - też pierwszy raz o nich słyszę
383 - lubię, brzmi trochę jak breakout, pewnie też wybrałbym ten utwór od nich
382 - cóż, byłem kiedyś na ich koncercie, ale kozidrak wolałbym zobaczyć w innym miejscu, najlepiej na bardzo długo
381 - nadrobiłem przez weekend ten album i faktycznie "granda" zasługuje na najwyższe uznanie
380 - ciężko znaleźć dobrą pozycję dla tego utworu, bo bije z niego unikalna siła, ale z drugiej strony ciężko znaleźć w nim miejsce dla siebie
379 - kolejny mocno oryginalny wybór od nich
378 - na pewno nie jest to zły utwór, choć "tatuaż" lubię dużo bardziej
377 - szkoda że aż tak spada, pewnie wolę "centralę", ale nieznacznie
376 - przy topie kajmana obnosiłem się z antypatią wobec nich, ale pewnego dnia obudziłem się i coś mi się przestawiło w głowie, a jego wybory od nich w większości byłyby również u mnie - ten utwór będzie musiał poczekać na takie docenienie z mojej strony, ale potencjał bez wątpienia posiada

znam: 74 (+11)
rozważałbym w kontekście mojego topu: 34 (+4)
18.10.2022 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/376
AKT! napisał(a):400. 410. "kto ma dziś czas" nurt (70-te)
Nurt mi się dobrze kojarzy, ale tego utworu nie kojarzę (chociaż pewnie słyszałem).
AKT! napisał(a):399. — "zabawa w stylu folk" krzysztof krawczyk (70-te)
Ogólnie Krawczyk kojarzy mi się fatalnie (jest tylko jeden wyjątek, ale to też nie rewelacja), w tym także ten utwór. Przy czym pamiętam, że bardzo go nie lubiłem, ale nie za bardzo kojarzę jak leciał.
Dyfeomorfizm napisał(a):398 - z czymś mi się to kojarzy, ale nie mam pojęcia z czym - na pewno wokalista ma dziwną dykcję
Może z tym, że kiedyś z Walizą (sorry, Elizą) występował. Sam utwór pamiętam, chociaż wolałbym nie.
AKT! napisał(a):393. — "bez satysfakcji" budka suflera (80-te)
AKT! napisał(a):395. 241. "ja ruchomy cel" gayga (80-te)
Tą panią kojarzę z Procontry i zarówno w niej jak i później sama zupełnie się ze mną mijała.
AKT! napisał(a):393. — "bez satysfakcji" budka suflera (80-te)
Ileż to budka miała w swojej historii wokalistów - już się w tym gubię. Tutaj zaśpiewał Borysewicz. Wokalu się nie czepiam, ale sam utwór słabiutki.
AKT! napisał(a):391. 37. "światowe życie" wojciech młynarski (60-te)
Jak dla mnie muzycznie to jeden z najsłabszych Młynarskich.
AKT! napisał(a):390. 425. "wojna domowa" novi singers (60-te)
Nie wiedziałem, że to oni. Ale utwór nie dla mnie.
AKT! napisał(a):389. 71. "okularnicy" sława przybylska (60-te)
Dla mnie nic ciekawego. Przybylska rusza mnie tylko w Pamiętasz.
AKT! napisał(a):386. 226. "miłość w portofino" magda umer (10-te)
W tym stuleciu Magda przekonała mnie tylko w duetach.
Brodka w większości swojego dorobku mnie nie przekonywała, często były to żeczy bardzo złe jak
AKT! napisał(a):381. 331. "granda" brodka (10-te)
, ale czasem nawet takie potwory przy których albo wyłączałem radio i wychodziłem, takie jak Varsovie i
AKT! napisał(a):385. 406. "dancing shoes (kamp! remix)" brodka (10-te)
AKT! napisał(a):384. 355. "trzeba zmienić sposób gry" partita (70-te)
W latach 70-tych było sporo ciekawych wykonawców, sporo było też niestrawnego komercyjnego popu takiego jak właśnie Partita. Aż uszy bolały.
AKT! napisał(a):380. 225. "dziwny jest ten świat" czesław niemen (60-te)
Najlepszy utwór w tej porcji.
AKT! napisał(a):378. — "ostatni" edyta bartosiewicz (90-te)
Kompletnie nie czuję powszechnego uznania dla tego utworu. Na Edytę to co najwyżej przeciętniak.
AKT! napisał(a):376. — "wychodzimy z zimy" wolna grupa bukowina (80-te)
Bardzo dobry utwór, ale dla mnie pewnie trzecia dziesiątka nagrań tego zespołu.
Dyfeomorfizm napisał(a):pewnego dnia obudziłem się i coś mi się przestawiło w głowie
Dojrzałeś. Icon_wink W każdym razie bardzo mnie to cieszy.
18.10.2022 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #66
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/376
Dyfeomorfizm napisał(a):coś w ten deseń, "strój" i "kasztany" też bardzo cenię, ale to pierwsze znam krócej, a to drugie jest jednak półkę niżej
no nie wiem Icon_wink

Dyfeomorfizm napisał(a):399 - miałem plan wzięcia się za jego twórczość; gdybym chciał stworzyć SZOKUJĄCY polski top wszech czasów w stylu niektórych dzieł pitchforka to na pewno musiałbym dać kilka jego piosenek wysoko, a ta jest faktycznie niezła
tak, to faktycznie taki odkrytkowy krawczyk, nie było z tego przeboju na cały kraj mimo potencjału

Dyfeomorfizm napisał(a):390 - kiedyś tego słuchałem, ale to nie do końca moje rytmy (a w sumie rytmy może i moje, ale coś jest nie tak z miksem)
to bardziej nostalgicznie, bo uwielbiałem w dzieciństwie (nie żebym był dzieckiem podczas pierwszych emisji, ale była masa powtórek przez lata) ten serial i w sumie nadal czasem mnie najdzie ochota, żeby sobie włączyć odcinek czy dwa; faktycznie miks jest głośny i szumliwy dość, też zwróciłem na to uwagę

Dyfeomorfizm napisał(a):387 - widzę że tego kiedyś słuchałem, chyba było w Twoim topie roku, wrócę do tego kiedyś bo całkiem przyjemne, choć melodia mi się szybko ulotniła
a do mnie się przyczepiła przy pierwszym odsłuchu i tak sobie czasem nucę bez powodu, że chcę pocieszyć psa, niech się lepiej ma; empatia dla zwierząt zawsze super

Dyfeomorfizm napisał(a):385 - a tego nie słyszałem nigdy
to z tej samej epki co "varsovie", swego czasu to był parkietowy wymiatacz, teraz pewnie też by się sprawdził, bo nie zestarzał się nadto

Dyfeomorfizm napisał(a):381 - nadrobiłem przez weekend ten album i faktycznie "granda" zasługuje na najwyższe uznanie
to w sumie jej jedyna całościowo udana płyta, narobiła mi wtedy apetytu, ale później u brodki znowu wertepy

Dyfeomorfizm napisał(a):380 - ciężko znaleźć dobrą pozycję dla tego utworu, bo bije z niego unikalna siła, ale z drugiej strony ciężko znaleźć w nim miejsce dla siebie
myślę, że to bardzo trafne określenie, czuję zupełnie tak samo; może powinienem dać go na samym środku listy na 250. albo 251.; z drugiej strony myślę, że w tamtych rejonach są już utwory, które jakoś mnie mogą pomieścić

Dyfeomorfizm napisał(a):382 - cóż, byłem kiedyś na ich koncercie, ale kozidrak wolałbym zobaczyć w innym miejscu, najlepiej na bardzo długo
hahaha

kajman napisał(a):Ogólnie Krawczyk kojarzy mi się fatalnie (jest tylko jeden wyjątek, ale to też nie rewelacja), w tym także ten utwór. Przy czym pamiętam, że bardzo go nie lubiłem, ale nie za bardzo kojarzę jak leciał.
jak wklejałem, to pomyślałem, że to musi być absolutnie jeden z twoich koszmarów; to jest dyskoteka totalna, a w dodatku wiejska; nie wiadomo już nawet, czy to jeszcze disco, czy może już country Icon_wink

kajman napisał(a):Jak dla mnie muzycznie to jeden z najsłabszych Młynarskich.
czy ja wiem? aranż jest całkiem ładny; ja zresztą młynarskiego doceniam bardziej za synergię tekstu i wykonania wokalnego (w pierwszej kolejności) z melodią i aranżacją instrumentalną (w drugiej), choć najwyższy młynarski tutaj trochę jednak temu schematowi zaprzeczy Icon_wink

kajman napisał(a):W tym stuleciu Magda przekonała mnie tylko w duetach.
a mnie przekonała ogólnie, ale akurat w duetach nie

kajman napisał(a):W latach 70-tych było sporo ciekawych wykonawców, sporo było też niestrawnego komercyjnego popu takiego jak właśnie Partita. Aż uszy bolały.
czy niestrawnego? no dobrze, jest to może bardziej filipinkowe niż alibabkowe, ale w dalszym ciągu ma swój urok; nie jest to ple ple a la sipińska, kozłowska czy jarocka

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.10.2022 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/376
AKT! napisał(a):to w sumie jej jedyna całościowo udana płyta, narobiła mi wtedy apetytu, ale później u brodki znowu wertepy
Dla mnie Clashes jest o kilka klas lepsza.
AKT! napisał(a):to musi być absolutnie jeden z twoich koszmarów
No cóż, jak dla mnie Krawczyk miał zdecydowanie gorsze utwory. Takie Pamiętam ciebie z tamtych lat, Parostatek i Hej przyjacielu to dla mnie totalna żenada.
AKT! napisał(a):aranż jest całkiem ładny
Dla mnie zaczyna się niżej, na etapie kompozycji i żaden aranż nie może nic pomóc. Zresztą mam wrażenie, że akurat w kwestii aranżu to kompletnie się mijamy.
AKT! napisał(a):jest to może bardziej filipinkowe niż alibabkowe
Po pierwsze nie odniosłem się do konkretnego utworu, którego nie kojarzę i poznać nie chcę, a do całokształtu, a ten straszył mnie całe lata 70-te. Po drugie o Alibabkach mam zdecydowanie gorsze zdanie niż Ty. Niewiele ich rzeczy oceniam dobrze, niektóre bardzo źle, jak na przykład superkoszmar Pani ty jesteś urocza. Na szczęście świetnie sprawiały się jako zespół akompaniujący.
19.10.2022 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #68
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/376
kajman napisał(a):Parostatek
ostro, to chyba najbardziej kultowy krawczyk

kajman napisał(a):Dla mnie zaczyna się niżej, na etapie kompozycji i żaden aranż nie może nic pomóc. Zresztą mam wrażenie, że akurat w kwestii aranżu to kompletnie się mijamy.
kompozycji często też

kajman napisał(a):Po pierwsze nie odniosłem się do konkretnego utworu, którego nie kojarzę i poznać nie chcę, a do całokształtu, a ten straszył mnie całe lata 70-te. Po drugie o Alibabkach mam zdecydowanie gorsze zdanie niż Ty. Niewiele ich rzeczy oceniam dobrze, niektóre bardzo źle, jak na przykład superkoszmar Pani ty jesteś urocza. Na szczęście świetnie sprawiały się jako zespół akompaniujący.
ja się odniosłem wcześniej do alibabek w opisie, myślałem, że do tego pijesz; no tak, dla mnie alibabki to jedna z lepszych rzeczy w polskiej muzyce tamtych czasów i to zarówno solo, jak i jako akompaniament u innych
"pani ty jesteś urocza" nie jest wybitne, ale całkiem urokliwe, musisz popracować nad definicją koszmaru Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2022 10:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/376
AKT! napisał(a):to chyba najbardziej kultowy krawczyk
Nie wiem czy kultowy, ale chyba obok Pamiętam największy jego przebój.
AKT! napisał(a):kompozycji często też
Ale chyba nie aż tak często i chyba nie w kwestii podstaw.
AKT! napisał(a):"pani ty jesteś urocza" nie jest wybitne, ale całkiem urokliwe
U mnie raczej powodowało odruch wymiotny, a do tego w tv pojawiało się z obrazkiem jak "myły szyby".
20.10.2022 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #70
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/351
375/351

wojciech młynarski nadrabia dystans na pozycji tekściarza względem konsekwentnie prowadzącej w stawce osieckiej, ale różnica to już zaledwie jedna piosenka -- 10 do 9; jego nazwisko pojawia się zresztą w tej części aż czterokrotnie, dwa razy jako solisty i dwa razy w projekcie jego syna i gaby kulki -- młynarski plays młynarski; dwukrotnie pojawia się też myslovitz, dotychczas w zestawieniu nieobecne; znacząco spada "cichosza" -- bardziej dlatego, że to nie jest już mój ulubiony turnau mimo do sentymentu do teledysku, który wciąż pozostał we mnie żywy od dzieciństwa; jeśli miałbym jakieś utwory wyróżnić z tej sekcji, to otwierający i zamykający; jedyny połomski w całym zestawie to pozycja nie do końca oczywista, przynajmniej dla mnie, zaskakująco ładnie opowiedziana i zinterpretowana piosenka-historia; z kolei najwyżej uplasowane w tej części "synu" sistars to ostatni utwór grupy w tym zestawieniu i konsekwentnie od samego początku w mojej ocenie ich najlepszy wykonawczo i aranżacyjnie numer

375. 106. "jak to dziewczyna" jerzy połomski (60-te)
374. 413. "era retuszera" nosowska (00-we)
373. 407. "faza iv" voo voo (80-te)
372. 142. "koń darowany" daniel olbrychski (70-te)
371. 197. "lubię wrony" młynarski plays młynarski (10-te)
370. 77. "cichosza" grzegorz turnau (90-te)
369. 275. "noc" myslovitz (90-te)
368. 268. "polska miłość" wojciech młynarski (60-te)
367. "tchórze" dezerter (80-te)
366. 278. "kuracja doktora granata" bielizna (80-te)
365. 361. "warsaw ragtime no. 1" warsaw stompers (60-te)
364. "autoportret i" mirosław czyżykiewicz (80-te)
363. "szary kolor twoich oczu" alibabki (60-te)
362. 168. "uwierz mi lili" czerwone gitary (70-te)
361. "o sobie samym" robert gawliński (90-te)
360. "ja" bajm (80-te)
359. 385. "flesz" klincz (80-te)
358. "szampan" call system (80-te)
357. 357. "po co babcię denerwować" wojciech młynarski (80-te)
356. 247. "w deszczu maleńkich żółtych kwiatów" myslovitz i maria peszek (00-we)
355. 101. "niebieski młyn" marek grechuta i anawa (70-te)
354. 371. "dziwni ludzie" tadeusz woźniak (70-te)
353. "wielka woda" maryla rodowicz (70-te)
352. "realia" zdzisława sośnicka (80-te)
351. 364. "synu" sistars (00-we)



utworów z pltwc2: 81/120
utworów hiphopowych: 3/150
utworów po angielsku: 3/150
osiecka vs. młynarski: 10 vs. 9

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2022 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #71
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/351
AKT! napisał(a):361. — "o sobie samym" robert gawliński (90-te)
AKT! napisał(a):356. 247. "w deszczu maleńkich żółtych kwiatów" myslovitz i maria peszek (00-we)
To moi zdecydowani faworyci tu, choć jest jeszcze kilka utworów, które lubię.

WOLNE MEDIA!!!
20.10.2022 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #72
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/351
375 - to nazwisko kojarzyło mi się z estetyką wiejskiego wesela, ale albo go z kimś pomyliłem, albo moja generalizacja była niepoprwna
374 - melodia wpada do głowy błyskawicznie, ale nie jestem pewny czy mnie to cieszy
373 - obok dawno przeze mnie nie słyszanego "gdybym" ulubiony utwór voo voo, z tym że bardzo traumatyczne mi się kojarzy
372 - piosenka fajna i bardzo dobrze wykonana jak na tego człowieka, ale jeszcze fajniejsze są zdjęcia koni w "klipie"
371 - słabo mi to zabrzmiało
370 - rzadko wracam do turnaua, a szkoda, bo miał kilka świetnych utworów jak ten
369 - hm, gdy ostatnio słuchałem tej płyty to "noc" uznałem za mój ulubiony z niej utwór, ale będę musiał to zweryfikować niebawem
368 - kurczę myślałem że pytanie o osiecką było dla beki, a tymczasem zapowiada się zacięta walka - cóż, nigdy nie wgłębiłem się w twórczość młynarskiego, to co znam to lubię, ale emocji swymi wykonaniami budzić we mnie nie zdołał
367 - ojej, bardzo dobre, pamiętałem tylko średnie "zapytaj milicjanta", ale to jest czymś co z miejsca rozważałbym u siebie
366 - jeśli chodzi o bieliznę, to kocham "prywatne życie kasjerki pkp", które byłoby pewniakiem do top 100; "kuracja" jest bardzo w porządku i cieszy jej obecność
365 - najfajniejszym elementem tegoż oto zestawienia są tego typu instrumentalne miniaturki których w innym razie zapewne nigdy bym nie usłyszał
364 - trochę jak "nie lubię" kaczmarskiego
363 - o, moje ulubione solowe alibabki
362 - dokładnie tydzień temu słuchałem płyty, "lili" świetnie ją otwiera, aczkolwiek najbardziej lubię "płoną góry, płoną lasy"
361 - moja relacja z gawlińskim jest taka, że zdecydowanie potrafię bez niego żyć; dawno temu robiłem do niego jakieś podejście, ale wszystkiego zapomniałem; tego też musiałem słuchać, ale natychmiast się ulotniło
360 - chyba tego wcześniej nie słyszałem, ale jestem prostym człowiekiem i jeśli słyszę takie instrumentalne wstawki jak ta w okolicach drugiej minuty to jestem ukontentowany
359 - bardzo dobre, choć wolę "latarnika"
358 - YouTube mi pokazał że kiedyś tego słuchałem, ale zupełnie owego zdarzenia nie kojarzę; niemniej bardzo dobra rzecz
357 - fragment o sznurku by nie przeszedł dziś
356 - złego słowa o tym nie powiem, choć nigdy nie oszalałem na jego punkcie tak jak kajman
355 - kurczę szkoda że tak spada, u mnie pewnie też nie byłby w setce, ale to zdecydowanie jeden z najmocniejszych punktów "korowodu"
354 - kiedyś bym się zachwycił, ale obecnie śmieszą mnie prawie wszystkie piosenki tadzia; są do przesady napuszone i powielają dokładnie te same tricki; jedyne co bym rozważał u siebie to "pewnego dnia o świcie"
353 - wprawdzie wszystko się może zdarzyć, ale maryli jest zdecydowanie mniej niż się spodziewałem; a szkoda, wszak zawsze przemiło wrócić do takich piosenek jak ta
352 - ostatnio się przekonałem, że to znakomity utwór, wolę dużo bardziej niż "aleję gwiazd"
351 - wokalnie mi się nie podoba, tło bardzo przyjemne

znam: 87 (+13)
rozważałbym w kontekście mojego topu: 34 (+9)
20.10.2022 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/351
AKT! napisał(a):375. 106. "jak to dziewczyna" jerzy połomski (60-te)
Kolejny artysta którego w czasach swej młodości nie tolerowałem (teraz omijam). Utwór jak na niego dobry, ale i tak na minus.
Dyfeomorfizm napisał(a):to nazwisko kojarzyło mi się z estetyką wiejskiego wesela
Cały czas tak go kojarzę
AKT! napisał(a):373. 407. "faza iv" voo voo (80-te)
Z najlepszej płyty zespołu z poprzedniego stulecia. Ja jednak wole ich dokonania made in XXI.
AKT! napisał(a):372. 142. "koń darowany" daniel olbrychski (70-te)
Po duecie z Rodowicz unikam piosenek tego pana jak ognia.
AKT! napisał(a):371. 197. "lubię wrony" młynarski plays młynarski (10-te)
Jak dla mnie to totalnie sprofanowany jeden z najlepszych utworów Wojtka. Tej wersji słuchać nie jestem w stanie.
AKT! napisał(a):dwa razy w projekcie jego syna i gaby kulki -- młynarski plays młynarski
albo jestem ślepy albo jest tu tylko jeden.
AKT! napisał(a):370. 77. "cichosza" grzegorz turnau (90-te)
Moje podium Grzegorza. W moim topie znacznie wyżej.
AKT! napisał(a):368. 268. "polska miłość" wojciech młynarski (60-te)
I znów taki Młynarski, który podoba mi się zdecydowanie mniej.
AKT! napisał(a):362. 168. "uwierz mi lili" czerwone gitary (70-te)
Zbyt mało znam Czerwone, ale ten utwór do moich faworytów nie należy. Raczej wprost przeciwnie.
AKT! napisał(a):361. — "o sobie samym" robert gawliński (90-te)
Gawliński skończył się dla mnie w zasadzie na pierwszej płycie Wilków. I tutaj też słabiutko.
AKT! napisał(a):357. 357. "po co babcię denerwować" wojciech młynarski (80-te)
Muzycznie też mnie nie powala, ale jednak dobrze się tego słucha. Bonus to text, który teraz byłby całkiem aktualny jeżeli się pomyśli o Putinie.
AKT! napisał(a):356. 247. "w deszczu maleńkich żółtych kwiatów" myslovitz i maria peszek (00-we)
Z tych mniej lubianych Myslovitzów. No ale do tych najgorszych to jeszcze daleko.
Dyfeomorfizm napisał(a):choć nigdy nie oszalałem na jego punkcie tak jak kajman
Chyba tutaj coś pomyliłeś.
AKT! napisał(a):355. 101. "niebieski młyn" marek grechuta i anawa (70-te)
Piękna rzecz, czołówka Korowodu. Nota bene, także bardzo lubię ten wiersz Śliwiaka śpiewany przez Piastowską.
AKT! napisał(a):354. 371. "dziwni ludzie" tadeusz woźniak (70-te)
W moim topie niżej. Z mojej ulubionej, drugiej płyty Woźniaka seniora.
AKT! napisał(a):353. — "wielka woda" maryla rodowicz (70-te)
U mnie pewnie trzecia-czwarta dziesiątka u Maryli. Ale ma tyle genialnych kawałków, że to jest wielki komplement.
AKT! napisał(a):352. — "realia" zdzisława sośnicka (80-te)
Kolejny wykonawca, którego odbieram zdecydowanie źle. Może nie aż tak jak wielu innych, ale nic dobrego od niej chyba nie słyszałem. A chyba najbardziej nie lubię pożegnania piłkarza.
21.10.2022 07:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #74
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/351
Dyfeomorfizm napisał(a):375 - to nazwisko kojarzyło mi się z estetyką wiejskiego wesela, ale albo go z kimś pomyliłem, albo moja generalizacja była niepoprwna
kajman napisał(a):Cały czas tak go kojarzę
myślę, że to powszechne i trafione skojarzenie jednak Icon_wink

Dyfeomorfizm napisał(a):372 - piosenka fajna i bardzo dobrze wykonana jak na tego człowieka, ale jeszcze fajniejsze są zdjęcia koni w "klipie"
wiadomo, że można olbrychskiego nie lubić, ale trzeba mu oddać, że był w swoim czasie jednym z najlepszych polskich aktorów, nawet mimo pewnych manieryzmów

kajman napisał(a):Jak dla mnie to totalnie sprofanowany jeden z najlepszych utworów Wojtka. Tej wersji słuchać nie jestem w stanie.
a ja całkiem lubię oryginał, ale ten cover pięknie go jednak poniósł aranżacyjnie i interpretacyjnie; ogólnie to była całkiem całkiem płyta

Dyfeomorfizm napisał(a):366 - jeśli chodzi o bieliznę, to kocham "prywatne życie kasjerki pkp", które byłoby pewniakiem do top 100; "kuracja" jest bardzo w porządku i cieszy jej obecność
a ja akurat tej piosenki o kasjerce nie lubię za bardzo, słuchałem jej kilkakrotnie przy tym topie i i melodyjnie, i tekstowo raczej jest mi obojętna

Dyfeomorfizm napisał(a):364 - trochę jak "nie lubię" kaczmarskiego
no może, tylko czyżykiewicz ma w głosie coś sympatycznego, a kaczmarski, mam wrażenie, czegokolwiek by nie śpiewał, to kogoś przeklina

Dyfeomorfizm napisał(a):363 - o, moje ulubione solowe alibabki
zupełnie się tego spodziewałem Icon_wink

Dyfeomorfizm napisał(a):358 - YouTube mi pokazał że kiedyś tego słuchałem, ale zupełnie owego zdarzenia nie kojarzę; niemniej bardzo dobra rzecz
pewnie przy odsłuchach porcysowego topu albo screenagerowego topu; ja w każdym razie z któregoś z tych zestawień ten utwór pożyczyłem

Dyfeomorfizm napisał(a):355 - kurczę szkoda że tak spada, u mnie pewnie też nie byłby w setce, ale to zdecydowanie jeden z najmocniejszych punktów "korowodu"
tak, to prawda, tylko strasznie mi się w międzyczasie zgrał i trochę nie umiem go już słuchać z przyjemnością; oceniam go obiektywnie jako super utwór, ale nie umiem się w niego wczuć; liczę na to, że jednak to niedefinitywne i za kolejnych osiem lat poszybuje wyżej

Dyfeomorfizm napisał(a):351 - wokalnie mi się nie podoba, tło bardzo przyjemne
wow, a właśnie wokale są tu najlepsze

kajman napisał(a):albo jestem ślepy albo jest tu tylko jeden.
w nazwie projektu jest dwóch, a trzeci (choć reduplikowany, bo jeden z tamtych dwóch) jako kompozytor Icon_wink

kajman napisał(a):Muzycznie też mnie nie powala, ale jednak dobrze się tego słucha. Bonus to text, który teraz byłby całkiem aktualny jeżeli się pomyśli o Putinie.
myślę, że i bez tego kontekstu tekst nadal robi robotę!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2022 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #75
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/326
350/326

ta partia przynosi aż dwa numery hiphopowe (w sumie było ich dotąd tylko 5) i jeden (częściowo) po angielsku; jest też perfect (za którym nie przepadam) w dwóch odsłonach -- popowej z początku działalności z końcówki lat 70. z basią trzetrzelewską na wokalu i w jednym ze swoich największych przebojów, który działa na mnie zgodnie z zasadą, że czasem mniej znaczy więcej; jest też dwukrotnie klaus mitffoch, są trochę powodowane sentymentem wodecki w przedwojennym coverze zagranicznego standardu i rynkowski śpiewający cygana, którego kaseta z tym nagraniem była częścią mojego dzieciństwa; bardzo spadają ewa bem, maanam i republika, ale pomimo tego, wciąż zapewniam o swej do tych utworów miłości -- najpierw ułożyłem nowy top, a dopiero później okazało się, jak dane utwory były pozycjonowane przed 8 laty

350. "o gospodzie uwielbiona" kapela brodów (00-we)
349. 176. "krywaniu, krywaniu" skaldowie (70-te)
348. 63. "żyj kolorowo" ewa bem (70-te)
347. "wypijmy za błędy" ryszard rynkowski (80-te)
346. "każdy ponad każdym" wwo (00-we)
345. 302. "inwazja z plutona" kombi (80-te)
344. 46. "śmierć w bikini" republika (80-te)
343. 368. "piosenka młodych wioślarzy" kult (80-te)
342. 477. "peruwianki" partita (70-te)
341. 384. "dawno chyba" magda umer (70-te)
340. "zabierz moje sukienki" wanda warska (60-te)
339. "ballada o czasie nieutraconym" andrzej dąbrowski (70-te)
338. "niewiele ci mogę dać" perfect (80-te)
337. "trze'a było" ten typ mes (10-te)
336. 342. "chciałbym umrzeć jak james dean" partia (90-te)
335. 92. "lipstick on the glass" maanam (80-te)
334. 421. "aleją gwiazd" zdzisława sośnicka (80-te)
333. 489. "song marynarza" mirosław czyżykiewicz (00-we)
332. "nie jestem z nikim" klaus mitffoch (80-te)
331. "obłęd w podmiejskiej dyskotece" perfect super show & disco band i basia trzetrzelewska (70-te)
330. "oczarowanie" zbigniew wodecki (70-te)
329. 279. "ogniowe strzelby" klaus mitffoch (80-te)
328. 412. "piosenka jest dobra na wszystko" kabaret starszych panów (60-te)
327. 111. "walc barbary z filmu "noce i dnie"" magda umer (10-te)
326. "któż może być bardziej szalony" marek grechuta i anawa (70-te)



utworów z pltwc2: 95/175
utworów hiphopowych: 5/175
utworów po angielsku: 3 i pół/175
osiecka vs. młynarski: 12 vs. 10

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2022 06:46 PM przez AKT!.)
24.10.2022 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/326
AKT! napisał(a):był w swoim czasie jednym z najlepszych polskich aktorów, nawet mimo pewnych manieryzmów
Z dobrych to tak, ale czy z najlepszych? Dla mnie lekka przesada. Ale niezależnie od oceny to czy musiał śpiewać? Zupełnie się do tego nie nadaje moim zdaniem.
AKT! napisał(a):ten cover pięknie go jednak poniósł aranżacyjnie i interpretacyjnie
Pozwolę sobie uważać inaczej.
AKT! napisał(a):w nazwie projektu jest dwóch
Kompletnie inaczej zrozumiałem Twoją wypowiedź jakby bagatelizując określenie nazwisko. Wydawało mi się, że piszesz, że są dwa utwory MPM.
AKT! napisał(a):myślę, że i bez tego kontekstu tekst nadal robi robotę!
Tylko że brakuje już tego, o kim ten text był.
AKT! napisał(a):349. 176. "krywaniu, krywaniu" skaldowie (70-te)
Zdecydowanie bardziej cenię niż lubię, bo to nie jest moja bajka.
AKT! napisał(a):348. 63. "żyj kolorowo" ewa bem (70-te)
Bem prawie zawsze trzyma poziom, w tym także. Bardzo lubię.
AKT! napisał(a):347. — "wypijmy za błędy" ryszard rynkowski (90-te)
Rynkowski solo nigdy mnie nie ruszał. Wolę go w Voxie.
AKT! napisał(a):345. 302. "inwazja z plutona" kombi (80-te)
Jak dla mnie jedno z lepszych osiągnięć zespołu, ale i tak słabiutka rzecz.
AKT! napisał(a):344. 46. "śmierć w bikini" republika (80-te)
Jeden z najslabszych utworów Republiki w moim odczuciu.
AKT! napisał(a):343. 368. "piosenka młodych wioślarzy" kult (80-te)
Podobnie mógłbym powiedzieć o tym Kulcie, tylko że u Republiki tych słabszych rzeczy jest kilka, u Kultu kilkadziesiąt.
AKT! napisał(a):341. 384. "dawno chyba" magda umer (70-te)
Piękna rzecz. Muszę kiedyś jeszcze posłuchać, bo rzadko to robiłem.
AKT! napisał(a):339. — "ballada o czasie nieutraconym" andrzej dąbrowski (70-te)
Przez wiele lat mylił mi się z Połomskim. Muzycznie ciekawszy ale tak jak perkusistą to i wokalistą był co najwyżej przeciętnym.
AKT! napisał(a):338. — "niewiele ci mogę dać" perfect (70-te)
Tutaj za komentarz powinno wystarczyć to, że u mnie to jest na miejscu 30. Swoją drogą zauważyłem, że jakoś trafiają do mnie utwory, w którym muzyk gra na innym instrumencie niż zwykle. Tutaj Sygitowicz na fortepianie, ale jest jeszcze Muniak na flecie w Nagiej rzece i Błędowski na saxofonie w Mojej krwi.
AKT! napisał(a):336. 342. "chciałbym umrzeć jak james dean" partia (90-te)
W pierwszej chwili przeczytałem Partita.
AKT! napisał(a):335. 92. "lipstick on the glass" maanam (80-te)
A to jest podium najgorszych utworów Maanamu.
AKT! napisał(a):332. — "nie jestem z nikim" klaus mitffoch (80-te)
329. 279. "ogniowe strzelby" klaus mitffoch (80-te)
Na plus obydwa, przy czym wolę utwór z podstawowej niż bonus. Ciekaw jestem czy coś od nich jeszcze się pojawi.
AKT! napisał(a):328. 412. "piosenka jest dobra na wszystko" kabaret starszych panów (60-te)
Wasowski jest rewelacyjnym kompozytorem i stworzył kilka genialnych utworów (nie tylko zresztą dla Starszych Panów). Ten utwór jest bardzo dobry, ale sporo innych cenię jeszcze bardziej.
AKT! napisał(a):327. 111. "walc barbary z filmu "noce i dnie"" magda umer (10-te)
Jej wersji nie słyszałem, ale kojarzę potwornie brzmiący pierwowzór.
AKT! napisał(a):326. — "któż może być bardziej szalony" marek grechuta i anawa (70-te)
Utwór z najlepszej dla mnie płyty Grechuty. Tam są same bardzo dobre utwory (no może taniec szewców mniej mnie przekonuje).
24.10.2022 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #77
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/326
kajman napisał(a):Z dobrych to tak, ale czy z najlepszych? Dla mnie lekka przesada. Ale niezależnie od oceny to czy musiał śpiewać? Zupełnie się do tego nie nadaje moim zdaniem.
dla mnie jego śpiewanie jest częścią definicji dobrego aktorstwa właśnie, bo interpretacyjnie nadrabiał wszelkie inne mankamenty

kajman napisał(a):Zdecydowanie bardziej cenię niż lubię, bo to nie jest moja bajka.
naprawdę? to jest przecież prog rock, jak się patrzy! sądziłem, że czyja jak czyja, ale twoja bajka to na pewno jest!

kajman napisał(a):Piękna rzecz. Muszę kiedyś jeszcze posłuchać, bo rzadko to robiłem.
czyli słuchałeś dawno chyba Icon_wink

kajman napisał(a):Przez wiele lat mylił mi się z Połomskim. Muzycznie ciekawszy ale tak jak perkusistą to i wokalistą był co najwyżej przeciętnym.
ojej, to poleciałeś! owszem, dąbrowski był piosenkarzem estradowym, ale tych było wtedy w polsce i na świecie tysiące; przede wszystkim repertuarowo był lepszy

kajman napisał(a):A to jest podium najgorszych utworów Maanamu.
najlepszych <3

kajman napisał(a):Jej wersji nie słyszałem, ale kojarzę potwornie brzmiący pierwowzór.
instrumentalny czy ktoś to śpiewał? ja słyszałem jakieś inne wersje wokalne, ale w sumie nigdy nie interesowałem się, czy tekstu aby nie dopisano później?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2022 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/326
AKT! napisał(a):to jest przecież prog rock
Za dużo klasyki i góralszczyzny.
AKT! napisał(a):czyli słuchałeś dawno chyba
Eliminacje do polskiego topu to ostatni raz.
AKT! napisał(a):instrumentalny czy ktoś to śpiewał?
A to nie jest to, co śpiewała Kunicka?
24.10.2022 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #79
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/326
Wypijmy za błędy, to lata 80-te. Nagroda w Opolu w 1989. Podobnie "Niewiele ci mogę dać" (płyta z 1981).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2022 06:43 PM przez Miszon.)
24.10.2022 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #80
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/326
Miszon napisał(a):Wypijmy za błędy, to lata 80-te. Nagroda w Opolu w 1989. Podobnie "Niewiele ci mogę dać" (płyta z 1981).
tak, przy perfekcie to akurat w ostatniej chwili sprawdzałem drugie nagranie i musiałem w złym miejscu dodać, a u rynkowskiego sugerowałem się data wydania płyty, ale ale poprawiam, dzięki!

kajman napisał(a):A to nie jest to, co śpiewała Kunicka?
aaa kunicka, tak, to była dużo grosza wersja Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2022 06:46 PM przez AKT!.)
24.10.2022 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 225 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 76 245 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 135 100 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja druga AKT! 382 139 346 19.10.2009 10:49 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 212 128 438 16.05.2009 01:54 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości