Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #221
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
Przesłuchałem sobie top 9, przynajmniej we fragmentach.
AKT! napisał(a):06. 04. "cała jesteś w skowronkach" skaldowie
Nie było u mnie, ale na pewno doceniam. Można się rozpłynąć przy tych dźwiękach Icon_smile
AKT! napisał(a):05. 13. "nowa aleksandria" siekiera
Właściwie podobnie jak wyżej - jakoś chyba nie miałem fazy na takie granie, ale kawałek pędzi jak dobrze rozpędzona lokomotywa i ten refren, który trudno zapomnieć.
AKT! napisał(a):03. 260. "jesteś spóźnionym deszczem" halina frąckowiak i sbb
Ależ awans! Nie słyszałem raczej wcześniej, choć tytuł mi coś mówi. Chyba muszę więcej posłuchać od niej, bo także "Idę" zrobiło na mnie, jak wspominałem, bardzo dobre wrażenie.
AKT! napisał(a):09. — "gniewna piosenka muminka o lecie" nasza basia kochana
A tego w ogóle nie kojarzę, co jest dla mnie zaskoczeniem, bo kreskówkę bardzo lubiłem. Jednak nie moje klimaty Icon_smile
AKT! napisał(a):07. 03. "gafy" hanna konieczna (60-te)
Na Spoti jest przez dwa "f", więc nie wiem, czy Ci nie umknęło. A o artystce przyznam się, że pierwsze słyszę, choć chyba tu już bywała (jednak się nie polubimy raczej) Icon_redface
AKT! napisał(a):01. 01. "zagrajmy w kości jeszcze raz" alibabki
Całkiem urokliwa ta bossanova, na pewno utwór na plus, cieszę się, że mogę tak odebrać zwycięzcę Icon_smile
Numery 2, 4 i 8 raczej nie dla mnie.

Dzięki za top, myślę, że może jeszcze wrócę do plejlisty, bo jakoś do tej pory trochę ją omijałem, a na pewno jest trochę rzeczy, kóre dobrze byłoby poznać.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2022 09:51 PM przez neo01.)
23.12.2022 02:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #222
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
neo01 napisał(a):A tego w ogóle nie kojarzę, co jest dla mnie zaskoczeniem, bo kreskówkę bardzo lubiłem.
Tylko że utwór z kreskówką poza bohaterem nie ma nic wspólnego.
neo01 napisał(a):A o artystce przyznam się, że pierwsze słyszę
Nic dziwnego. Z tego co kojarzę to nie była zbyt popularna i chyba nie za dużo nagrała. O ile kojarzę to nagrała coś ze Skaldami, ale też w zasadzie jej nie znam.
neo01 napisał(a):Pozostałe raczej nie dla mnie.
Trochę się to kłóci z tym co napisałeś o miejscu trzecim (skoro Idę także, to to chyba też).
23.12.2022 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #223
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
No to strzeliłem niezłą gafę, oczywiście że tak. Zaraz zmienię opis, dzięki.
Przy okazji, sięgnąłem też do miejsca 10. Początkowo myślałem, że będzie całkiem nieźle, lubię delikatny głos pani Ireny, jednak później pojawiły się dźwięki, które zbużyły nieco ten obraz.
kajman napisał(a):Tylko że utwór z kreskówką poza bohaterem nie ma nic wspólnego.
W sumie po czasie doszło do mnie, że tak może być Icon_razz2

WOLNE MEDIA!!!
23.12.2022 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #224
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
neo01 napisał(a):zbużyły nieco ten obraz
Chyba zrobiły to bardzo mocno, bo nawet ortografa przywaliłeś. Icon_wink
23.12.2022 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #225
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
dziękuję za wszystkie komentarze Icon_wink przeczytałem je z uwagą, ale muszę przyznać, że trudno mi się czyta dość chłodne, czasem techniczne opisy piosenek, które są dla mnie tak ważne, więc postanowiłem, że nie będę odnosił się do nich w szczegółach Icon_smile

neo01 napisał(a):Na Spoti jest przez dwa "f", więc nie wiem, czy Ci nie umknęło
obie pisownie się przewijają przez lata w różnych źródłach i ja sam zapisuję czasem tak, czasem tak -- nie umiem się zdecydować

neo01 napisał(a):Przesłuchałem sobie top 9, przynajmniej we fragmentach.
cieszę się, że wrażenia głównie pozytywne Icon_smile

neo01 napisał(a):Dzięki za top, myślę, że może jeszcze wrócę do plejlisty, bo jakoś do tej pory trochę ją omijałem, a na pewno jest trochę rzeczy, kóre dobrze byłoby poznać.
polecam uwadze Icon_wink

Dyfeomorfizm napisał(a):dzięki za top, mnóstwo ciekawych odkryć i jak widać ponad 1/4 całości znalazłaby się zapewne u mnie; skończyłem z ponad 60%-ową znajomością utworów, co chyba nie jest fatalnym wynikiem
bardzo mnie to cieszy Icon_biggrin dzięki za wszystkie odsłuchy i komentarze!

kajman napisał(a):Mamy chyba zupełnie inny ideał bossej novej, bo utwory w tych klimatach, które tutaj się pojawiają dla mnie najczęściej są nienajlepszymi jej reprezentantami.
to nie tylko w tym przypadku przecież Icon_wink

kajman napisał(a):słuchając go doskonale wiedziałem, dlaczego nie powinno go być w moim topie
i dlaczego?

kajman napisał(a):Późna to obecne stulecie, ewentualnie l. 90-te.
no tamta była taka pośrednia Icon_wink

kajman napisał(a):Słuchając tutejszych piosenek ze słowami Osieckiej odniosłem wrażenie, że wprawdzie napisała sporo rzeczy wybitnych, ale też sporo nijakich czy nawet słabych. Wielu polskich autorów textów cenię wyżej, ale może dlatego, że pisali znacznie mniej i do śpiewania przekazywali tylko te najlepsze (a może po prostu na te gorsze nie natrafiłem). U mnie Osiecka ma tylko 20 textów (ale kilku innych autorów ma minimalnie mniej), co daje jej trzecie miejsce z niewielką stratą do Waglewskiego. No ale Moczulski (mój nr 1 nie tylko liczbowo) ma ich 41.
a ja, jakkolwiek uważam moczulskiego za dobrego tekściarza, wolę te wszystkie humorystyczne puenty osieckiej i odsłuchy przez tym topem mnie w tym poczuciu utwierdziły; wolę zresztą nawet takie głupiutkie abstrakcyjne obrazki jak "samotna rękawiczka" niż rzeczy bardziej doszlifowane, poważniejsze niby

dziękuję za wszystkie komentarze, już po nowym roku obiecuję zajrzeć do Twojego polskiego topu i na pewno sprawdzę dużą część nieznanych mi rzeczy, oczywiście stosownie je komentując

wyniki zabawy przedtopowej też raczej po nowym roku, muszę się jakoś zorganizować i totalnie mi nie wychodzi Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.12.2022 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #226
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
To jeszcze trochę spóźnione ode mnie:

AKT! napisał(a):"być narzeczoną twą" irena jarocka
Faktycznie, nieco inne od wszystkiego, co dotąd słyszałem w wykonaniu Jarockiej; brzmi ciekawie, ale nie jest to coś, co by mnie porwało.
AKT! napisał(a):"gniewna piosenka muminka o lecie" nasza basia kochana
Podoba mi się, ale z repertuaru zespołu niezmiennie wybieram Modiglianiego.
AKT! napisał(a):"konie" maryla rodowicz
Przy numerze 11 pisałem, że są piosenki Rodowicz, które bardzo lubię i to na pewno jedna z nich; oryginał Wysockiego też bardzo mi się podoba, chociaż różni się dość znacznie. Prawdę mówiąc, trochę mi do Ciebie nie pasuje (ta gitara...), ale takie pozytywne zaskoczenia są w topach bardzo mile widziane.
AKT! napisał(a):"gafy" hanna konieczna
Słyszałem już przy okazji Twojego pierwszego topu, w którym ten utwór był na szczycie. Brzmi OK, ale to nie całkiem moje kilmaty.
AKT! napisał(a):"cała jesteś w skowronkach" skaldowie
Zdecydowanie najlepsza rzecz w pierwszej dziesiątce, mój numer 1 Skaldów do czasu poznania "Dwudziestu minut po północy", a od tamtej pory niezagrożony numer 2.
AKT! napisał(a):"nowa aleksandria" siekiera
Kiedy go słuchałem po raz pierwszy, zabrzmiał mi niezbyt zachęcająco, ale widocznie od tego czasu już się z nim oswoiłem i teraz odczuwam nawet pewien rodzaj sympatii.
AKT! napisał(a):"nocny dyżur" edyta geppert
Na pewno jest parę utworów Geppert, które lubię bardziej, ale ten zabrzmiał bardzo ciekawie; na pewno wrócę.
AKT! napisał(a):"jesteś spóźnionym deszczem" halina frąckowiak i sbb
Widocznie opis trochę rozbudził u mnie apetyt, tym bardziej, że wokal Frąckowiak zawsze mi się podobał, tym razem jednak nie - utwór raczej nie dla mnie.
AKT! napisał(a):"już szumią kasztany" magda umer
Ten z kolei zdecydowanie dla mnie. Przed przesłuchaniem planowałem napisać, że wolę jednak "Jeśli myślisz" i pokręcić nosem na zbyt dużo przepraszania (do którego nadmierną skłonność mnie też kiedyś wytknięto), jednak podczas przesłuchania zabrzmiał tak świetnie, że nawet zacząłem o nim myśleć w kontekście mojego ewentualnego top 5 Umer (a konkurencja jest tu bardzo silna)
AKT! napisał(a):"zagrajmy w kości jeszcze raz" alibabki
Bardzo sympatyczny zwycięzca, podoba mi się.

Dzięki za top!
27.12.2022 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #227
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
AKT! napisał(a):i dlaczego?
Bo nie brzmi mi na tyle dobrze, żeby się załapać. Brakuje błysku.
AKT! napisał(a):to nie tylko w tym przypadku przecież
Wydawało mi się, że w przypadku bn powinno być łatwiej o podobne odbiory.
AKT! napisał(a):po nowym roku obiecuję zajrzeć do Twojego polskiego topu
Bardzo mnie to ucieszy.
AKT! napisał(a):stosownie je komentując
Pewnie skomentuję przynajmniej część komentarzy.
27.12.2022 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #228
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
kajman napisał(a):Bo nie brzmi mi na tyle dobrze, żeby się załapać. Brakuje błysku.
ach, dla mnie to najlepszy aranż na tej płycie

kajman napisał(a):Wydawało mi się, że w przypadku bn powinno być łatwiej o podobne odbiory.
no nie wiem, ja szukam harmonii i poetyki, Ty pewnie jakichś formalnych progresji Icon_wink

wwas napisał(a):To jeszcze trochę spóźnione ode mnie:
bardzo mi miło ^^

wwas napisał(a):Podoba mi się, ale z repertuaru zespołu niezmiennie wybieram Modiglianiego.
jest bardzo ładny, faktycznie; jakoś nie zwróciłem na niego specjalnej uwagi, ale słuchałem płyty tyle razy, że oczywiście doskonale ten fragment kojarzę Icon_wink dodam go sobie też do propozycji

wwas napisał(a):Prawdę mówiąc, trochę mi do Ciebie nie pasuje (ta gitara...), ale takie pozytywne zaskoczenia są w topach bardzo mile widziane.
mnie to siebie też trochę nie pasuje, ale to jest dla mnie jednak numer postdyskotekowy w pierwszej kolejności Icon_wink

wwas napisał(a):Słyszałem już przy okazji Twojego pierwszego topu, w którym ten utwór był na szczycie. Brzmi OK, ale to nie całkiem moje kilmaty.
ja lubię ten bigbandowy aranż i głupiutki tekst, w którym wszystko rymuje się z af/aw

wwas napisał(a):Ten z kolei zdecydowanie dla mnie. Przed przesłuchaniem planowałem napisać, że wolę jednak "Jeśli myślisz" i pokręcić nosem na zbyt dużo przepraszania (do którego nadmierną skłonność mnie też kiedyś wytknięto), jednak podczas przesłuchania zabrzmiał tak świetnie, że nawet zacząłem o nim myśleć w kontekście mojego ewentualnego top 5 Umer (a konkurencja jest tu bardzo silna)
no proszę! bardzo miło mi to czytać, zwłaszcza że poza tym raczej jednak grymaszono mi tu, że taki numer tak wysoko Icon_wink

wwas napisał(a):Bardzo sympatyczny zwycięzca, podoba mi się.

Dzięki za top!
to ja dziękuję Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.12.2022 03:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #229
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
AKT! napisał(a):Ty pewnie jakichś formalnych progresji
W bosej jednak czegoś innego. Chyba mógłbym określić to jako czystość formy.
AKT! napisał(a):numer postdyskotekowy
Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi, bo jakoś z dyskoteką to mi się nie kojarzy.
28.12.2022 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #230
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
to jest totalnie smutna dyskoteka; ta gitara to jest kamuflaż, wajb jest totalnie dystotekowy, tylko nie jest podany w tak nachalny sposób jak np. u abby, ale to jest dla mnie od zawsze numer taneczny

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.12.2022 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #231
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
I może właśnie to mi przeszkadza. Icon_wink
28.12.2022 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #232
RE: PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1
Obiecałem, że na piszę, na czyim wieczorku byłem (i po cichu liczyłem na jakiś utwór z jego słowami w tym topie). Jest to Ryszard Krynicki, którego autorstwa są cztery utwory: dwa Grechuty i dwa Anawy. Szczególnie szanse dawałem Może usłyszysz wołanie o pomoc i Uwierz w nieznane. No ale się nie załapały z tego co pamiętam.
22.01.2023 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 441 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 76 830 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 136 006 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja druga AKT! 382 140 200 19.10.2009 10:49 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 212 129 302 16.05.2009 01:54 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości