Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lata 60. - 100 moich ulubionych piosenek
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
RE: Lata 60. - 100 moich ulubionych piosenek
10 - To jest bardzo dobry utwór, ale nawet w 60-tych kilka innych utworów cenię wyżej: wspomniane tutaj Blowing, Times, Tambourine oraz Lay lady lay i Master of war. Może coś jeszcze, czego nie kojarzę po tytule.
9 - Nie moja bajka. Ot, taka sobie piosenka, w której niewiele znajduję ciekawego. Chórek jest tutaj najlepszym elementem.
8 - Hendrix kompletnie mnie nie rajcuje i nie rajcował w czasach, kiedy znacznie lepiej odbierałem gitarę. Tutaj solówka mnie nudzi.
7 - Gdybym to włączył przypadkowo pomyślałbym, że to Dylan. Ale sam utwór chociaż na pograniczu niestrawnych dla mnie klimatów dobrze się broni do połowy czwartej minuty.
6 - Strasznie męczący kawałek. Ledwo przetrwałem.
5 - W moim top 50 Stonesów ten utwór się nie znalazł i wcale mnie to nie dziwi. Tylko końcówka jest względnie ciekawa.
4 - To jeden z takich utworów, które będę bardziej cenił niż lubił. Znakomita rzecz, lecz ciężko mi się jej słucha (szczególnie drugiej połowy).
3 - Zwykle to moja druga dziesiątka nagrań zespołu chociaż ostatnio odebrałem utwór gorzej. Ale i tak nr 2 tej dziesiątki.
2 - To jest zdecydowanie nr 1 tutaj i nr 1 S&G. No i najlepsza znana mi wersja tego utworu, chociaż wiele innych też jest znakomitych - po prostu sam temat jest świetny. Gdybym układał kiedyś swój top to ten utwór byłby pewniakiem.
1 - Napiszę to, na co czekał AKT! Tak, ten kawałek brzmi mi beatlesowsko. Może nie jak wcześni, ale na pewno jak w nienajlepszej formie. Ale pochwalę ostatnią minutę.
Pisałem wcześniej, czego z moich faworytów mi zabrakło. Dodam teraz, że zaskakuje mnie jeszcze jeden brak (chociaż moim faworytem nie jest, ale to dlatego, że za mało znam). To Joan Baez.
31.10.2022 05:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #102
RE: Lata 60. - 100 moich ulubionych piosenek
myślę że udało się osiągnąć współczynnik Twojej satysfakcji przekraczający cel minimalny, także bardzo sympatycznie

(31.10.2022 05:12 PM)kajman napisał(a):  Dodam teraz, że zaskakuje mnie jeszcze jeden brak (chociaż moim faworytem nie jest, ale to dlatego, że za mało znam). To Joan Baez.
jej najlepszy utwór w moim odczuciu pochodzi z lat 70. i tam raczej będzie - tutaj wprawdzie było kilku kandydatów, ale jednak się nie udało

(30.09.2022 04:40 PM)kajman napisał(a):  Santana
tak jak baez co do spodziewanej obecności w topie lat 70., z tym że u niego tutaj nawet nic nie rozważałem, a to z tej prozaicznej przyczyny, że jego 60sowy dorobek jeszcze przede mną

(30.09.2022 04:40 PM)kajman napisał(a):  Blood Sweat & Tears
słuchałem tylko raz po jednym z Twoich topów, kiedyś do tego wrócę
02.11.2022 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #103
RE: Lata 60. - 100 moich ulubionych piosenek
ja nigdy nie złapałem jakiegokolwiek punktu zaczepienia w muzyce baez, a naprawdę swego czasu próbowałem

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.11.2022 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: Lata 60. - 100 moich ulubionych piosenek
Dyfeomorfizm napisał(a):jednak się nie udało
Bywa.
Dyfeomorfizm napisał(a):jego 60sowy dorobek jeszcze przede mną
W sumie to jeden longplay. Ale jak dla mnie świetny.
Dyfeomorfizm napisał(a):słuchałem tylko raz po jednym z Twoich topów, kiedyś do tego wrócę
Będzie niedługo w kolejnym.
03.11.2022 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #105
RE: Lata 60. - 100 moich ulubionych piosenek
Czy robiłeś może playlistę topu na Spotify?
12.03.2023 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lata 70. - 100 moich ulubionych piosenek Dyfeomorfizm 78 1 823 13.09.2023 07:10 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości