Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany/plany na lepsze (?)
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #1
Zmiany/plany na lepsze (?)
Siemanko, siemanko. Ostatnimi czasy rzadko pojawiam się na forum, a już zupełnie nie zaglądam (aż do dziś) do działu ze swoimi notowaniami. W zeszłym roku postanowiłem zakończyć tę zabawę; nie wiem czy na zawsze, ale z pewnością na kilka najbliższych sezonów. Powodów jest kilka.

Przede wszystkim straciłem zapał do organizacji notowań. Wiadome jest, że przy trybie cotygodniowym lub nawet comiesięcznym, trzeba być w miarę na bieżąco z nowościami, z ich odkrywaniem i słuchaniem. Do tej pory całkiem nieźle mi to wychodziło, chociaż jako perfekcjonista w tej kwestii, nie mogę powiedzieć, że byłem zadowolony w 100% ze swoich poczynań. Obecnie już niewiele robię w tym kierunku.

Ocenianie nowości na bieżąco, w postaci układania notowań przestało mnie cieszyć. Głównie dlatego, że po czasie okazywało się, iż niektóre z nich mocno przeceniałem, a niektóre wprost przeciwnie. Potem przekładało się to na niesatysfakcjonujące wyniki w większych podsumowaniach. Stwierdziłem, że potrzebuję innego systemu, który da mi więcej czasu i pozwoli zdystansować się do dopiero co poznanej muzyki.

Nie jestem też fanem tego co się dzieje w świecie nowości. Dużo rzeczy zlewa mi się w jedno, a mało jest takich, które mnie ciekawią albo robią piorunujące wrażenie. Zupełny kryzys przeżywa u mnie polski rynek muzyczny - do większości wykonawców, których kiedyś słuchałem na co dzień mam teraz olbrzymi uraz. To wszystko jest pewnie efektem zmian, jakie mają miejsce w mojej głowie. Jestem młodym dorosłym, zmienia się u mnie wiele rzeczy tak jak i zmienia się gust muzyczny. Widzę to gołym okiem w porównaniu chociaż z tutejszymi notowaniami z 2019. Dlatego też postanowiłem w pewnym sensie zastopować i odpocząć od tego "pędu", co też raczej będzie sprzyjać mojemu życiu prywatnemu.

Moja sympatia do układania rankingów dalej jest silna. Jednak nowości zamierzam zostawić na nieco dalszym planie. Oczywiście dalej będę śledził to co się dzieje w licznych notowaniach, na RYM, ogólnie. Jednak z mniejszą częstotliwością, a wszelkie podsumowania (jeżeli się pojawią), powstawać będą w formie rocznej i to pewnie też z opóźnieniami.

Rok 2022 jest dla mnie przełomowy pod innym względem - zacząłem zagłębiać się w muzykę starszych dekad, poznawać historię artystów, których zawsze skądś kojarzyłem, ale nigdy nie potrafiłem zanucić żadnej melodii z ich dyskografii. Świetnym przykładem jest tutaj Björk, która wywróciła w ostatnich miesiącach mój muzyczny świat do góry nogami. Powoli na przód wysuwają się też Radiohead, Nirvana czy Kate Bush. To tylko przykłady - mam nadzieję, że będzie tego więcej.

A powinno być więcej. Najbliższy czas (kilka miesięcy, rok?) chcę poświęcić dekadzie lat 2000. Dla każdego roku stworzyć osobisty ranking, który za kilka/kilkanaście lat (jeżeli najdzie mnie ochota), będę mógł dowoli modyfikować. Oczywiście na 00's nie przestanę, kolejne dekady też doczekają się swojej szansy. W międzyczasie chciałbym skupić się też na topach wykonawców w jakimś znaczeniu dla mnie ważnych. Z pewnością mam tu na myśli Lanę Del Rey czy Florence + the Machine.

Na tym forum na pewno jest trochę osób, którym chodziły podobne plany po głowie. Być może niektóre doszły do realizacji (jedyne o czym wiem na ten moment to topy Dobromiery z lat 80). Jeżeli macie się czym dzielić - mowa o jakichkolwiek spisach, rankingach czy playlistach - chętnie wszystko przyjmę. Byłaby to duża pomoc. A jeżeli już się z czymkolwiek uporam, to chętnie podzielę się wynikami w tym dziale; mam nadzieję, że kogokolwiek z Was zainteresują, chociaż nie jestem dobrym mówcą.

Dzięki za uwagę! Icon_wink
14.09.2022 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
To nie wiem, czy wiesz, ale u nas mieliśmy już wspólne rankingi dekad 2010-19 oraz 2000-2009 Icon_smile2 . Były to rankingi płyt, jakoś nikt się nie podjął robienia zestawienia piosenek.
A w przyszłym roku będzie zapewne także ranking 1990-99.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.09.2022 03:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #3
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
ja na dniach ruszam z topem piosenek z lat 60., także widzę że się nieźle wstrzeliłem!
14.09.2022 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
Dyfeomorfizm napisał(a):ja na dniach ruszam z topem piosenek z lat 60
A to mnie może zaciekawić, chociaż pewnie wyglądałoby to kompletnie odmiennie niż u mnie. Ale pewnie jakieś wspólne elementy by były.
Ja z kolei zabieram się też za coś dużego, ale robię to kompletnie od innej strony.
14.09.2022 03:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
no i super -- trzeba próbować, na ile się da, nie być więźniem własnego życia i iść za głosem

ja niestety nie robiłem żadnych klasyfikacji tego typu, chociaż chodzi mi po głowie, żeby trochę ten okres uporządkować, bo jedyne listy podsumowujące te lata jakie mam, to podsumowania roczne mojej listy, ale dopiero tak od 2008 jakkolwiek sensowne, myślę -- wcześniej fiu bździu, radiowy pop i christina aguilera Icon_lol (której nie hejtuję, żeby nie było xd)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.09.2022 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
Miło brite, że wróciłeś.
Kryzys muzyki jest widiczny, na szczęście zachodzi falami, inna rzecz to źródła w postaci muzycznych instytucji, które nie zawodzą. Nad polską muzyką można utyskiwać, dużo złego robią jej pompowane gwiazdki w stylu Darii Zawialow, czy ostatnio Sanah. Odczuwam brak świeżej krwi z kraju, czego nie można powiedzieć o muzyce zagranicznej, która jest bardziej drożna.
Inny zupełnie temat to samo układanie piosenek. Nie wyobrażam sobie, żebym porzucił to wskutek przysłowiowego braku laku. Historia muzyki pisze się codzień, listy co tydzień i po czasie jak najbardziej jedne lata wspomina się czule, a inne w ogóle. Nigdy sam nie stosowałem przerwy, bo pewnie nie wróciłbym wtedy już nigdy do tego zajęcia. No ale u mnie to rodzaj terapii, każdy z nas jest inny, więc w tym miejscu kończę moje wynurzenia. Icon_smile
14.09.2022 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
(14.09.2022 02:52 PM)Brite napisał(a):  Przede wszystkim straciłem zapał do organizacji notowań. Wiadome jest, że przy trybie cotygodniowym lub nawet comiesięcznym, trzeba być w miarę na bieżąco z nowościami, z ich odkrywaniem i słuchaniem. Do tej pory całkiem nieźle mi to wychodziło, chociaż jako perfekcjonista w tej kwestii, nie mogę powiedzieć, że byłem zadowolony w 100% ze swoich poczynań. Obecnie już niewiele robię w tym kierunku.
Ojj u mnie też się to wyczerpało te dwa lata temu. Lista mi służy porządkowaniu rzeczywistości muzycznej na bieżąco, a cóż tu porządkować, jeśli tych nowości prawie w ogóle nie poznaję tak sama z siebie? Ale łapię się na tym, że mam ochotę wrócić i nadrobić te dwa lata w muzyce porządnie tylko po to, aby te notowania jednak powstały... z różnych przyczyn...

Cytat:Ocenianie nowości na bieżąco, w postaci układania notowań przestało mnie cieszyć. Głównie dlatego, że po czasie okazywało się, iż niektóre z nich mocno przeceniałem, a niektóre wprost przeciwnie. Potem przekładało się to na niesatysfakcjonujące wyniki w większych podsumowaniach. Stwierdziłem, że potrzebuję innego systemu, który da mi więcej czasu i pozwoli zdystansować się do dopiero co poznanej muzyki.
Te niedocenione i przecenione utwory zawsze wychodzą po latach i to frustruje trochę za bardzo, zupełnie rel. :X

Cytat:Nie jestem też fanem tego co się dzieje w świecie nowości. Dużo rzeczy zlewa mi się w jedno, a mało jest takich, które mnie ciekawią albo robią piorunujące wrażenie. Zupełny kryzys przeżywa u mnie polski rynek muzyczny - do większości wykonawców, których kiedyś słuchałem na co dzień mam teraz olbrzymi uraz. To wszystko jest pewnie efektem zmian, jakie mają miejsce w mojej głowie. Jestem młodym dorosłym, zmienia się u mnie wiele rzeczy tak jak i zmienia się gust muzyczny. Widzę to gołym okiem w porównaniu chociaż z tutejszymi notowaniami z 2019. Dlatego też postanowiłem w pewnym sensie zastopować i odpocząć od tego "pędu", co też raczej będzie sprzyjać mojemu życiu prywatnemu.
U mnie polska muzyka akurat praktycznie zawsze od co najmniej porzucenia popowego radia jako głównego źródła nowości dołowała i nie sądzę, aby akurat teraz było gorzej niż kiedyś (a chyba jest nawet lepiej!). Wbrew forowym hiperpatriotom nasz rynek muzyczny jest po prostu tradycyjnie słaby i bezbarwny :/ i do tego pełen przecenionych przeciętniaków. Natomiast jeśli chodzi o ogół nowości to faktycznie jeśli chodzi o "normalną" muzykę, to wydaje się, że coraz bardziej trzeba kopać, aby znaleźć coś fajnego i godnego dalszego słuchania. Jak się przegląda plejlisty z nowościami na Spotify to też tak pełne są przeciętności że aż się odechciewa. Icon_sad

Cytat:A powinno być więcej. Najbliższy czas (kilka miesięcy, rok?) chcę poświęcić dekadzie lat 2000. Dla każdego roku stworzyć osobisty ranking, który za kilka/kilkanaście lat (jeżeli najdzie mnie ochota), będę mógł dowoli modyfikować. Oczywiście na 00's nie przestanę, kolejne dekady też doczekają się swojej szansy. W międzyczasie chciałbym skupić się też na topach wykonawców w jakimś znaczeniu dla mnie ważnych. Z pewnością mam tu na myśli Lanę Del Rey czy Florence + the Machine.
Znakomicie!! Trzymam kciuki i mam nadzieję, że odkryjesz dla siebie jak najwięcej. I ja mam nadzieję wrócić na tor jeśli chodzi o rankingi roczne, ostatnio strasznie rozpraszam swoje wysiłki...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
15.09.2022 01:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
Dobromiera napisał(a):Te niedocenione i przecenione utwory zawsze wychodzą po latach i to frustruje trochę za bardzo, zupełnie rel. :X
o tak, ale też świetnie, że tak jest -- to często znak, że gust ewoluuje, czyli że rozwijamy się

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.09.2022 10:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
Numery 1 sprzed lat nie robią często gęsto już takiego wrażenia jak onegdaj i to jest normalne, gdyż dana chwila to dane zapotrzebowanie na emocje, a gdy było ono większe kiedyś to dziś trudno je powtórnie osiągnąć. Czas weryfikuje też wartość nagrania.
15.09.2022 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
mnie numery jeden, których już nie czuję, nie bolą tak, jak numery jeden, których nigdy nie było, bo pewnych rzeczy nie znałem, nie czułem, nie rozumiałem, ale tak, czas weryfikuje w obie strony

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.09.2022 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #11
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
oj tak, na szczęście są topy wszech czasów Icon_cool
15.09.2022 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #12
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
U wow! Nie spodziewałem się tylu odpowiedzi. Icon_smile

(14.09.2022 03:30 PM)Miszon napisał(a):  To nie wiem, czy wiesz, ale u nas mieliśmy już wspólne rankingi dekad 2010-19 oraz 2000-2009 Icon_smile2 . Były to rankingi płyt, jakoś nikt się nie podjął robienia zestawienia piosenek.
A w przyszłym roku będzie zapewne także ranking 1990-99.
Długa nieobecność na forum sprawiła, że nie miałem o tym pojęcia. Z grubsza już przeglądnąłem te topy. Postaram się z nich skorzystać tak jak trzeba. Icon_wink

(14.09.2022 03:34 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  ja na dniach ruszam z topem piosenek z lat 60., także widzę że się nieźle wstrzeliłem!
Świetnie! Akurat z tym okresem póki co jestem zupełnie na bakier. Będę śledzić.

(14.09.2022 04:40 PM)AKT! napisał(a):  no i super -- trzeba próbować, na ile się da, nie być więźniem własnego życia i iść za głosem
o właśnie!

(14.09.2022 04:45 PM)thestranglers napisał(a):  Nad polską muzyką można utyskiwać, dużo złego robią jej pompowane gwiazdki w stylu Darii Zawialow
Trzy lata temu zupełnie nie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem, ale jest w tym ziarenko prawdy. Mam nadzieję, że jeszcze czymś zaskoczy, bo na Helsinkach było kilka bardzo fajnych rzeczy.

(14.09.2022 04:45 PM)thestranglers napisał(a):  Nie wyobrażam sobie, żebym porzucił to wskutek przysłowiowego braku laku. Historia muzyki pisze się codzień, listy co tydzień i po czasie jak najbardziej jedne lata wspomina się czule, a inne w ogóle.
Szanuję generalnie za tego rodzaju podejście i wytrwałość. Jednak to wszystko musi sprawiać przyjemność, a jej zdecydowanie brakowało mi w ostatnich próbach.

(15.09.2022 01:50 AM)Dobromiera napisał(a):  Ale łapię się na tym, że mam ochotę wrócić i nadrobić te dwa lata w muzyce porządnie tylko po to, aby te notowania jednak powstały... z różnych przyczyn...
Dlatego właśnie nie wmawiam sobie, że to ostateczny koniec. Być może za kilka lat też za tym zatęsknię, być może nastanie taki czas, który dla muzyki będzie złotą erą i poczuję ten impuls. Na ten moment wiem jednak, że trzeba skupić się na nowych aspektach.

(15.09.2022 01:50 AM)Dobromiera napisał(a):  Wbrew forowym hiperpatriotom nasz rynek muzyczny jest po prostu tradycyjnie słaby i bezbarwny :/ i do tego pełen przecenionych przeciętniaków.
Nie byłbym aż tak krytyczny, bo jednak pewien przyzwoity poziom nasz rynek podtrzymuje, ale ta powtarzalność i przeciętność jest jednak wszechobecna.

(15.09.2022 01:50 AM)Dobromiera napisał(a):  Znakomicie!! Trzymam kciuki i mam nadzieję, że odkryjesz dla siebie jak najwięcej. I ja mam nadzieję wrócić na tor jeśli chodzi o rankingi roczne, ostatnio strasznie rozpraszam swoje wysiłki...
Dzięki! <3 Też oczywiście trzymam kciuki za twoje rankingi.

(15.09.2022 01:50 AM)Dobromiera napisał(a):  Natomiast jeśli chodzi o ogół nowości to faktycznie jeśli chodzi o "normalną" muzykę, to wydaje się, że coraz bardziej trzeba kopać, aby znaleźć coś fajnego i godnego dalszego słuchania. Jak się przegląda plejlisty z nowościami na Spotify to też tak pełne są przeciętności że aż się odechciewa. Icon_sad
(15.09.2022 02:22 PM)AKT! napisał(a):  mnie numery jeden, których już nie czuję, nie bolą tak, jak numery jeden, których nigdy nie było, bo pewnych rzeczy nie znałem, nie czułem, nie rozumiałem, ale tak, czas weryfikuje w obie strony
Mam dokładnie takie same odczucia. Icon_neutral

(15.09.2022 02:09 PM)thestranglers napisał(a):  Numery 1 sprzed lat nie robią często gęsto już takiego wrażenia jak onegdaj i to jest normalne, gdyż dana chwila to dane zapotrzebowanie na emocje, a gdy było ono większe kiedyś to dziś trudno je powtórnie osiągnąć. Czas weryfikuje też wartość nagrania.
Generalnie tak. Tylko, że mnie z perspektywy czasu dodatkowo drażni fakt, że dla niektórych nagrań naprawdę byłem w stanie przyznać nr 1 czy nawet miejsce na podium i wtedy łapię się za głowę. Icon_mrgreen
16.09.2022 02:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
(16.09.2022 02:10 AM)Brite napisał(a):  
(14.09.2022 04:45 PM)thestranglers napisał(a):  Nad polską muzyką można utyskiwać, dużo złego robią jej pompowane gwiazdki w stylu Darii Zawialow
Trzy lata temu zupełnie nie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem, ale jest w tym ziarenko prawdy. Mam nadzieję, że jeszcze czymś zaskoczy, bo na Helsinkach było kilka bardzo fajnych rzeczy.
Akurat jak na skalę polskiego popu, Zawiałowa nie jest wykonawczynią, której bym się czepiała. "Hej, hej", "Szarówka", "Punk Fu" i "Helsinki" okazały się znaczącymi przebojami na mojej liście (to aż cztery piosenki z jednej płyty), a z nowej płyty "Za krótki sen" jeszcze się wyróżnia.
Cytat:Nie byłbym aż tak krytyczny, bo jednak pewien przyzwoity poziom nasz rynek podtrzymuje, ale ta powtarzalność i przeciętność jest jednak wszechobecna.
Zawsze coś dobrego na wierzch czasem wypłynie, fakt.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
16.09.2022 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #14
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
Akurat polska muzyka nie trzyma się aż tak źle, jak jakieś 10 lat temu, niemniej jeszcze rewelacyjnie nie jest.
Z ostatniej płyty Zawiałow zaś polecam "Kaonashi", "Żółtą taksówkę", "Reflektory - sny" i "Metropolis".
16.09.2022 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #15
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
(16.09.2022 08:09 PM)Dobromiera napisał(a):  Akurat jak na skalę polskiego popu, Zawiałowa nie jest wykonawczynią, której bym się czepiała. "Hej, hej", "Szarówka", "Punk Fu" i "Helsinki" okazały się znaczącymi przebojami na mojej liście (to aż cztery piosenki z jednej płyty)
Trochę się jej czepiam, bo "Wojny i noce" były w moim odczuciu powtórką z rozrywki i to w o wiele gorszym wydaniu - oczekiwałem zupełnie czegoś innego. Do tego zestawu, który wymieniłaś dorzuciłbym jeszcze "Gdybym miała serce". "Hej, hej" było w 2019 piosenką roku na Svjetlo u Tunnelu, pozostałe też sobie znakomicie radziły. Icon_smile
(16.09.2022 08:25 PM)Kuba1201 napisał(a):  Z ostatniej płyty Zawiałow zaś polecam "Kaonashi", "Żółtą taksówkę", "Reflektory - sny" i "Metropolis".
Znam je wszystkie. Z całego albumu jedynie "Kaonashi" wzbudziło jakąkolwiek sympatię. Czekam na efekty pracy z Dziedzicem, bo wiem że z nim będzie nagrywać kolejny album.
16.09.2022 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #16
RE: Zmiany/plany na lepsze (?)
(16.09.2022 08:25 PM)Kuba1201 napisał(a):  Akurat polska muzyka nie trzyma się aż tak źle, jak jakieś 10 lat temu, niemniej jeszcze rewelacyjnie nie jest.
10 lat temu, w 2012 roku zadebiutował Gospel, więc wtedy też nie było tak źle.
Cytat:Z ostatniej płyty Zawiałow zaś polecam "Kaonashi", "Żółtą taksówkę", "Reflektory - sny" i "Metropolis".
Sądzę, że każdy tu zna te piosenki. Icon_wink

(16.09.2022 11:28 PM)Brite napisał(a):  Trochę się jej czepiam, bo "Wojny i noce" były w moim odczuciu powtórką z rozrywki i to w o wiele gorszym wydaniu - oczekiwałem zupełnie czegoś innego.
No tak, dla mnie też była lekkim zawodem, bo choć kilka piosenek jest naprawdę chwytliwych, to czuć brak świeżości i nowych pomysłów.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.09.2022 02:05 AM przez Dobromiera.)
17.09.2022 02:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości