Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Céline Dion
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #161
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Zrobię tak, że odpowiedzialność się rozmyje Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.09.2022 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #162
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
(26.09.2022 08:21 PM)neo01 napisał(a):  Sorry, ale ja naprawdę nie siedzę tak mocno w alternatywnym graniu, jak choćby Ty (i Magma kojarzy mi się z zupełnie czym innym Icon_razz2).
A w jakim siedzisz? Odniosłam wrażenie, że mimo wszystko rockowe i alternatywne topy na mycharts przeważają ilościowo nad resztą, a główną, heh, "alternatywą" do nich są topy ściśle głównonurtowo-popowe (jak sądzę, to akurat nie są twoje klimaty). Dlatego cieszyłoby mnie uhonorowanie topami tak wybitnych wykonawców rockowych/alternatywnych.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.09.2022 08:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #163
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Siedzę bardziej w prostszym graniu, mniej alternatywnym (a jeśli alternatywnym, to mniej dawnym Icon_wink).
Dobromiera napisał(a):Odniosłam wrażenie, że mimo wszystko rockowe i alternatywne topy na mycharts przeważają ilościowo nad resztą
Kwestia jeszcze, co rozumiemy przez alternatywę i pewnie tak generalnie było niegdyś, jednak od dłuższego czasu mam wrażenie, że te proporcje mocno się odwróciły.
Natmiast czemu nie, chętnie zapoznam się z twórczością bardziej alternatywną, jednak jeszcze chętniej widziałbym topy tych bardziej mainstreamowych gitarowych wykonawców...

WOLNE MEDIA!!!
26.09.2022 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #164
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Miszon napisał(a):zagwostkę
Nie wiedziałem, że tak się to piszę.
neo01 napisał(a):bo tu zwycięzca byłby chyba znany wcześniej
Oby nie, bo to beznadziejny kawałek.
thestranglers napisał(a):nie zapomnę jak posądzano mnie i kajmana o konszachty.
To masz lepszą pamięć ode mnie, bo ja nie pamiętam niczego takiego.
Miszon napisał(a):chociaz byłaby szansa, że kajman nie weźmie po raz pierwszy udziału - historyczne wydarzenie
Taka szansa nie istnieje z prostego powodu - nie brałem udziału w topie Mylene Farmer. Nawet mój upór ma pewne granice.
26.09.2022 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #165
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
W topie Rihanny chyba też ostatecznie nie, z tego, co pamiętam.

WOLNE MEDIA!!!
26.09.2022 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #166
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Ach tak, zapomniałem o Mylene.

To skoro powraca temat języka francuskiego w piosence Icon_wink , to tutaj moja historyjka: otóż, Celine niejako mnie oszukała swego czasu. Mianowicie, zafascynowany jej kilkoma francuskimi piosenkami (a także kilku innych wykonawców, w tym np. francuskich raperów, którzy brzmieli mi lepiej niż amerykańscy), zaciekawiłem się także językiem. Do tego stopnia, że kiedy na studiach trzeba było się zapisać na 2 języki, to oprócz angielskiego jako drugi wybrałem nie niemiecki (do którego się zraziłem w liceum, chociaż co ciekawe jak się go przestałem uczyć, czyli w ostatnim półroczu, to nagle zacząłem go rozumieć Icon_wink ), lecz francuski właśnie.
No i tutaj niestety poległem. Nie wiem, co bardziej tu nie zagrało: czy niemożność właściwego przekazania wiedzy przez panią Violettę Randzio, czy też to, że słabo cisnęła nas w kwestii jej wpajania w siebie (egzamin końcowy miał mniej więcej taki sam poziom jak ten na półrocze Icon_wink ), jakaś "blokada gramatyczna" (która była moją zmorą przez prawie 3 lata niemieckiego, dość powiedzieć że był to jedyny przedmiot na który chodziłem na korepetycje i to regularnie przez 2 lata, bo nie dawałem rady żeby chociaż 4 z niego wyciągnąć), czy też nieogarnialne dla mnie zasady pisowni, a raczej tego że jakoś nie mogłem połączyć tego, co widzę z tym, co słyszę. Podejrzewam, że ze znanych mi chociaż ze słyszenia języków, to francuski jest tym, gdzie najbardziej kaleczę czytanie: sa języki w których nic nie rozumiem, ale sensownie coś przeczytam i jakoś brzmi to podobnie do tego języka Icon_wink (jako ciekawostkę podam, że tyczy się to nawet tak egzotycznych języków jak chiński. Co prawda tyczyło się tylko czytania tego, co w paszporcie, czyli nazwisk bądź miejscowości, ale kilka razy jacyś Chińczycy mówili mi, że dobrze coś wymówiłem. A raz jakiś student z kraju Środkowej Azji powiedział, że wymówiłem jego nazwisko lepiej niż jego profesor na studiach Icon_lol ), we francuskim jak mówię nie potrafiłem sobie wyobrazić, jakie słowa do mnie ktoś mówi, albo jakie widzę napisane.
Niezależnie jaka była przyczyna, grunt że w drugim półroczu już odpuściłem naukę do tego stopnia, że wspomniany egzamin końcowy wyglądał dość pokracznie i absurdalnie. A pani doktor dała mi co prawda to zal z litości, ale dała też do zrozumienia (a nawet nie dała, tylko dosłownie tak powiedziała), że w przyszłym roku już tak prosto nie będzie i wymaga większego przyłożenia się, albo ma nadzieję mnie nie widzieć już po wakacjach na jej zajęciach Icon_wink . Zastosowałem się do tej drugiej części sugestii Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2022 10:59 PM przez Miszon.)
26.09.2022 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #167
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Miszon napisał(a):Ojej, to nie wiedziałem że nie było Metalliki!
przecież mówiłem Ci o tym ze 2 miesiące temu Icon_razz.
Miszon napisał(a):Ale to dla ku3y zostawiam Icon_smile2 .
nie musisz. ja i tak będę mieć wystarczająco duży ból głowy - z moich 3 ulubionych zespołów nie było jeszcze żadnego...
neo01 napisał(a):Stokrotka, sorki za rozwijanie off-topu, ale jakoś przyjemnie się tutaj dyskutuje Icon_wink2
mimo wszystko proszę o ograniczenie off topu.
26.09.2022 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #168
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
(26.09.2022 11:53 PM)ku3a napisał(a):  
Miszon napisał(a):Ojej, to nie wiedziałem że nie było Metalliki!
przecież mówiłem Ci o tym ze 2 miesiące temu Icon_razz.
Hah, ma pamięć dobra, ale krótka jak widać Icon_wink .

Wracając do tematu "zapomnienia Celiny": w latach '90 miała w filmach ("My Heart Will Go On", "Because You Loved Me", "Beauty and the Beast"), igrzyskach olimpijskich ("It's All Coming Back to Me"), co świadczyło jak mniemam o popularności, a na pewno o obrotności managementu. Ale, jak się okazało, to pierwsze nadal się zdarza: w apce pojawiła mi się piosenka z dopiskiem "Deadpool 2 soundtrack" (notabene nie ma jej w naszym zestawie). Filmu nie kojarzę, ale brzmi jak coś superbohaterskiego, co jest zdaje się na czasie. Czyli jednak nie zapomniana?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2022 07:48 AM przez Miszon.)
27.09.2022 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #169
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
ku3a napisał(a):mimo wszystko proszę o ograniczenie off topu.
moim zdaniem wszystko jest w miarę na temat -- to nie tak, że rozmawiamy o wzorach kaloszy, tylko o celinie lub innych potencjalnych podmiotach do głosowania Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.09.2022 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #170
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
kajman napisał(a):nie pamiętam niczego takiego
chodziło o Skaldów
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.10.2022 04:16 PM przez thestranglers.)
28.09.2022 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #171
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
AKT! napisał(a):moim zdaniem wszystko jest w miarę na temat
Też tak uważam, choć z drugij strony co za dużo, to niezdrowo. Ale chyba dyskusja naturalnie już się wyciszyła Icon_smile
ku3a napisał(a):ja i tak będę mieć wystarczająco duży ból głowy - z moich 3 ulubionych zespołów nie było jeszcze żadnego...
Chyba ze wszystkich opcji będę zadowolony, choć wiadomo - z jednych trochę bardziej, z innych trochę mniej Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
28.09.2022 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #172
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
uff, przesłuchane i zagłosowane, proporcja rzewnych ballad w stosunku to objętości zestawu to wielkie wyzwanie, ale w sumie kto miałby je śpiewać, jeśli nie ona -- te większe niż życie powerballady to jej największy atut i do kilku, takich typowo radiowych, których nawet nie kojarzyłem po tytułach, wróciłem z lekkim sentymentem, co mój głos absolutnie odzwierciedla; ale jak w przypadku abby, zreflektowałem się ostatecznie, że mieli w dyskografii rzeczy naprawdę niesamowicie nośne i dorzuciłem je do szerokiego twc, tak tu chyba jednak nic z tego nie będzie -- zostawiam sobie plejlistę z hajlajtami na zaś i może kiedyś jeszcze nadarzy się okazja, ale jak na razie, adieu, celine! Icon_wink

w ramach ciekawostki zostawiam tu niemieckojęzyczną wersję eurowizyjnego utworu dion, której nie ma na spotify:

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2022 11:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #173
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
A tam, gdyby wykonywała je Whitney Houston to byś się rozpływał. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
29.09.2022 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #174
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
pewnie by to zrobiło jakąś różnicę, ale też jednak houston miała więcej soulu i r&b w swoich popowych balladach, a tu tego nie słychać; jedyny new jack swingowy numer w zestawie to "misled"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2022 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #175
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Jeszcze Love cośtam jest takie nowocześniejsze.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.09.2022 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #176
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
wcześniej jakoś to nie zwróciło mojej uwagi, ale w trakcie przesłuchów do tego topu o dziwo za każdym razem - że "It's All Coming Back to Me Now" jest bardzo podobne (szczególnie w drugiej połowie) do "I'd Do Anything For Love" Meatloafa. Byłem ciekaw czy to przypadek, sprawdziłem, no i... a jakże, autorem obydwu jest Jim Steinman Icon_razz.
01.10.2022 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #177
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
O ile pamiętam wtedy w 1996 też mi się tak skojarzyło. Ale potem zapomniałem o tym i teraz też jakoś mi się to nie rzuciło. Także dzięki za przypomnienie Icon_wink

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.10.2022 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 913
Dołączył: Jan 2020
Post: #178
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
O proszę, nie wiedziałam, że to ten sam autor. To wiele tłumaczy, bo rzeczywiście da się usłyszeć zbliżony poziom dramaturgii. Nie mówiąc już o stylistyce obu teledysków, które wyglądają niemal jakby były kręcone w tym samym zamku Icon_wink
01.10.2022 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #179
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Nie wiedziałam, że Celina ma na koncie tak dużo coverów Icon_rolleyes
02.10.2022 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #180
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Zagłosowałaś na jakiś?
02.10.2022 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości