Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Céline Dion
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
stokrotka napisał(a):Co jest tak strasznego w tym combo?:>
no moje mierniki ckliwości, oczywistości i patosu już przekraczają wszelkie normy, a jeszcze tego nie słuchałem Icon_wink

Miszon napisał(a):Ojej, te może być srogie - Celina fredująca.
włączyłem sobie i niestety poniżej możliwości; tutaj akurat miałem nadzieję na przerost formy, a wyszło dość zachowawczo

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2022 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Problem z tym numerem jest taki, że to jest świetna, poruszająca ballada, ale tylko w oryginalnym wykonaniu i kontekście. Bez tego pozamuzycznego i osobistego tła i merkurowej interpretacji wszelkie covery wydobywają z niej tylko co najgorsze. Najczęściej wychodzi brak smaku, nadmiar patosu, darcie się na siłę, czy wręcz kicz. Można to zrobić dobrze, ale jest to bardzo trudne i chyba nikomu się nie udało (co nasuwa podejrzenia, że jednak nie da się tego zrobić dobrze, czyli jest to numer niekowerowalny).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2022 02:23 PM przez Miszon.)
16.09.2022 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jogosz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 282
Dołączył: May 2021
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Goodbye's (The Saddest Word)
One Heart
16.09.2022 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Et je t'aime encore
17.09.2022 03:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 638
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Może coś z tego jeszcze ktoś zgłosi:Icon_smile

"Ashes"
"Beautiful Boy"
"I'm Your Angel"
"If You Asked Me To"
"Imperfections"
"Loved Me Back to Life"
"Misled"
"On ne change pas"
"Only One Road"
"Parler à mon père"
"The Power of the Dream"
"The Prayer"

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.09.2022 07:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
(13.09.2022 09:34 PM)stokrotka napisał(a):  Lilian, dziękuję za słowa wsparcia z całego <3
Absolutnie spodziewałam się szeroko pojętego braku entuzjazmu, lecz z wyboru takiej gwiazdy jak Céline aż nie wypada mi się tłumaczyć.
Zastanawiam się jaki będzie odbiór podmiotu który ja wybrałam.
Jeśli nasz gust muzyczny jest trochę podobny, obie lubimy posłuchać np.Celine Dion - to może stokrotko, spodoba Ci się mój wybór. Icon_smile niedługo się okaże.

Tymczasem przesłuchałam trochę dokonań Celiny i wybralam:
River Deep, Mountain High
To Love You More

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
17.09.2022 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
"Misled"
"Lolita (Trop jeune pour aimer)"

http://rateyourmusic.com/~meni
17.09.2022 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
parzymiech Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jan 2021
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Beutiful Boy
I'm Your Angel
17.09.2022 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
If You Asked Me To
18.09.2022 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 922
Dołączył: Jan 2020
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Lilian napisał(a):to może stokrotko, spodoba Ci się mój wybór. niedługo się okaże.
Z całą pewnością! Po cichu liczę na kobiecy akcent.

Na zwieńczenie moich propozycji:
Imperfections
I Love You
18.09.2022 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 156
Dołączył: Jul 2021
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Encore un soir
19.09.2022 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Na wstępie serdeczne podziękowania dla pomysłodawczyni topu za sentymentalną podróż do lat 90, w których głęboko zanurzone były pierwsze dorosłe ścieżki artystki. Top3 to trzy potężne hymny, których siły rażenia nie dało się uniknąć w tamtych czasach. Nie będę ukrywał, że to ta dekada przeważa w mojej dziesiątce, której odsłuch dziś powtórnie przyniósł mi sporą przyjemność.
Przeglądając dyskografię bohaterki zwróciłem szczególną uwagę na dość odważny krok, który wykonała w listopadzie 1991 roku, czyli tuż po albumie 'Unison', pierwszym przetarciu na rynku angielskojęzycznym. Zdecydowała się wtedy na szerszą współpracę z cenionym quebeckim autorem, Lucem Plamondonem, wykonując raz jeszcze ukłon w stronę francuskojęzycznej rzeszy fanów. Jako, że nie wypada pominąć w naszej zabawie płyty 'Dion chante Plamondon' dorzucam do zbioru absolutnie niezwykłe jej zakończenie, mianowicie L'amour existe encore.
19.09.2022 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gansenrozes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 248
Dołączył: Feb 2021
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Tous les secrets
19.09.2022 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 460
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Ode mnie:

Je nous veux
Parler à mon père

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
19.09.2022 07:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 703
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Przyznam się, że przesłuchania mnie rozczarowały. Niewiele było interesujących utworów, a żaden mnie do siebie nie przekonał, chociaż pierwszym 3-4 niewiele brakowało. Same utwory były mało ciekawe, instrumentalnie w większości męczyły, a wokalnie też wypadało to przeciętnie. W Pięknej i Bestii na przykład była zdecydowaniu w cieniu Peabo.
19.09.2022 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Jeśli Celina jest wokalnie przeciętna, to co powiedzieć o 99,9% wokalistów od niej gorszych??

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
19.09.2022 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 703
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Może części z nich sposób śpiewania bardziej pasuje. W każdym razie tak wysoko bym jej nie stawiał. Do takiej Kate Bush, Joni Mitchell, Ewy Demarczyk, Krystyny Prońko czy Magdy Umer startu nie ma. A spokojnie kilka następnych w samej Polsce bym znalazł.
19.09.2022 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Magda Umer??? Totalnie nie pasuje mi w tym towarzystwie przez ciebie wymienionym.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
19.09.2022 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 922
Dołączył: Jan 2020
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
A mnie za każdym razem niesamowicie rozczarowuje widok flagowego utworu Queen na samym szczycie listy zgłoszonych utworów Céline. Nie wnikam czy to objaw uszczypliwości czy demonstracja niezadowolenia z wyboru, ale wygląda to bardzo słabo.
19.09.2022 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 703
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
A dobrze znasz jej twórczość? Szczególnie tą sprzed 40-50 lat?
19.09.2022 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości