Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Céline Dion
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
celine ma na pewno dużo lepsze warunki wokalne niż robbie, wydaje się też zaskakująco jak na diwę tego formatu sympatyczna, natomiast repertuarowo jest to dla mnie skala od rzeczy zbyt melodramatycznych i popowych jednocześnie do zupełnie mi obojętnych; ok, lubię całkiem jej wykonanie "all by myself", ale wolę oryginał carmena i wcześniejszy o trzy lata od wersji dion cover sheryl crow; ale na pewno się zmierzę z celine -- nie słuchałem jej w erze cyfrowej nigdy; na last.fm od 2006 roku miałem w sumie 10 scrobbli i to w sumie doskonale podsumowuje moją relację z dion -- nie ma takiej relacji, chociaż przecież jakoś tam się znamy z radia czy telewizji

żeby dopełnić ten obraz, dion miała u mnie na liście 4 numery w czasach (dla mnie) przedinternetowych z "i'm alive" najwyżej na #4. (i pamiętam nawet konkretny moment, kiedy wracałem od babci i ekscytowałem się tą piosenką, bo chwilę wcześniej widziałem teledysk ze stuartem malutkim, heh); poza tym "that's the way it is", "a new day has come" i "i drove all night" -- wszystkie oczywiście z radia

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.09.2022 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
U mnie to nawet na pierwszym była.
13.09.2022 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
A ja o Niej trochę zapomniałem. Może ten repertuar trochę się zestarzał, może zrobiła się już niemodna. Głos ma w dalszym ciągu znakomityIcon_lol
13.09.2022 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
stokrotka napisał(a):Absolutnie spodziewałam się szeroko pojętego braku entuzjazmu, lecz z wyboru takiej gwiazdy jak Céline aż nie wypada mi się tłumaczyć.
Jakbym to przeczytał głosem stokrotki, cokolwiek ma to znaczyć.

AKT! napisał(a):wydaje się też zaskakująco jak na diwę tego formatu sympatyczna
Tak.

AKT! napisał(a):jednocześnie do zupełnie mi obojętnych
Niestety tak.

AKT! napisał(a):nie słuchałem jej w erze cyfrowej nigdy
Wychwytujesz dziś niesamowite rzeczy. Trzeci raz tak.

AKT! napisał(a):na last.fm od 2006 roku miałem w sumie 10 scrobbli i to w sumie doskonale podsumowuje moją relację z dion -- nie ma takiej relacji, chociaż przecież jakoś tam się znamy z radia czy telewizji
Stuprocentowa skuteczność, dziękuję dobranoc.

Radio Epsilon
14.09.2022 01:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
(If There Was) Any Other Way
The Last To Know

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.09.2022 07:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Nov 2018
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Seduces Me
Taking Chances

Na deser:
I Surrender
Ave Maria
Encore un soir
To Love You More
The Prayer
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.09.2022 10:00 AM przez obserw99.)
14.09.2022 09:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
No na pewno nie myślałam, że dożyję czasów, że będzie się mówić o zapomnieniu Celiny. Jak zaczynałam więcej słuchać radia - to było w sumie z 17 lat temu - to było jej pełno, a nie tak dawno wcześniej miała szereg naprawdę olbrzymich przebojów u nas - "That's the Way It Is", "A New Day Has Come", "I'm Alive", "I Drove All Night", "Tout l'or les hommes". Nie wiem, czy nie możnaby jej wręcz uznać za największą gwiazdę pop u nas w pierwszej połowie lat zerowych. Czuję się trochę staro na myśl, że już trochę czasu od wtedy uleciało, a podejrzewam, że RMF FM faktycznie pomimo żartów o muzyce najlepszej, tylko ciągle tej samej, zdążył wyrzucić sporo pozycyj ze swojej goldowej rotacyi. D:

Dla mnie Celina Dion to przede wszystkim sentyment. Nie cenię jej jakoś wysoko, ale wiele nagrań budzi moją sympatię i w kategorii adult contemporary zdecydowanie robią swoją robotę.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
15.09.2022 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Już po kilku propozycjach obserwa99 słyszę że Celina to znacznie wyższa półka wokalna (a czy muzyczna, to się jeszcze okaże) od poprzednika, Icon_twisted a z tychże wybieram (bo muszę przyznać że jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o jej dorobek, poza oczywistymi oczywistościami) tym razem dosyć przekornie coverowy klasyk:
Ave Maria

Drugą może wybiorę z propozycji kogoś innego, komu szczególnie będzie zależało...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
16.09.2022 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
to ja zgłoszę...

I Surrender

które ponoć Celine sprzątnęła sprzed nosa Edytce Icon_lol Być może to i prawda, skoro kilka lat później powstał polski odpowiednik.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2022 02:25 AM przez Brite.)
16.09.2022 02:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Sundrajta napisał(a):Ave Maria
jestem ciekaw, nie powiem, jak to brzmi, ALE nie wiem co musiałoby się w tym numerze zdarzyć, żebym go w ogóle wziął pod uwagę xD chyba musiałby być jakiś transowy break w drugiej połowie albo jakieś glitchowe electro w tle; w sensie: litości; nie dosyć, że to celine dion, to jeszcze ave maria -- jeśli istnieją granice, to to combo je przekracza xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2022 12:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Ja to słyszałem. Jest tak jak sobie można wyobrazić Ave Maria.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2022 01:38 PM przez Miszon.)
16.09.2022 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Nov 2018
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
(16.09.2022 12:43 AM)Sundrajta napisał(a):  tym razem dosyć przekornie coverowy klasyk:
Ave Maria
Mam sentyment do tego utworu. Dawno, dawno temu na moim ślubie w zabytkowym kościele zaśpiewała ten utwór moja przyjaciółka (absolwentka szkoły muzycznej) z przepięknym głosem. Wyciągnęła te góry tak, że miałem ciarki i łza w oku się zakręciła... ze szczęścia.
16.09.2022 01:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Bo to jest piękny utwór, tak w ogóle. I moim zdaniem Celina w nim pokazała swoje argumenty wokalne.
AKT! napisał(a):jeśli istnieją granice, to to combo je przekracza xD
Marudzisz, ale nie napiszę że jak zwykle, bo od tej strony jeszcze Cię nie znałem. Icon_cool

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
16.09.2022 01:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
(16.09.2022 01:45 PM)Sundrajta napisał(a):  Bo to jest piękny utwór, tak w ogóle. I moim zdaniem Celina w nim pokazała swoje argumenty wokalne.
Tzn wszystko się tu zgadza, ja nie krytykuję. Ale jeśli ktoś oczekiwał tam zaskoczenia, to go nie ma.

A co do pierwszego utworu w zestawie: czy to jest to, co myślę?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2022 01:53 PM przez Miszon.)
16.09.2022 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 913
Dołączył: Jan 2020
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Dobromiera napisał(a):Dla mnie Celina Dion to przede wszystkim sentyment. Nie cenię jej jakoś wysoko, ale wiele nagrań budzi moją sympatię i w kategorii adult contemporary zdecydowanie robią swoją robotę.
Podpisuję się pod tym niemal w całości, wykreśliłabym tylko fragment o niecenieniu wysoko Icon_wink
Fanką Céline nazwać się nie mogę, ale wielki sentyment do konkretnych utworów pozostał.

AKT! napisał(a):nie dosyć, że to celine dion, to jeszcze ave maria
Co jest tak strasznego w tym combo?:>
16.09.2022 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 913
Dołączył: Jan 2020
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
obserw99 napisał(a):Mam sentyment do tego utworu. Dawno, dawno temu na moim ślubie w zabytkowym kościele zaśpiewała ten utwór moja przyjaciółka (absolwentka szkoły muzycznej) z przepięknym głosem. Wyciągnęła te góry tak, że miałem ciarki i łza w oku się zakręciła... ze szczęścia.
Piękny obrazek, wcale się nie dziwię tej łzie. Mnie interpretacja Céline zawsze wzrusza, pokazuje tam wszystkie barwy i atuty swojego wokalu.
16.09.2022 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Miszon napisał(a):czy to jest to, co myślę?
Dokładnie, tak wynika z playlisty, którą właśnie poniżej zamieszczam:


"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
16.09.2022 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Ojej, te może być srogie - Celina fredująca.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.09.2022 02:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 913
Dołączył: Jan 2020
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Tak srogie, że chyba nawet nie będę musiała odsłuchiwać.
16.09.2022 02:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Też nie wiem, czy się odważę. To od razu pachnie 1/10.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.09.2022 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości