Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Petera Gabriela
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Mój top Petera Gabriela
Najpierw w odsłuchu zewnętrznym wybierałem utwory do topu w odsłuchu zewnętrznym i mogę zdradzić, że miejsca 9 i 10 dostały się dopiero po dogrywce, a miejsce siódme wydawało mi się kandydatem do zwycięstwa. Odsłuchy wewnętrzne rządzą się jednak innymi prawami i wyszło tak jak jest. Na nr 12 trafiłem przypadkiem szukając innego utwory, w którym Gabriel śpiewał z Epidemics. Tamten przepadł, a ten zachwycił.
8. The Rhythm Of The Heat
9. No Self Control
10. Mercy Street
11. San Jacinto
12. Over The Edge

No i wiadomo już (jeżeli ktoś dobrze zna dyskografię Petera), że będzie jeszcze jeden utwór z czwartej płyty i dwa z kolejnej czyli z So i jeszcze jeden z innej. Co z czwórki to może nie być wiadomo, to co z So to pewniaki. Jeszcze jeden utwór to też raczej pewniak, a jak ktoś dobrze mnie zna to może wpaść na jeszcze jeden. To jeden z dwóch zaśpiewany wspólnie z przedstawicielką płci pięknej.
29.09.2022 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #22
RE: Mój top Petera Gabriela
"sledgehammer" super, choć u mnie poza top 3, za to mam nadzieję, że "red rain" będzie nad "don't give up" i w sumie w ogóle mógłby wygrać
29.09.2022 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Mój top Petera Gabriela
To się jeszcze w tym tygodniu powinno wyjaśnić.
29.09.2022 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #24
RE: Mój top Petera Gabriela
Dyfeomorfizm napisał(a):to mam nadzieję, że "red rain" będzie nad "don't give up" i w sumie w ogóle mógłby wygrać
Nawet ja wiem, że będzie trudno.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
29.09.2022 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Mój top Petera Gabriela
Sundrajta napisał(a):Nawet ja wiem, że będzie trudno.
To żeby wygrał czy żeby był wyżej?
30.09.2022 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #26
RE: Mój top Petera Gabriela
W sumie i jedno i drugie. Icon_wink

Z tej piątki najlepsze są "Mercy Street", "The Rhythm of the Heat" i z małym zastrzeżeniem "San Jacinto", bo tu słyszę takie momenty przestoju, które mi akurat w odbiorze tego utworu przeszkadzają, bo poza tym jest świetnie. Pozostałe dwie piosenki też zbytnio nie odstają, może tylko brakuje w nich efektu WOW.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
30.09.2022 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Mój top Petera Gabriela
Sundrajta napisał(a):słyszę takie momenty przestoju, które mi akurat w odbiorze tego utworu przeszkadzają
Może nie nazwałbym tego przestojem, ale pewne momenty powoduję, że utwór wyżej nie jest.
No i miejsca 4-7. Podium następnym razem.
4. Kiss Of Life
5. Don't Give Up
6. Strawberry Fields Forever
7. Digging In The Dirt

Właściwie powinienem podawać to w innych porcjach, bo szóste miejsce odbieram zdecydowanie lepiej niż siódme, które oczywiście też uważam za znakomite. Zaskoczyło mnie Strawberry, które brzmiało mi lepiej niż pierwowzór. Może to mi z czasem przejdzie, ale teraz byłem zachwycony. Nie znałem tego wcześniej podobnie jak utworu z miejsca czwartego, który po pierwszym przesłuchaniu był w cieniu Rhythm i Jacinto, ale ostatecznie był dla mnie nrem 1 z płyty. DGU wydaje się być zaskakująco nisko, ale dla mnie tylko wyprzedzenie go przez KOL jest niespodzianką. Na podium bowiem są utwory, których spodziewałem się wysoko i razem z duetem z Kate należały do moich absolutnych faworytów.
30.09.2022 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #28
RE: Mój top Petera Gabriela
No i nie zawiodłem się, bo wszystkie nagrania są świetne. Icon_lol
Oczywiście najlepszy duet z Kate Bush (aż dziwię się że na Spotify nie jest dopisana do wykonawcy)! No ale to zapewne byłaby ścisła czołówka mojego topu wszechczasów?
I faktycznie ten "KoL" jest znakomitym nagraniem, myślę że spokojnie znajdzie się u mnie w dziesiątce u PG. Najsłabiej wypadł cover Rzuków, chociaż tym razem nie napiszę że artysta go spartolił, a właśnie wniósł do tego utworu coś świeżego i własnego, więc zobaczę jakie będę miał wrażenia, po kilku następnych przesłuchaniach? A dodam jeszcze, że właśnie tych dwóch piosenek wcześniej nie znałem, w odróżnieniu od duetu (to wiadomo) i ostatniej na tej liście "DitD", które też bardzo dobrze kojarzę (może tylko nie pom tytule).

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
01.10.2022 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Mój top Petera Gabriela
Myślę, że dwa z trzech utworów z podium też będą Ci się podobać, ale nie wiem jak z trzecim.
01.10.2022 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #30
RE: Mój top Petera Gabriela
(29.09.2022 11:46 PM)Sundrajta napisał(a):  
Dyfeomorfizm napisał(a):to mam nadzieję, że "red rain" będzie nad "don't give up" i w sumie w ogóle mógłby wygrać
Nawet ja wiem, że będzie trudno.
chyba jednak się udało
01.10.2022 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #31
RE: Mój top Petera Gabriela
Raczej na pewno. Icon_wink
kajman napisał(a):Myślę, że dwa z trzech utworów z podium też będą Ci się podobać
Tego drugiego też się domyślam, ale jaki będzie ten trzeci, nie mam pojęcia?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
01.10.2022 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Mój top Petera Gabriela
Dyfeomorfizm napisał(a):chyba jednak się udało
Pierwsza część tak, ale czy druga to jeszcze nie wiadomo.
01.10.2022 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #33
RE: Mój top Petera Gabriela
górowanie nad "don't give up" mi wystarczy, bo ponieważ słabo znam gabriela, nie mogę wykluczyć że obie piosenki na podium będą lepsze niż "red rain"
01.10.2022 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Mój top Petera Gabriela
Sprawdziłem i jest duże prawdopodobieństwo, że jednego z nic nie znasz. Obstawiałbym natomiast, że drugi tak.
01.10.2022 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Mój top Petera Gabriela
No to trzeba kończyć.
Przed topem obstawiałbym na pierwszym Red Rain, ale ostatecznie skończyło się na miejscu trzecim (chociaż kto wie jak by to wyglądało jednego dnia, bo pierwsza trójka szła łeb w łeb). Pierwsza dwójka była na mojej liście. Down doszło na szczyt, Salala musiała się zadowolić drugim miejscem, ale zdecydowanie dłużej była w czołówce. Nota bene gdyby nie pojawiła się w zestawie do LP3 to kto wie czy w ogóle poznałbym Angelique, a jeżeli to znacznie później. A jest to jeden z moich ulubionych artystów (a sam utwór to jej nr 1).
1. Salala
2. Down To Earth
3. Red Rain
02.10.2022 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #36
RE: Mój top Petera Gabriela
I okazało się, że nie znam obu najwyższych kawałków na podium, a po pierwszym odsłuchu robią podobne wrażenie, nie powalają na kolana, ale na takie pewne 7 oczek zasługują. Ciut lepszy jest wydaje się być duet "Salala" i przy pierwszym wrażeniu (po dzisiejszym odsłuchu) trudno stwierdzić kto ma w nim większą zasługę, nasz bohater czy Angelique?. A oczywiście najbardziej znany "Red Rain" to dla mnie kolejna jego piosenka wszechczasowa.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
03.10.2022 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Mój top Petera Gabriela
Zaskoczyłeś mnie tym Down. To był wielki hit (na LP3 też) i do tego piosenka ze znanego filmu WALL-E (nota bene nie widziałem).
03.10.2022 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #38
RE: Mój top Petera Gabriela
Film chyba widziałem, bo kojarzę fabułę z opisu, ale piosenka nie wpadła mi widocznie w ucho. Icon_lol A przebojem była pewnie w latach, których w ogóle nie słuchałem Trójki? No tak sprawdziłem i jest to 2008 rok, czyli dokładnie ten czas, a po prostu później nie było okazji by ją poznać dogłębniej.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
03.10.2022 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości