Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Robbiego Williamsa
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 963
Dołączył: Jun 2007
Post: #219
RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa
Dobromiera napisał(a):Po pierwsze, gdybym ja napisała coś w stylu "muzyka prezentowana w Radiu Eska zwykle pochodzi z wyższej półki i dlatego się podoba", to na bank zbiłbyś to stwierdzenie, odpisując, że to tylko moje subiektywne zdanie.
Ależ moje jest też w znacznym stopniu subiektywne. Ale nie do końca, bo bierze się to z innego podejście do muzyki w rozgłośniach państwowych i komercyjnych. Radia komercyjne są nastawione na zysk i jakość muzyki ich nie obchodzi. Radia państwowe są (a przynajmniej były) nastawione także na funkcję wychowawczą. Do tego Trójka przynajmniej teoretycznie stawiała na muzykę ambitniejszą.
Dobromiera napisał(a):The Dreaming za to faktycznie jest najambitniejszą płytą Kaśki.
Ja tak uważam, ale i Twoją i moją opinię można uznać za subiektywną.
Dobromiera napisał(a):Hmm... nie zauważyłam, żeby "Me & Monkey" było tak wylansowane, żeby podchwyciło je jakiekolwiek inne radio.
Taka drobna różnica, że Niepokonani to nagranie polskie. No i Monkey było nagrane kilka lat później.
Dobromiera napisał(a):No i powtórzę się, ale co aż tak wartościowego jest akurat w "Me & My Monkey"?
Widać coś w nim jest, skoro tak dobrze sobie tutaj poradziło.
Dobromiera napisał(a):Dziwi mnie aż takie okazywanie tego w każdym jednym głosowaniu.
Zacznijmy od tego, że sporo osób, które głosowały na ten utwór głosowały nie tylko na utwory trójkowe. I mają tak także w innych głosowaniach. Druga sprawa, że osoby głosujące na utwory trójkowe po prostu lubią muzykę w klimatach trójkowych. I po trzecie jest tzw syndrom Mamonia czyli ludziom lepiej brzmią utwory wcześniej im znane niż nieznane, a tutaj raczej nie ma czasu na tak wiele przesłuchań, żeby się do nich przyzwyczaić (oczywiście nie dotyczy wszystkich ludzi, ale na pewno sporej ich części). I dodam jeszcze (chociaż może o tym już pisałem), że dwie osoby z głosujących na Me nie zagłosowały na żaden inny utwór, który w Trójce się pojawił.
Dobromiera napisał(a):ogólna zachowawczość aż razi w porównaniu z tym, co Chambers i Power potrafili wymyśleć Robbiemu zaledwie rok wcześniej
Ale czemu nowatorstwo ma mieć przewagę nad zachowawczością. Nie wszyscy szukają w muzyce nowinek, a stawiają na ciekawe ich zdaniem kompozycje, utwory, które są bliższe ich wrażliwości muzycznej (jaka by nie była).
Dobromiera napisał(a):Robbie wypada korzystnie jako wokalista
Być może dla niektórych wokal to esencja utworu i głównie on decyduje o wartości utworu. Dla mnie akurat to nawet nie 10%. Może nawet nie 1%. Ważna jest kompozycja, aranżacja, konstrukcja, budowanie przestrzeni dźwiękowej, współpraca poszczególnych instrumentów (do których zaliczam też wokal).
23.10.2022 08:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - kajman - 23.10.2022 08:53 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości