Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycharts Top 30 - Notowanie 311
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 311
Napiszę jeszcze, że robisz naprawdę kapitalną robotę.
28.08.2022 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #42
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 311
A ja mam takie pytanie. Jaki jest sens takich "ukrytych" zasad, które nigdzie nie są spisane, a jak rozumiem, mamy się ich "domyślać" z dawnych głosowań??? Istnieje wątek z Regulaminem, w którym, jak rozumiem, są inne zasady, niż obowiązujące, a dopiero z dyskusji wynika, że dopisane zostały dużo bardziej skomplikowane punkty, a skąd wiadomo, czy coś innego nie jest "ukryte"? Rozumiem, że takie wpadki są wprost wliczone w koszta dla nowego prowadzącego, ale takiego podejścia, przyznam, że zupełnie nie rozumiem.
28.08.2022 03:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #43
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 311
OK, sam sobie poszukałem. Nawet długo nie zeszło, bo zastosowałem zasadę: "więcej niż 2 strony w temacie - znaczy się, była jakaś sprzeczka". Icon_lol
Wzmianka jest tutaj: http://www.mycharts.pl/showthread.php?ti...#pid302382
Do informacji o stosowaniu liczby osób pewnie się już nie dokopię, ale ok, to mi wystarczy. Dlatego Kaśkę Sochacką usuwam z zestawienia w myśl zasady jaką kieruję się przy tej samej ilości punktów.

A kajmanowi dziękuję za przykłady. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2022 03:46 PM przez meni.)
28.08.2022 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 311
Jesteś mistrzem. Ja się poddałem.
28.08.2022 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #45
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 311
kajman napisał(a):Jeżeli Sochacka pozostanie oznacza to, że prowadzący zmienił nieco zasadę drugiej szansy.
A właśnie myślałem, że te dwa punkty dystansu do miejsca 30. to jest jedyna zasada, żeby utrzymać piosenkę trzeci tydzień w zestawieniu. A tymczasem jest inaczej. Icon_twisted
kajman napisał(a):30. Sanah & Daria Zawiałow - ELDORADO 24 p., 6 gł.
Dawid Tyszkowski - KOSZULKA 24 p., przeszedł do kolejnego notowania
Krystian Ochman - RIVER 22 p., 5 gł., wypadł z zestawu
I to jest właśnie kiepski przykład, bo gdyby te dwa oczka Ochman dostał od szóstej osoby, to tu byłby remis. A więc jak dla mnie ta zasada jest z D... i powinny być te dwa oczka, i nic więcej. Icon_idea
meni napisał(a):Natomiast dlaczego umieszczam wszystkie informacje na temat wyników tj. oprócz głównego notowania również utwory które są pod kreską oraz te które wypadły? Bo uważam, że należą Wam się przejrzyste i kompletne informacje dlaczego wyniki wyglądają tak a nie inaczej.
Tu znowuż mamy przykład świetnej roboty, Icon_cool bo dzięki temu sam zobaczyłem że Big Thief, który u mnie był blisko zasługuje na jeszcze jedną szansę, więc wpuściłem go do dziesiątki. Gdyby nie było tej "pseudo" Poczekalni, to bym raczej o tym nie wiedział. Tylko faktycznie zgadzam się, że jej numerowanie jest trochę bezcelowe, bo nie oddaje prawdziwych wyników, więc wystarczyłby taki sam zapis jak przy wylatujących utworach.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.08.2022 04:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 311
Sundrajta napisał(a):I to jest właśnie kiepski przykład, bo gdyby te dwa oczka Ochman dostał od szóstej osoby, to tu byłby remis.
Remis jest niemożliwy. Te dwa punty są tylko hipotetyczne. Więc gdyby nawet głosowało sześć osób to byśmy patrzyli na najwyższe miejsce.
Gdyby nie było koła ratunkowego to i Koszulka by się nie załapała. Dodatkowa szansa jest bonusem.
28.08.2022 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości