Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przy muzyce o sporcie
bear Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 2 648
RE: Przy muzyce o sporcie
Jagiellonia w doliczonym czasie wyrównuje w Gliwicach i wraca na pierwsze miejsce, wcześniej Śląsk pokonał Radomiak.

Na kolejkę przed końcem
1. Jagiellonia 60
2. Śląsk 60

Jaga ma wszystko w swoich rękach i mecz z Wartą u siebie. Warta prawdopodobnie będzie grała o życie, bo Korona jeszcze się nie poddała.
Smaczek? Bardzo duży. Trenerzy obu drużyn przyjaźnią się bardzo blisko od czasów studiów w Katowicach, jeden był świadkiem na ślubie drugiego. Pewnie nigdy nie myśleli, że kiedyś w takiej sytuacji staną na przeciwko siebie i nie zazdroszczę im tego.

Śląsk jedzie do Częstochowy i musi liczyć na potknięcie Jagi. Parę miesięcy temu pisałem, że to mój wymarzony scenariusz na finał sezonu, jeśli Raków odpadnie z walki wcześniej. Bo jeśli coś nie dotyczy mnie bezpośrednio, to kibicuję ludziom a nie klubom. Rok temu życzyłem Śląskowi spadku, do momentu aż wrócił tam Jacek Magiera. Najpierw ich utrzymał, a w tym sezonie z takim składem już zrobił coś wielkiego.
A gdyby miał świętować mistrzostwo w swoim rodzinnym mieście, na stadionie na którym się wychował...
Nie będę smutny, jeśli to się wydarzy.
18.05.2024 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 11 844
Co jeśli Korona zremisuje z Lechem (wątpię, ale może?), a Cracovia przegra oba ostatnie mecze (jest szansa, chociaż jeszcze mniejsza bo Ruch będzie miał ostatni mecz w dupie)?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
18.05.2024 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator

Liczba postów: 31 412
bear napisał(a):Warta prawdopodobnie będzie grała o życie
a ja myślę, że dziś już zapewni sobie utrzymanie się

Miszon napisał(a):Co jeśli Korona zremisuje z Lechem (wątpię, ale może?), a Cracovia przegra oba ostatnie mecze
nie liczą się wtedy w bezpośrednich meczach bramki na wyjeździe?
19.05.2024 10:03 AM
bear Offline
Stały bywalec

Jak na razie się nie zanosi, Legia prowadzi do przerwy i jest jedną nogą w pucharach.
Utrzymała się za to Cracovia, i dobrze, głupio byłoby, gdyby Glik zaliczył trzy sezony z rzędu ze spadkiem.
Miszon napisał(a):Co jeśli Korona zremisuje z Lechem (wątpię, ale może?)
a ja nie wątpię, pokonanie Lecha w takim dole jak teraz to nie jest wielki wyczyn, tydzień temu pokazali, że nie potrzebują przeciwnika, mogą sami się ograć.
Ale to byłby chichot losu, gdyby Lech przegrywając spuścił Wartą- odkąd "zielona siostra" wróciła do ekstraklasy, zawsze dostawali punkty beż walki, a teraz gdy to ona raz będzie potrzebowała pomocy, to może być jak w życiu.

Jeśli Warta przegra z Legia, to przed ostatnią kolejką

13. Radomiak 38
14. Puszcza 37
15. Warta 37
___
16. Korona 35

Ostatnia kolejka:
Jaga - Warta
Lech - Korona
Puszcza - Piast
Radomiak - Widzew
19.05.2024 04:03 PM
Miszon Offline
Stały bywalec

No to skoro tak mówisz, to Lech przegrywa z Koroną i najlepiej Puszcza z Piastem i zamiast Korony spada Puszcza i wszyscy się cieszą Icon_wink .

Tymczasem po 2 tygodniach Giro di Italia wszystko idzie zgodnie z przewidywaniami: nie mający odpowiednich rywali (jak mówiłem, wykruszyli się z powodu kontuzji), wykorzystujący trasę "pod niego" (2 najdłuższe od lat czasówki, w tym jedna pod górę) Tadej Pogačar po tym jak zrobił 3,5 minuty przewagi nad rywalami na wzgórzach i czasówkach, w niedzielę na królewskim etapie dorzucił kolejne 3, jako jedyny doganiając (i prześcigając) niedobitki z wielkiej blisko 60 osobowej ucieczki (ostatni został Nairo Quintana, czyli nie byle kolarz, jego dogonił niecałe 2km przed metą i dodał jeszcze 20kilka sekund). Przewaga jest w tej chwili bezdyskusyjna, dodam że między nim a drugim kolarzem generalki jest różnica większa, niż miedzy drugim, a dziesiątym.

Czyli spełnia się korzystny dla Polaków scenariusz: teraz Pogi będzie sobie "odpoczywał" w trakcie ostatniego tygodnia, oszczędzając siły na Tour de France, a szansę na etapowy skalp dostanie jego główny przyboczny, czyli Rafał Majka, któremu triumfu w Giro brakuje do korony Wielkich Tourów.
Patrzę na profile etapów i myślę sobie: czyli co - w środę pchamy, bo Zgred zabierze się do ucieczki i jako najmocniejszy z niej zerwie wszystkich na ostatniej górze, a Tadej w takiej sytuacji nie będzie gonił i grzecznie poczeka, aż Polak minie mety? Bierzemy ten scenariusz? Icon_wink

21.05.2024 12:43 AM
Miszon Offline
Stały bywalec

Dość niesamowita historia, z pogranicza sportu, kryminału, tematów LGBT i sam nie wiem czego jeszcze:
https://www.sport.pl/pilka/7,64946,30979...BoxMMtImg1
Poszukiwany przez policję oszust zmieniał płeć (na kobietę, potem znowu na mężczyznę) i zwodził przez lata zarówno kobiece kluby piłkarskie, w których "pracowała" (trenowała? Grała?), jak i masę ludzi, których naciągnął wcześniej na kasę. Udawał prawnika, piłkarkę, trenerkę, kobietę, sam już nie wiem kogo.
Przyznam - historia jak z filmu. Coś w stylu piłkarskiego Nikodema Dyzmy? Niewiarygodne, że tylu ludzi, choć może coś podejrzewało, to jednak z powodu pozytywnego odbioru jego/jej osoby, nic nigdzie nie zgłaszało.
Mam wrażenie, że to trudna do oceny osoba, być może z pewnymi problemami osobistymi, wahająca się między oszustem, a "bratem-łatą" (czy może siostrą należałoby tu napisać).
Zasadniczo - temat jak wymyślony, tak nierealny.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2024 12:02 PM przez Miszon.)
21.05.2024 11:53 AM
bear Offline
Stały bywalec

Tu jest ta historia rozebrana na wszystkie strony.

A dziś od rana jest taki dzień, że gdy mówię "dzień dobry" to nie ma w tym żadnego nadużycia wobec rzeczywistości.
21.05.2024 12:31 PM
Miszon Offline
Stały bywalec

I nawet do Rakowa trafił/a!

21.05.2024 12:48 PM
neo01 Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 10 385
A propos Rakowa, bear, otwieraj szampana, Papszun wraca Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
21.05.2024 04:07 PM
ku3a Offline
Administrator

Liczba postów: 19 150
a co napisał? Icon_wink2
fajnie, cieszę się!

u mnie już trochę zeszły emocje po tych wszystkich upokorzeniach z rundy wiosennej, a szczególnie jej drugiej części. finalnie jest trzecie miejsce i już mi się nie chce przypominać wszystkiego co mogło być, zarówno pozytywnego, jak i negatywnego.

tak jak bear ma pod górkę z drużyną obecnie stacjonującą w Poznaniu, tak ja mam ze Śląskiem, za to jak się zachowywali po zdobyciu ich ostatniego tytułu. i dlatego ja jestem w tej ostatecznej rozgrywce za Jagiellonią.
21.05.2024 04:40 PM
Miszon Offline
Stały bywalec

"z drużyną stacjonującą obecnie w Poznaniu" Icon_lol
Dobra szpila Icon_wink .

21.05.2024 04:41 PM
neo01 Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 10 385
Nie pierwsza tutaj, aczkolwiek rzeczywiście, zabawna Icon_smile
I ja też kibicuję Jadze.

WOLNE MEDIA!!!
21.05.2024 04:55 PM
Miszon Offline
Stały bywalec

Nigdy nie wygrali, a nie mam żadnych dobrych wspomnień ze Ślaskiem, zatem tutaj też "team Podlasie" Icon_smile2 .

21.05.2024 05:09 PM
bear Offline
Stały bywalec

Jaga nie będzie mistrzem, bo organizują na stadionie koncert Zenka Martyniuka przed meczem z Wartą zamiast ewentualnie po. To się nie może udać Icon_wink
21.05.2024 05:29 PM
Miszon Offline
Stały bywalec

Haha, faktycznie zły dobór czasu, miejsca i wykonawcy.

21.05.2024 06:00 PM
bear Offline
Stały bywalec

To jest jak dotknięcie pucharu przed finałem przy wyjściu na boisko. Przegrają tytuł w doliczonym czasie po samobóju.
21.05.2024 06:07 PM
thestranglers Online
Moderator

Ciekaw jestem czy kopacze Śląska będą mieć honor oddać zwierzętom, to co zabrali im przed rokiem. Zaczęli dobrze grać, gdy dostali pieniądze, jakie to polskie.
21.05.2024 06:11 PM
bear Offline
Stały bywalec

W jakim sensie oni im coś zabrali?
To ich wina, że fatalnie zarządzany klub pozostający na garnuszku miasta dał im takie kontrakty, z których potem ktoś się musiał wywiązać?
21.05.2024 07:56 PM
thestranglers Online
Moderator

No to się wywiązał fatalnie. Kontrakty są poza tym za wysokie, więc mam nadzieję, że tak fatalny sezon spowoduje powstrzymanie tego procederu w polskiej piłce.
21.05.2024 08:00 PM
bear Offline
Stały bywalec

Atalanta prowadzi z Leverkusen po 25 minutach 2:0, czyżby...? Icon_razz
22.05.2024 09:28 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości