Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Yes
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #101
RE: Mychartsowy Top Yes
Tak, przeraża mnie ta długość - 5 i pół godziny! Icon_eek2 Jakiś totalny kosmos!

Nie wiem, czy aby nie "zaliczyć pleyki" nie odpalę jej jutro na planszowkach. Przynajmniej połowę, czy tam 60%, przelecimy Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.08.2022 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #102
RE: Mychartsowy Top Yes
EVENo napisał(a):odpowiedź jest banalnie prosta: [ spotify ]
OK, faktycznie proste. Szkoda, że niestety nie działa to z Tidal... (co prawda, jest tam taka opcja "skopiuj kod embeda", ale nie wiem jak to potem przeformatować w taki sposób, aby forum widziało to jako taki odtwarzacz jak spotify widzi).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.08.2022 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #103
RE: Mychartsowy Top Yes
O tak, oj tam Icon_twisted
Mnie tez te prawie sześć godzin przeraża, więc zgłaszam tylko jedną piosenkę:
Then

I w sumie myślę, że obserw99 ma szczęście, bo wybieramy tylko jego propozycje! Chyba że tak świetnie orientuje się w ich muzyce i zaproponował najlepsze ich propozycje...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
03.08.2022 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: Mychartsowy Top Yes
Sundrajta napisał(a):Chyba że tak świetnie orientuje się w ich muzyce i zaproponował najlepsze ich propozycje...
Myślę, że orientuje się świetnie, ale to nie musi oznaczać, że wrzucił najlepsze propozycje.
03.08.2022 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #105
RE: Mychartsowy Top Yes
Chyba zależy jak dla kogo. Zapewne najlepsze dla niego.

WOLNE MEDIA!!!
03.08.2022 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #106
RE: Mychartsowy Top Yes
Na razie pojawiły się utwory z 14 albumów, w tym z wszystkich ośmiu początkowych.
03.08.2022 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #107
RE: Mychartsowy Top Yes
(03.08.2022 07:45 PM)neo01 napisał(a):  Chyba zależy jak dla kogo. Zapewne najlepsze dla niego.
Nie najlepsze. Inni zglosili wcześniej przynajmniej kilka lepszych. Wydali dużo różnorodnych albumów. Jest w czym wybierać.
03.08.2022 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #108
RE: Mychartsowy Top Yes
Zgłaszam jeszcze:
Time And A Word

bo wychodzi mi, że będę chciał na to zagłosować Icon_wink

Radio Epsilon
04.08.2022 12:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #109
RE: Mychartsowy Top Yes
(03.08.2022 07:58 PM)kajman napisał(a):  Na razie pojawiły się utwory z 14 albumów, w tym z wszystkich ośmiu początkowych.
Gdybym maił wybrać 8 moich ulubionych albumów Yes to wybrałbym 8 pierwszych ich albumów.
Z tego co liczę to zgłoszono już 40 utworów. Jest super chociaż mam kłopot z ułożeniem Top-10 na ten moment Icon_smile .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2022 02:50 PM przez obserw99.)
04.08.2022 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #110
RE: Mychartsowy Top Yes
Zlewają mi się do kupy te utwory, no i zdecydowanie drażni mnie wokal po dłuższej sesji. Słuchanie Yes przez dłużej, niż 40 minut jest dla mnie niezdrowe. Nie jest źle, bo wiele utworów oceniłem wstępnie na 60/100, ale nie mam pomysłu, jak je od siebie odróżnić. Ostatnia rzecz, jaką bym się po tym topie spodziewał to określenie "na jedno kopyto", ale koniec końców takie mam odczucia Icon_eek

Radio Epsilon
04.08.2022 03:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #111
RE: Mychartsowy Top Yes
Hehe, my wczoraj odpaliliśmy playlistę na wieczorze planszówkoym i przesłuchaliśmy jakoś 30 utworów. Tyle że one w tle leciały i czasem trudno było ocenić, czy to kolejna część jakiegoś 20-minutowego numeru, czy to już kolejny. Sprawdzaliśmy raz na jakiś czas, przykładowo patrzymy - my juz ładnych kilka kolejek w grze zrobionych, a tu ciągle np. Awaken Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.08.2022 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #112
RE: Mychartsowy Top Yes
(04.08.2022 03:03 PM)EVENo napisał(a):  Ostatnia rzecz, jaką bym się po tym topie spodziewał to określenie "na jedno kopyto", ale koniec końców takie mam odczucia Icon_eek
Skoro muzyka Yes jest na jedno kopyto to boję się zapytać o muzykę Modern Talking czy Britney. Icon_smile2
Ostatnio były Topy z lżejszą muzyką i czasami warto zrobić detoks uszom i posłuchać czegoś bardziej skomplikowanego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2022 06:23 PM przez obserw99.)
04.08.2022 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #113
RE: Mychartsowy Top Yes
Odczucie "jednego kopyta" wydaje się w sumie wcale nie takie absurdalne. Jakbyś posłuchał tych kawałków powiedzmy 50-100 razy, to byś jej zapamiętał i zaczął zauważać różnorodność.
A tak? Haendel napisał 100 symfonii, Vivaldi 150 koncertów smyczkowych - jakbyś każdego posłuchał po razie, po kolei, też byś powiedział że są na jedno kopyto (aczkolwiek w przypadku Vivaldiego podobno takie właśnie są Icon_wink ).
Po prostu nie ma możliwości, aby 20 minutowe, wieloczęściowe suity nie zaczęły się w końcu zlewać w jedną, wielogodzinną suitę.
Jedyną sensowną opcją jest słuchanie ich płyt stopniowo, w rocznych odstępach, czy w jakich tam wychodziły. No ale to już by się trzeba cofnąć w czasie.
Jedyne rzeczy przystępne do takiego odsłuchu z doskoku to faktycznie te kawałki z płyty z cyferkami.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2022 07:26 PM przez Miszon.)
04.08.2022 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #114
RE: Mychartsowy Top Yes
Słucham zwykle albumów w całości od 1 do ostatniego utworu. Znam albumy Yes prawie na pamięć i dostrzegam sporo różnic w ich utworach czy albumach. Nigdy bym nie wpadł na to, że ich utwory są "na jedno kopyto" . Albumów greatest hits nie słucham chyba, że na imprezie ale wtedy nie proponuję Yes.
04.08.2022 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #115
RE: Mychartsowy Top Yes
Uff... Przesłuchalem całość.
Zaskoczyły mnie mile kawałki z pierwszych dwóch płyt: mają sporo swingowego ducha.
Natomiast pół żartem-pół serio pisząc: będę się wystrzegał słuchania w przyszłości czegokolwiek z "Tales from Topographic Oceans" - szczerze odradzam, płyta jest wzorem wszystkiego co najgorsze w gatunku i jeśli chcecie, aby ktoś znienawidził rock progresywny, to możecie mu puścić te 80 minut mordęgi, po tym czasie macie sukces gwarantowany Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.08.2022 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #116
RE: Mychartsowy Top Yes
Wyszedł w ogóle jakiś Greatest Hits od nich? Icon_smile Brzmiałby chyba dla mnie równie dziwnie co dla kajmana składak Karmazynowego Króla. Władca na rowerze? To chyba tylko w bajkach. Icon_biggrin
A tak przy okazji, nigdy nie dotarłem do informacji jak rozpoczęto wieloletnią współpracę z Rogerem Deanem, czyli etatowym autorem okładek płyt zespołu. Pomysł jego zatrudnienia był chyba jednym z kluczowych momentów w karierze grupy.
05.08.2022 04:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #117
RE: Mychartsowy Top Yes
Mieli jakieś 2 w przerwie po płycie Drama, potem kolejne 2 w przerwie po Magnification.
Mieli single, także wykrojone z innych większych utworów, to czemu nie greatest hits?

Edit:
Jednak więcej tego było:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Yes_discography
Przy czym część to nie Greatest Hits, tylko boxy kompilacyjne lub składanki koncertowe, nie takie klasyczne "bestofy".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.08.2022 09:03 AM przez Miszon.)
05.08.2022 09:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #118
RE: Mychartsowy Top Yes
Wydali sporo kompilacji ale w wersji live.
Jedyną ich składanką (nie z muzyką koncertową) był album "Classic Yes" (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Classic_Yes), wydany w 1981. Jeszcze znanazłem składankę Yesterdays wydany w 1975r https://pl.wikipedia.org/wiki/Yesterdays_(album_Yes)
Nie wydali albumu pod nazwą "Greatest Hits". Ja z tego powodu nie ciepię bo ich utwory, wydane po 1979 roku zupełnie mi nie pasują z tymi wydanymi przed 1979r, oczywiście z wyjątkami. Raczej nie miałoby sensu zamieszczać tych różnorodnych utworów z różnych okresów wyrywkowo na jednym albumie.
aha. Znalazłem dwie ich składanki:
"The Best Of Yes" wydana w 2000r. (widoczna tylko na polskiej Wikipedii)
https://www.empik.com/the-best-of-yes-ye...0,muzyka-p
"The very best of Yes" z 1993r.
https://en.wikipedia.org/wiki/Highlights...est_of_Yes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.08.2022 10:07 AM przez obserw99.)
05.08.2022 09:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #119
RE: Mychartsowy Top Yes
obserw99 napisał(a):Nie wydali albumu pod nazwą "Greatest Hits".
No ale wydali pod nazwą "The Best of" - na jedno wychodzi Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.08.2022 10:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
parzymiech Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jan 2021
Post: #120
RE: Mychartsowy Top Yes
I've Seen All Good People
07.08.2022 10:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości