Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Yes
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Yes
neo01 napisał(a):Pewnie bym miał zamiar, bo naprawdę mnie to zaciekawiło.
ale że całego topu posłuchasz? bo to było mi zagadką Icon_wink
31.07.2022 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Yes
Miszon napisał(a):Mam nawet wrażenie, że dżingiel jest starszy niż Lista
Kiedy się pojawił w takim razie? Kojarzę go od samego mojego początku, czyli od AD 1990. Pojawiał się także przy premierach w ZD3, ech, gdzie te czasy, że tak traktowano muzykę...
31.07.2022 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Yes
Tego niestety w tej chwili nie pamiętam (tzn. tego od kiedy jest sygnałem muzycznej premiery). Ale mam wrażenie że od ok. 1984 roku.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
31.07.2022 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Yes
Going for the One
I've Seen All Good People
31.07.2022 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Yes
thestranglers napisał(a):ale że całego topu posłuchasz? bo to było mi zagadką
No nie sądzę. Ta muzyka jest dla mnie naprawdę trudna do przejścia. Tylko jakbym nie wiedział gdzie, pewnie poszukałbym wśród dotychczas zgłoszonych rzecz i może jakimś cudem coś by mnie jednak zainteresowało. Ale już widzę po rzeczonym kawałku, że to niemal mission impossible, bo po fragmentarycznym przesłuchaniu na razie nie znalazłem dżingla Icon_razz2 Icon_redface

WOLNE MEDIA!!!
31.07.2022 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Yes
neo01 napisał(a):to niemal mission impossible, bo po fragmentarycznym przesłuchaniu na razie nie znalazłem dżingla
Hahaha, to musiało być BARDZO fragmentaryczne, bo on się pojawia tam wiele razy i to w kilku momentach. A kawałek nie jest wcale taki długi, w dodatku mocno piosenkowy (jak na Yes. W każdym razie słychać już powiew ejtisów).
edit:
sprawdziłem: pół dżingla jest w ciągu pierwszej minuty zagrane 2 razy Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.07.2022 10:13 PM przez Miszon.)
31.07.2022 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Yes
zgadza się, a swoją drogą pod pewnym względem to wyjątkowa płyta w dorobku zespołu
31.07.2022 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Yes
Bo Horn śpiewa, a Downes gra na klawiszach? Czyli nie ma 2 filarów zespołu: Andersona i Wakemana? CHociaż, w zasadzie Wakeman był tam cały czas na zasadzie, że przychodzi, odchodzi i wraca Icon_wink2 . Bardziej Anderson, White, Squire, Howe to filary (jak sądzę).
Swoją drogą: właściwie jaki jest teraz status zespołu, po śmierci Squire'a i White'a?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.07.2022 10:22 PM przez Miszon.)
31.07.2022 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Yes
No dobra, teraz usłyszałem, ale nadal nie brzmi mi to do końca tak jak w dżinglu, jakoś tak gitara inaczej gra jakby.
No i jak ten kawałek jest piosenkowy, to ja naprawę nie chcę poznawać dalej. I w ogóle co w takim razie powiedzieć o "Owner..." Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
31.07.2022 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Yes
Ja powtarzając sobie niektóre propozycje, od razu skojarzyłam ten dżingiel, a top w końcu jakiś bardziej interesujący dla mnie. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
31.07.2022 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Yes
neo01 napisał(a):nadal nie brzmi mi to do końca tak jak w dżinglu, jakoś tak gitara inaczej gra jakby.
Dżingiel to dwa razy ten riff z pierwszej minuty (gdzieś w środku piosenki jest dokładnie tak samo jak w dżinglu, a nawet chyba więcej razy zagrany ten riff).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
31.07.2022 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Yes
OK, dobra, chyba jestem dziś przemęczony, już to złapałem (a wcześniej słuchałem chyba razem z transmisją z meczu i pewnie dlatego mi umknęło Icon_redface ).

WOLNE MEDIA!!!
31.07.2022 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Yes
Miszon napisał(a):Bo Horn śpiewa, a Downes gra na klawiszach?
tak, dokładnie o to chodzi, to jedyna płyta bez tego cudownego głosu (oczywiście do chyba już definitywnego odejścia z grupy Jona)

Miszon napisał(a):Bardziej Anderson, White, Squire, Howe to filary (jak sądzę).
oczywiście, że tak, Rick był mega ważny, ale miał i dla mnie status dochodzącego
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.07.2022 10:35 PM przez thestranglers.)
31.07.2022 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Yes
neo01 napisał(a):I w ogóle co w takim razie powiedzieć o "Owner..."
chłopaki zapragnęli numeru 1 w Billboardzie, później podobną fanaberię mieli ci z Genesis Icon_lol
31.07.2022 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Yes
Albo po prostu wiatr zmian lat '80 zawrócił progowcom w głowach, a konkretniej uszczuplił ich portfele Icon_wink2 (podobnie pewnie z tego powodu Queen przerzuciło się na mocno dyskotekowe rytmy).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
31.07.2022 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Yes
OK... A to nie było tak, że muzycy Queen ciągle poszukiwali i chcieli tworzyć coś nowego? Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
01.08.2022 08:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Yes
Raczej nie. Oni raczej szli z modami, niż je wyprzedzali.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.08.2022 08:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Yes
Miszon napisał(a):Albo po prostu wiatr zmian lat '80 zawrócił progowcom w głowach, a konkretniej uszczuplił ich portfele
Tylko że oni utrzymali poziom w przeciwieństwie do Genesis i Queen (i bliżej patrząc Budki).
01.08.2022 08:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Yes
Tak, Budka to kolejny przypadek.
Ale Yes chyba tylko dwie (a może nawet jedną) płyty zagrali takie bardziej popowe, a Genesis czy Queen już na zawsze zmienili styl (Queen może na Innuendo zaczęło się zmieniać lekko, chociaż produkcja nadal jest mocno ejtisowa). Yes się lekko wygładziło, ale to bardziej chyba "ze starości".

Poza tym, mimo obaw Neo01, zespół miał zawsze ładne melodie, a intrygujący, nietypowy poprzez połączenie wysokiego tonu z matowością, głos Jona zawsze wprowadzał do tej muzyki dużo lekkości i światła, takiej zwiewnej baśniowości. Która sprawia, że nawet jakieś 20-minutowe długasy mają fragmenty łatwe do zapamiętania i do zanucenia. Owszem, jest sporo "progresywnej siepaniny", ale nie jest ona tak radykalna i ciężka w odbiorze jak np. King Crimson, nie wspominając o innych czołowych zespołach nurtu.
Krótko mówiąc: Yes nie taki straszny jak wygląda na pierwszy rzut ucha (a szczególnie oka, patrzącego na długość piosenek).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.08.2022 09:20 AM przez Miszon.)
01.08.2022 09:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Yes
Miszon napisał(a):ciężka w odbiorze jak np. King Crimson
Dla mnie w l. 70-tychg nie byli ciężcy w odbiorze.
Miszon napisał(a):nie wspominając o innych czołowych zespołach nurtu
A kto jest według Ciebie cięższy niż Yes?
01.08.2022 09:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości