Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Tak, nazywali się Kant i grało tam trzech Stefańskich. Bo śmierci Jacka przyjęli taką nazwę.
16.07.2022 08:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Kiedyś uwielbiałem krainę łagodności, kupowałem kasety, oglądałem koncerty a teraz po ponownym przesłuchaniu i właściwe powrocie do tej muzyki po wielu latach nie jestem w stanie tego słuchać. Albo ja się zestarzałem albo ta muzyka. Brzmi to wszystko archaicznie jakoś tak studencko .... Jednak nie wezmę udziału w tym topie.
16.07.2022 10:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Uuu, niespodzianka. Ja z kolei mam dziesiątkę, zgrabnie nawet wygląda, słucha się jej w pół godziny z wąsem, nawet nie bolało muszę rzec.
16.07.2022 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
miszony napisał(a):Brzmi to wszystko archaicznie jakoś tak studencko ....
Czyżbyś nie chciał znów poczuć się studencko Icon_rolleyes?

Odniosę się jeszcze krótko do dyskusji o koncercie na PW. Koncert zgromadził spora widownię (mała scena). To, czy się odbił szerokim echem jest subiektywne. Skoro tyle osób przyszło, to znaczy, że uczestnictwo w nim było im potrzebne. I choćby dla jednego zadowolonego - warto. Ja byłam tylko we fragmencie. Przytoczę tu jeszcze inny przykład subiektywnych odczuć odnośnie udziału kogoś zaproszonego. Kiedyś Owsiak w książce poświęconej PW (z 12 lat temu?) napisał, że błędem było zaproszenie do woodstockowej ASP Doroty Masłowskiej, że nic to nie dało (a zgromadził dużą publiczność). A ja mam odmienne zdanie, o czym mu napisałam. Spotkanie z Dorotą było dla mnie bardzo owocne, mimo iż nie jestem jej czytelniczką, obejrzałam tylko film (na +). Dorota tak pięknie mówiła o swoich uczuciach, emocjach, lękach. Zaistniała w tym wywiadzie dla mnie jako człowiek, mniej jako artysta. Do tej pory pamiętam niektóre jej słowa. I czy warto było ją zaprosić? Czy jej udział odbił się szerokim echem? Dla jednych tak, dla innych nie. Analogicznie wybór podmiotu topu. Dla jednych na +, dla innych na -, ale to krytykowanie wyboru zupełnie zbędne.

Dobromiero - w tym roku się nie wybieram na PW, bo odkąd wyprowadzili się z Kostrzyna nad Odrą, przestałam czuć patriotyczny obowiązek uczestnictwa Icon_wink

Wracając do topu WGB, Joanna to moje (jedyne) dziecko chrzestne. Dziś jest już dorosłą, piękną kobietą 20+, już inne ramiona ją kołyszą, ale moje myśli nad nią czuwały i czuwają. Zatem zgłaszam:

Kołysanka dla Joanny
Niedokończona jesienna fuga


P.S.
Nie wiem czy do Joanny trzeba dopisywać część, bo na yt spotkałam się z dopiskami po Joannie: I, II, Wojtek Belon, a w odsłuchu to ta sama piosenka.
Jeżeli są różne, to chodzi mi o tą z tekstem w refrenie:
"Śpij moje myśli nad Tobą czuwają
Na parapecie za oknem".
16.07.2022 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
gioconda2 napisał(a):Czy jej udział odbił się szerokim echem? Dla jednych tak, dla innych nie.
Trochę mi się to przeczy szczerze mówiąc, ale odłóżmy to na bok.

Skupię się na samym zgłaszającym. Po pierwsze, słuchając takiego Pod wspólnym dachem totalnie rozumiem dlaczego kajman tak bardzo lubi Karpiowe piosenki. Bardzo podobna konstrukcja piosenki.

Po drugie, na początku odniosłem wrażenie, że skoro same kompozycje raczej niewiele się od siebie różnią, to czynnikiem decydującym w ustaleniu kolejności będzie dla mnie tylko i wyłączne tekst. Na całe szczęście dla zgłaszającego, okazało się, że niekoniecznie. Różnic jest jednak więcej, a głównym atutem, owszem, są słowa, ale nie ich znaczenie, a sposób wyśpiewania. Prosta zabawa językiem, a potrafi sprawić tyle przyjemności!

gioconda2 napisał(a):Nie wiem czy do Joanny trzeba dopisywać część, bo na yt spotkałam się z dopiskami po Joannie: I, II, Wojtek Belon, a w odsłuchu to ta sama piosenka.
Na spotify są dwie części i z pewnością się różnią. Pierwszą śpiewa się w pojedynkę, drugą w grupie.

Radio Epsilon
16.07.2022 05:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Zgłaszam jeszcze:

Chyli się dzień do kresu

Radio Epsilon
16.07.2022 06:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Sad
16.07.2022 10:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jogosz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 282
Dołączył: May 2021
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Czarny łeb słonecznika
16.07.2022 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Chyba już wszystko zostało zgłoszone? Icon_wink
I tym razem kajmanowe propozycje (te które jeszcze nie weszły) są cienkie jak naleśnik, dlatego po przesłuchaniu (prawie w całości) jednej płyty na Spotifaju natknąłem się na odrobinę różne od ich stylistyki piosenki, więc może one ubarwią ten lekko monotonny top: Icon_twisted
Już widziane
Kiedy w szarości pradawnego czasu

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
17.07.2022 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
(16.07.2022 02:01 PM)gioconda2 napisał(a):  Dobromiero - w tym roku się nie wybieram na PW, bo odkąd wyprowadzili się z Kostrzyna nad Odrą, przestałam czuć patriotyczny obowiązek uczestnictwa Icon_wink
Cóż, tak tylko pytam, bo w tym roku z kolei ja jadę po raz pierwszy. Icon_wink Raz w życiu można...


Maestro bezdomny

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.07.2022 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Utwór Maestro bezdomny został już zgłoszony.
17.07.2022 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina


Tutaj (na Spotifaju) prawie każda piosenka ma dwie lub więcej wersji, więc postanowiłem na plejkę wrzucać te, które znajdują się na płycie "Złota kolekcja", a później wybierałem z tych najstarszych albumów.
Być może niektóre są niewłaściwym wyborem ale jakoś to ogarniecie, a jak nie to proszę o konstruktywną krytykę.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
18.07.2022 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 075
Dołączył: Dec 2009
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Dzięki! Icon_smile (choć sam korzystam z Tidala, ale trochę też w imieniu innych). W ogóle całkiem sporo tego wyszło, jest w czym wybierać Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
18.07.2022 02:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
czapsownik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: May 2022
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Jeśli jeszcze można, to zgłaszam:

Sprzysiężeni
18.07.2022 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI
19.07.2022 07:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
posłuchałem jeszcze trochę i zagłosowałem; ogólnie wolę te momenty, którym bliżej do bossa novy czy progresywnego folku niż te studencko-ogniskowe; wybrałem sobie kilka naprawdę świetnych numerów do wracania do później, ale w sumie były też w zestawie i takie, które ze mną nie rezonowały; natomiast dzięki bukowinie przeszedłem płynnie do naszej basi kochanej, którą znałem z nazwy i tej piosenki o kawie, ale nie sądziłem, że ta płyta to jest takie złoto! absolutnie cudowna rzecz w każdym calu! <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.07.2022 10:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 502
Dołączył: Aug 2008
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Mi się ostatecznie znudziło, posłuchałem z pół raza i podziękowałem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
20.07.2022 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Najbardziej przypadły mi do gustu utwory zbliżone stylistycznie do Starego Dobrego Małżeństwa.
Mam wybraną 10, ale jeszcze walczę z ustaleniem pozycji na szczycie. Najchętniej wskazałabym 3 piosenki na tożsamym miejscu i każdej przyznała 10 pkt. (średnia miejsc 1-3), ale na coś się muszę zdecydować. Już prawie mam.. Brak wyraźnego lidera po pierwszych przesłuchaniach, z każdym kolejnym ocena zaczyna się różnicować, zaczynam zauważać subtelne, subiektywne różnice.
20.07.2022 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
AKT! napisał(a):nie sądziłem, że ta płyta to jest takie złoto!
Jest bardzo fajna, tutaj się zgodzę.
gioconda2 napisał(a):utwory zbliżone stylistycznie do Starego Dobrego Małżeństwa
Raczej to piosenki SDM są zbliżone stylistycznie do niektórych WGB patrząc chronologicznie.
21.07.2022 09:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
(21.07.2022 09:50 AM)kajman napisał(a):  Raczej to piosenki SDM są zbliżone stylistycznie do niektórych WGB patrząc chronologicznie.
W moim procesie poznawczym chronologia jest odwrócona. Icon_lol
21.07.2022 11:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości