Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #21
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Posłuchałem zgłoszonych nagrań, 6 ostało mi się na kolejne odsłuchy, rozpoznałem jeden z piękniejszych trójkowych dżingli...
12.07.2022 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
gioconda2 napisał(a):Podmiot wykonawczy jest dla niego ważny i miał prawo go wybrać.
Co nie zmienia faktu, że ktoś ma prawo uznać go za dziadowski. Mi to nie przeszkadza, bo brałem udział w sporej ilości topów, których wykonawców odbierałem bardzo negatywnie. I cieszę się, że już wybrałem, bo teraz będę mógł sporo topów sobie odpuścić. A na razie jestem zadowolony, bo wszystkie 7 utworów, które załapały się do mojego PTWC zostało już zgłoszonych.
12.07.2022 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #23
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Pod wspólnym dachem
Pejzaże Harasymiczowskie
12.07.2022 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 156
Dołączył: Jul 2021
Post: #24
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
A jeżeli Wam napiszę, że WGB grała koncert na jednym z Przystanków Woodstock, to wówczas top wydaje się bardziej zasadny?
12.07.2022 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #25
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Łabędzi puch
Piosenka wiosenna

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
12.07.2022 07:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #26
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
(12.07.2022 07:26 PM)gioconda2 napisał(a):  A jeżeli Wam napiszę, że WGB grała koncert na jednym z Przystanków Woodstock, to wówczas top wydaje się bardziej zasadny?

Przecież moja stara mogłaby grać koncert na Przystanku Woodstock XD Nie ma co, następnym razem zgłaszam Omni Modo.

Radio Epsilon
12.07.2022 08:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #27
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Bardzo mi się podoba wybór wykonawcy Icon_smile

Pieśń łagodnych
Robinson
12.07.2022 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #28
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
(12.07.2022 03:18 PM)Miszon napisał(a):  
(12.07.2022 03:08 PM)Dobromiera napisał(a):  To jakiś kompletny anonim dla mnie. Icon_eek
To dziwne. Wszak WKB wraz z SDM to dwa filary polskiej piosenki turystyczno-poetyckiej. Przy czym ci pierwsi wspomagali bardziej pierwszy, a ci drudzy drugi człon nazwy.
Ten nurt z kolei to taki drugi odłam poezji śpiewanej (pierwszy to linia genealogiczna stworzona przez Piwnicę pod Baranami i kontynuowana przez Demarczyk, Grechutę, Turnaua, nie wiem kogo z aktualnych artystów należałoby wpisać w tę linię).
No tylko że piosenka turystyczna to chyba jakaś straszna nisza w niszy, poza forosferą około-elpetrójkową nawet nie słyszałam o czymś takim. Chyba za późno się na to urodziłam, żeby się tym zainteresować Icon_razz2 chociaż wszystkie pozostałe nazwy, które wymieniasz, kojarzę, a Demarczyk, Turnaua i Grechutę bardzo lubię i cenię.

(12.07.2022 07:26 PM)gioconda2 napisał(a):  A jeżeli Wam napiszę, że WGB grała koncert na jednym z Przystanków Woodstock, to wówczas top wydaje się bardziej zasadny?
Wybierasz się na Woodstock w tym roku?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.07.2022 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Dobromiera napisał(a):poza forosferą około-elpetrójkową
Nie wydaje mi się, aby piosenka turystyczno-poetycka była jakoś szczególnie trójkowa. SDM miało swój pierwszy numer na LPP3 jakoś chyba w połowie lat '90 i nigdy nie mieli tam żadnego przeboju (owszem, po latach zaczęli się pojawiać w setce Polskiego Topu, ale te piosenki nie były wypromowane w Trójce, patrz następne zdanie), podczas już gdy około 1992-93 mieli status pomnika w tym nurcie, Bukowina mimo takiego samego statusu chyba już w latach '80, nigdy na LPP3 nie zaistniała (chyba), w dodatku raczej poza jedną audycją (która się zaczynała fragmentem piosenki WGB) Trójka takiej muzyki na antenie nie grała.

To, że ktoś grał na Przystanku Woodstock nic nie znaczy, tam co roku gra pewnie ze sto kapel, grał nawet mój kolega ze szkoły (i z zespołu), który wydawał swe płyty własnym sumptem i raczej mało kto o jego zespole słyszał.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2022 10:23 PM przez Miszon.)
12.07.2022 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
To może ja dla tych, którzy nie wiedzą co wybrać poleciłbym (utwory, które znalazły się w moim PTWC):
Jestem z upływającej wody
Maestro bezdomny
Październik
Sprzysieżeni
A moja propozycja to:
Wczoraj wieczorem
13.07.2022 06:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #31
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Miszon napisał(a):To, że ktoś grał na Przystanku Woodstock nic nie znaczy, tam co roku gra pewnie ze sto kapel, grał nawet mój kolega ze szkoły (i z zespołu), który wydawał swe płyty własnym sumptem i raczej mało kto o jego zespole słyszał.
Dokładnie, to nie żaden plebiscyt. Organizatorzy zapraszają zespoły, a one albo przyjmują zaproszenie, albo nie.
To znaczy można jeszcze dopowiedzieć, że to było na głównej scenie i koncert zgromadził stosunkowo dużą publikę (choć wydaje mi się, że na standardy festiwalu było raczej przeciętnie), ale nawet to o niczym nie świadczy, bo Justyna Steczkowska też zgromadziła tłumy, a po latach w środowiskach WOŚPowych wspomina się ten występ raczej jako słaby i niepotrzebny. WGB to oczywiście nie grozi, klimat był, a za sprawą Carrantuohill folk zawsze był na Przystanku mile widziany. Ale niestety, był to również koncert bez historii, nie odbił się echem, tak jak zrobiła to niedawno Majka Jeżowska.

Znaczy się można w występie na PW szukać powodów do zasadności topu, ale nie można powiedzieć po prostu "wystąpili na Woodzie" i liczyć na to, że jest to jakiś argument. Decapitated wystąpiło trzy razy, a jakoś nie widzę powodów, aby zgłoszenie ich tutaj mogłoby być dobrym pomysłem.

Radio Epsilon
13.07.2022 01:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #32
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
ja teraz sobie słucham po raz pierwszy w życiu i są rzeczy, które mi się nie widzą, ale ogólnie to całkiem przyjemne spotkanie; gdyby nie ten top pewnie bym nie sięgnął

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.07.2022 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
(13.07.2022 01:18 PM)AKT! napisał(a):  ja teraz sobie słucham po raz pierwszy w życiu i są rzeczy, które mi się nie widzą, ale ogólnie to całkiem przyjemne spotkanie; gdyby nie ten top pewnie bym nie sięgnął
to całkiem przyjemna muzyczka, niezłe teksty, ale momentami nudzi, a całościowo kompletnie mnie mija. Relaksik, ale niemal zero uczuć.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.07.2022 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
z całym szacunkiem, ale kolega Miszona został tam zaproszony w wyniku jakiegoś doboru zgłoszeń, a WGB jako legenda pewnego nurtu w polskiej muzyce. Icon_wink
Pewna część naszego społeczeństwa wychowana w poprzednim ustroju, w trakcie liceów czy studiów złażąca polskie zwłaszcza Bieszczady i inne góry musiała po prostu zetknąć się z WGB. Ja będąc w tym roku przejazdem rowerem w Cisnej miałem okazję być na wieczornym ognisku i tam na gitarze grano głównie kawałki SDM,WGB i Bez Jacka Icon_smile2
13.07.2022 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Oczywiście, że mój kolega wysłał swoje demo i dlatego go zaprosili, a nie że od razu zaprosili Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.07.2022 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Miszon napisał(a):Bez Jacka
To jakby ktoś nie wiedział jeden z najbardziej popularnych w kręgach piosenki poetycko-turystycznej ostatnich kilkunastu lat. Nie grany w radiu w środowiskach związanych z taką muzyką niezwykle popularny. Popularyzuje poezję polską ze szczególnym naciskiem na Leśmiana.
13.07.2022 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #37
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Ballada o Cześku piekarzu
Post scriptum jesiennej miłości
15.07.2022 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #38
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
Gary napisał(a):Bez Jacka
Zawsze chciałem o to zapytać: czy znasz może, kajmanie (albo ktoś inny) genezę nazwy zespołu? Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
15.07.2022 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
ja w niej nie gram.

Icon_biggrin3
sorki. nie mogłem się powstrzymać. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.07.2022 10:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #40
RE: Mychartsowy Top Wolnej Grupy Bukowina
(15.07.2022 10:16 PM)neo01 napisał(a):  
Gary napisał(a):Bez Jacka
Zawsze chciałem o to zapytać: czy znasz może, kajmanie (albo ktoś inny) genezę nazwy zespołu? Icon_smile
Kajman to kiedys gdzieś pisał. Wcześniej nazywał się jakoś inaczej i grał tam jakiś Jacek. Kiedy już go nie było (i to tak ostatecznie - zmarł Icon_frown ), zmienili nazwę na Bez Jacka.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2022 11:41 PM przez Miszon.)
15.07.2022 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości