Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychaklasa 2023/2024 - Typer
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 532
Dołączył: Nov 2008
Post: #61
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
Sundrajta napisał(a):Chociaż pomysł z bonusem był fajny, tylko źle przeprowadzony
nie brnij w to dalej, swoje już osiągnąłeś, uratowałeś sens zabawy przed jej wypaczeniem i mataczeniem.
Zbyt dużo mnie kosztowało by nie skomentować tego co i w jaki sposób napisałeś i obiecałem sobie, że nie dam się sprowokować.
04.08.2023 02:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #62
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
Szkoda rezygnacji z bonusów, to był fajny smaczek.
I takie zmienianie reguł w trakcie gry też mi się średnio podoba, ale cóż.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 1
ŁKS Łódź - Korona Kielce X
Raków Częstochowa - Warta Poznań 1
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 2
Radomiak Radom - Cracovia 1
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2
Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1
Puszcza Niepołomice - Stal Mielec 2

WOLNE MEDIA!!!
04.08.2023 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #63
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
Sundrajta z tym miał rację, że bonusy mieli wybierać poszczególni gracze, w kolejności zgłoszeń.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2023 11:34 AM przez thestranglers.)
04.08.2023 11:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #64
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
4 sierpnia, 18:00 Jagiellonia Białystok — Widzew Łódź 1
4 sierpnia, 20:30 ŁKS Łódź — Korona Kielce 1
5 sierpnia, 15:00 Raków Częstochowa — Warta Poznań 1
5 sierpnia, 17:30 Górnik Zabrze — Piast Gliwice x
5 sierpnia, 20:00 Radomiak Radom — Cracovia Kraków 1
6 sierpnia, 15:00 Śląsk Wrocław — Pogoń Szczecin 2
6 sierpnia, 17:30 Zagłębie Lubin — Lech Poznań 2
6 sierpnia, 20:00 Legia Warszawa — Ruch Chorzów 1
7 sierpnia, 19:00 Puszcza Niepołomice — Stal Mielec 1
04.08.2023 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #65
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
thestranglers napisał(a):Sundrajta z tym miał rację, że bonusy mieli wybierać poszczególni gracze, w kolejności zgłoszeń.
Tak miało być i zamiast się obrażać trzeba było to przywrócić albo chociaż coś napisać na początku, że może jednak tak...?
Bo Marcin na futbolu, szczególnie rodzimym, zna się tu jak nikt inny i to były bardzo fajne wybory, tylko zawiodła komunikacja...

WOLNE MEDIA!!!
04.08.2023 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
temik3 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 474
Dołączył: May 2015
Post: #66
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
Widzę, że najpierw przyjmujecie zasady prowadzącego, potem nagle coś Wam się nie podoba, dlatego proszę prowadzącego zabawę o wykreślenie mnie z listy uczestników.
Skoro oddaliście sprawy w ręce beara to albo stosujcie się do jego zasad, albo nie typujcie, prosta sprawa. Wszędzie szukacie tylko zamieszania, niepotrzebnego dodam.
Dziękuję za chwilową zabawę i czas poświęcony na liczenie moich "typów". Miłej dalszej zabawy.

P.S. Dwa razy można typować tą samą kolejkę?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2023 09:42 PM przez temik3.)
04.08.2023 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #67
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
Jak widać można. Icon_lol
temik3 napisał(a):Widzę, że najpierw przyjmujecie zasady prowadzącego, potem nagle coś Wam się nie podoba
Tylko że to sam prowadzący zamotał się w zasadach, które próbowaliśmy ustalić pod koniec wątku z ubiegłoroczną Mychaklasą? Bowiem napisał żebyśmy dopisali się do kolejki, którą miano ustalić na podstawie typów pierwszej kolejki, chociaż faktycznie formalnie nie zostało to potwierdzone, dlatego starałem się później dopytać jak ma to wyglądać precyzyjnie?
No ale najlepiej wziąć się obrazić, bo człowiek domaga się uporządkowania zasad.
Aha, w odróżnieniu od mojego poprzednika nie zamierzam zabierać swoich zabawek z piaskownicy i wolę bawić się dalej, bo nie gram tu o "złote kalesony". Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.08.2023 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
temik3 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 474
Dołączył: May 2015
Post: #68
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
(05.08.2023 01:02 AM)Sundrajta napisał(a):  Jak widać można. Icon_lol
Tylko że to sam prowadzący zamotał się w zasadach, które próbowaliśmy ustalić pod koniec wątku z ubiegłoroczną Mychaklasą? Bowiem napisał żebyśmy dopisali się do kolejki, którą miano ustalić na podstawie typów pierwszej kolejki, chociaż faktycznie formalnie nie zostało to potwierdzone, dlatego starałem się później dopytać jak ma to wyglądać precyzyjnie?
No ale najlepiej wziąć się obrazić, bo człowiek domaga się uporządkowania zasad.
Aha, w odróżnieniu od mojego poprzednika nie zamierzam zabierać swoich zabawek z piaskownicy i wolę bawić się dalej, bo nie gram tu o "złote kalesony". Icon_wink
Słuchaj nie obraziłem się to po pierwsze (rezygnuję bo nie mam ochoty na kolejne roszczenia względem zasad i prowadzącego), po drugie zacząłem się w to bawić bo miałem nadzieję, że ktoś nowy jako prowadzący będzie miał jakikolwiek posłuch u reszty, po trzecie jak prowadzący napisał, że uratowałeś tego typera bo rozpocząłeś dyskusję na ten temat, gdyby nie to być może było by po zabawie. Ale sam napisałeś, że tego nie będziesz prowadził, więc skoro bear wziął się za to za pięć dwunasta, to stosuj się do jego zasad, bo na ustalanie szczegółów było już za późno, a znając życie ustalanie szczegółów zajęło by Wam pół roku i tak na koniec było by źle. Zasady jak dla mnie były proste i najprostsze jakie mogły być i sens zabawy był, a pieprzenie głupot o "złotych kalesonach" to wątpię byś był jedyną osobą w tym towarzystwie, która tak do tego podchodzi. Co do bonusów to wyobrażasz sobie, że każdy co kolejkę ustala sobie swój? Bo ja nie, nie chciałbym czekać aż ktoś mi wskaże bonusa do typowania o 17.30 w piątek bo przez tydzień nie zaglądał tutaj i nie wiedział, że jego kolej. Wtedy dopiero było by zamieszanie. Miałeś najprostsze rozwiązanie i jak zwykle musiałeś znaleźć w nim coś co Ci nie pasuje. Trzeba było po zakończeniu poprzedniego sezonu wziąć zakasać ręce, miałeś ponad miesiąc, zwerbować ludzi do zabawy, ustalić zasady wspólnie (może udało by się jakimś cudem), zrobić prosty regulamin i albo stosujemy się, albo nie. Dla mnie bear zrobił extra robotę bo dał kilka punktów i tylko trzeba było się dostosować, więc jeśli grasz to nie szukaj kwadratowych jaj. Samo ustalanie do której ligi typujemy bonusa zajęło by Wam pewnie czas do nowego roku szkolnego, a On zrobił to za Was i jeśli dał bonusa z 3 ligi i to jeszcze z opisem to jeśli dla Ciebie to gra o "złote kalesony" to masz trzy wybory 1X2, encyklopedii do tego nie potrzeba, ani słownika ortograficznego. Więc albo zabawa i gra o "złote gacie" albo szukanie igły w stogu siana.
05.08.2023 08:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #69
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
bear napisał(a):Proponuję, by przy pierwszym typowaniu każdy się określił, czy chce w tym brać udział i wybierać bonusowe mecze i na tej podstawie utworzy się kolejka, która będzie obowiązywała do końca sezonu
Tylko że tę zasadę właśnie bear zaproponował (a nie ja) i się jej nie trzymał, więc kto tu je łamie? Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.08.2023 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #70
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
I ja zwróciłam uwagę na to, o czym pisze Sundrajta, jeszcze zanim napisał. Tak sobie z boku zaobserwowałam bonusowy monopol.
05.08.2023 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
temik3 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 474
Dołączył: May 2015
Post: #71
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
(05.08.2023 05:30 PM)gioconda2 napisał(a):  I ja zwróciłam uwagę na to, o czym pisze Sundrajta, jeszcze zanim napisał. Tak sobie z boku zaobserwowałam bonusowy monopol.
Żaden bonusowy monopol, bear jasno napisał, że ma taką propozycję z bonusem, a że wielu wcale się do nie nie odniosło więc zdecydował, że sam ustali bonus. I dla mnie te bonusy, które wybrał były bardzo trudne do typowania, chciałabyś, żebym ja wybrał mecz z B klasy podlaskiej? Samo znalezienie drużyn zajęło by Ci godzinę a potem jeszcze typ.
05.08.2023 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
temik3 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 474
Dołączył: May 2015
Post: #72
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
(05.08.2023 02:43 PM)Sundrajta napisał(a):  
bear napisał(a):Proponuję, by przy pierwszym typowaniu każdy się określił, czy chce w tym brać udział i wybierać bonusowe mecze i na tej podstawie utworzy się kolejka, która będzie obowiązywała do końca sezonu
Tylko że tę zasadę właśnie bear zaproponował (a nie ja) i się jej nie trzymał, więc kto tu je łamie? Icon_rolleyes
Andrzej, ale on zaproponował by każdy przy pierwszym typowaniu się określił!!! A kto się określił? Ty, kuba015 i Yacy bodajże coś wspomnieli o tym, więc gdzie tu masz mieć jakąś kolejkę do stworzenia. Co może w trzech chcielibyście co cztery tygodnie wybierać mecze bonusowe? Wątpię by Yacy czy kuba tego chcieli.Więc jesli większość się nie określiła to jak chciałeś to przeprowadzić. Chyba jasnym jest, że prowadzący uznał, że nie ma większości i sam zdecydował o bonusie. A po drugie określiłeś się Ty, że chcesz bonusy do 2 ligi z kolegą Yacemu chyba wsio radno reszcie chyba też więc po co szukać problemu. Nie rozumiem czasem podejścia do tematu, chłop zaproponował reguły, zaproponował zasady, niewielu dyskutowało nad nimi, bo i może było mało czasu, a może jak wcale się nie wypowiadali to przyjęli zasady beara. Ja tak to odebrałem. Może nie mam racji, może prowadzący to widział inaczej, ale czy warto kruszyć kopię o pierdoły?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.08.2023 06:05 PM przez temik3.)
05.08.2023 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Stasio01 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 96
Dołączył: Mar 2022
Post: #73
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
Nie róbcie jaj. "Złej baletnicy, (która przez dziewięć lat nie dała rady skończyć na podium) przeszkadza rąbek u spódnicy" Chciałbym byśmy kontynuowali typowanie wyników w systemie 9+1 bonus bo jeszcze nic straconego. To był i jest świetny pomysł Beara, który w jakiś sposób chciał by cały sezon nie był stracony. Ja osobiście byłem co tydzień ciekawy na jakie boisko nas tym razem zaprowadzi. Przecież nic by się nie stało jeśli sam do końca sezonu wyznaczałby te bonusy. Przewagi sobie tym sposobem nie robił żadnej. Czepiasz się Sundrajto. Kiedy Ty to prowadziłeś to nikt Ci nie sprawiał przykrości żałosnymi komentarzami. Zrezygnowałeś? Ok. Nie krytykuj bezsensownie. Swoje zrobiłeś. Daj się innym "w spokoju" wykazać. Ot moje zdanie na ten temat.
05.08.2023 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 532
Dołączył: Nov 2008
Post: #74
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
Kolejka 3 - wyniki
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 1
ŁKS Łódź - Korona Kielce 1
Raków Częstochowa - Warta Poznań X
Górnik Zabrze - Piast Gliwice X
Radomiak Radom - Cracovia 2
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin - Lech Poznań X
Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1
Puszcza Niepołomice - Stal Mielec 1

Wyniki po 3 kolejce*
16 piotreklp3
15 Aro
15 Yacy
13 kuba015
13 meni
13 Stasio01
13 thestranglers
12 neo01
12 TuneHunterz
12 ku3a
11 Dyfeomorfizm
11 Sundrajta
11 temik3
9 bear

* wrzucam je, bo czuję że tak powinienem, jednocześnie informując, że rezygnuję z dalszego prowadzenia "zabawy" .
Nie doczytałem do końca elaboratów na swój temat, więc próżno było niektórym je tworzyć.

Kiedy zadeklarowałem się jako nowy prowadzący w nowej formule pomyślałem sobie, że chciałbym włożyć to jakiś pierwiastek siebie.
Że ten jeden dodatkowy mecz doda zabawie kolorytu, smaczku.
Chciałem, byśmy robili to wspólnie, ale nikt na początku otwarcie się nie zdeklarował, jednocześnie nikt wprost nie oznajmił, że tego nie chce.
Czas gonił, błędnie uznałem, że milcząca większość daje mi przyzwolenie, szczególnie że "Show Must Go On" i aby zachować ciągłość bieżącej zabawy dodałem kolejny mecz wierząc, że za chwilę to ruszy.

Nie pozwolę sobie jednak po kilkunastu latach obecności w sieci, by ktoś na mnie pluł, rechotał i podważał moją wiarygodność i uczciwość.

Mam nadzieję, że zabawa przetrwa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2023 03:29 AM przez bear.)
08.08.2023 01:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kuba015 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 197
Dołączył: Mar 2016
Post: #75
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
Z bonusowymi meczami nie miałem problemu - jedynie postulat ograniczenia do II ligi nie przeszedł, ale to mi też nie robiło wielkiej różnicy. Dzięki za chęci @bear, bo pomysły miałeś dobre, szkoda że jedna dezaprobata nieco to zahamowała.

Oczywiście nic na siłę, ale właśnie, głosów sprzeciwu nie było... typerów jest 14, a odpowiedzi na pytanie "nieco" mniej. Dopiero po czasie się niektórzy obudzili i wypowiedzieli się.

Zgoda z temikiem co do argumentu przeciw kolejce bonusowej, bo ja choćby mam tendencję do typowania w czwartek lub piątek (czasem zapomnę i pójdzie w sobotę Icon_biggrin) i takie czekanie na kogoś byłoby niesprawiedliwe, także mógł jak najbardziej prowadzący wyszukiwać mecze wraz z takimi bezstronnymi opisami sytuacji - wtedy każdy miałby równe szanse.

Aczkolwiek... (tak, kolejna edycja) problem kolejki można rozwiązać w prosty sposób - podawanie bonusa z tygodniowym wyprzedzeniem, ale typowanie go oczywiście dopiero w następnym tygodniu, bliżej danego meczu.

*** Codzienna Utworów Lista | 13 Wstecz ***
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2023 01:30 PM przez kuba015.)
08.08.2023 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
temik3 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 474
Dołączył: May 2015
Post: #76
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
(08.08.2023 01:15 PM)kuba015 napisał(a):  Z bonusowymi meczami nie miałem problemu - jedynie postulat ograniczenia do II ligi nie przeszedł, ale to mi też nie robiło wielkiej różnicy. Dzięki za chęci @bear, bo pomysły miałeś dobre, szkoda że jedna dezaprobata nieco to zahamowała.

Oczywiście nic na siłę, ale właśnie, głosów sprzeciwu nie było... typerów jest 14, a odpowiedzi na pytanie "nieco" mniej. Dopiero po czasie się niektórzy obudzili i wypowiedzieli się.

Zgoda z temikiem co do argumentu przeciw kolejce bonusowej, bo ja choćby mam tendencję do typowania w czwartek lub piątek (czasem zapomnę i pójdzie w sobotę Icon_biggrin) i takie czekanie na kogoś byłoby niesprawiedliwe, także mógł jak najbardziej prowadzący wyszukiwać mecze wraz z takimi bezstronnymi opisami sytuacji - wtedy każdy miałby równe szanse.

Aczkolwiek... (tak, kolejna edycja) problem kolejki można rozwiązać w prosty sposób - podawanie bonusa z tygodniowym wyprzedzeniem, ale typowanie go oczywiście dopiero w następnym tygodniu, bliżej danego meczu.
Dokładnie tak Twoj wpis odebrałem i w sumie dałeś odpowiedź w kwestii, która Cię interesowała. Było zbyt mało czasu by ustalać szczegóły tego Typera, bear chciał to zrobić w jak najprostszy sposób i dał zielone światło wszystkim chętnym do wypowiedzi, nikt o bonusie nawet nie wspominał, więc wszyscy zaakceptowali teoretycznie zasady prowadzącego. Nie dość, że bear uratował ten sezon, to dostał po łapach. Tak to niestety bywa jak chcesz być za dobry dla Wszystkich.
A co do rozwiązań to oczywiście, że można brać różne rozwiązania, ale chyba już nie w tej edycji, a jak wspomniałem na początku to na ten sezon było za mało czasu by znaleźć dobre rozwiązanie (takie własnie), a kolejne pomysły tylko przedłużały by rozpoczęcie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2023 01:53 PM przez temik3.)
08.08.2023 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #77
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
Szkoda... Icon_sad
To jest ostateczna decyzja?
Bo może trochę pochopna... Rozumiem że źle się z tym czujesz, ale może zresetujmy to wszystko i bawmy się dalej?
Jeszcze nie jest za późno...

WOLNE MEDIA!!!
10.08.2023 10:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Stasio01 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 96
Dołączył: Mar 2022
Post: #78
RE: Mychaklasa 2023/2024 - Typer
Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2
Stal Mielec - Śląsk Wrocław X
Korona Kielce - Górnik Zabrze 1
Widzew Łódź - ŁKS Łódź 1
Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 1
Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa 2
Warta Poznań - Ruch Chorzów 1
11.08.2023 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Typer Mistrzów 2023/2024 Sundrajta 159 1 896 17.04.2024 12:40 AM
Ostatni post: Sundrajta
Sport Mychaklasa 2022/2023 Sundrajta 897 36 401 19.07.2023 09:41 AM
Ostatni post: neo01
Sport Typer Mistrzów 2022/2023 Sundrajta 201 3 010 20.04.2023 09:07 AM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
Sport Mychaklasa - sezon 2021/2022 Sundrajta 803 29 633 05.07.2022 07:35 PM
Ostatni post: Sundrajta
Sport Typer Mistrzów 2021/2022 Sundrajta 224 5 409 13.04.2022 11:43 PM
Ostatni post: Sundrajta
Sport Mychaklasa - sezon 2020/2021 dannar 801 24 705 14.07.2021 03:54 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Typer Mistrzów 2020/2021 Sundrajta 246 5 833 06.05.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Typer Mistrzów 2019/2020 Sundrajta 235 9 468 26.08.2020 01:19 PM
Ostatni post: Sundrajta
Sport Mychaklasa - sezon 2019/2020 dannar 897 30 384 12.08.2020 08:36 AM
Ostatni post: Yacy
  Typer Mistrzów 2018/2019 Sundrajta 208 10 566 01.09.2019 08:38 PM
Ostatni post: Sundrajta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości