Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
black midi - Eat Men Eat
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #1
black midi - Eat Men Eat
Drugi singiel zapowiadający płytę Hellfire

Karpie zjem!
24.06.2022 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #2
RE: black midi - Eat Men Eat
Jeden z lepszych młodych zespołów alternatywnych. A tu jest dobrze, nawet bardzo dobrze

Karpie zjem!
24.06.2022 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: black midi - Eat Men Eat
Najczęściej określenie alternatywa w stosunku do muzyki, która tą nazwą jest określana, mocno mnie śmieszy. Tutaj wyjątkowo przynajmniej częściowo nie wydaje się być pozbawiona sensu. Ale sam utwór jakoś nie potrafi mnie do siebie przekonać.
25.06.2022 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: black midi - Eat Men Eat
rozumiejąc szeroko pojęcie alternatywy, nie ma w opisie niczego kontrowersyjnego
no i jest to faktycznie jeden z najciekawszych zespołów ostatnich kilku lat w ogóle

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.06.2022 11:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: black midi - Eat Men Eat
AKT! napisał(a):rozumiejąc szeroko pojęcie alternatywy
Alternatywa czyli prawie wszystko. Ja tego nie kupuję.
27.06.2022 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #6
RE: black midi - Eat Men Eat
w sumie zgodzę się z kajmanem co do bezcelowości mówienia o muzyce alternatywnej - takie black midi genetycznie w to pojęcie się wpisuje, ale czy można powiedzieć, że alternatywne jest coś będącego w topce roku pitchforka, a przy tym mogące liczyć realnie na 9/10 od fantano i średnią powyżej 4.0 na RYM? oczywiście można zawęzić pojęcie "głównego nurtu" do rzeczy obecnych na billboardzie i gorącej 20, ale wydaje mi się, że komercyjny środek ciężkości jest od tych list odległy; dodatkowo black midi to chociaż rzeczywiście niestandardowe granie, więc może w tym sensie jest alternatywą, ale większość podmiotów określanych tym przymiotem to po prostu muzyka, która zyskała popularność poprzez nowe media, z tym że rzeczone nowe media to obecnie mainstream; ja na przykład uważam się za słuchacza muzyki do bólu mainstreamowej, dla niepoznaki określanej jako alternatywna, i dobrze się z tym czuję - sufjan stevens, fiona apple, black country, new road czy big thief nie wymagają przesadnego zachodu by ich poznać; za alternatywny uważam zeszłoroczny top płyt/utworów AKTa!, bo tam faktycznie mało co kojarzyłem mimo dość sporego zaangażowania z mojej strony w eksplorację różnych odcieni muzyki, ale z drugiej strony rdzeniowo "julius eastman vol. 1: femenine" nie wpisuje się w kanoniczną, stylistyczną definicję alternatywy, także nie widzę żadnego pola, na którym ten przymiotnik byłby w dzisiejszych czasach przydatny
04.07.2022 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: black midi - Eat Men Eat
Ja nie uważam mówienia o muzyce alternatywnej za bezcelowe. Uważam tylko, że kryterium alternatywności powinno być artystyczne, a nie komercyjne. Jak coś brzmi jak ten czy inny mainstream to nie jest dla mnie alternatywa, ale jeżeli słucham muzyki i słyszę coś, czego nie słyszę na okrągło lub bardzo często to wtedy mogę to uznać za alternatywne. Alternatywa jest dla mnie dosyć bliska pojęciom awangarda i experyment.
04.07.2022 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: black midi - Eat Men Eat
ok, zgadzam się co do ogólnego wydźwięku -- koniec końców to jest pojęcie, które ma raczej wskazywać kierunek myślenia, niż które przekazuje konkretną informację; choćby ten dualizm między projektem alternatywnym stylistycznie (względem muzyki komercyjnej, popularnej), alternatywnym brzmieniowo (nie brzmi jak rzeczy konwencjonalnie popowe czy rockowe) a alternatywnym wydawniczo (nagranym dla niezależnego wydawcy, wydanym własnym sumptem) wprowadza pewne zamieszanie na samym starcie; natomiast to bezpieczne określenie, jeśli chce się opisać coś w dużej ogólności, jak to zrobił tutaj santosz; informacja została przekazana i dotarła w miarę pokrewnym intencji kształcie, czyli sukces komunikacyjny Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.07.2022 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Monika Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 288
Dołączył: Feb 2021
Post: #9
RE: black midi - Eat Men Eat
Ogromnie męczy mnie ta muzyka. Przerost w każdym calu.
05.07.2022 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #10
RE: black midi - Eat Men Eat
Propozycja idealnie pasowałaby na Eurowizję. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.07.2022 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #11
RE: black midi - Eat Men Eat
Taka mnie refleksja chwyciła, a propos tej dyskusji (bo początkowo miałem do dodania tylko tyle, że Nickelback też jest nazywany rockiem alternatywnym), że gdy te 50 lat temu ktoś zaczął grać mocniejszego rocka, to inny ktoś uznał, że "to już nie jest rock" i nazwał to metalem. Historia mogła potoczyć się inaczej i być może moglibyśmy dziś wszystkie zespoły metalowe nazywać alternatywą Icon_razz2

Zagadnienie klasyfikacji dzieł kultury to bardzo rozległy temat. Często widujemy, że jakiś film jest opisany jako "kostiumowy". Czemu do cholery ubrania mają wtedy większe znaczenie od dialogów i fabuły? To nadal może być dramat lub komedia.

Z podwórka gier video - kiedy kończy się gra RPG, a zaczyna gra z elementami RPG? Czemu ta jedna konkretna mechanika sprawia, że tytuł, w którym macha się mieczem jest tym samym gatunkiem, co tytuł, w którym strzela się pistoletem?

A słowo "alternatywa" jest tak rozległe i wieloznaczne, że używanie go w kontekście muzyki w ogóle mija się z celem.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2022 07:04 PM przez EVENo.)
05.07.2022 07:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Louane feat. Julien Doré - Midi sur novembre Szymek79 0 398 09.11.2018 11:11 AM
Ostatni post: Szymek79
  The Black Keys - Little Black Submarines adik 303 0 856 08.08.2012 10:58 PM
Ostatni post: adik 303

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości