Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Happysad
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Happysad
Tak sobie słucham tego hepisedu po raz enty, choć po raz pierwszy od dziesięciu lat tak intensywnie i trudno będzie to oceniać z dwóch powodów. To znaczy pewnie z wielu i każdy ma jakiś związek z nazwą zespołu, ale ja wymienię tylko dwa.

Po pierwsze, to naprawdę zadziwiające jak często zespół ten potrafi strzelić mi prosto w serce dopiero w końcówce utworu. Przykładów można wymieniać wiele, jest to (no cóż, a przynajmniej był) niemal stały koncept ich muzyki. Niby schemat to znany od lat i oklepany w muzyce rockowo-balladowej jak tylko się da, że ostatni refren jest głośniejszy, a słowa wyśpiewane z większym przytupem... ale hepisedowi to zawsze wychodziło rewelacyjnie.

Druga sprawa ma poniekąd związek z pierwszą. Chodzi o teksty i o to, jak przez większość utworu potrafią być banalne, naiwne, czasem prostackie, a czasem nawet dziecinne. I tutaj znowu, Kuba potrafi znikąd przywalić czymś, co do mnie trafia i mam totalnie mieszane uczucia, bo jest kilka wersów, które mam ochotę wyśpiewać na cały głos, ale do reszty utworu to już trochę wstyd się przyznawać. I właśnie dlatego mówię, że wpasowuje się to w nazwę zespołu. Raz happy, raz sad. Raz ciepło, raz zimno. Raz z prądem, a raz pod prąd. I przykładów znowu można wymieniać wiele i wcale nie mówię tu o dystansie całej płyty, a analizując każdą piosenkę z osobna.

Ostatecznie przyznać jednak muszę, że ten maraton pierwszych pięciu płyt naprawdę dobrze mi zrobił, co jest mimo wszystko miłą niespodzianką, bo spodziewałem się, że w moim wieku pewnych rzeczy już nie wypada słuchać Icon_razz2 Nierówny poziom tekstów, zarówno w stylistyce języka (raz przemyślane, innym razem napisane na kolanie), jak i samym przekazie (raz mądre i dojrzałe, innym razem level Rogucki) zdaje mi się przeszkadzać teraz nawet mniej, niż jak miałem te 18 lat Icon_eek

A odkładając emocje na bok... nadal uważam, że to kawał przemyślanego rocka. Różnorodność brzmień to raz, ładne melodie to dwa. Ale Kuba i spółka obok lekkostrawnego pop-punka potrafił nieraz zawiosłować naprawdę imponująco. Praca gitar w niektórych utworach to miód, cud i orzeszki. I zabijcie mnie za to, co teraz powiem, ale nawet Zanim pójdę jest na to dowodem.

No, ale dosyć tego dobrego, przede mną jeszcze odsłuch trzech ostatnich albumów, więc co mogłem napisać dobrego, to już napisałem Icon_wink

Radio Epsilon
02.06.2022 07:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Happysad
Przesłuchać tyle to dla mnie byłoby na pewno zbyt wiele...
Ale taki top myślę że będzie w sam raz. Icon_cool

No i także w tym celu, teraz wrzucam Wam plejkę (mam nadzieję, że niczego nie pomyliłem):


"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
02.06.2022 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Happysad
Mi w zestawie wciąż brakuje trzech piosenek, które oceniłem na 10, ale nie będę naciskał, skoro nie mają wzięcia to i tak bez sensu na nie głosować Icon_razz2

Radio Epsilon
02.06.2022 09:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Happysad
Dobra, moje drugie zgłoszenie:

Milowy las

Radio Epsilon
04.06.2022 11:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Happysad
Mój top składał się z 16 utworów, ale wtedy chyba miałem złą fazę na Happysad, bo kilka utworów oceniam obecnie znacznie wyżej, a pewnie jeszcze kilka bym tak ocenił, ale nie pamiętam. Najbardziej oczywisty brak to na chwilę obecną W piwnicy u dziadka. No i Już mi lżej, ale podczas tworzenia topu tego utworu jeszcze nie znałem.
Ale teraz mógłbym już dziesiątkę ułożyć, bo zostały zgłoszone 4 najwyżej i 4 najniżej notowane utwory w moim topie, a dwa pozostałe sam dołożę.
05.06.2022 07:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Happysad
OK, moje trzecie zgłoszenie:
Są momenty takie

WOLNE MEDIA!!!
05.06.2022 11:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Happysad
(05.06.2022 07:57 AM)kajman napisał(a):  Najbardziej oczywisty brak to na chwilę obecną W piwnicy u dziadka.
Dziadka ewidentnie brakuje. Ale to zostawię dla Ciebie.
Sprawdziłem sobie moje HaPy z listy, które tu się jeszcze nie pojawiły. A tam oprócz Dziadka i paru innych wygrzebałem i wrzucam:

Do szczęścia
Lista życzeń
05.06.2022 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Happysad
Aro napisał(a):Ale to zostawię dla Ciebie.
Kilku utworów brakuje mi być może bardziej. Więc Dziadka mogę nie zgłosić.
05.06.2022 11:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gansenrozes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 248
Dołączył: Feb 2021
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Happysad
W piwnicy u dziadka
Wpuść mnie
05.06.2022 11:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Happysad
Dzięki!
05.06.2022 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Happysad
Cały
Jak dawniej
06.06.2022 02:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Happysad
Upraszam prowadzącego o dodawanie linku do playlisty Spotify do odświeżanej co jakiś czas Listy Piosenek bohatera topu, co wielu uczestnikom zabawy ułatwi do niej dostęp. Icon_arrow

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.06.2022 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
parzymiech Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jan 2021
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Happysad
Heroina
Medellin
06.06.2022 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Happysad
Heroina już jest.
Jak zgłoszę to na pewno linku nie dodam, bo nie mam pojęcia jak to zrobić.
06.06.2022 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Happysad
Wygląda na to, że zabraknie czegoś z czwórki:
Kostuchna
Sami sobie
Już mi lżej
Armagedon
A cała czwórka bez problemu załapałaby się na mój głos. I będę musiał coś z tego wkrótce wybrać, bo wychodzę do kina, a po powrocie mogę o zgłoszeniu zapomnieć.
06.06.2022 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 882
Dołączył: Jan 2020
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Happysad
Widzę, że Noc jak każda inna nikogo dotąd nie urzekła, a mnie jakoś jej brakuje.
Jeśli ktoś zechciałby zgłosić, byłoby bardzo miło.
06.06.2022 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Happysad
No cóż, zgłaszam
Kostuchna
Już mi lżej

Za kilkanaście minut wyślę swoje głosy. A jak ktoś doda coś z pozostałej dwójki to najwyżej zmienię.
06.06.2022 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jogosz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 282
Dołączył: May 2021
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Happysad
Dłoń
4 dzień

mam wrażenie, że ciężko będzie utworom z mojej ulubionej płyty. Ale też odsłuchy pomogły mi się trochę przekonać do debiutu Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2022 09:19 PM przez jogosz.)
06.06.2022 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Happysad
stokrotka napisał(a):Widzę, że Noc jak każda inna nikogo dotąd nie urzekła, a mnie jakoś jej brakuje.
Niezależnie od tego co uważam na temat samego zespołu to znaczący brak w kontekście utworów ważnych w dyskografii także stwierdziłem, że wesprę. Icon_wink

Noc jak każda inna

http://rateyourmusic.com/~meni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2022 11:30 PM przez meni.)
06.06.2022 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Happysad
Sundrajta napisał(a):Upraszam prowadzącego o dodawanie linku do playlisty Spotify
wrzuciłem, ale nie widać, więc Ty rób to, bo Ci lepiej wychodzi
06.06.2022 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości