Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #81
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
No to wypadliście chłopaki z post-trójkowego tłumu, trochę szkoda, ale cóż robicie to na własne życzenie. Icon_lol
A co do J-MJ, faktycznie brakuje tej koncertowej oprawy. To chyba jedna z najbardziej wyrazistych twórczości gdzie cała otoczka wokół muzyczna jest wręcz ważniejsza niż sama muzyka? Icon_twisted
I gdyby nie sentyment, oceniałbym tę klasykę znacznie niżej, chociaż i tak z biegiem lat sporo stracił w moich oczach. Muszę tylko dodać, że po pierwszym przesłuchaniu doszedłem do wniosku, że nasi instrumentaliści tacy jak Biliński czy Nowacki trochę się wzorowali na mistrzu z Francji.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
27.05.2022 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Sundrajta napisał(a):nasi instrumentaliści tacy jak Biliński czy Nowacki trochę się wzorowali na mistrzu z Francji
Ale byli od niego znacznie gorsi. Dla mnie obydwaj to muzycznie totalne dno.
27.05.2022 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #83
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Oczywiście, że się wzorowali, to słychać od pierwszego dźwięku.
Pamiętać też jednak trzeba, że zapewne mieli znacznie gorszy sprzęt.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.05.2022 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 033
Dołączył: May 2021
Post: #84
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
(27.05.2022 05:30 PM)AKT! napisał(a):  słucham sobie tego jarre'a i to totalnie zabawne, że cały ten post-trójkowy tłum czci tę muzyczkę jako coś nie wiadomo jak zajebistego
to jest w sumie totalnie zabawne Icon_lol jak cały czas można wyczuć na tym forum potrzebę stwarzania jakiejś dychotomii między słuchaczami dawnej Trójki a młodszymi "postępowymi" słuchaczami współczesnego...elektropopu Icon_lol
jakby chciano za wszelką cenę przypisać niektórym z nas, że zatrzymali się w rozwoju na Deep Purple, Led Zeppelin czy Queen, ja nie wiem gdzie indziej niż w Trójce mógłbym w latach 90-tych usłyszeć i zachwycić się takimi zespołami jak np. Primus, Sonic Youth, Underworld, wczesny Chemical Brothers itd., to akurat wtedy były postępowe zespoły a im akurat, do wymienionych wcześniej dinozaurów, było dość daleko
no, ale może ja się mylę, może tylko sobie coś ubzdurałem, że jakieś takie sztuczne podziały tutaj występują Icon_wink

Karpie zjem!
27.05.2022 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #85
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
(27.05.2022 05:30 PM)AKT! napisał(a):  \nie mówię, że oryginalne oxygeny czy equinoxy są złe; nie, słucha się ich całkiem ok, ale to fenomen, że na tych samych totalnie archaicznych i średnio oryginalnych nawet wtedy konceptach (berlin schule, anyone?) można ciągnąć karierę przez pięćdziesiąt lat xd przy okazji strasznie się to zestarzało, może dlatego, że brało wtedy i nadal bierze siebie zbyt poważnie -- zasadniczo humor starzeje się szybciej i gorzej, ale już z auto-ironią jest zupełnie odwrotnie i takiego zniuansowanego dystansu mi tutaj zabrakło
Po pierwsze, to nie rozumiem, o co ci chodzi, pisząc o tym poważnym się traktowaniu; tzn. późniejsze rzeczy tak, ale Tlen i Równonoc, to płyty bardzo lekkostrawne, melodyjne, przebojowe, niemal popowe - nie wiem, jak ty tego możesz nie dostrzegać, zazwyczaj broniąc takich atutów w muzyce. No i pierwsza z nich ukazała się jeszcze w roku 1976, kiedy np. Tangerine Dream dopiero wydawało Stratosfear (to jeszcze nie ostatnia z ich najwybitniejszych płyt), najbardziej klasyczne możliwe wcielenie szkoły berlińskiej. To nie jest aż tak spóźniona muzyka, no i wyróżnia się w swoim nurcie w sposób, o którym już wspomniałam.

Natomiast ogółem faktycznie wydaje mi się on nieco przecenionym wykonawcą - nie rozumiem zupełnie, jak ze wszystkich elektroników to akurat on jest znany z koncertów z tak olbrzymią publicznością i traktuje się to z takim pietyzmem.

(27.05.2022 11:15 PM)santosz napisał(a):  nie wiem gdzie indziej niż w Trójce mógłbym w latach 90-tych usłyszeć i zachwycić się takimi zespołami jak np. Primus, Sonic Youth, Underworld, wczesny Chemical Brothers itd.
Co się stało w Trójce, że jakoś te zespoły nigdy nie przejęły pałeczki w topach wszechczasów i ogólnym uwielbieniu redakcji, tylko jakieś trzeciorzędne polskie rocki, Guns N Roses i grane od dekad te same żelazne klasyki rocka i pop-rocka? Ja przynajmniej o Sonic Youth usłyszałam dopiero jak zaczęłam naprawdę mocno się interesować rockową alternatywa, a o Underworld - kopiąc w klasyce muzyki trance (i tu mój post zatoczył koło, bo trance był silnie inspirowany Berlinem i Jarrem Icon_wink ).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2022 11:44 PM przez Dobromiera.)
27.05.2022 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #86
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Ja tutaj jestem nieustannie wkładany do trójkowego wora, choć pierwszy raz słuchałem tego radia w wieku 22 lat i to tylko dlatego, że natknąłem się na wyniki Topu Wszech Czasów i uznałem, że to totalnie moja muzyka. A potem miałem z nią tylko przelotny romans, bo miałem kaprys na słuchanie jakieś listy przebojów, więc wybrałem tę Niedźwieckiego. Niektórzy nie potrafią skumać, że to kwestia wyboru, a nie jakiegoś nachalnego kształtowania gustów.

No i to wiecznie zdziwienie, że bardziej popularni artyści są bardziej popularni od tych mniej popularnych artystów, którzy są mniej popularni od tych bardziej popularnych xD

Radio Epsilon
27.05.2022 11:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #87
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Zgłoszone utwory:

Souvenir Of China
Magnetic Fields Part 2
Equinoxe Part 5
Oxygène (Part IV)
Fourth Rendez-Vous
Ethnicolor
Oxygène (Part I)
Oxygène (Part II)
Cest'la vie
Swipe To the Right
Zoolook
Calypso
Stardust
Téo & Téa
Rendez-Vous 98
Oxygène 8
Third Rendez-Vous
The Heart of Noise (The Origin)
Wooloomooloo
Revolutions
Arpégiateur
Second Rendez-Vous
Orient Express
Équinoxe Part 1
Équinoxe Part 4
Chronologie Part 4
Brick England
Oxygène 7
Oxygène 13
Oxygène (Part 17)
London Kid

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do poniedziałku 30 maja do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

EVENo
jogosz
Yacy
Kelleni
Tomekk
ku3a
porzeczka
miszony
meni
kajman

michal_paszcza
thestranglers
stokrotka
Miszon
Gary
waldek
AKT!
parzymiech
28.05.2022 06:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 033
Dołączył: May 2021
Post: #88
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
(27.05.2022 11:42 PM)Noemi napisał(a):  Co się stało w Trójce, że jakoś te zespoły nigdy nie przejęły pałeczki w topach wszechczasów i ogólnym uwielbieniu redakcji, tylko jakieś trzeciorzędne polskie rocki, Guns N Roses i grane od dekad te same żelazne klasyki rocka i pop-rocka?
Nie wiem, choć pewnie wiele już na ten temat napisano i powiedziano a teraz będę się powtarzał, ale ogólnie lista Trójki ani TWC to nie był cały repertuar Trójki, sama lista zaś była po części audycją autorską, gdzie wpływ na zestaw miało wąskie grono redaktorów, w głównej mierze chyba sam jej pomysłodawca. Ludzie za tym podążyli i po latach chcieli na niej już "swoich" wykonawców. A ze względu na ogólnopolski zasięg i masową popularność dominował również bardziej mainstreamowy repertuar. Oczywiście mainstreamowy w zależności od tego do czego go odnieść. Sonic Youth czy Underworld tam nie było, ale i tak pojawiało się tam wiele kawałków, których gdzie indziej nie można było uslyszeć. Tak że sama lista Trójki była ok i trudno ją jednozancznie krytykować. Do TWC zawsze miałem zdecydowanie więcej zastrzeżeń i tam braki w zestawach do głosowania były bardziej rażące.

Karpie zjem!
28.05.2022 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #89
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
(17.05.2022 08:40 AM)Miszon napisał(a):  Dlaczego Rendez-Vous'98 brzmi jak Calypso?
BTW
jak dla mnie Calypso smakowało wyśmienicie!
To jeden z najlepszych smaków mojego dzieciństwa Icon_biggrin
Kto z Was pamięta lody Calypso?
Uwielbialam śmietankowe, ewentualnie czekoladowe Icon_biggrin

Właśnie słuchamy JMJ i to Calypso całkiem fajne Icon_smile

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2022 01:43 PM przez Lilian.)
29.05.2022 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Lilian napisał(a):Kto z Was pamięta lody Calypso?
O ile pamiętam to były calipso (sprawdziłem i jednak pamiętałem źle). Ale w każdym razie wolałem je bardziej niż bambino.
29.05.2022 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #91
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
kajman napisał(a):fajnie, że nie zaliczas mnie do post-trójkowego tłumu.
umówmy się może, że nie zaliczam cię nigdzie, o ile nie napiszę inaczej Icon_razz2

Miszon napisał(a):Szczerze mówiąc nie zauważyłem, aby Jarre był jakoś popularny w trójkowym towarzystwie
to uogólniająca obserwacja z zewnątrz

Miszon napisał(a):Ja go poznałem chodząc do domu kultury, gdzie było kółko klawiszowe i chłopcy z okolicznych wsi i mojego miasteczka, których nie podejrzewałbym o słuchanie Trójki
fair enough; to był absolutnie jedynie epitet do samej figury jarre'a, która niewątpliwie funkcjonuje w polsce na jakichś specjalnych prawach, niż przytyk czy komentarz do kogokolwiek stąd, kto się czuje post-trójkowiczem Icon_wink

Noemi napisał(a):Natomiast ogółem faktycznie wydaje mi się on nieco przecenionym wykonawcą - nie rozumiem zupełnie, jak ze wszystkich elektroników to akurat on jest znany z koncertów z tak olbrzymią publicznością i traktuje się to z takim pietyzmem.
bingo, tyle mniej więcej chciałem wyrazić

Lilian napisał(a):jak dla mnie Calypso smakowało wyśmienicie!
To jeden z najlepszych smaków mojego dzieciństwa Icon_biggrin
Kto z Was pamięta lody Calypso?
ja pamiętam calypso, gatunek muzyki popularnej z trynidadu i tobago, którym dość niezbornie zainspirował się jmj w tym nagraniu Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.05.2022 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Lody były spoko. Muzyka calypso tez całkiem całkiem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.05.2022 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #93
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE GŁOSÓW
30.05.2022 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #94
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
adameria

punkty 1-7

7 Ethnicolor
6 Equinoxe Part 5
5 Arpégiateur
4 Oxygène (Part IV)
3 Revolutions
2 Third Rendez-Vous
1 Orient Express
30.05.2022 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #95
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
adameria

12 Souvenir Of China
10 Oxygène (Part I)
8 Équinoxe Part 4

Sytuacja po pierwszym głosie (adameria):

(12) 12 Souvenir Of China
(10) 10 Oxygène (Part I)
(08) 08 Équinoxe Part 4
(07) 07 Ethnicolor
(06) 06 Equinoxe Part 5
(05) 05 Arpégiateur
(04) 04 Oxygène (Part IV)
(03) 03 Revolutions
(02) 02 Third Rendez-Vous
(01) 01 Orient Express
30.05.2022 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #96
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
obserw99

01 Souvenir Of China

Sytuacja po 2 głosach (obserw99, adameria):

(01, 12) 13 Souvenir Of China
(---, 10) 10 Oxygène (Part I)
(---, 08) 08 Équinoxe Part 4
(---, 07) 07 Ethnicolor
(---, 06) 06 Equinoxe Part 5
(---, 05) 05 Arpégiateur
(---, 04) 04 Oxygène (Part IV)
(---, 03) 03 Revolutions
(---, 02) 02 Third Rendez-Vous
(---, 01) 01 Orient Express
30.05.2022 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #97
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Lilian

punkty 1-7

7 Magnetic Fields Part 2
6 Fourth Rendez-Vous
5 Equinoxe Part 5
4 Chronologie Part 4
3 Oxygène 7
2 Arpégiateur
1 Équinoxe Part 4
30.05.2022 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #98
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Lilian

12 Souvenir Of China
10 Oxygène (Part IV)
8 Calypso

Sytuacja po 3 głosach (Lilian, obserw99, adameria):

(12, 01, 12) 25 Souvenir Of China
(10, ---, 04) 14 Oxygène (Part IV)
(05, ---, 06) 11 Équinoxe Part 5
(---, ---, 10) 10 Oxygène (Part I)
(01, ---, 08) 09 Équinoxe Part 4
(08, ---, ---) 08 Calypso
(02, ---, 05) 07 Arpégiateur
(07, ---, ---) 07 Magnetic Fields Part 2
(---, ---, 07) 07 Ethnicolor
(06, ---, ---) 06 Fourth Rendez-Vous
(04, ---, ---) 04 Chronologie Part 4
(03, ---, ---) 03 Oxygène 7
(---, ---, 03) 03 Revolutions
(---, ---, 02) 02 Third Rendez-Vous
(---, ---, 01) 01 Orient Express
30.05.2022 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #99
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Sundrajta

Souvenir of China [7 pkt.]
Oxygène, part 1 [6 pkt.]
Third Rendez-vous [5 pkt.]
Oxygène, part 2 [4 pkt.]
Fourth Rendez-vous [3 pkt.]
Stardust [2 pkt.]
Rendez-vous '98 [1 pkt.]
30.05.2022 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #100
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Sundrajta

Ethnicolor [12 pkt.]
C'est la vie [10 pkt.]
Oxygène, part 4 [8 pkt.]

Sytuacja po 4 głosach (Sundrajta, Lilian, obserw99, adameria):

(07, 12, 01, 12) 32 Souvenir Of China
(08, 10, ---, 04) 22 Oxygène (Part IV)
(12, ---, ---, 07) 19 Ethnicolor
(06, ---, ---, 10) 16 Oxygène (Part I)
(---, 05, ---, 06) 11 Équinoxe Part 5
(10, ---, ---, ---) 10 C'est la vie
(---, 01, ---, 08) 09 Équinoxe Part 4
(03, 06, ---, ---) 09 Fourth Rendez-Vous
(---, 08, ---, ---) 08 Calypso
(05, ---, ---, 02) 07 Third Rendez-Vous
(---, 02, ---, 05) 07 Arpégiateur
(---, 07, ---, ---) 07 Magnetic Fields Part 2
(04, ---, ---, ---) 04 Oxygène (Part II)
(---, 04, ---, ---) 04 Chronologie Part 4
(---, 03, ---, ---) 03 Oxygène 7
(---, ---, ---, 03) 03 Revolutions
(02, ---, ---, ---) 02 Stardust
(01, ---, ---, ---) 01 Rendez-vous '98
(---, ---, ---, 01) 01 Orient Express
30.05.2022 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości