Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #85
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
(27.05.2022 05:30 PM)AKT! napisał(a):  \nie mówię, że oryginalne oxygeny czy equinoxy są złe; nie, słucha się ich całkiem ok, ale to fenomen, że na tych samych totalnie archaicznych i średnio oryginalnych nawet wtedy konceptach (berlin schule, anyone?) można ciągnąć karierę przez pięćdziesiąt lat xd przy okazji strasznie się to zestarzało, może dlatego, że brało wtedy i nadal bierze siebie zbyt poważnie -- zasadniczo humor starzeje się szybciej i gorzej, ale już z auto-ironią jest zupełnie odwrotnie i takiego zniuansowanego dystansu mi tutaj zabrakło
Po pierwsze, to nie rozumiem, o co ci chodzi, pisząc o tym poważnym się traktowaniu; tzn. późniejsze rzeczy tak, ale Tlen i Równonoc, to płyty bardzo lekkostrawne, melodyjne, przebojowe, niemal popowe - nie wiem, jak ty tego możesz nie dostrzegać, zazwyczaj broniąc takich atutów w muzyce. No i pierwsza z nich ukazała się jeszcze w roku 1976, kiedy np. Tangerine Dream dopiero wydawało Stratosfear (to jeszcze nie ostatnia z ich najwybitniejszych płyt), najbardziej klasyczne możliwe wcielenie szkoły berlińskiej. To nie jest aż tak spóźniona muzyka, no i wyróżnia się w swoim nurcie w sposób, o którym już wspomniałam.

Natomiast ogółem faktycznie wydaje mi się on nieco przecenionym wykonawcą - nie rozumiem zupełnie, jak ze wszystkich elektroników to akurat on jest znany z koncertów z tak olbrzymią publicznością i traktuje się to z takim pietyzmem.

(27.05.2022 11:15 PM)santosz napisał(a):  nie wiem gdzie indziej niż w Trójce mógłbym w latach 90-tych usłyszeć i zachwycić się takimi zespołami jak np. Primus, Sonic Youth, Underworld, wczesny Chemical Brothers itd.
Co się stało w Trójce, że jakoś te zespoły nigdy nie przejęły pałeczki w topach wszechczasów i ogólnym uwielbieniu redakcji, tylko jakieś trzeciorzędne polskie rocki, Guns N Roses i grane od dekad te same żelazne klasyki rocka i pop-rocka? Ja przynajmniej o Sonic Youth usłyszałam dopiero jak zaczęłam naprawdę mocno się interesować rockową alternatywa, a o Underworld - kopiąc w klasyce muzyki trance (i tu mój post zatoczył koło, bo trance był silnie inspirowany Berlinem i Jarrem Icon_wink ).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2022 11:44 PM przez Dobromiera.)
27.05.2022 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a - Dobromiera - 27.05.2022 11:42 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości