Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Miszon napisał(a):już dziś zgłoszone na sebastosie przez kogoś
W sumie to dobre wieści. Icon_wink

W takim razie:
London Kid

http://rateyourmusic.com/~meni
15.05.2022 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
adameria napisał(a):Revolution
czy nie chodzi czasem o Revolutions?
15.05.2022 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
(15.05.2022 11:28 PM)thestranglers napisał(a):  
adameria napisał(a):Revolution
czy nie chodzi czasem o Revolutions?
Tak. To szósty (tytułowy) utwór na albumie Revolutions.
Przepraszam za literówkę.
16.05.2022 08:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI
17.05.2022 07:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
brak: Téo & Téa


.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.05.2022 07:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Dlaczego Rendez-Vous'98 brzmi jak Calypso?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
17.05.2022 08:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
nie brzmi.
przynajmniej dla mnie nie brzmi "jak".
może "podobnie" ale nie "jak" Icon_wink2
Calypso jest chyba najbardziej tanecznym utworem JMJ Icon_biggrin3

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.05.2022 09:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Yacy napisał(a):nie brzmi.
przynajmniej dla mnie nie brzmi "jak".
No właśnie, bo brzmi jak czwarte Rande Wu Icon_razz2
Calypso przypomina soundtrack do jakieś platformówki Nintendo, ciekawe czy twórcy muzyki do trójwymiarowych Mario właśnie stąd brali inspirację.

Radio Epsilon
17.05.2022 10:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
A dobra wyjaśniło się, to w tej playliście jest coś nie tak: R-V'98 "utwór jest niedostępny w twoim kraju" i gra mi drugi raz Calypso.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
17.05.2022 10:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Miszon, to gdzie Ty bywasz ? Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.05.2022 11:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Nie wiem. Pewnie na VPN Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
17.05.2022 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Yacy napisał(a):Calypso jest chyba najbardziej tanecznym utworem JMJ
To zależy co tańczysz Icon_wink2 . Bardziej taneczna jest np. The Last Rumba Icon_razz .
Ale na pewno najpogodniejszym. Mi się kojarzy z takim koncertem we Francji (strzelam że to było 200-lecie zburzenia Bastylii), w którym był pochód gigantycznych lalek, które tańczyły do tej melodii.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2022 01:38 PM przez Miszon.)
17.05.2022 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Zagłosowałem i zaskoczenie, bo na więcej niż jeden utwór. Kilka kolejnych przy dokładniejszym przesłuchaniu nie spełniło warunków. A ogólnie wszystkie rozważane utwory pochodziły sprzed 1990. Później to już komercja i odcinanie kuponów.
24.05.2022 10:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
Motyw po trzeciej minucie z Second Rendez-Vous kojarzy mi się z dramatyczną wstawką ze Zmienników. Icon_lol
24.05.2022 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
W sumie to widziałem tylko 1 1/3 odcinka zmienników.
24.05.2022 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
(24.05.2022 09:42 PM)thestranglers napisał(a):  Motyw po trzeciej minucie z Second Rendez-Vous kojarzy mi się z dramatyczną wstawką ze Zmienników. Icon_lol
hah, ciekawe skojarzenie Icon_biggrin3 .
W sumie, coś w tym jest!
(24.05.2022 10:16 AM)kajman napisał(a):  A ogólnie wszystkie rozważane utwory pochodziły sprzed 1990. Później to już komercja i odcinanie kuponów.
Nie no, te Oxygeny nie były komercyjne. Może trochę wtórne, więc załapalyby się pod odcinanie kuponów.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2022 07:40 AM przez Miszon.)
25.05.2022 07:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
słucham sobie tego jarre'a i to totalnie zabawne, że cały ten post-trójkowy tłum czci tę muzyczkę jako coś nie wiadomo jak zajebistego, jednocześnie odrzucając cały dorobek yellow magic orchestra, który przy tym jest nieprawdopodobnie zniuansowany nawet w swojej najbardziej popowej odsłonie; to brzmi bardziej jak tomita, którego zawsze uważałem za strasznego tandeciarza; nie mówię, że oryginalne oxygeny czy equinoxy są złe; nie, słucha się ich całkiem ok, ale to fenomen, że na tych samych totalnie archaicznych i średnio oryginalnych nawet wtedy konceptach (berlin schule, anyone?) można ciągnąć karierę przez pięćdziesiąt lat xd przy okazji strasznie się to zestarzało, może dlatego, że brało wtedy i nadal bierze siebie zbyt poważnie -- zasadniczo humor starzeje się szybciej i gorzej, ale już z auto-ironią jest zupełnie odwrotnie i takiego zniuansowanego dystansu mi tutaj zabrakło; ostatecznie po tej monosesji z jarre'm jestem przekonany, że jedno krótkie rydeen zjada na śniadanie małą łyżeczką całą 90-częściową serię oxygenów

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.05.2022 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
AKT! napisał(a):cały ten post-trójkowy tłum czci tę muzyczkę jako coś nie wiadomo jak zajebistego
fajnie, że nie zaliczas mnie do post-trójkowego tłumu.
AKT! napisał(a):to brzmi bardziej jak tomita, którego zawsze uważałem za strasznego tandeciarza
Tak jak ja większość elektronicznych twórców (jego w tym też).
27.05.2022 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
AKT! napisał(a):cały ten post-trójkowy tłum czci tę muzyczkę jako coś nie wiadomo jak zajebistego
Szczerze mówiąc nie zauważyłem, aby Jarre był jakoś popularny w trójkowym towarzystwie. Owszem, Souvenir de Chine, ale to tyle. On był ogólnie popularny w Polsce w latach '80 i '90, bardziej nawet w pozatrójkowym towarzystwie. W Trójce to jednak bardziej Kraftwerk, czy (zwłaszcza) Tangerine Dream, może nawet Vangelis bardziej niż JMJ.

Przyznam poza tym, że jego nagrania studyjne brzmią jednak sporo gorzej niż wykonania koncertowe. Nie wiem, czy chodzi tutaj o niesamowitą oprawę tych koncertów, ich wyjątkowość i okazyjność (a to rocznica zburzenia Bastylii, a to koncert pod piramidami na nowe tysiąclecie, a to rocznica porozumień sierpniowych, a to iluśtam lecie Houston, a to jubileusz JPII jako papieża, itp.), czy interakcję z publicznością, czy może po prostu inne, lepsze aranże (żywy chór dużo lepiej brzmi niż plastikowe nieco brzmienia klawiszy).

Tak czy inaczej: wszystkie te wspomniane koncerty były transmitowane (nie na żywo, a raczej nie pamiętam aby na żywo) w telewizji i to chyba nawet na TVP - to na pewno wpływało na popularność artysty w Polsce. Ja go poznałem chodząc do domu kultury, gdzie było kółko klawiszowe i chłopcy z okolicznych wsi i mojego miasteczka, których nie podejrzewałbym o słuchanie Trójki (za kilka lat słuchali hiphopu, a kto wie czy część z nich potem nie grywało disco polo na weselach - tu się przypomina film "Disco polo", gdzie pada fraza: "to nasz gminny żan miszelżar!" na określenie jednego z bohaterów), grywali jego kawałki w dość kiczowatych aranżach na 3 keyboardy na swoich Casio i Yamahach.
Kiedyś czytałem, że jak w Polsce weszły odtwarzacze CD i takowe płyty, czyli na początku lat '90, to najlepiej sprzedawało się dwupłytowe wydawnictwo z koncertach w Chinach (sam też je miałem, ale na kasetach, CD dorobiłem się dopiero na Gwiazdkę 1997). Plus jeszcze jakaś inna płyta, ale jaka - zapomniałem. Zapewne ludzie kupowali, bo chcieli poczuć magię tego nowego sprzętu, a Jarre kojarzył im się futurystycznie.

Wspomniane zaś przez AKTa nieco zbyt poważne traktowanie tej muzyki wynika być może z rodzinnego dziedzictwa. Co prawda Jean-Michel wspomina, że nie miał raczej za częstego kontaktu z ojcem, wręcz że potrafi policzyć, ile razy go widział w życiu, to jednak być może chciał podświadomie udowodnić, że jego muzyka, też nie jest tylko rozrywką, tylko ma jakieś znaczenie artystyczne. Taka moja pseudofrojdowska analiza Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
27.05.2022 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Jean-Michel Jarre'a
kajman napisał(a):fajnie, że nie zaliczas mnie do post-trójkowego tłumu.
Mnie podobnie Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
27.05.2022 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości