Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Britney Spears
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #221
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Ale się off-top zrobił, możeby tak przenieść te posty do innego działu?

WOLNE MEDIA!!!
13.05.2022 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #222
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
AKT! napisał(a):nie używa się już słowa "transseksualista"
A jakiego? Swoją drogą nie wiem, czy zmienię, kiedy się dowiem. Bo nadal używam pojęć murzyn i inwalida, uważając, że obecne zamienniki są żenujące.
AKT! napisał(a):to jest kwestia zmiany standardów myślenia i mówienia o płciowości i seksualności
Moje się nie zmieniły i nie zmienią.
AKT! napisał(a):fetysze seksualne to też nie ta szufladka
To o czym myślałem, to chyba nie są fetysz (a przynajmniej nie wszystko), ale nigdy specjalnie się tematyką nie interesowałem.
13.05.2022 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #223
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Jeśli transseksualiści obrażają się za nazywanie ich transseksualistami, to ja naprawdę nie wiem co mógłbym zrobić, aby ich nie obrazić Icon_razz2

Radio Epsilon
13.05.2022 07:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #224
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
U mnie w pracy jest dość zróżnicowane towarzystwo, bywały momenty że na cztery osoby na zmianie były trzy homo i ja. I chłopaki homo używały normalnie słowa "pedał" mówiąc o innych pedałach czy o sobie.
Dochodziło czasami do zabawnych sytuacji w tej materii, ja opowiadam że jakaś tam laska robiła na nas duże wrażenie jak mielismy naście lat, a kolega na to: "na kim robiła na tym robiła. Na mnie nie. A nie wiem czy zauważyłes, ale jesteś tutaj w mniejszości więc mów za siebie". Ja na to, że owszem widzę i jak najbardziej mówiąc "nas" miałem na myśli mnie i kolegów. A koleżanka na to: "nie no, niezła była, na mnie też by robiła wrażenie, ale wtedy miałam kilka lat"
Icon_lol

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.05.2022 07:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #225
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Miszon napisał(a):bywały momenty że na cztery osoby na zmianie były trzy homo
To mnie zaskoczyłeś, nie sądziłem, że tak to może wyglądać... Ponoć to 2-3% społeczeństwa, chociaż chyba coś w tym jest, że do Wawy ściąga więcej takich osób z mniejszych miejscowości...

WOLNE MEDIA!!!
13.05.2022 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #226
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
No ale to przykład anegdotyczny, nie świadczy przecież o tym, żeby to było więcej niż kilka %.
Faktem jest, że może tutaj bardziej widać osoby nieheteronormatywne, raz na jakiś czas się trafi ktoś o trudnej do ustalenia "na oko" płci.
Ale to pewnie kwestia tego, że tutaj takie osoby mniej się boją ujawniać.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.05.2022 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #227
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
(13.05.2022 04:42 PM)kajman napisał(a):  jestem przeciwnikiem tylko zoofilii, pedofilii i niektórych form kazirodztwa.
A mnie z tej wypowiedzi tak zwyczajnie po wścibsku zainteresowało jakie formy kazirodztwa akceptujesz? Skoro jesteś przeciwnikiem tylko niektórych?
13.05.2022 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #228
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Ten wątek dryfuje w coraz ciekawsze rejony, jednak dobrze byłoby wydzielić Icon_lol .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.05.2022 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #229
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
(13.05.2022 09:11 PM)gioconda2 napisał(a):  
(13.05.2022 04:42 PM)kajman napisał(a):  jestem przeciwnikiem tylko zoofilii, pedofilii i niektórych form kazirodztwa.
A mnie z tej wypowiedzi tak zwyczajnie po wścibsku zainteresowało jakie formy kazirodztwa akceptujesz? Skoro jesteś przeciwnikiem tylko niektórych?

Przyznam się bez bicia, że mnie też to zaintrygowało.

Radio Epsilon
13.05.2022 09:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #230
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Strzelam, że nie akceptuje w linii dziecko-rodzic, ale akceptuje w linii brat-siostra.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.05.2022 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #231
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
(12.05.2022 11:34 PM)Sundrajta napisał(a):  A wracając do meritum czyli zwycięzcy topu Britney Spears, piosenka przeciętna, ale rozumiem decyzję forumowiczów, którzy nie chcieli wybrać czegoś bardziej oczywistego na jedynkę. Icon_twisted
"Toxic" jest akurat najbardziej oczywistym wyborem. Gdzie nie spojrzę, to się go wskazuje jako popową doskonałość, szczytowe osiągnięcie Britney. I.... w sumie nie zaprzeczam. Icon_wink

Odnosząc się do wartościowania muzyki kilka kart wcześniej, to... trudno mi to sensownie skomentować. Mogłabym się rozpisywać o sztuce kompozycji, o przemyślanych produkcjach (zwłaszcza w latach 2003-2007), ale po co. Ja np. nie widzę, czemu "Everytime" Britney Spears jest bezwartościowe, a "Spadam" Comy to jakiś tam wielki klasyk polskiej piosenki. Znowu jakaś podświadoma dyskryminacja kobiet i patriarchat się narzuca, mam wrażenie. Icon_razz2

I nie rozumiem w sumie AKTowej niechęci do "Born to Make You Happy", ponieważ uważam, że jest to piosenka równie finezyjna melodycznie i wcale nie bardziej przesłodzona, niż inne piosenki średniego tempa z tego okresu, jednak w przeciwieństwie do nich, czymś się wyróżnia. Icon_razz2

(13.05.2022 04:42 PM)kajman napisał(a):  Doszukiwanie się w upodobaniu do pewnych nicków transofobii jest po prostu śmieszne.
Wiesz, pseudonim Artur.O akurat jest jednoznacznie oparty na moim imieniu urzędowym, niezgodnym z moją płcią odczuwaną. W takim przypadku jednak w dobrym takcie jest porzucić je zupełnie i zmienić rodzaj gramatyczny. Icon_wink

(13.05.2022 06:57 PM)kajman napisał(a):  
AKT! napisał(a):nie używa się już słowa "transseksualista"
A jakiego? Swoją drogą nie wiem, czy zmienię, kiedy się dowiem. Bo nadal używam pojęć murzyn i inwalida, uważając, że obecne zamienniki są żenujące.
Ja w ogóle unikam zawieruchy czy powinno być "transsex" czy "transgender" i mówię o przezpłciowości (a o danej osobie, że jest przozem - tak samo, jak jest "przed-" jako przedrostek i "przód" jako rzeczownik). Nie ma po polsku tego rozróżnienia i bardzo dobrze, bo też nie lubię się nad tym zastanawiać i to akurat nie jest coś, o co się obrażę. Bardziej o nazywanie mnie Arturem czy ArtBrutem. Icon_razz2
No i też mówię Murzyn (koniecznie z dużej) i inwalida.

Niemniej AKT ma rację.


(13.05.2022 09:28 PM)Miszon napisał(a):  Strzelam, że nie akceptuje w linii dziecko-rodzic, ale akceptuje w linii brat-siostra.
Jeśli nie prowadzi to do rozmnażania, to raczej też coś takiego akceptuję.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.05.2022 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #232
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Dajcie już se spokój z takimi wątkami, naprawdę Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
13.05.2022 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #233
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Noemi napisał(a):I nie rozumiem w sumie AKTowej niechęci do "Born to Make You Happy", ponieważ uważam, że jest to piosenka równie finezyjna melodycznie i wcale nie bardziej przesłodzona, niż inne piosenki średniego tempa z tego okresu, jednak w przeciwieństwie do nich, czymś się wyróżnia.
Dla mnie to przynajmniej jedna z tych piosenek, które mogę zanucić z pamięci bez problemu. Jest to słodkie jak cholera, ale przynajmniej ma fajną melodię, zgaduję.

Noemi napisał(a):Wiesz, pseudonim Artur.O akurat jest jednoznacznie oparty na moim imieniu urzędowym, niezgodnym z moją płcią odczuwaną.
Weź nie żartuj, przestałeś być pierwszym Arturem Mycharts, więc teraz jesteś pierwsza dama mycharts

Noemi napisał(a):Murzyn (koniecznie z dużej)
A to nie lepiej mu mówić po imieniu po prostu? Icon_razz2 To, że jest murzynem to tylko informacja dla tych, którzy nie wiedzą, że jest murzynem. Z dużej możesz pisać MJ, jak Majkel Jordan, albo ten drugi MJ, który okazał się jednak nie być murzynem.

Noemi napisał(a):a o danej osobie, że jest przozem
To brzmi obrzydliwie na przykład. Trans jest dla mnie jakkolwiek zrozumiałe. Przoz brzmi jak wieśniak spod Poznania. Iks de słowniku.

Noemi napisał(a):Jeśli nie prowadzi to do rozmnażania, to raczej też coś takiego akceptuję.
Wow, okej, widze jedziemy grubo xD

Radio Epsilon
13.05.2022 10:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #234
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
(13.05.2022 10:10 PM)EVENo napisał(a):  Jest to słodkie jak cholera, ale przynajmniej ma fajną melodię, zgaduję.
No oczywiście, że tak!
Cytat:przestałeś być pierwszym Arturem Mycharts, więc teraz jesteś pierwsza dama mycharts
O rodzaju gramatycznym już pisałam, więc to i dalszą część posta pozostawię bez komentarza.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2022 10:18 PM przez Dobromiera.)
13.05.2022 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #235
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Co to jest przozem?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.05.2022 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #236
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Ale ja napisałem w czasie przeszłym, bo byłeś. Nie zaprzeczysz, że nie, takie są fakty xD
A to, że "jesteś" w czasie męskim i tym drugim [tak, to seksistowski żart, takie mam poczucie humoru] brzmi tak samo, to już nie moja wina.
Liczy się w końcu to, czy będziesz. Jutro. Pojutrze. Słyszysz? Jutro. Pojutrze. - to są ładne słowa. A nie kuźwa Przoz xD

Radio Epsilon
13.05.2022 10:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #237
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
(13.05.2022 10:23 PM)EVENo napisał(a):  Ale ja napisałem w czasie przeszłym, bo byłeś. Nie zaprzeczysz, że nie, takie są fakty xD
A to, że "jesteś" w czasie męskim i tym drugim [tak, to seksistowski żart, takie mam poczucie humoru] brzmi tak samo, to już nie moja wina.
Liczy się w końcu to, czy będziesz. Jutro. Pojutrze. Słyszysz? Jutro. Pojutrze. - to są ładne słowa. A nie kuźwa Przoz xD
Tobie chyba też by się przydało trochę estrogenu. Weź, żałosne to jest.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.05.2022 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #238
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
(13.05.2022 10:10 PM)EVENo napisał(a):  Przoz brzmi jak wieśniak spod Poznania. Iks de słowniku.
"Elegant z Mosiny" to bardzo popularne powiedzonko lokalne. Jest dość blisko znaczeniowo zaproponowanemu przez Ciebie neologizmowi. (Mosina jest małym miasteczkiem zlokalizowanym w okolicy Poznania).

Murzyn też jest i w moim słowniku Icon_lol
13.05.2022 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #239
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Jak też jak widzę Murzyna to mówię Murzyn. Takie same słowo jak blondyn. A lepsze niż czarny. Nie mogę powiedzieć afropolak, bo przecież nie wiem jaki ma paszport - bezpieczniej powiedzieć afroziemianin jak coś. No ale jeśli nie jest z Afryki, to co wtedy?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.05.2022 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #240
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Czarnoskóry jest obecnie neutralnym słowem, murzyn ma negatywną konotację w związku z powiedzeniami, które są dla ciemnoskórych obraźliwe. No ale to już przerabialiśmy w innym miejscu.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2022 10:51 PM przez neo01.)
13.05.2022 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości