Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sufjan Stevens Invites You to: Come on Feel the Illinoise
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Ja niestety tak mam, że jak coś ciekawego dorwę, to wypada od razu cały album zaliczyć, a co za tym idzie całą dyskografię. Niektórzy moi znajomi poznają, powiedzmy, najlepsze płyty z danych lat, te najbardziej cenione. RYM np. w tym pomaga. Ja jednak jak coś już dorwę i mi się spodoba, to mam głupi nawyk zgrywania reszty płyt tego artysty....a potem to leży na dysku.

A najgorsze jest jak płyta jest polecana przez ''twoje źródła'', a nie możesz z nią znaleźć kontaktu - to się tyczy tego o czym piszesz: Nazbyt często trafiam na muzykę, która jakoś niezbyt mnie jara. Mi też się powoli chyba wyczerpuje ta baza i dlatego coraz bardziej mnie podnieca jak mam szansę wbić się w jakiś ''teoretycznie najlepszy album w historii muzyki''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2009 10:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
Nie, ja się nie porywam nigdy na całość od razu. Zwykle płyta po płycie, zaczynając od powszechnie uważanych za najlepsze lub od pierwszych/ostatnich, to zależy Icon_smile2 Jakiś czas temu myślałem, że nie ma szans na więcej pięciogwiazdkowych płyt, ale okazuje się, że jakoś się to wszystko kręci. Część 4.5 awansuje po czasie, czasami wskakuje coś zupełnie nowego Icon_smile2 Są jednak jeszcze niepoznane przeze mnie rzeczy, które są w stanie zatrząść moim światem Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2009 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Tak np. kilka świetnych płyt od moich zespołów Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2009 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
aaktt napisał(a):Na chomiku chociażby tu lub tu.
Po wstępnym przesłuchaniu wyszło mi 19 utworów i musiałem nagłówkować się czego mi brakuje (a już robiłem pierwsze przesłuchanie). No i okazało się, że nie ja coś przegapiłem, bo pierwsze tu jest felerne. Jest podwójny utwór 15, a brakuje 16. Na szczęscie 16 po przesłuchaniu na drugim tu jest w górnej połowce i jeszcze do niego nie doszedłem.
20.09.2009 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Widzę, że płyta jest tu już od 5 dni a jeszcze nikt nie zagłosował, czyli że ja będę pierwszy. Icon_biggrin3 To może zacznę od komentarza. Wbrew temu czym mnie straszył aakt, to płyta niezwykle urozmaicona, mieniąca się mnogością barw i klimatów, z wieloma zaskakującymi rozwiązaniami wewnątrz (szczególnie tych dłuższych utworów). Cieszą zarówno rozbudowane formy jak i króciutkie miniaturki (chociaż dobrze, że tych najkrótszych nie oceniamy). Utwory podzieliłem na 4 grupy: znakomite, bardzo dobre i dobre (przejście jest płynne), niezłe i słaby.

1. They Are Night Zombies!! They Are Neighbors!! They Have Come Back from the Dead!! Ahhhh!
2. To the Workers of the Rock River Valley Region, I Have an Idea Concerning Your Predicament
3. The Man of Metropolis Steals Our Hearts
4. The Tallest Man, the Broadest Shoulders (Part 1: The Great Frontier - Part 2: Come to Me Only with Playthings Now)
5. The Predatory Wasp of the Palisades Is Out to Get Us!

6. The Black Hawk War, or, How to Demolish an Entire Civilization and Still Feel Good About Yourself in the Morning, or, We Apologize for the Inconvenience but You're Going to Have to Leave Now, or, 'I Have Fought the Big Knives and Will Continue to Fight Them Until They Are Off Our Lands!'
7. Riffs and Variations on a Single Note for Jelly Roll, Earl Hines, Louis Armstrong, Baby Dodds, and the King of Swing, to Name a Few
8. Prairie Fire That Wanders About
9. John Wayne Gacy, Jr
10. Come On! Feel the Illinoise! (Part 1: The World's Columbian Exposition - Part 2: Carl Sandburg Visits Me in a Dream)
11. The Seer's Tower
12. Concerning the UFO Sighting Near Highland, Illinois
13. Casimir Pulaski Day
14. Chicago
15. In This Temple as in the Hearts of Man for Whom He Saved the Earth

16. Out of Egypt, into the Great Laugh of Mankind, and I Shake the Dirt from My Sandals as I Run
17. Jacksonville
18. A Short Reprise for Mary Todd, Who Went Insane, but for Very Good Reasons
19. Let's Hear That String Part Again, Because I Don't Think They Heard It All the Way Out in Bushnell

20. Decatur, or, Round of Applause for Your Stepmother!
20.09.2009 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #26
 
1. "Casimir Pulaski Day"
2. "Chicago"
3. "Come On! Feel the Illinoise!" (Part 1: The World's Columbian Exposition - Part 2: Carl Sandburg Visits Me in a Dream)
4. "John Wayne Gacy, Jr"
5. "The Man of Metropolis Steals Our Hearts"
6. "The Black Hawk War, or, How to Demolish an Entire Civilization and Still Feel Good About Yourself in the Morning, or, We Apologize for the Inconvenience but You're Going to Have to Leave Now, or, 'I Have Fought the Big Knives and Will Continue to Fight Them Until They Are Off Our Lands!'"
7. "Out of Egypt, into the Great Laugh of Mankind, and I Shake the Dirt from My Sandals as I Run"
8. "They Are Night Zombies!! They Are Neighbors!! They Have Come Back from the Dead!! Ahhhh!"
9. "Concerning the UFO Sighting Near Highland, Illinois"
10. "The Predatory Wasp of the Palisades Is Out to Get Us!"
11. "Jacksonville"
12. "The Tallest Man, the Broadest Shoulders" (Part 1: The Great Frontier - Part 2: Come to Me Only with Playthings Now)"
13. "Riffs and Variations on a Single Note for Jelly Roll, Earl Hines, Louis Armstrong, Baby Dodds, and the King of Swing, to Name a Few"
14. "The Seer's Tower"
15. "Let's Hear That String Part Again, Because I Don't Think They Heard It All the Way Out in Bushnell"
16. "To the Workers of the Rock River Valley Region, I Have an Idea Concernng Your Predicament"
17. "Prairie Fire That Wanders About"
18. "Decatur, or, Round of Applause for Your Stepmother!"
19. "A Short Reprise for Mary Todd, Who Went Insane, but for Very Good Reasons"
20. "In This Temple as in the Hearts of Man for Whom He Saved the Earth"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2009 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
A czy dłuższych tytułów nie można było wymyślić? :roll:
20.09.2009 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #28
 
Taki widocznie był zamysł. Można pisać skrótowo dłuższe tytuły, jeśli ktoś chce Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2009 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Widzę, że nie dostrzegasz tak mocno uroku miniaturek. Icon_wink2 Wszystkie utwory poniżej dwóch minut są u Ciebie niżej niż u mnie.
21.09.2009 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
W sumie zaskoczyłeś mnie bardzo, że płyta Ci się spodobała. Cieszę się w każdym razie, że chociaż raz na jakiś czas coś z mojej strony, uznasz za w miarę zajmujące Icon_wink2

Jeśli chodzi o miniaturki, to ich podstawowy problem jest taki, że to utwory instrumentalne i nie, żebym miał coś przeciwko, bo lubię utwory instrumentalne, niejednokrotnie cenię je wyżej niż śpiewane, Sufjan zresztą teraz będzie wydawał dwie płyty - obie instrumentalne. Rzecz wygląda tak, że teksty Sufjana są naprawdę wspaniałe i dostarczają mi wielu emocji. O ile dla Ciebie najważniejsze jest brzmienie, dla mnie o prawdziwej sile utworu stanowi to, co autor ma do przekazania. I dlatego poza czysto muzycznym kryterium, o kolejności w wielu przypadkach decydowały właśnie teksty. Pierwszy przykład z brzegu - "Casimir Pulaski Day" może muzycznie nie jest perfekcyjny, ale dotknął mnie na tyle, że trafił na #36 miejsce mojego topu wszech czasów:
"prosty, akustyczny, bezpretensjonalny i do bólu smutny "Casimir Pulaski Day", opowiadający historię o dziewczynie umierającej na raka, z mnóstwem egzystencjalnych pytań, wątpliwości i zwykłych ludzkich uczuć, których tak bardzo brak we współczesnej muzyce. To jedna z tych pozycji w tym topie, które zupełnie mnie przerastają duchowo i artystycznie."

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.09.2009 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #31
 
Stevens misie dobrze kojarzy, a takich to bym chciał poznać w kolejności chronologicznej, wiec na mój głos w najbliższym czasie szans nie ma.
23.09.2009 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
Kolejność chronologiczna w jego wypadku to nie do końca udany pomysł. Każda płyta to inna bajka, kolejność wg mnie nie ma znaczenia, ewentualnie "Michigan" może być przez "Illinoise", bo obie są z projektu 50 stanów Icon_smile
No i "Enjoy Your Rabbit" przed "Run Rabbit Run".

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.09.2009 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #33
 
Proszę państwa, niech się państwo ogarną, mamy dopiero dwa głosy! Icon_eek2
Ja wiem, że płyt do słuchania i typowania jest aktualnie sporo, ale tak do pięciu typów moglibyśmy dobrnąć Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.09.2009 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #34
 
ou jutro z całą pewnością nie zdążę, ale postaram się w niedzielę posłuchać Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.09.2009 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #35
 
Cieszy mnie to bardzo Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.09.2009 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
aaktt napisał(a):Proszę państwa, niech się państwo ogarną, mamy dopiero dwa głosy! Icon_eek2
Ja wiem, że płyt do słuchania i typowania jest aktualnie sporo, ale tak do pięciu typów moglibyśmy dobrnąć Icon_wink
A po stronach topiku wydawałoby się, że już z 20 głosów poszło. Icon_wink2

Za chwilkę biorę go na warsztat.
25.09.2009 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
A ja się czaruję Flaming Lips i ciężko mi znaleźć chwilę na Sufjana. Czy też mnie zaczaruje>

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.09.2009 10:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #38
 
Następnym razem obiecuję dać coś łatwiejszego i bardziej oczywistego, żeby nie sprawiło większych problemów, bo płyt do słuchania jest naprawdę sporo, ale jeszcze teraz liczę na Waszą mobilizację Icon_smile2

A czy Sufjan zaczaruje, nie mam żadnych wątpliwości Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.09.2009 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Ciężko było ustawić kolejność poza pierwszą szóstką.


1. "The Seer's Tower" (3:54)
2. "Chicago" (6:04)
3. "John Wayne Gacy, Jr" (3:19)
4. "Casimir Pulaski Day" (5:54)
5. "Concerning the UFO Sighting Near Highland, Illinois" (2:09)
6. "The Predatory Wasp of the Palisades Is Out to Get Us!" (5:23)
7. "To the Workers of the Rock River Valley Region, I Have an Idea Concerning Your Predicament" (1:40)
8. "They Are Night Zombies!! They Are Neighbors!! They Have Come Back from the Dead!! Ahhhh!" (5:09)
9. "Decatur, or, Round of Applause for Your Stepmother!" (3:03)
10. "Come On! Feel the Illinoise!" (Part 1: The World's Columbian Exposition - Part 2: Carl Sandburg Visits Me in a Dream) (6:45)
11. "In This Temple as in the Hearts of Man for Whom He Saved the Earth" (0:35)
12. "The Tallest Man, the Broadest Shoulders" (Part 1: The Great Frontier - Part 2: Come to Me Only with Playthings Now) (7:03)
13. "Out of Egypt, into the Great Laugh of Mankind, and I Shake the Dirt from My Sandals as I Run" (4:21)
14. "Prairie Fire That Wanders About" (2:11)
15. "The Black Hawk War, or, How to Demolish an Entire Civilization and Still Feel Good About Yourself in the Morning, or, We Apologize for the Inconvenience but You're Going to Have to Leave Now, or, 'I Have Fought the Big Knives and Will Continue to Fight Them Until They Are Off Our Lands!'" (2:14)
16. "The Man of Metropolis Steals Our Hearts" (6:17)
17. "Let's Hear That String Part Again, Because I Don't Think They Heard It All the Way Out in Bushnell" (0:40)
18. "A Conjunction of Drones Simulating the Way in Which Sufjan Stevens Has an Existential Crisis in the Great Godfrey Maze" (0:19)
19. "A Short Reprise for Mary Todd, Who Went Insane, but for Very Good Reasons" (0:47)
20. "Riffs and Variations on a Single Note for Jelly Roll, Earl Hines, Louis Armstrong, Baby Dodds, and the King of Swing, to Name a Few" (0:46)
21. "Jacksonville" (5:24)
22. "One Last 'Whoo-Hoo!' for the Pullman" (0:06)
26.09.2009 12:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #40
 
Zaznajomiłem się z panem Sufjanem. Z jego muzyką. Zaskoczyło mnie to, że ma numer 1 na RYMie. Nie zdawałem sobie sprawy, że jest aż tak doceniany. Ja może nie zostałem jego fanatykiem, ale album jest bardzo dobry. Ode mnie ma mocne 3,5 Icon_wink Pierwsza czwórka jest fantastyczna ;]
Przed posłuchaniem miałem nadzieję, że utwór nr 2 przypadnie mi do gustu (bo miał najdłuższy tytuł i dlatego stał się moim ulubieńcem ;P), ale nieee.

1. Chicago
2. The Man of Metropolis Steals Our Hearts
3. Come On! Feel the Illinoise!
4. The Tallest Man, the Broadest Shoulders

5. Jacksonville
6. They Are Night Zombies!! They Are Neighbors!! They Have Come Back from the Dead!! Ahhhh!
7. Prairie Fire That Wanders About
8. Casimir Pulaski Day
9. Out of Egypt, into the Great Laugh of Mankind, and I Shake the Dirt from My Sandals as I Run
10. The Seer's Tower
11. Decatur, or, Round of Applause for Your Stepmother!
12. The Black Hawk War, or, How to Demolish an Entire Civilization and Still Feel Good About Yourself in the Morning, or, We Apologize for the Inconvenience but You're Going to Have to Leave Now, or, 'I Have Fought the Big Knives and Will Continue to Fight Them Until They Are Off Our Lands!
13. The Predatory Wasp of the Palisades Is Out to Get Us!
14. Let's Hear That String Part Again, Because I Don't Think They Heard It All the Way Out in Bushnell
15. Concerning the UFO Sighting Near Highland, Illinois
16. John Wayne Gacy, Jr.
17. To the Workers of the Rock River Valley Region, I Have an Idea Concerning Your Predicament
18. A Short Reprise for Mary Todd, Who Went Insane, but for Very Good Reasons
19. In This Temple as in the Hearts of Man for Whom He Saved the Earth
20. Riffs and Variations on a Single Note for Jelly Roll, Earl Hines, Louis Armstrong, Baby Dodds, and the King of Swing, to Name a Few

prosz Icon_wink2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
27.09.2009 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Austra - Feel It Break thestranglers 3 1 838 27.04.2020 07:57 AM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości