Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sufjan Stevens Invites You to: Come on Feel the Illinoise
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #1
Sufjan Stevens Invites You to: Come on Feel the Illinoise
[center][Obrazek: dsddc.jpg]

Jak już oświadczyłem nie zamierzam się poddawać panującym trendom i zgłaszać do TOPłyty rzeczy, które wszyscy znają, tylko po to, żeby zmierzyć statystyki czy zrobić komuś dobrze. Nawet jeśli głosujących będzie garstka, myślę, że warto zgłaszać rzeczy nie do końca znane, bo w końcu funkcja poznawcza też jest w pewien sposób wpisana w tę grę. Podczas gdy moje wcześniejsze propozycje, choć faktycznie odstające nieco od forumowego typu mycharts, były, umówmy się, raczej przewidywalne do zastania i jednocześnie łatwe do wytypowania (bo czymże jest 9 utworów?), ta będzie prawdziwą próbą Waszej muzycznej odwagi i męstwa. Co prawda Sufjan Stevens artystą anonimowym żadną miarą nie jest, ale na forum nie zauważyłem większych (czy nawet żadnych?) śladów jego obecności, co osobiście w moim odczuciu wymaga natychmiastowych zmian Icon_wink

"Illinois", prawdopodobnie najlepszy album Stevensa, przez wiele opiniotwórczych mediów okrzyknięty albumem roku 2005, to ogromny i wartościowy zbiór prawdziwie dotykających historii, koncentrujących się mniej lub bardziej luźno wokół stanu Illinois.

Jak napisał Rob Sheffield z Rolling Stone: "I can't explain the state that I'm in/The state of my heart," Stevens sings, and ultimately that's the state Illinois is really about.


05.07.05

1. "Concerning the UFO Sighting Near Highland, Illinois" (2:09)
2. "The Black Hawk War, or, How to Demolish an Entire Civilization and Still Feel Good About Yourself in the Morning, or, We Apologize for the Inconvenience but You're Going to Have to Leave Now, or, 'I Have Fought the Big Knives and Will Continue to Fight Them Until They Are Off Our Lands!'" (2:14)
3. "Come On! Feel the Illinoise!" (Part 1: The World's Columbian Exposition - Part 2: Carl Sandburg Visits Me in a Dream) (6:45)
4. "John Wayne Gacy, Jr" (3:19)
5. "Jacksonville" (5:24)
6. "A Short Reprise for Mary Todd, Who Went Insane, but for Very Good Reasons" (0:47)
7. "Decatur, or, Round of Applause for Your Stepmother!" (3:03)
8. "One Last 'Whoo-Hoo!' for the Pullman" (0:06)
9. "Chicago" (6:04)
10. "Casimir Pulaski Day" (5:54)
11. "To the Workers of the Rock River Valley Region, I Have an Idea Concerning Your Predicament" (1:40)
12. "The Man of Metropolis Steals Our Hearts" (6:17)
13. "Prairie Fire That Wanders About" (2:11)
14. "A Conjunction of Drones Simulating the Way in Which Sufjan Stevens Has an Existential Crisis in the Great Godfrey Maze" (0:19)
15. "The Predatory Wasp of the Palisades Is Out to Get Us!" (5:23)
16. "They Are Night Zombies!! They Are Neighbors!! They Have Come Back from the Dead!! Ahhhh!" (5:09)
17. "Let's Hear That String Part Again, Because I Don't Think They Heard It All the Way Out in Bushnell" (0:40)
18. "In This Temple as in the Hearts of Man for Whom He Saved the Earth" (0:35)
19. "The Seer's Tower" (3:54)
20. "The Tallest Man, the Broadest Shoulders" (Part 1: The Great Frontier - Part 2: Come to Me Only with Playthings Now) (7:03)
21. "Riffs and Variations on a Single Note for Jelly Roll, Earl Hines, Louis Armstrong, Baby Dodds, and the King of Swing, to Name a Few" (0:46)
22. "Out of Egypt, into the Great Laugh of Mankind, and I Shake the Dirt from My Sandals as I Run" (4:21)

* w nawiasach podaję czasy utworów, żeby łatwiej było się zorientować, który jest który
** na pozycje #8 i #14 nie głosujemy, ponieważ są to jedynie instrumentalne przedłużenia wcześniej trwających utworów, nieprzekraczające długością 20 sekund


Płytę można znaleźć tutaj.[/center]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.09.2009 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
aaktt napisał(a):2. "The Black Hawk War, or, How to Demolish an Entire Civilization and Still Feel Good About Yourself in the Morning, or, We Apologize for the Inconvenience but You're Going to Have to Leave Now, or, 'I Have Fought the Big Knives and Will Continue to Fight Them Until They Are Off Our Lands!'" (2:14)
Tylko 2:14? Chyba pan Sufjan zdążył tylko przeczytać tytuł Icon_razz Zgodnie z długością tytułu, piosenka powinna trwać jakieś dwa tygodnie ;P

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.09.2009 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
Pan Stevens najwyraźniej lubi długie tytuły dla swoich utworów, za co zresztą nie można go winić skoro nagrywa TAKIE albumy. Dla mnie z pewnością jeden z najlepszych krążków ostatniej dekady, choć przyznam szczerze, że nie słyszałem wszystkich płyt, jakie w tym czasie wyszły, aby móc to stwierdzić na pewno :->

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2009 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
Tak, tak. Ja już się spotkałem kiedyś z tym nazwiskiem (nie słyszałem niczego, broń Boże Icon_razz ), ale te długie tytuły z tej płyty już gdzieś widziałem Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.09.2009 12:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
Zamiast patrzeć i się spotykać z nazwiskiem, lepiej posłuchaj. Warto! Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2009 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #6
 
Nie omieszkam. W tej chwili zalegam chyba tylko z czterema albumami w Topłycie, a typuję wszystko jak dotąd, więc spokojnie możesz na mnie liczyć Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.09.2009 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
no niezłe Icon_wink2 coś słyszalem o tych długich tytułach... ale myslałem, że to jeden-dwa Icon_razz

aaktt napisał(a):Casimir Pulaski Day
Icon_lol Icon_lol Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.09.2009 12:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Yacy napisał(a):
aaktt napisał(a):Casimir Pulaski Day
Icon_lol Icon_lol Icon_lol
Nie wiem co w tym śmiesznego, bo na pewno nie sama piosenka Icon_wink2

Zresztą: http://en.wikipedia.org/wiki/Casimir_Pulaski_Day

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2009 01:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
piosenka wręcz przeciwnie - fajnie brzmi. Te buźki to z formy Kazimierza Icon_wink2 no i że to taka trochę "polska" płyta Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.09.2009 01:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Ja też już zalegam z pewnymi pozycjami, ale mówiąc szczerzę nie będę się niektórymi z nich krzywdził. Na pewno Sufjana posłucham, bo ty masz dobry gust Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2009 03:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
A nie ma jakiegoś linka do odsłuchu?
16.09.2009 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Ja bym też prosił o jakiś łatwiutki dostęp do tej płyty...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2009 06:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
a co wy chcecie od tego linku...? 12 minut i jest na dysku Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.09.2009 06:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Link do płyty jest ostatnim słowem pierwszego posta w tym temacie Icon_smile2
Ewentualnie mogę poszukać jeszcze innych, jeśli chcecie Icon_wink2

Na chomiku chociażby tu lub tu.

saferłel napisał(a):Ja też już zalegam z pewnymi pozycjami, ale mówiąc szczerzę nie będę się niektórymi z nich krzywdził. Na pewno Sufjana posłucham, bo ty masz dobry gust Icon_razz2
Łaaał, dziękuję Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2009 07:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Ja w ogóle myślałem, że ten Syfjan to jakiś country/slowcore, ale z tego co widzę po tagach.....no no no, chamber popik, folk rock, alt. coś tam...I ma z 30 parę lat. Nie jest to żaden dziadek z akustykiem. Może być ciekawe, tylko trzeba by znaleźć dobry moment na rozpoczęcie z nim przygody...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2009 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Sufjan nie Syfjan Icon_razz
Muzycznie dobrym momentem na rozpoczęcie jest właśnie "Illinoise" Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2009 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Sorry-gregory. ''u'' jest obok ''y'' na moich klawiszach Icon_biggrin3

No to zobaczymy, przyznam, że mam jednak masę nieposłuchanych rzeczy na mp3. Tonę w tym, i co wieczór mam problem czego słuchać - ostatnie wybieram jakieś cholerne The Best Of DM i tyle z tego wychodzi Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2009 09:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
Każdy chyba ma Icon_smile2 tzn. przynajmniej ja też, ale to lepiej niż gdybyśmy nie mieli żadnego wyboru, prawda? Icon_wink Wierzę, że gdzieś to wciśniesz Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2009 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Nawet nie ściągnąłem jeszcze....nie wiem, wczoraj sobie trochę czytałem o ''The Soft Buletin'' i jak głupi od razu zgrałem i wgrałem na mp3, a kiedy tego mam posłuchać Icon_razz2? Czasem mam takie dziwne napady chęci na coś, a potem pupablada Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2009 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
Ja zwykle jak mam napad chęci to od razu słucham, choćbym miał przekoczować północy z słuchawkami na uszach albo przy głośniku Icon_razz
Ale napady mam stosunkowo rzadko i raczej w stosunku do rzeczy, które mnie już wcześniej zajmowały. Poznawanie nowalijek w przeważającej większości do dla mnie mała katorga, bo nazbyt często trafiam na muzykę, która jakoś niezbyt mnie jara. No ale słucham z nadzieją, że może zacznie Icon_mrgreen
Czasami całe płyty to dla mnie za dużo w ogóle i wolę pomęczyć jakieś single. Nigdy nie miałem takiego nawyku w przeszłości, że jak spodobał mi się jeden kawałek, to od razu bach - przesłuchiwałem płytę. Owszem, czasami tak, ale nieczęsto. A teraz wielokrotnie słucham całych płyt, żeby znaleźć fajne single, buehehe Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2009 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Austra - Feel It Break thestranglers 3 1 835 27.04.2020 07:57 AM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości