Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Joanny Newsom
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Mychartsowy Top Joanny Newsom
Od teraz do poniedziałku 4 kwietnia zgłaszamy tu do dwóch utworów ww. podmiotu. Osoba zgłaszająca podmiot do trzech. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za akces dostaniecie dwa punkty w PLMT.
28.03.2022 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #2
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
Pierwsze ciekawe info to fakt, że zagrała mamę w teledysku 'Kids' MGMT. Aż sobie obejrzę.
28.03.2022 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Monika Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 288
Dołączył: Feb 2021
Post: #3
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
Leaving the City
Divers

Dzięki, czekałam na nią. Nie dałeś plamy Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2022 09:41 PM przez Monika.)
28.03.2022 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #4
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
Słucham drugi raz i coś mi przypomina, więc postawię na...

Emily
28.03.2022 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
Sprout and the Bean
'81
28.03.2022 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
Przesłuchałem pięć utworów i tylko jeden mnie nie zmęczył (może dlatego, że był krótki).
Same Old Man
29.03.2022 07:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #7
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
Peach Plum Pear
Does Not Suffice
29.03.2022 08:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
Have One on Me

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.03.2022 08:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
What We Have Known
Sapokanikan
29.03.2022 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 913
Dołączył: Jan 2020
Post: #10
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
This Side of the Blue
Swansea
29.03.2022 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #11
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
u la la! joanna to absolutne centrum mojego muzycznego jestestwa; mam oczywiście wielu faworytów (kilku już trafiło na listę propozycji), może nawet się rozpiszę na ten temat, ale dopiero jutro

największym mankamentem tego topu jest brak katalogu newsom na spotify i innych serwisach tego typu; za to podejrzewam, że wszystko bez problemu znajdziecie na youtubie i to tam by trzeba było zrobić plejlistę

no i mam pewne zastrzeżenie, powiedzmy, dotyczące natury rzeczy, tzn. moim zdaniem muzyka joanny nie jest z rodzaju tych, które można po jednym-dwóch odsłuchach podczas jednej sesji poukładać z numerkami; we mnie te piosenki czasem dojrzewały lata i to był najprzyjemniejszy moment obcowania z tą muzyką, dlatego m.in jest dla mnie tak ważna, bo stanowiła pewne intelektualno-estetyczne wyzwanie, a przy tym nie była pozbawiona zupełnie prostej i ludzkiej emocjonalności; mogę sobie wyobrazić jak kolejni uczestnicy przyznają, że to nie ich muzyka, że nie przebrnęli, że doceniają, ale tylko i aż tyle, etc.; i totalnie ich rozumiem, nie będzie to problem wyłącznie ich czy joanny, ale także formy, w jakiej z jej twórczością przyszło im się zapoznawać; ale cóż, może akurat ktoś, coś...

kajman napisał(a):Przesłuchałem pięć utworów i tylko jeden mnie nie zmęczył (może dlatego, że był krótki).
Same Old Man
to akurat jeden z bardzo nielicznych coverów w dyskografii newsom, oryginalnie to karen dalton, której krążek "in my own time" reedytowano z okazji 50-lecia w miniony piątek

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.03.2022 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
AKT! napisał(a):to akurat jeden z bardzo nielicznych coverów w dyskografii newsom
To może dlatego odbieram go najlepiej.
29.03.2022 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #13
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
kajman napisał(a):To może dlatego odbieram go najlepiej.
posłuchaj też oryginału!


— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.03.2022 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
Na Tidal dla odmiany są jej płyty Icon_smile2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
29.03.2022 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #15
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
naprawdę? to co ja jeszcze robię na spotify?

to w sumie żarcik, bo mam te płyty zapisane offline i tak, więc radzę sobie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.03.2022 11:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
AKT! napisał(a):no i mam pewne zastrzeżenie, powiedzmy, dotyczące natury rzeczy, tzn. moim zdaniem muzyka joanny nie jest z rodzaju tych, które można po jednym-dwóch odsłuchach podczas jednej sesji poukładać z numerkami; we mnie te piosenki czasem dojrzewały lata i to był najprzyjemniejszy moment obcowania z tą muzyką, dlatego m.in jest dla mnie tak ważna, bo stanowiła pewne intelektualno-estetyczne wyzwanie, a przy tym nie była pozbawiona zupełnie prostej i ludzkiej emocjonalności; mogę sobie wyobrazić jak kolejni uczestnicy przyznają, że to nie ich muzyka, że nie przebrnęli, że doceniają, ale tylko i aż tyle, etc.; i totalnie ich rozumiem, nie będzie to problem wyłącznie ich czy joanny, ale także formy, w jakiej z jej twórczością przyszło im się zapoznawać; ale cóż, może akurat ktoś, coś...
Myślę, że twoje obawy są uzasadnione. To nie jest muzyka do posłuchania raz czy dwa i dania plusa czy minusa. To jest coś właśnie do powolnego, niemal wieloletniego smakowania i wgryzania się.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
30.03.2022 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #17
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
Ja chyba nie mam tyle czasu Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
30.03.2022 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #18
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
Miszon napisał(a):To jest coś właśnie do powolnego, niemal wieloletniego smakowania i wgryzania się.
A zatem to jest tylko muzyka dla fanów, którzy są z nią od lat. Ja zamierzam przesłuchać jedną płytę i jak mnie nie znurzy, to może się sprężę?
Bardziej dla eksperymentu, bo jako laik (na razie znam tylko jeden kawałek) będę miał zupełnie świeże spojrzenie na jej dorobek i może takowe również będzie wartością dodaną w tym topie.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
30.03.2022 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #19
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
jeśli mogę zasugerować to chyba lepiej zacząć od "divers" niż od "have one on me" lub "ys" -- ta ostatnia opiera się na kilku długich piosenkach-historiach, a ta środkowa jest potrójna; "divers" chyba najbliżej to tradycyjnego formatu popowej płyty, przez co nie trzeba przedzierać się przez formę, żeby docenić kunszt newsom

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.03.2022 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #20
RE: Mychartsowy Top Joanny Newsom
pech sprawił, że w tym tygodniu mam strasznie mało czasu, przez co swoje rekomendacje będę mógł napisać najszybciej w sobotę, ale szczerze mówiąc już teraz zgłoszenia wyglądają całkiem sensownie; AKT! ma oczywiście rację, że to niekoniecznie idealny wybór pod kątem układania kolejności czy nawet poznawania w tej formie, ale zgłaszając joannę newsom kierowałem się trzema dużo ważniejszymi, w moim odczuciu, pobudkami - 1. jej muzyka jest (nad)zwyczajnie piękna i po prostu świetnie jest z nią obcować wczesną wiosną, więc grzechem byłoby nie podzielić się tą przyjemnością z wami, 2. chcę sobie usystematyzować jej twórczość w skali mikro, gdyż dotychczas ekscytowałem się po prostu całymi płytami, mniej zwracając uwagi na poszczególne utwory, z kilkoma drobnymi wyjątkami, 3. nie jestem fanem topów, których kolejność potrafię sobie z dużą dokładnością wyobrazić już w momencie podania wykonawcy, a w topie joanny nie tylko nie ma żadnego choć minimalnego faworyta do zwycięstwa, ale nawet ja sam nie mam pojęcia jak wyglądać będzie moje top 10
30.03.2022 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości