Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwiat Jabłoni i goście - Wolne serca
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 812
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Kwiat Jabłoni i goście - Wolne serca
22.07.2022 został wydany album z okazji rocznicy Postania Warszawskiego. Do nagrania 8 z 10 utworów zaprosił gości, którzy (z tego co mi wiadomo) mieli spory wpływ na kształt współwykonywanych przez nich coverów polskich utworów.
1. Nie, nie, nie
2. Wolne ptaki (Natalia Kukulska)
3. Jutro możemy być szczęśliwi (Kasia Lins)
4. Światła miasta (Miuosh)
5. Warszawa, ja i ty (Sanah)
6. Klus Mitroh (Igo)
7. Płachta nieba (Jucho)
8. Trwaj chwilo, trwaj (Natalia Grosiak)
9. Mówię ci, że
10. Nie pytaj o Polskę (Kuba Kawalec)
Album zapowiadał utwór Nie, nie, nie.
31.07.2022 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 812
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Kwiat Jabłoni i goście - Wolne serca
Jak dla mnie płyta jest nierówna, ale spora część utworów brzmi mi lepiej niż utwory oryginalne, które często zostały mocno przerobione. Moi faworyci to 1, 6 i 10 oraz w mniejszym stopniu 9. Dosyć zaskakujące, bo po tych gościach i samym zespole raczej spodziewałbym się mniej, a po części innych (Lins, Grosiak) więcej.
31.07.2022 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #3
RE: Kwiat Jabłoni i goście - Wolne serca
Jak dla mnie płyta nie jest zła, ale chyba jednak spodziewałem się czegoś więcej... No i mamy przeciwne zdania (cóż za zaskoczenie Icon_wink), jeśli chodzi o odniesienie do oryginałów - może nie, że brzmią mi jakoś dużo gorzej, ale trochę gorzej to pewnie większość tak. Z tym, że też nie wszystkie oryginały znam, a te rzeczy, których nie kojarzę generalnie zabrzmiały nieźle. W sumie moi faworyci to chyba 3, 6 (choć oryginał uważam za nieco lepszy, a już na pewno wersję Heya) i 7. Ale muszę się na pewno jeszcze osłuchać.

WOLNE MEDIA!!!
31.07.2022 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości