Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Sztywnego Pala Azji
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Mój top Sztywnego Pala Azji
To może na początek konkurs. Jak ktoś będzie chciał, to odpowie na pytania, kto nie będzie chciał to nie. Jest ich tylko pięć.
1. Z ilu utworów będzie składał się top?
2. Jaki utwór wygra?
3. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany utwór, który był na LP3?
4. Z jakiej płyty będzie najwięcej utworów?
5. Z jakiej płyty nie będzie żadnego utworu?


Odpowiedzi do 21.02.2021 g. 20.21.
17.02.2022 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #2
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
1. 24
2. "Wieża radości, wieża samotności"
3. 1
4. Z debiutu
5. Z ostatniej

WOLNE MEDIA!!!
17.02.2022 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
Dzięki! W przyszłym tygodniu okaże się, na ile trafiłeś.
17.02.2022 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jeżeli ktoś ma jeszcze ochotę to zapraszam, bo wystartuję jutro rano.
21.02.2022 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
Właściwy top rozpocznie się później, ale tak się składa, że na potrzeby topu na forum LP3 trzeba mieć 20 utworów, bo jeżeli będzie mniej to pierwszy nie dostanie 20 punktów. I tak się złożyło, że znalazłem tylko 12 utworów, które zasługiwały w moim odczuciu na top, więc musiałem wybrać najlepsze z tych odrzutów i ustawić je formalnie na miejscach 13-20. Będę je publikował na forum LP3 więc i tutaj podam jako ciekawostkę.
13. To jest nasza kultura
14. Jestem sam
15. Eskimos
16. Kabaret
17. Nieprzemakalni (I)
18. Niespodzianka od biskupa
19. Agresja i gniew
20. Twoja dziewczyna
A w top 12 będzie jeden bonus i jedenaście utworów z trzech płyt. Czyli z aż pięciu nic się nie pojawi. I nikt nie trafił żadnej z tej piątki, bo akurat ostatnia płyta będzie miała swoich przedstawicieli.
22.02.2022 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #6
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
Wstyd chociażby. Icon_wink
22.02.2022 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
Mój ulubiony Szpal to Obóz, na bank go tu nie będzie.
22.02.2022 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
inżynierek napisał(a):Wstyd chociażby.
Być może.
thestranglers napisał(a):Mój ulubiony Szpal to Obóz, na bank go tu nie będzie.
Dla mnie słabiutki kawałek (patrzę na ocenę).
22.02.2022 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #9
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
kajman napisał(a):Być może.
Nie żadne być może, bo miałem go (chyba już nie mam, ale...) na playliście top 100 Aro z siedmiuset wydań. Utwór bardzo mi podszedł.
23.02.2022 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
Jako że nigdzie się nie spieszę to dzisiaj trzy utwory.
10. Czy ty czy ja
11. Wieża radości, wieża samotności
12. Ile jest nocy

Każde nagranie pochodzi z innej płyty, przy czym w przypadku miejsca 12 jest to jedyny przedstawiciel drugiej płyty. I o ile nie lubię reggae, to ten utwór zabrzmiał mi bardzo dobrze. Ale w tym topie był zdecydowanie najsłabszy kawałek.
Miejsce 11 też przy kolejnych przesłuchaniach zaczął odstawać. Właściwie nie ma co o nim pisać, bo wszyscy znają go bardzo dobrze.
Zamykacz ostatniej płyty dostał się do głównej części po dogrywce (zresztą cała ta trójka walczyła w niej) i początkowo wydawało mi się, że przepadnie. Pojawiający się tam damski wokal jakoś początkowo mocno mi przeszkadzał, ale w miarę upływu czasu coraz lepiej się wpasowywał.
Nota bene do topu zakwalifikowało się 11 utworów, ale potem zorientowałem się (przeglądając swoje notatki), że ten utwór ma także wersję studyjną. Posłuchałem i dołączyłem do topu. Ale nie będzie wyżej niż na ósmym, bo pierwsza siódemka to giganci.
23.02.2022 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
8. Przybycie Makbeta
9. Na moim strychu

Utwór znalazłem na EiA Live. Zabrzmiało to dobrze, ale nie na tyle, żeby łapać się do topu. Ale potem dokopałem się do wersji studyjnej (która chyba była singlem) no i utwór dołączyłem do topu. Brzmi świetnie, ale więcej osiągnąć nie mógł. Konkurencja była zbyt silna.
Debiut mnie nie zachwycił, bo było na nim kilka solidnych utworów, ale było też sporo rzeczy bardzo słabych z potworkiem, który chyba był ich pierwszym singlem czyli Kurort. Sporo utworów było utrzymanych w podobnych do siebie klimatach. ale był też Makbet zupełnie inny w stylistyce. Od razu mnie zachwycił. I tak zostało do ostatniego przesłuchania, tylko że nagle kolejny utwór okazał się gigantem i wtedy na ten padło, że będzie dopiero ósmy. A jeżeli chodzi o jego moc to zabrzmiał mi lepiej niż numer 1 REM, który to zespół też w tym czasie przesłuchiwałem.
24.02.2022 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
6. Światło
7. Owady

Wcześniej pomyliłem się pisząc, że będzie tylko jeden utwór spoza płyty studyjnej (Strych mi gdzieś uciekł).
Przez ponad 20 sekund byłem pewien, że Owady odpadną z hukiem, ale potem przyłożyli niesamowicie i już po pierwszym przesłuchaniu wiedziałem, że utwór będzie wysoko. Jednak ten początek i podobna wstawka później miały wpływ na moją ocenę utworu (mimo że już nie przeszkadzały mi tak jak na początku), ale i tak chyba bez niego na więcej niż ewentualnie miejsce w górę nie było go stać.
Ostatnią płytę przesłuchałem w całości dopiero teraz, chociaż już wcześniej dobrze odbierałem niektóre utwory. Jednak pierwszy singiel (który załapał się na LP3) był tak fatalny, że skutecznie mnie do tego zniechęcił. Teraz jednak odebrałem płytę bardzo dobrze i dodam (chociaż wpływu na miejsca to nie miało), że pod względem textów uznałem ją za jedną z najlepszych płyt stulecia. Kapitalna opowieść o zmarłej matce poza świetną muzyką urzekła mnie też pięknymi słowami.
25.02.2022 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
4. Jezus
5. Pamietnik

Nie będę już raczej pisał o walorach muzycznych utworów, bo w pierwszej piątce co chwilę bym się powtarzał. Ogólnie stwierdzę, że to wszystko znakomite kompozycje w rewelacyjnej aranżacji i i do tego instrumenty dostosowały się idealnie. W każdym z tych utworów inaczej rozłożone są naciski, pojawiają się różne smaczki, ale wszystko tworzy potężną przestrzeń.
Dodam tylko, że Pamiętnik to najwyżej notowany z sześciu utworów, które dostały się do topu po dogrywce.
26.02.2022 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Mój top Sztywnego Pala Azji
No to kończymy. Top był totalnie zdominowany przez ostatni album, z którego pochodzi moje top 6. O trzecim miejscu zadecydowały dęciaki, pierwsze od początku było poza konkurencją.
1. Wstyd
2. 5 dni
3. Luxtorpeda
27.02.2022 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości