Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #261
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
mamy dwa remisy - o ile większość nie ma nic przeciwko (proszę o uwagi jak najszybciej, bo najpóźniej jutro rano ruszamy z drugą rundą) w drugim etapie pytania będą składać się z wariantu wygrywającego oraz odpowiedzi negującej (czyli dla pyt. 1 przejdzie A1 i B, tak samo dla pyt. 3); w drugim etapie głosowanie odbędzie się tylko na mycharts

---

Pytanie 1. Czy jesteś za zwiększeniem liczby punktów odejmowanych po wyborze?
A1. EVENo, Dyfeomorfizm, AKT!, thestranglers, miszony, wwas, Yacy, ku3a, neo01, Lilian, stokrotka - 11
A2. Sundrajta, gioconda2 - 2
A3. Miszon - 1
B. JOLTfan, mateusz, dziobaseczek, Artur.O, wojtek, porzeczka, ganzenrozes, Kalypson, Monika, michal_paszcza, Tomekk, jogosz, waldek, parzymiech - 14

remis, będzie dogrywka między A1 a B

A - 14
B - 14


Pytanie 2. Czy jesteś za obcięciem aktualnie posiadanych przez wszystkich użytkowników punktów?
A1. AKT!, wojtek, neo01, gioconda2, Tomekk - 5
A2. 0
b. JOLTfan, mateusz, EVENo, Dyfeomorfizm, dziobaseczek, Sundrajta, Artur.O, Miszon, thestranglers, miszony, wwas, Yacy, porzeczka, ganzenrozes, ku3a, Kalypson, Monika, Lilian, michal_paszcza, jogosz, waldek, stokrotka, parzymiech - 23

odrzucone

A - 5
B - 23


Pytanie 3. Czy jesteś za likwidacją mechanizmu przekazywania punktów innym użytkownikom?
A1. Dyfeomorfizm, AKT!, Miszon, thestranglers, miszony, Yacy, wojtek, ku3a, Lilian, gioconda2 - 10
A2. Sundrajta, wwas, jogosz, stokrotka - 4
b. JOLTfan, mateusz, EVENo, dziobaseczek, Artur.O, porzeczka, ganzenrozes, Kalypson, neo01, Monika, michal_paszcza, Tomekk, waldek, parzymiech - 14

remis, będzie dogrywka między A1 a B

A - 14
B - 14


Pytanie 4. Czy jesteś za karaniem uchylania się od wyboru wykonawcy mimo bycia pierwszym w PLMT?
A1. Dyfeomorfizm, dziobaseczek, Sundrajta, Miszon, ku3a, Kalypson, neo01, Lilian, michal_paszcza, waldek, stokrotka - 11
A2. thestranglers, wojtek, porzeczka - 3
A3. mateusz, miszony - 2
B. JOLTfan, EVENo, AKT!, Artur.O, wwas, Yacy, ganzenrozes, Monika, gioconda2, Tomekk, jogosz, parzymiech - 12

przyjęte, ale będzie dogrywka między a1 i a2

A - 16
B - 12


Pytanie 5. Czy premie dla niewybierających dotąd użytkowników powinny zostać zwiększone?
A1. Kalypson - 1
A2. Yacy, neo01, Monika, gioconda2, Tomekk, parzymiech - 6
B1. JOLTfan, mateusz, AKT!, miszony, wojtek, ganzenrozes, ku3a, Lilian, michal_paszcza, jogosz, stokrotka - 11
B2. JOLTfan, EVENo, Dyfeomorfizm, dziobaseczek, Sundrajta, Artur.O, Miszon, thestranglers, porzeczka, waldek - 10

odrzucone, ale będzie dogrywka między b1 a b2

A - 7
B - 20


Pytanie 6. Czy jesteś za skróceniem listy PLMT o osoby nieaktywne od roku?
A. mateusz, Dyfeomorfizm, dziobaseczek, Sundrajta, Miszon, miszony, wojtek, porzeczka, ganzenrozes, Kalypson, neo01, jogosz, parzymiech - 13
b. JOLTfan, EVENo, AKT!, Artur.O, thestranglers, wwas, Yacy, ku3a, Monika, Lilian, gioconda2, michal_paszcza, Tomekk, waldek, stokrotka - 15

odrzucone
29.03.2022 07:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #262
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Dyfeo - czy na pewno wszystko policzyłeś?
Z tego co widziałem na sebastosie, to są tam głosy, których nie uwzględniono, a one zmieniają powyższe wyniki w istotny sposób.
29.03.2022 08:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #263
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Jest sporo głosów, rzekłbym dziwnie sporo.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.03.2022 08:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #264
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
tak, tylko te głosy są dalece kontrowersyjne; ci dwaj użytkownicy nie biorą udziału w tych topach, nie udzielają się na forum, a ich konta są nowe, co budzi istotne podejrzenie albo trollingu, albo wprost złych intencji (ja też mogę sobie założyć pięć multikont na sebastosie, gdzie nie ma nikogo mogącego ocenić, że to multikonto); zastanawiałem się długo jak to rozwiązać, pisałem do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników, wydaje mi się, że obecne rozwiązanie jest salomonowe, bo de facto nie wywiera wiążących skutków
29.03.2022 08:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #265
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Popieram takie rozwiązanie.
Dziwne są tylko dla mnie dogrywki wtedy, kiedy nie ma remisu, no ale niech sobie będą, skoro taka decyzja.
Swoją drogą nie byłoby remisów, gdyby Ktoś nie zapomniał zagłosować Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
29.03.2022 09:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #266
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
zgadzam się z Tobą neo, ale z dogrywkami dla wygrywających wariantów poniżej 50% to poprawka kajmana popierana przez wielu użytkowników i jakiś sens na pewno ma, bo przykładowo w pyt. 4 wszyscy głosujący na B mogą preferować wariant A2 i wtedy będzie on miał poparcie większości
29.03.2022 09:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #267
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Aż wszedłem sobie na sebę zobaczyć o co chodzi z tymi głosami i o ile jednego z tamtejszych użytkowników faktycznie w ogóle nie kojarzę, to drugi jest znany i nawet brał udział w jakims topie, sądząc po PLMT. Nie wiem dlaczego akurat te dwa głosy (a nawet jeden) nie zostały policzone. Równie dobrze można byłoby nie policzyć innych osób. Pachnie mi tu jakimś autorytarny i wybiórczym zarządzaniem tą ankietą. I jeszcze głosowanie tylko na mycharts, jak ludzie stamtąd nie mają kont tu np. Niefajnie to wygląda.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.03.2022 09:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #268
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
mam wątpliwości co do 4 głosów na sebastosie (czyli wszystkich z wyjątkiem mateusza) - nie policzyłem akurat dwóch ostatnich, ale równie dobrze mogłem 1 i 4 lub jakiejś innej pary - chciałem zminimalizować ryzyko intencjonalnego i nieuczciwego zniweczenia włożonej w tę ankietę pracy; wszyscy głosujący na mycharts użytkownicy w mniejszym lub większym stopniu się udzielają (lub udzielali), a to jednak dość istotne, bo jeśli głosujący sam przyznaje, że nie bardzo interesują go punkty 1-3, ale dla zasady je odrzuca, no to przestajemy mieć do czynienia z efektywnym systemem głosowania; zresztą w świetle zaproponowanego rozwiązania, jeśli ci użytkownicy są prawdziwi i realnie zainteresowani plmt, z łatwością przegłosowane zostanie odrzucenie propozycji 1 i 3; konta zawsze można (a nawet, moim zdaniem, powinno się) założyć - żeby zapobiec wykluczeniu niebudzących podejrzeń użytkowników, napiszę osobiście do mateusza z prośbą o jego głos, jeśli nie chce tworzyć konta tutaj
29.03.2022 10:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #269
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Wciąż uważam, że to podejście jest autorytarne i jedyne co w całej sytuacji jest pewne to to, że kształtujesz wyniki zgodnie ze swoimi preferencjami, wedle jakiejś dziwnego metodologii (kilka osób budzi podejrzenia, ale dwóch ostatecznie zaliczasz = mamy remis, więc igrzyska trwają dalej). Część z tych osób, które głosowała ma już nawet całkiem sporo punktów w zabawie, prawie tyle co niebudzący podejrzeń mateusz, który według Ciebie zasługuje na prywatną wiadomość ze specjalnym zaproszeniem na tę rundę. Od innych wymagasz założenia tu konta. Rozumiem, że pozostali nie zostaną poinformowani w ogóle o fakcie, że jest dogrywka - nawet nie wpisałeś na sebastosa wyników, a tutaj już trwa dyskusja w najlepsze.

Ja oczywiście uważam, tak jak kilka innych osób, które tu pisały, że te wszystkie zmiany są jak Unia Europejska = są niepotrzebne. Stąd te wszystkie elementy w Twoim zachowaniu i elegancko podania filozofia, która ma przykryć fakty, jakoś mnie rażą. Brak obiektywizmu. Bo powinniśmy już mieć ten kolejny cyrk za sobą i wrócić do słuchania muzyki.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.03.2022 12:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #270
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Regulamin pkt. 4 mówi o braku możliwości edytowania głosu. Monika zmieniła treść swojego posta. Jej głos powinien być odrzucony w całości ( mimo dopisku o korekcie pkt. 6, bo nie ma poprzedniego posta, nie wiem(y) jak wyglądały Jej odpowiedzi przed edycją. Punkt regulaminu został złamany.
29.03.2022 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #271
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Faktycznie, minimum 2 z tych 5 głosów wzbudziło moje wątpliwośći, bo nie kojarzę aby te osoby brały udział w topowaniu, co więcej są calkiem nowe na sebastosie, więc mogą być jakimiś "kontami-kopiami" użytkowników mycha.
Skoro ktoś jest na tyle jebnięty, żeby grozić giocondzie na forum.lp3 w sprawie topów, co zakładania subkont jest przy tym drobnostką.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.03.2022 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #272
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Oczywiście, że wykluczenie tamtych podejrzanych głosów to jedyna logiczna i sprawiedliwa opcja. Dla mnie to w oczywisty sposób próba wykorzystania luk i furtek, żeby zmanipulować wyniki głosowania.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.03.2022 01:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #273
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Swoją drogą, czy już może wiadomo, kto rozsyłał te maile? A może korzystając z okazji ta osoba (bądź osoby) się ujawni? Bardzo bym za tym optował i myślę, że wtedy można by też łatwiej rozwiązać zagadkę tych dziwnych kont.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.03.2022 02:28 PM przez neo01.)
29.03.2022 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #274
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
odpowiadając dziobaseczkowi: przykro mi, że tak to oceniasz, chętnie nie zaliczyłbym wszystkich 4 głosów, ale wtedy moja decyzja rzeczywiście byłaby autorytarna - jej obecny kształt nosi bardziej cechy powtórzonego głosowania przy bardziej szczelnych zasadach; mateusz jest z tego co widziałem długowiecznym użytkownikiem i stąd mój pomysł

odpowiadając giocondzie2: celem tego punktu było zapobieżenie sytuacjom, w których ktoś wprowadza w błąd innych użytkowników; Monika zmieniła głos momentalnie i zanim ktokolwiek zdążył jej pierwotny post zauważyć, więc nie wprowadziła nikogo w błąd; szabat dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu

dobrze, myślę że nie ma więcej wniosków formalnych, swoją decyzję o niezaliczeniu dwóch głosów na sebastosie uzasadniłem (i jak widać niektórych przekonałem, niektórych nie), toteż można płynnie przejść do głosowania
29.03.2022 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #275
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
PYTANIA

Pytanie 1. Czy jesteś za zwiększeniem liczby punktów odejmowanych po wyborze do 50% punktów zgłaszającego?
(a) tak
(b) nie

Pytanie 2. Czy jesteś za likwidacją mechanizmu przekazywania punktów innym użytkownikom?
(a) tak
(b) nie

Pytanie 3. Czy jesteś za karaniem uchylania się od wyboru wykonawcy mimo bycia pierwszym w PLMT?
(a) tak (powinna zostać zablokowana możliwość zdobywania punktów przez dopuszczających się tego użytkowników)
(b) tak (powinna zostać zablokowana możliwość zdobywania punktów wynikłych z premii przez dopuszczających się tego użytkowników)

Pytanie 4. Czy jesteś za utrzymaniem obecnych premii dla niewybierających dotąd użytkowników?
(a) tak
(b) nie


REGULAMIN GŁOSOWANIA

1. Głosujemy w tym wątku poprzez zastosowanie następującej formuły:
X (numer pytania) - Y (odpowiedź).

2. Raz oddanych głosów nie zmieniamy (chyba że natychmiast w przypadku oczywistej pomyłki).

3. Uprawnieni do głosowania są wyłącznie użytkownicy znajdujący się na PLMT.


DRUGA TURA GŁOSOWANIA TRWA DO 5 KWIETNIA WŁĄCZNIE
29.03.2022 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #276
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
1A
2A
3A
4A

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.03.2022 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #277
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
1 A
2 B
3 A
4 A

WOLNE MEDIA!!!
29.03.2022 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #278
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
W ten sposób zostałem oszukany przez prowadzącego. Nie zagłosowałem, bo wiedziałem, że moje głosy nic nie zmienią. Liczyłem wszystko skrupulatnie, więc znałem wyniki. To, że prowadzący odrzuci te głosy było dla mnie nie do przewidzenia. Gdybym na to wpadł, to bym zagłosował i wyniki byłyby inne.
Dodam, że wszystkie osoby głosujące na Sebastosie od pewnego czasu głosują w mycharts top 30 i mycharts classic, więc są aktywne. Jeżeli ich głosy miałyby być odrzucone (jak to się stało) to taka informacja powinna się pojawić przed zakończeniem topu, a nie po ogłoszeniu wyników.
Nadmienię jednak, że moim zdaniem mamy tutaj do czynienia z manipulacją. Tylko, że nie dotyczy to tylko tych osób (to niedokładnie chyba tak jest, ale nie chcę wchodzić w szczegóły), ale także kilku innych. Ich głosowania zarówno w tej ankiecie jak i w podanych przeze mnie topach ewidentnie wyglądają na uzgodnione działanie. Np na mct30 mają wybraną grupę utworów, na które blokują blokowo i w zasadzie tylko im zawdzięczają te utwory wysokie miejsca czy w ogóle pobyt w zestawieniu. Ale to jest moje zdanie i dopóki tego nie udowodnię (co może być niemożliwe) niestety przedstawiam wyniki takie, jakie wychodzą mi z wyliczeń.
29.03.2022 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #279
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Neo, głosujesz za przekazywaniem punktów?!

1A
2A
3B
4B
29.03.2022 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #280
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Tak, być może tylko w ten sposób będzie można wesprzeć jeszcze niewybierających Icon_rolleyes
kajman napisał(a):Tylko, że nie dotyczy to tylko tych osób (to niedokładnie chyba tak jest, ale nie chcę wchodzić w szczegóły), ale także kilku innych
Znów czytam o jakiejś grupie... Tak naprawdę pewnie niczego nie da się tu udowodnić, ale obraz się wyłania coraz jaśniejszy...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.03.2022 07:04 PM przez neo01.)
29.03.2022 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) thestranglers 1 461 84 201 Wczoraj 08:15 PM
Ostatni post: thestranglers
  Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021) thestranglers 148 4 820 27.04.2021 11:56 AM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021) thestranglers 53 2 016 29.03.2021 09:50 AM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - druga ankieta do głosowania thestranglers 201 10 487 26.08.2019 06:45 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking do PLMT thestranglers 2 1 924 08.08.2019 08:19 AM
Ostatni post: neo01
  PLMT - druga ankieta do głosowania - wyniki thestranglers 0 676 01.10.2018 08:06 PM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - Ankieta do głosowania thestranglers 13 2 508 05.11.2017 03:47 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości