Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Madness
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Madness
Miszon napisał(a):Na laście jest sam dźwięk, bez teledysku
Okej, teraz kumam xDDD

Edit: I faktycznie, kawałek podłogi od razu rzuca się na myśl.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2022 10:04 AM przez EVENo.)
16.02.2022 10:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Madness
EVENo napisał(a):Zaledwie 19 mln Our House każe mi się zastanawiać, czy na YouTubie przez długi czas nie była jakaś amatorska wrzutka tej piosenki, która nabiła multum wyświetleń, a potem została usunięta, bo prawa autorskie.
Pozostałe największe przeboje mają 17 i 24 mln. Myślę, że to po prostu nie jest platforma dla takiej muzyki...

WOLNE MEDIA!!!
16.02.2022 10:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Madness
neo01 napisał(a):Pozostałe największe przeboje mają 17 i 24 mln. Myślę, że to po prostu nie jest platforma dla takiej muzyki...
Ale ja mówię o samym wyniku Our House. Ciężko wytłumaczyć czemu na YouTube nie tylko przegrywa, ale i ma niewielką przewagę nad resztą, skoro na Spotify ma więcej odtworzeń, niż pięć kolejnych piosenek razem wziętych. Chyba, że radia, playlisty, wciskanie tego przeboju na siłę. Też za nim nie przepadam, jest przereklamowany. Mimo to, nie chce mi się wierzyć, aby użytkownicy jutuba byli aż tak świadomymi słuchaczami i z własnej woli wybierali niszę zamiast hiciora.

Radio Epsilon
16.02.2022 11:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Madness
Być może tak było, jak pisałeś, ale nie nazwałbym tamtych dwóch kawałków niszą. U nas rzeczywiście "Our House" zostało zabite przez komercyjne rozgłośnie częstotliwością odtworzeń, ale użytkownicy youtube'a to jednak w większości młodzi ludzie, którzy - jak widać - raz, że nie jarają się taką muzyką, a dwa - ci, którzy ją lubią, lubią też inne przeboje - taka jest moja koncepcja Icon_razz2

WOLNE MEDIA!!!
16.02.2022 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Madness
EVENo napisał(a):Też za nim nie przepadam, jest przereklamowany.
Zobaczymy, co na ten temat będą sądzić głosujący.
neo01 napisał(a):taka jest moja koncepcja
Tylko jakoś nijak ma się do wyników na fai.
16.02.2022 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Madness
Być może ze Spotify korzystają inni użytkownicy.

WOLNE MEDIA!!!
16.02.2022 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Madness
Miszon napisał(a):stanowczo... kojarzę teledyski! Zwłaszcza ten pierwszy. Czy oni nie byli może popularni w latach 80 w Polsce w sensie w polskiej TVP?
w polskiej to nie wiem, ale oglądając wspomniane wyżej GH bardzo często miałem niekłamaną przyjemność podziwiać te ich szalone pomysły, z pewnością gdy myślę o absurdalnym humorze w pierwszej kolejności wspominam Madness
16.02.2022 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Madness
Trzeba dociułać parę oczek, bo zbliżają się cięcia (po krótkich "męczarniach" wybieram): Icon_twisted

Forever Young

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
17.02.2022 01:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Madness
Moim zdaniem fenomen "Our House" w dużej mierze wynika z umieszczenia w reklamie. Choć jest to dobra piosenka, to przecież nie jedyna w dorobku Madness. I dlatego na YT jest mniej wyświetleń - tam można doszukać się samej reklamy. Icon_smile

Tomorrow's (Just Another Day)
17.02.2022 02:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Madness
Reklamie? Nie kojarzę

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.02.2022 08:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Madness
Przypomina mi się też dowcip:

- Co mówi o kurze przechodzącej przez ulicę zespół Madness?
- Our chicken in the middle of the street...

Co do największych przebojów, to widzę że w UK mieli jeden #1 i było to "House of Fun" (ale czternaście innych piosenek w Top 10 i to niemalże pod rząd, jeden kawałek się wyłamał i był tylko na 14, gdyby nie to mieliby niesamowitą serię 15 razy w dziesiątce w ciągu 4 lat! Notabene serię kończył numer który doszedł do miejsca 11 - "Michael Caine"). "Our House" było z kolei ich największym przebojem za oceanem: #1 w Kanadzie i #7 w USA, jest też wymienione jako "największy międzynarodowy przebój zespołu" (chociaż we Francji do szczytu doszło z kolei "One Step Beyond", zresztą co ciekawe kolejnym przebojem było tam dopiero "Shame & Scandal", #12 w roku 2005), a kiedy powstał kilkanaście lat temu musical o zespole, to zatytułowano go właśnie "Our House". Czyli można śmiało powiedzieć, że to ten drugi tytuł jest ich podstawowym "znakiem rozpoznawczym".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2022 01:46 PM przez Miszon.)
17.02.2022 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Madness
Miszon napisał(a):- "Mój jest ten kawałek podłogi"
Z tym się zgodzę...
Miszon napisał(a):- "Hahahaczyk (Dyskoteka gra)"
- "Jezu jak się cieszę"
...a z tym już niekoniecznie. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
17.02.2022 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Madness
Cardiac Arrest

Radio Epsilon
17.02.2022 08:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Madness
czytając powyższą listę to chyba z tych znanych to tylko Wings of Dove brakuje
18.02.2022 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Madness
mi trzech, i nie mam na myśli tego tytułu
18.02.2022 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Madness
poproszę o sugestię co warto zgłosić
18.02.2022 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Madness
(18.02.2022 06:03 PM)thestranglers napisał(a):  mi trzech, i nie mam na myśli tego tytułu
terz widzę, że brakuje "My girl" (pierwszej)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.02.2022 07:12 PM przez Gary.)
18.02.2022 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Madness
Dyfeomorfizm napisał(a):poproszę o sugestię co warto zgłosić
To na pewno nie ode mnie. Zgłosiłem utwór i wystarczy.
18.02.2022 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Madness
Dyfeomorfizm napisał(a):poproszę o sugestię co warto zgłosić
Gary napisał(a):terz widzę, że brakuje "My girl"
oczywiście, że to, no i na ten przykład kultowy utwór, w którego teledysku chłopcy z Fun Boy Three/Specials się pojawiają Icon_cool
18.02.2022 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jogosz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 282
Dołączył: May 2021
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Madness
My Girl
19.02.2022 03:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości