Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tygodniowy top inżynierka nr 210,999999...
28.01.22
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #1
tygodniowy top inżynierka nr 210,999999...
Witajcie.
Nie dokończę.
Pora, żebym, nawet w kontekście słuchania muzyki, wydoroślał.
Zapraszam Was serdecznie do zabawy w przedostatnim moim plebiscycie, jaki zaistnieje, czyli URODZINOWEJ 25., to jest gdzieś obok.
Ostatnim będzie top R.E.M., który zamierzam podliczyć na Forum LP3, ale też zapoznać się przy tym z dyskografią.
Zaczynam być poważnie przemęczony tymi jedynkami, dwójkami, trójkami... i całą stertą innych cyferek, świadomością, że czasem ułożenie listy było dużym problemem, bo bywało, że gdzie nie posadowisz danego utworu, był za nisko, wywalałem utwory z listy czasem bez powodu. Teraz może miałbym problem z nadmierną ilością kandydatów do nowości (przy nie za dużej liczbie kandydatów do wypadku, a szacowałbym, że byłoby to nawet 8:3).
W dodatku czasami moje oczekiwania wobec artystów są chyba mocno wygórowane, czego dobitnym przykładem jest nowy singiel Doroty Osińskiej. Szczerze, nie za bardzo mi się on podoba. Czekam na krążek i może wcześniej jakiś kolejny singielek, ale nie zmienia to faktu, że z mojej winy przeżywam teraz rozgoryczenie.

Teraz krótkie recenzje płyt słuchanych w ostatnim tygodniu, do dzisiejszego wieczoru włącznie.

* Verikalpa - TUNTURIHAUTA
Niby to dobre klimaty folkmetalowe, te, które całkiem lubię, ale brało mnie na spanie, gdy słuchałem we wtorek wieczorem tego krążka, za dużo rzeczy na jedno kopyto. Na liście płyt byłoby może coś w okolicach 17. miejsca.

* The Lumineers - BRIGHTSIDE
Płyta zawiera gros przeciętnych raczej utworów, ale są cztery dobre, dwa skrajne w kolejności polubiłem nawet na Spotify. I to jest przyjemny ogólnie album, lecz żeby mnie zachwycić, musi mnie coś chwycić. Na liście płyt debiutu można było się spodziewać gdzieś na 15. oczku.

* John Mellencamp - STRICTLY A ONE-EYED JACK
Zdecydowanie najlepsza z płyt, gdzie gros zawartości do są elementy współczesnego bluesa (z malutką domieszką bardzo delikatnego country), oraz, co bardziej przyciąga mą uwagę, czyli smyczki, obecne w większości utworów. Strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o dobór płyt przez... Spotify. A dziś słuchałem tego w samo południe, wykorzystując też niejako wolny dzień, jeden z dwóch, które mam przed nową pracą. Krążek mógłby debiutować nawet w pierwszej piątce.

* Oberschlesien - IV
Lecz ostatnie dwie płyty wstępu na listę płyt by nie miały. Przykładem takiej jest wydany w grudniu album Oberschlesien, który ma owszem, i fajnie brzmiące kawałki, ale udzielający mi się wstręt na elektronikę wyczula każdy drażniący element, co powoduje, że chyba znalazłbym ze trzy koszmary, a już na pewno zamykacz ewidentnie na zero. Sama płyta jak dla mnie w ostatecznym rozrachunku słaba.

* Jónsi - OBSIDIAN
Chciałbym, ale de facto to jest typowa muzyka ciszy. I to może zaskakiwać, że polubiłem na Spotify polubiłem chyba najcichszy ze wszystkich utwór, to jest zamykacz, który ma dwanaście minut z górą.

Będę pisywał tu i tam. Liczył Forumowy PTWC na Forum LP3, Przebój roku na mycharts, niewykluczone, że co roku. Lubię to robić, ale gdy cyfr robi się za dużo, to po prostu trzeba nieco odpuścić...

Pozdrawiam Icon_biggrin
27.01.2022 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  przebój roku inżynierka - subiektywnie. inżynierek 4 251 25.02.2024 12:42 PM
Ostatni post: gioconda2
  temat muzyczny inżynierka. inżynierek 4 433 19.02.2023 02:43 PM
Ostatni post: inżynierek
  książkowy top inżynierka nr 11 - zapowiedź. inżynierek 0 238 01.02.2023 08:05 PM
Ostatni post: inżynierek
  przebój roku inżynierka - subiektywnie. inżynierek 5 578 07.01.2023 02:48 AM
Ostatni post: thestranglers
  tygodniowy top inżynierka nr 213. inżynierek 3 360 11.02.2022 11:14 PM
Ostatni post: santosz
  tygodniowy top inżynierka nr 211. inżynierek 1 231 11.02.2022 10:40 PM
Ostatni post: inżynierek
  tygodniowy top inżynierka nr 212. inżynierek 0 202 11.02.2022 10:38 PM
Ostatni post: inżynierek
  tygodniowy top inżynierka nr 210. inżynierek 0 463 20.01.2022 10:07 PM
Ostatni post: inżynierek
  książkowy top inżynierka nr 10. inżynierek 0 274 19.01.2022 08:26 PM
Ostatni post: inżynierek
  tygodniowy top inżynierka nr 209. inżynierek 7 921 15.01.2022 08:44 PM
Ostatni post: inżynierek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości