Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top King Crimson
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #141
RE: Mychartsowy Top King Crimson
mi zabrakło "Sailor's Tales" aby moje top 10 było pełne
08.02.2022 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #142
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Gary napisał(a):mi zabrakło "Sailor's Tales" aby moje top 10 było pełne
Brałem pod uwagę do ostatniej chwili, ale te dwa utwory, które zgłosiłem zabrzmiały mi jednak minimalnie lepiej.
08.02.2022 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #143
RE: Mychartsowy Top King Crimson
na szczęście luksus miałem, że znakomity utwór zamieniłem na inny znakomity Icon_smile2
08.02.2022 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #144
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Koniec końców, po pierwszych zachwytach, odczucia mam jednak podobne, co przy Gentle Giant. W muzyce King Crimson odnalazłem wprawdzie więcej znakomitości, utworów, które mnie powaliły, ale nie da się ukryć, że ta dyskografia pełna jest też zarówno ekstremalnego nudziarstwa, jak i przesadzonej awangardy. I co chyba zasmuciło mnie najbardziej - w późniejszych latach również powtarzalności. Przechodząc z płyty na płytę przestałem w pewnym momencie odczuwać jakiś progres, zespół jak gdyby stanął w miejscu.

Nie odnalazłem też albumu idealnego, kilka było blisko, ale znowuż - prędzej, czy później kapela zawsze sięgnąć musi po 8-minutowe badziewie, którego nie powstydziłoby się nawet Archive. Przez kilka minut nie dzieje się zupełnie nic. No a czasem na opak, dzieje się tak wiele, że ciężko czerpać z tego jakąkolwiek przyjemność. Bywały utwory, które przewijałem, bo nie byłem w stanie już znieść tego harmidru. A i tak nadal uważam je za lepsze, niż te przesadnie minimalistyczne.

Przez to też... ciężko mi uznać, że było warto. Na początku było fajnie, ale im dalej w las, tym bardziej zaczynały mi przeszkadzać te dwie skrajności. Ostatecznie biorą one chyba górę nad tym, co stonowane i wypośrodkowane, co sprawia, że jednak nie mam w tej muzyce już czego szukać. Moje top 10 jest cudowne i cieszy, że znajdują się w nim piosenki długie i jeszcze dłuższe, ale patrząc na całość, zbyt często sięgałem po ocenę 2/10, by móc komukolwiek polecić tak dokładne zapoznawanie się z King Crimson.

Radio Epsilon
09.02.2022 06:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 399
Dołączył: Jun 2007
Post: #145
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Moim zdaniem po prostu omijać płyty z l. 80-tych, bo jak dla mnie nie ma tam nic specjalnie ciekawego. Dwie kolejne też uważam za takie se.
09.02.2022 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 005
Dołączył: Dec 2014
Post: #146
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Muszę przyznać, że odkryłem jedno bardzo dobre nagranie. Nie wiem z jakiego okresu jest, bo nie kojarzę na linii czasu tej płyty, ale ciekaw jestem jak wysoko zajdzie w topie.
09.02.2022 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 395
Dołączył: Nov 2018
Post: #147
RE: Mychartsowy Top King Crimson
(08.02.2022 06:44 PM)Gary napisał(a):  mi zabrakło "Sailor's Tales" aby moje top 10 było pełne
W ostatnim moim Topie KC ten utwór był na #13.
Wczoraj wysłałem mój Top-10 z bogatą poczekalnią. Ciężko było. Praktycznie każdy utwór z miejsc 11-20 mógłby się spokojnie znaleźć się w Top-10 a utwory z miejsc 11-13 nawet w Top-5. Wczoraj postawiłem na mniej oczywiste utwory, jakoś ciekawiej mi teraz zabrzmiały.

(09.02.2022 07:06 PM)kajman napisał(a):  Moim zdaniem po prostu omijać płyty z l. 80-tych, bo jak dla mnie nie ma tam nic specjalnie ciekawego. Dwie kolejne też uważam za takie se.
W porównaniu z tym, czego dokonali w latach 1969-1974 to przepaść. Albumy z lat 80-tych można w sumie pominąć chociaż najlepszy ich album z klimatami lat 80-tych to naprawdę dobry album Thrak.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2022 09:54 AM przez obserw99.)
10.02.2022 09:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #148
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Na kolorowych albumach jest kilka przebojowych numerów (np. Elephant Talk albo tytułowy z żółtej), zresztą czerwona płyta jest naprawdę bardzo dobra. Także bym ich nie deprecjonował.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.02.2022 10:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 395
Dołączył: Nov 2018
Post: #149
RE: Mychartsowy Top King Crimson
(10.02.2022 10:36 AM)Miszon napisał(a):  Na kolorowych albumach jest kilka przebojowych numerów (np. Elephant Talk albo tytułowy z żółtej), zresztą czerwona płyta jest naprawdę bardzo dobra. Także bym ich nie deprecjonował.
Discipline ukazał się w 1981 i był jednym z najlepszych albumów 1981r. Z tym się zgadzam. Porównuję ten album z ich wcześniejszymi dokonaniami, które wg mnie są na znacznie wyższym poziomie. Podobnie było z albumami Queen czy Genesis jakie ukazały się w latach 80-tych. Gdyby je porównać z ich albumami z lat 70-tych to "nie ma co zbierać"... Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2022 12:11 PM przez obserw99.)
10.02.2022 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #150
RE: Mychartsowy Top King Crimson
mi przypadł do gustu utwór "Indiscipline" zdaje się z tych późniejszych
10.02.2022 02:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #151
RE: Mychartsowy Top King Crimson
kolorowe albumy to był w tym topie powiew świeżego powietrza po tych wszystkich progresywnych eksperymentach, które czasem wychodziły fajnie, a czasem męczyły bułę; ogólnie w dyskografii crimsonów widać wyraźnie kilka rodzajów numerów i w zależności od tego, kto jaką muzykę woli w ogólności, ten rodzaj muzyki crimsonów będzie preferował

jakkolwiek uważam ich za kunsztowny zespół, totalnie doceniam to, że trzymali poziom przez te wszystkie lata, robili swoje i robili to dobrze, to ja, ilekroć wracam do ich katalogu, utwierdzam się, że to grupa jednej wielkiej płyty i długiego ogona dyskografii, który się za nim ciągnie; może to też kwestia osłuchania, ale każde kolejne spotkanie z ich innymi płytami utwierdza mnie w przekonaniu, że wcale nie mam ochoty ich słuchać (z kilkoma wyjątkami, które zawarłem w moich głosach) Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.02.2022 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #152
RE: Mychartsowy Top King Crimson
A ja wolę Red od debiutu, słuchać zespół już doświadczony, u szczytu rozwoju. Szkoda, że wtedy Fripp się wystraszył że mogą przejść do mainstreamu i rozwiązał grupę... (dziwiło też mnie, że jako inspirację podawała tę płytę m.in. ... Nirvana!).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.02.2022 03:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #153
RE: Mychartsowy Top King Crimson
haha, "red" to chyba najmniej lubiana przeze mnie płyta od nich z tych, które słyszałem; bez powodu głośna i porąbana, zostawiająca niewiele przestrzeni na jakikolwiek przyjemny melodycznie fragment

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.02.2022 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 395
Dołączył: Nov 2018
Post: #154
RE: Mychartsowy Top King Crimson
(10.02.2022 04:04 PM)AKT! napisał(a):  haha, "red" to chyba najmniej lubiana przeze mnie płyta od nich z tych, które słyszałem; bez powodu głośna i porąbana, zostawiająca niewiele przestrzeni na jakikolwiek przyjemny melodycznie fragment
Pamiętam jak kolega pożyczył mi w 1989r kasetę BASF (pamiętacie?) 90 minutową.
Na jednej stronie był nagrany album Led Zeppelin "Houses OF The Holy" a na drugiej stronie King Crimson "Red". LZ znałem już wtedy z ich 4 pierwszych albumów. W 1989r pierwszy raz zetknąłem się z muzyką King Crimson. To był dla mnie szok, że można tak inaczej i rewelacyjnie (bo nieprzewidywalnie) grać. Uwielbiam ten album chociaż jest zupełnie inny niż albumy KC z lat 1969-1971, które również uwielbiam.
W utworze Starless znajdziesz sporo przyjemnych, jak piszesz fragmentów melodycznych Icon_wink.
10.02.2022 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #155
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Mnie Red na początku zaskoczył pozytywnie, pomyślałem "O kurde, to jest to!", ale jeszcze zanim skończył się tytułowy numer, to już miałem tego brzmienia trochę dosyć Icon_razz2 Starless z tej piątki utworów faktycznie wyszedł im najlepiej.

Radio Epsilon
10.02.2022 05:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 005
Dołączył: Dec 2014
Post: #156
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Ha, kaseta BASF! Dziś tej firmy już chyba nie ma.
U mnie królowały za to polskie: stilonki i wiskordy.
10.02.2022 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #157
RE: Mychartsowy Top King Crimson
obserw99 napisał(a):W utworze Starless znajdziesz sporo przyjemnych, jak piszesz fragmentów melodycznych Icon_wink.
to był mój jedyny typ z tego krążka chyba w tym topie, ale nie zmieścił się w dyszce Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.02.2022 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 005
Dołączył: Dec 2014
Post: #158
RE: Mychartsowy Top King Crimson
U mnie też ostał się w dwunastce.
10.02.2022 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #159
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Mam nadzieję, że jednak w 10...

WOLNE MEDIA!!!
10.02.2022 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #160
RE: Mychartsowy Top King Crimson
(10.02.2022 05:54 PM)AKT! napisał(a):  
obserw99 napisał(a):W utworze Starless znajdziesz sporo przyjemnych, jak piszesz fragmentów melodycznych Icon_wink.
to był mój jedyny typ z tego krążka chyba w tym topie, ale nie zmieścił się w dyszce Icon_wink
przecież ładne melodie są także w Fallen Angel i One More Red Nightmare. Oba to mocno piosenkowe kawałki.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.02.2022 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości