Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top King Crimson
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #21
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Red
Pictures Of A City

Płytę In the Court... zostawiam innym Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.01.2022 12:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #22
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Yacy napisał(a):Płytę In the Court... zostawiam innym
faktycznie przy liczbie ostatnich zgłoszeń to żadne ryzyko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2022 12:30 AM przez thestranglers.)
25.01.2022 12:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #23
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Podpatrzyłam. Z dedykacją dla kajmana
Formandera Lady
25.01.2022 12:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Dyfeomorfizm napisał(a):radio i
radio ii
Niezły trolling. Ale skoro u Morricone wygrało w zasadzie coś podobnego? Icon_wink2
Dodam, że radio I faktycznie jest arcyciekawe. Ale - trwa 44 sekundy, jakoś ze 3 razy za mało.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2022 12:32 AM przez Miszon.)
25.01.2022 12:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Mychartsowy Top King Crimson
gioconda2 napisał(a):Kajmanie - podrzuć kilka.
Całe Islands z wyjątkiem Seagulls, całe Wake z wyjątkiem Peace, Lady Of The Dancing Water, Starless And Bible Black, Moonchild, Circus, Providence, Groon, Fracture - mógłbym jeszcze podorzucać, ale to i tak sporo podałem.
25.01.2022 12:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Mychartsowy Top King Crimson
O, widzę, że Pictures i Formentera już są.
25.01.2022 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #27
RE: Mychartsowy Top King Crimson
kajman napisał(a):Formentera
czyli to jednak to?
25.01.2022 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #28
RE: Mychartsowy Top King Crimson
thestranglers napisał(a):Formandera Lady
Będę musiała siebie przeedytować, bo jednak komórki to mają swoje zasady... wyszły dwie literówki.
Prawidłowy zapis:
Formentera Lady

i dorzucam:
The Court of the Crimson King
25.01.2022 12:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #29
RE: Mychartsowy Top King Crimson
(25.01.2022 12:31 AM)Miszon napisał(a):  
Dyfeomorfizm napisał(a):radio i
radio ii
Niezły trolling.

(25.01.2022 12:31 AM)Miszon napisał(a):  Dodam, że radio I faktycznie jest arcyciekawe
no właśnie żaden trolling - to nieironicznie świetne utwory; domyślam się, że tylko ja na nie zagłosuję, ale po prostu podobają mi się tu najbardziej z przyczyn wskazanych uprzednio, a przy tym miałem okazje usłyszeć je na żywo i uroniłem kilkanaście łez wzruszenia nad tą idealnie skondensowaną prezentacją wszechrzeczy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2022 12:49 AM przez Dyfeomorfizm.)
25.01.2022 12:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #30
RE: Mychartsowy Top King Crimson
One Time
In The Wake Of Poseidon

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
25.01.2022 12:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Dyfeomorfizm napisał(a):no właśnie żaden trolling - to nieironicznie świetne utwory; domyślam się, że tylko ja na nie zagłosuję
W tym sensie jednak trolling, bo wątpię aby dostały jakieś inne głosy.
Jednakże ja bym wolał, aby były "nieco" bardziej rozbudowane. 2 minuty by wystarczyły. Szczególnie w dwójce niewiele się dzieje na dobrą sprawę (chociaż w takiej "Formentera Lady", chociaż trwa ponad 10 minut, dzieje się niewiele więcej).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
25.01.2022 12:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Cirkus
I Talk to the Wind
25.01.2022 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #33
RE: Mychartsowy Top King Crimson
(25.01.2022 12:54 AM)Miszon napisał(a):  W tym sensie jednak trolling, bo wątpię aby dostały jakieś inne głosy.
jeżeli trolling definiujemy jako wybór nieortodoksyjnych rzeczy to masz pełną rację, aczkolwiek wydaje mi się, że wskazanie dwóch wyróżniających się niewątpliwie utworów w całym gąszczu bardzo rozbudowanych, nierzadko nadętych progowych kompozycji stanowi wartość dodaną całej zabawy i pozwala ukazać wykonawcę od mniej znanej strony
25.01.2022 01:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #34
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Miszon napisał(a):bo wątpię aby dostały jakieś inne głosy
No właśnie obawiam się że trochę namieszają, bo tu takie utwory mają wzięcie. Icon_lol
Przyznaję, nie znam się, ogarnąłem ze dwie płyty. Pierwszą bo to była kajmana ulubiona, więc mus trzeba było poznać i drugą właśnie ogarniam, bo kolega tak świetnie opisuje albumy pierwszej dekady XXI wieku, a to najmniej poznany okres muzyczny w moim życiu! I dlatego wczoraj (czytając cały niemalże wątek) postanowiłem, że przesłucham wszystkie albumy tam zaprezentowane (tak wiem makabryczne przedsięwzięcie Icon_lol) i wtedy wyrobię sobie jakieś zdanie na jej temat. Myślę że kilka płyt spodoba mi się na tyle, żeby trafić do mego kanonu. Icon_arrow
A tu jest fragment komentarza:
Miszon napisał(a):Weteran progresywu pokazują tutaj małolatom, jak grać progresyw który nie jest regresyw, a dodatkowo nagrywają najcięższą płytę w karierze, zahaczając momentami o metal. Z dzisiejszego punktu widzenia to pożegnanie ze słuchaczami, bo wątpię aby kiedykolwiek nagrali jeszcze nowy album studyjny. To w takim razie było to godne tej firmy pożegnanie.
... skoro ta płyta była wtedy aż tak dobra, to z niej wybieram do tutejszego topu:
Eyes Wide Open

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.01.2022 01:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: Mychartsowy Top King Crimson
(25.01.2022 01:14 AM)Sundrajta napisał(a):  kolega tak świetnie opisuje albumy pierwszej dekady XXI wieku, a to najmniej poznany okres muzyczny w moim życiu! I dlatego wczoraj (czytając cały niemalże wątek) postanowiłem, że przesłucham wszystkie albumy tam zaprezentowane (tak wiem makabryczne przedsięwzięcie Icon_lol) i wtedy wyrobię sobie jakieś zdanie na jej temat. Myślę że kilka płyt spodoba mi się na tyle, żeby trafić do mego kanonu. Icon_arrow
ojej, to miłe!
Kibicuję, aby postanowienie zostało zrealizowane, w sensie to z przesłuchaniem całości, bo przyznam że ja bym chyba odpadł na słuchaniu czyjegos Top50 Icon_wink . Liczę że niezależnie od rezultatu będą jakieś własne opinie na temat zaproponowanego materiału czy też jego części Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
25.01.2022 01:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #36
RE: Mychartsowy Top King Crimson
A ja trzymam kciuki za głosy w plebiscycie...

WOLNE MEDIA!!!
25.01.2022 09:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Mychartsowy Top King Crimson
neo01 napisał(a):A ja trzymam kciuki za głosy w plebiscycie...
To będzie szaleństwo, bo wygląda na to, że czeka mnie 100-150 godzin muzyki (no chyba że pojdę na skróty, ale i tak muszą być mniejsze niż dotychczas), ale muszę dać radę. Tak z 50 w tym tygodniu, a potem zobaczymy.
25.01.2022 09:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Nov 2018
Post: #38
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Top mojego 2 zespołu wszechczasów. Ponowne przesłuchanie dyskografii KC to prawdziwa uczta...
Zgłaszam:
Larks' Tongues in Aspic (Part I)
The Devil's Triangle

W rezerwie, kandydatów do zgłoszenia poza już zgłoszonymi miałbym jeszcze z 20 np Sailor's Tale, Exiles, Fracture, Cat Food, 21st Century Schizoid Man, Cadence and Cascade itd itd
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2022 09:52 AM przez obserw99.)
25.01.2022 09:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #39
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Czekam na Twój numer 1 Icon_smile
25.01.2022 09:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Nov 2018
Post: #40
RE: Mychartsowy Top King Crimson
(25.01.2022 09:54 AM)thestranglers napisał(a):  Czekam na Twój numer 1 Icon_smile
Led Zeppelin już był i dokładka też. Icon_wink
25.01.2022 10:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości