Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top King Crimson
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #281
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Mój raczej też. A piąty to gdzie byłby?
No i u mnie w topie wszech na 50 płyt 28 było z 70-tych. A sporo jeszcze przede mną (i wiem co).
16.02.2022 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #282
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Zaskoczyła mnie opinia o tym, że KC mieli słabych wokalistów. Jak dla mnie ich wszyscy wokaliści, poza tym że brzmią bardzo podobnie (gdybym nie czytał wkładek do płyt, to bym nie zauważył że Lake'a zastąpił Haskell. Wetton już trochę się różni, ale tylko trochę. Belew już słychać różnicę, ale jest to podobne brzmienie), to są można rzec kwintesencją brzmienia wokalu w rocku progresywnym. Klimatyczne, melodyjne brzmienie, bez wydzierania się czy śpiewania na siłę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2022 10:30 AM przez Miszon.)
17.02.2022 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 395
Dołączył: Nov 2018
Post: #283
RE: Mychartsowy Top King Crimson
(16.02.2022 05:46 PM)kajman napisał(a):  Zważ, że pisze on o l. 70-tych, a nie o całej muzyce (i pewnie nie o całą muzykę mu chodzi). A jak sobie spojrzę na wykonawców z zagranicy to u mnie pierwsza dziesiątka bez problemu powinna być (ale już z top 5 mógłby być problem).
Dokładnie. Zespoły Yes, Genesis czy Quenn bardzo cenię ale za lata 70-te. U mnie te zespoły w Top-15 ulubionych artystów a Yes nawet na podium.
Wg mnie lata 1967-1979 to najlepsze lata w historii muzyki rockowej głównie w kategorii hard rock, progress rock czy jazz rock.
18.02.2022 11:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #284
RE: Mychartsowy Top King Crimson
obserw99 napisał(a):Dokładnie. Zespoły Yes, Genesis czy Quenn bardzo cenię ale za lata 70-te.
Nie o to mi chodziło. Mam wrażenie, że on lubi mocniej innych wykonawców tylko oni pochodzą z późniejszego okresu. On raczej nie jest fanem wymienionego przez Ciebie okresu tak jak Ty czy ja.
18.02.2022 11:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości