Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
URODZINOWA 25.
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #21
RE: URODZINOWA 25.
Errata, pomyliłem się w zapisie, powinno być trzy razy po dziewięć i pół i osiem razy po dziewięć. Teraz by się zgadzało.
Jeszcze w niedzielę, miałem jakąś ochotę na recenzję, niestety nie dziś, bo jestem niewyspany po huraganie. Mimo to postaram się stopniować emocje gdzieś tak do około 21.

Miło mi, że się zgłosiło Was tylu, aż trzynaścioro. Po kolei: lady, neon.ka, EVENo, neo01, tadzio3, AKT!, thestranglers, stokrotka, dejmieeen, kajman, mateusz, barb42 i santosz. Icon_biggrin
Wszystkim bardzo dziękuję za komplementy dotyczące mojej zabawy oraz urodzinowe życzenia. Icon_biggrin

25. Husky Rescue - NEW LIGHT OF TOMORROW
24. Leprous - PASSING
23. Everything Everything - FINAL FORM
22. The Vernons - STANDING IN LINE
21. Glen Hansard i Markéta Irglová - IF YOU WANT ME
17.02.2022 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #22
RE: URODZINOWA 25.
Tutaj chyba mały komentarz będzie. Tę piątkę otwiera i zamyka ten sam zespół, w starszej oraz w nowszej odsłonie i jednak to ta nowsza przekonała bardziej. Icon_wink
Pani z miejsca 18. ma to szczęście bycia prezentowaną, że utwór pochodzi z Jej najlepszego okresu w karierze, z genialnymi Tough Love czy Say You Love Me (a może jeszcze coś fajnego było, ale nie przypomnę na szybko), natomiast zaproponowany do zabawy utwór także brzmi świetnie Icon_smile
Nr 17 - utwór, który długo się rozwijał, aż w końcu przekonał mnie. Icon_smile

20. happysad - JESZCZE, JESZCZE
19. Norah Jones - TURN ME ON
18. Jessie Ware - PIECES
17. Cisza Jak Ta - W NASZYM NIEBIE
16. happysad - DŁUGA DROGA W DÓŁ
17.02.2022 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #23
RE: URODZINOWA 25.
Tu kilka rzeczy chyba pamiętam z momentów nasłuchowych, ale niewiele. Tyle: przy 15 urzekł mnie przede wszystkim tekst, a wokal (czy nawet częściowo recytacja) i instrumentalium świetnie się w nie wkomponowały. Jeśli chodzi o 14, to szczerze przyznam, że nie znałem AKT!'a z tak bluesowej strony Icon_biggrin Tak że, lady, z ciekawości polecam jak najbardziej (mimo, że to nie jest taki klasyczny blues, ale może Ci podpasuje Icon_wink). Na miejscu 13 ogólnie całość, ale najbardziej takie folkowe granie, a wokalnie przede wszystkim refren bardzo podchodzi. 12 to ogromny zaskok. Wkraczamy w strefę dziesiątek (!), a tu... Łzy, których raczej nie lubię, ale jak gdzieś pisałem, podchodzą mi na przykład Oczy szeroko zamknięte (gdzie prawie nic nie razi), natomiast Niebieska sukienka to już przypadku tego zespołu prawdziwa petarda. A panu Louisowi-Jeanowi z pozycji nr 11 udaje się wzruszać i poruszać. Icon_wink

15. Luxtorpeda - GDZIE TY JESTEŚ?
14. Mos Def - BLUE BLACK JACK
13. Rzepczyno - TYLKO JEDEN DOM
12. Łzy - NIEBIESKA SUKIENKA
11. Louis-Jean Cormier - L'IRONIE DU SORT
17.02.2022 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: URODZINOWA 25.
Cieszy, że przypasował Ci mój niegdysiejszy numer 1! Icon_wink
17.02.2022 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #25
RE: URODZINOWA 25.
inżynierek napisał(a):Tak że, lady, z ciekawości polecam jak najbardziej
Obawiam się, że może tu nie zaglądać Icon_wink

Fajnie, że już 3 numery ode mnie, chociaż liczę na jeszcze więcej Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
17.02.2022 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #26
RE: URODZINOWA 25.
neo01 napisał(a):Obawiam się, że może tu nie zaglądać Icon_wink
Ale piszę też u Seby równolegle (a może nawet najpierw Icon_wink).
Poza tym, nie wiem, w którym miejscu widzisz trzy utwory od Ciebie, ja widzę tylko na 15. i 16. Icon_razz2

Wchodzimy w naprawdę interesującą strefę. Tu już jest wyższa muzyka, tak to ujmijmy. Na przykład ten oto zacny bluesior Claptona z miejsca 10. Florence Welch i s-ka brzmią dobrze, gdy się słucha jakiegoś utworu lub pojedynczego krążka, a nie całej dyskografii, bo w topie na Forum LP3 wyłowiłem zaledwie 27 utworów, a w kolejnych nasłuchach kolejnych utworów doceniałem kolejne utwory. Aż się zastanawiam, czy w ogóle dotarłem do Never Let Me Go, chociaż pewnie kiedyś musiałem Icon_lol No i na 8. jest Eva. Dokładnie ta, którą starała się naśladować Dorota Osińska (którą z miejsca pozdrawiam i na której kolejny koncert w życiu czekam z niecierpliwością Icon_wink). Obie panie są świetne wokalnie, a szczególnie tej drugiej utwory mają wspaniale dobrany podkład (bo tej pierwszej pani niestety niemal nie znam - zaiste, chętnie poznam twórczość w przyszłości). Szczęśliwa siódemka bardziej na rockowo się wydaje nieco, ale sentymentalnie. Nr 6 - gramy dobry jazz po niemiecku. Dobry? Kapitalny! Icon_biggrin

10. Eric Clapton - ALABAMA WOMAN BLUES
9. Florence + The Machine - NEVER LET ME GO
8. Eva Cassidy - SONGBIRD
7. Rafał Nosal & Grupa Bohema - TRZEBA ŻYĆ
6. Kaizers Orchestra - BEGRAVELSESPOLKA
17.02.2022 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #27
RE: URODZINOWA 25.
Pewnie kajman czyta ten post totalnie zaskoczony, bo w 25. jeszcze nic od Niego się nie pojawiło, a tu okazuje się, że w top 5 są aż trzy i to oznacza, że w pewnym sensie zgarnia pulę. Jeśli chodzi o nr 5, to jest to utwór, który trzeba wysłuchać ze szczególnym skupieniem, inaczej nie zagłębimy się w tekst, w myśli podmiotu lirycznego, w to świetne wkomponowanie się do dość przejmującej melodii. Nr 4 - nic dodać, nic ująć, blues na mega giga poziomie. Trójka długo prowadziła, aż do momentu, kiedy pojawiają się na playliście totalnie rozwalające system utwory Bez Jacka oraz 032, czyli de facto bez sponsoruje zabawę Icon_lol

5. Beata Rybotycka - BĘDĄC CZŁOWIEKIEM
4. Buddy Guy - THANK ME SOMEDAY
3. Coma - EKHART
2. Bez Jacka & Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna - MADONNA
1. 032 - BEZ HAJE
17.02.2022 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #28
RE: URODZINOWA 25.
inżynierek napisał(a):nie wiem, w którym miejscu widzisz trzy utwory od Ciebie, ja widzę tylko na 15. i 16
Aj, rzeczywiście, jakoś ten drugi happysad mnie zmylił Icon_razz2
No ale jest trzeci i to jak wysoko, jednak nieźle wyczułem Twój gust Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
17.02.2022 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #29
RE: URODZINOWA 25.
Na pewno jesteś w czołowej piątce. A dokładnie na którym, to się dowiesz jutro. Icon_wink
17.02.2022 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 033
Dołączył: May 2021
Post: #30
RE: URODZINOWA 25.
(17.02.2022 09:23 PM)inżynierek napisał(a):  Nr 6 - gramy dobry jazz po niemiecku. Dobry? Kapitalny! Icon_biggrin
6. Kaizers Orchestra - BEGRAVELSESPOLKA[/color][/b]
jazzem bym tego razej nie nazwał, a już na pewno nie niemieckim Icon_lol (choć nazwa zespołu może być myląca), ale poza tym szóste miejsce - super miejsce!

Karpie zjem!
17.02.2022 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #31
RE: URODZINOWA 25.
To ciekawe, czemu ja tam słyszę niemiecki. Icon_wink
18.02.2022 05:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #32
RE: URODZINOWA 25.
(17.02.2022 10:51 PM)santosz napisał(a):  
(17.02.2022 09:23 PM)inżynierek napisał(a):  Nr 6 - gramy dobry jazz po niemiecku. Dobry? Kapitalny! Icon_biggrin
6. Kaizers Orchestra - BEGRAVELSESPOLKA[/color][/b]
jazzem bym tego razej nie nazwał, a już na pewno nie niemieckim Icon_lol (choć nazwa zespołu może być myląca)
Przecież już w nazwie jest podane, że to polka, a język też nie brzmi jak niemiecki - z komentarza na YT można się dowiedzieć, że to kapela norweska.

WOLNE MEDIA!!!
18.02.2022 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #33
RE: URODZINOWA 25.
Wyróżnienia za największe trafienie w moje skromne gusta otrzymują:

1. kajman - 140 pkt.
2. neo01 - 88 pkt.
3. neon.ka - 86 pkt.

4. lady - 76 pkt.
5. stokrotka - 64 pkt.


Kryteria liczenia: 50 pkt. za pierwsze miejsce, 48 - za drugie i po dwa mniej za każde kolejne, aż do 2 pkt. za miejsce nr 25.

Mam też klasyfikację według sumy ocen, stawiałem piosenkom noty w skali do dziesięciu, ale tu walka była prawdziwie zacięta. Cała piątka mieści się w półtora punktu, a każda osoba w niej wyróżniła się co najmniej jedną piosenką z dziesiątką. Przy czym kajman rozbił bank aż trzema. O miejscach 2-4 zdecydował statystyczny rozkład ocen (nie na darmo na Forum LP3 mam nick TStudent Icon_wink).

1. kajman - 45,5 pkt.
2. lady - 44,5 pkt.
3. neo01 - 44,5 pkt.

4. stokrotka - 44,5 pkt.
5. neon.ka - 44 pkt.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.02.2022 08:41 PM przez inżynierek.)
18.02.2022 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #34
RE: URODZINOWA 25.
inżynierek napisał(a):Wystarczy zgłosić 5 utworów z roczników 1997-2021,
Czemu nie wcześniejsze?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.02.2022 08:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #35
RE: URODZINOWA 25.
Bo wczoraj skończyłem 25 lat, czyli jestem rocznik 1997. Icon_smile
Zabawę zakończyłem wczoraj, ale chętnie posłucham, jeśli coś zgłosisz i odpowiem Ci jakoś na priv Icon_smile
18.02.2022 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości