Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 965 - 08.09.2009
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 965 - 08.09.2009
Lao Che w dalszym ciągu w kontrataku! Co prawda 4 z pięciu utworów tylko utrzymały swoje pozycję, ale 3 z nich apraktycznie nie miało szans awansować, a w dodatku piąty utwór idzie o 18 do góry. Płyta oczywiście nie ma najmniejszych problemu z kolejnym zwycięstwem. Nowości dziś 4. Ostatnia płyta Marka Knopflera mnie zawiodła, ale nadzieję na to, że nowa może być lepsza rozbudził utwór tytułowy. Co prawda nie zdołał on jeszcze wejść na listę, ale ciągle jest blisko niej. Natomiast od razu swoją szansę wykorzystał pierwszy singiel. Oby na albumie było więcej takich żywszych nagrań. Bardzo się cieszę, że Mark zadebiutował i mam nadzieję, że powalczy o pierwszą dziesiątkę. Bon Jovi to zespół który odniósł wiele sukcesów na mojej liście w latach '90-tych. Potem wiodło im się coraz gorzej, a ostatniej płyty to nawet nie chciało mi się posłuchać w całości. Dlatego bardzo się ucieszyłem z nowego singla, ponieważ spodobał mi się bardzo szybko i mam nadzieję, że choć w małym stopniu nawiąże do wyników innych piosenek. Również bardzo szybko spodobała mi się cała płyta Arctic Monkeys. I tak jak mówiłem już w Rockiestrze, oprócz singla moim ulubionym utworem jest "Pretty Visitors". On dziś w ładnym stylu przedarł się na listę. Arctic Monkeys zapiszą to notowanie to udanych również z dwóch innych powodów - płyta wspina się o kolejne 3 szczebelki, a "Crying Lightning" w końcu przedziera się do dziesiątki. Na razie na liście piosenek mało uwidocznione było, że bardzo podoba mi się krążek grupy Blue October. Poza tym, że w audycji mówiłem, że sporo kawałków na "Approaching Normal" mi się podoba i że nie wiem co wybrać do zagrania - ale teraz będzie dowód na piśmie, ponieważ pojawia się "The End". To dla mnie taki odpowiednik "Carolina Drama". Nie tylko dlatego, że też zamyka album, ale głównie dlatego, że to nie piosenka, ale raczej z wielkimi emocjami opowiedziana pewna historia. Tak więc jeśli ktoś lubi i "Say It", i "Carolina Drama", to szczególnie polecam. O wypadkach zwykle nie piszę, ale tym razem trzeba, bo wypada wielkie przebój mojej listy, utwór który spędził na liście ponad rok, pierwszy singiel z ostatniej płyty mojego zespołu nr 1 - "The Day That Never Comes".

Notowanie 965:

01. 01. 05. 05. Stare Miasto - Lao Che
02. 04. 03. 03. Uprising - Muse
03. 03. 03. 03. 1939 / Przed burzą - Lao Che
04. 02. 08. 08. Ona Movie - Sofa
05. 05. 03. 03. Zrzuty - Lao Che
06. 10. 02. 02. Dance With Somebody - Mando Diao
07. 11. 01. 01. Crying Lightning - Arctic Monkeys
08. 06. 09. 09. Wither - Dream Theater
09. 07. 09. 09. Say It - Blue October
10. 08. 24. 24. Farewell To The Fairground - White Lies

11. 29. 02. Kanały - Lao Che
12. 12. 03. Przebicie do Śródmieścia - Lao Che
13. 14. 13. Ashtray Heart - Placebo
14. 13. 04. Time Bomb - Dave Matthews Band
15. 09. 16. Niejasności - Gaba Kulka
16. 15. 08. Moja mała - Żywiołak
17. 20. 03. Heavy Cross - Gossip
18. 17. 20. For What It's Worth - Placebo
19. 18. 05. Heads Will Roll - Yeah Yeah Yeahs
20. 22. 04. Tauschen Gegen Dich - Die Toten Hosen
21. 16. 10. Disco - Die Toten Hosen
22. 19. 12. Kasia - Blenders
23. 23. 14. Take On Me - L-Dópa
24. 24. 51. All Nightmare Long - Metallica
25. 26. 10. Grzeczne dziewczynki - Kumka Olik
26. 21. 12. Funny The Way It Is - Dave Matthews Band
27. 31. 03. Kings Of Medicine - Placebo
28. 37. 02. Tear The Place Up - Skunk Anansie
29. 28. 25. Battle For The Sun - Placebo
30. NN. 01. We Weren't Born To Follow - Bon Jovi
31. NN. 01. Border Reiver - Mark Knopfler
32. 25. 11. Niematojak - Elektryczne Gitary
33. 35. 10. We Are The People - Empire Of The Sun
34. 32. 11. Auflösen - Die Toten Hosen & Birgit Minichmayr
35. 27. 14. Peacemaker - Green Day
36. 33. 08. Wouldn't It Be Good - Placebo
37. 30. 14. Alles Was War - Die Toten Hosen
38. NN. 01. Pretty Visitors - Arctic Monkeys
39. 44. 02. Lucifer - Behemoth & Maciej Maleńczuk
40. 36. 12. May Your Hearts Stay Strong - Cloud Cult
41. 39. 12. 7 Days - The Butterfly Effect
42. 41. 15. Snake - Gasmac Gilmore
43. 34. 05. Since We've Been Wrong - The Mars Volta
44. 47. 109. M.I.A. - Avenged Sevenfold
45. 38. 13. Disruptr - Devin Townsend Project
46. NN. 01. The End - Blue October
47. 46. 24. Safe At Home - Starsailor
48. 43. 04. Uciekaj, moje serce - Nosowska
49. 40. 08. Sunny Road - Emilíana Torrini
50. 49. 24. ... And We Dance - Gasmac Gilmore

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

42. 10. Innen Alles Neu - Die Toten Hosen
45. 17. Upadam - Lipali
48. 11. It's Not Fair - Lily Allen
50. 54. The Day That Never Comes - Metallica

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 953:

01. 01. 06. 06. Powstanie Warszawskie - Lao Che
02. 02. 12. 12. In Aller Stille - Die Toten Hosen
03. 03. 03. 03. Big Whiskey and the GrooGrux King - Dave Matthews Band
04. 04. 03. 03. Approaching Normal - Blue October
05. 08. 02. 02. Humbug - Arctic Monkeys
06. 05. 20. 10. Jedynka - Kumka Olik
07. 06. 13. 13. Battle For The Sun - Placebo
08. 07. 12. 02. Bad - Michael Jackson
09. 09. 16. 10. To Lose My Life... - White Lies
10. 10. 87. 11. Dangerous - Michael Jackson

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

-
08.09.2009 03:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
ku3a napisał(a):44. 47. 109. M.I.A. - Avenged Sevenfold
Metallica wypada, a MIA wciaz nie daje za wygraną
ku3a napisał(a):11. 29. 02. Kanały - Lao Che
W top 10 w zasadzie nie ma miejsca na kolejne Lao Che Icon_wink2
ku3a napisał(a):06. 10. 02. 02. Dance With Somebody - Mando Diao
Zadziwiająca forma piosenki. Chociaż myślałem kiedyś, że to będzie wielki przebój ogólnie, a nie tylko u jednostkowych osób. Ten kawałek ma wszysko czego przebój potrzebuje.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
08.09.2009 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
ku3a napisał(a):17. 20. 03. Heavy Cross - Gossip
19. 18. 05. Heads Will Roll - Yeah Yeah Yeahs

i mamy ciągle tylko (aż?) 2 wspólne nagrania w Top 20 Icon_smile
08.09.2009 04:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
 
ku3a napisał(a):Dlatego bardzo się ucieszyłem z nowego singla, ponieważ spodobał mi się bardzo szybko
też mi się spodobał nowy Bon Jovi i jest bardzo bliziutko wejścia na moją listę Icon_wink2
bardzo się cieszę z awansów Muse i Arctic Monkeys Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):38. NN. 01. Pretty Visitors - Arctic Monkeys
jedno z lepszych nagrań na płycie Icon_wink2 ciekawe co wybiorą na drugiego singla...
08.09.2009 04:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #5
 
Świetnie radzą sobie Arctic Monkeys, Muse już w pierwszej trójce. Nice. A do tego mocno spóźnione Mando Diao, ale cieszy bardzo, bo swego czasu "Dance with somebody" było u mnie na samym wierzchołku. Icon_smile2
08.09.2009 04:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #6
 
Po pierwsze : Lao . Cieszę ze się u Ciebie pojawił koncept-album gdzie wszystkie utwory bardzo potęgują obraz powstania i w ogóle jakiegokolwiek wydarzenia historycznego . Nie pozostaje nic innego jak w pełni oddać się temu wrażeniu.
Ten mój naj naj jest tez choć zatrzymał się na 12. Ale to nic. Ważne że jest.
Po drugie; Mark . Po pierwszym przesłuchaniu jakoś mnie nie porwało, ale może to dlatego że słuchałem w nieodpowiednim czasie i momencie. Po kolejnym rozdaniu jest zdecydowanie lepiej, i zacząłem się przekonywać do rożnych kombinacji bluesowo-folkowych. Póki co "Border Reiver" znajduje się w czołówce. Ciekawe czy z biegiem czasu doścignie moje ulubione "So Far From The Clyde" . Icon_wink2
Po trzecie: Arctic Monkeys. Płyta strasznie nierówna, ale wybrałeś chyba najlepszy numer i nie tylko na liście , zagrany w Rockiestrze tylko mnie do tego przekonał Icon_smile2
08.09.2009 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
 
ku3a napisał(a):31. NN. 01. Border Reiver - Mark Knopfler
Hm... z tego co kojarzę grałeś to w audycji. A to bardzo fajny kawałek. Icon_smile2
08.09.2009 06:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
Muse chyba i do mnie ma szansę trafić, a u Ciebie juz niedługo chyba obejmie prowadzenie Icon_cool2
z nowościami jeszcze się nie osłuchałem, więc nie oceniam Icon_wink2
08.09.2009 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #9
 
ku3a napisał(a):08. 06. 09. 09. Wither - Dream Theater
świetnie że jeszcze w top10 Icon_smile2 i ode mnie na pewno się nie dowiesz, że Robbie wydał już singla... Icon_razz
"Kanały" Icon_eek2 pięknie Icon_biggrin3 "Przebicie" też. Oby przedarły się do top10.
fajnie,że Mark zadebiutował Icon_biggrin3
08.09.2009 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Ciekawe czy Muse pokona Lao Che :roll:

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
10.09.2009 08:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #11
 
Idę od góry i tak:
Icon_biggrin3
:roll:
Icon_biggrin3
Icon_frown

Skomentowałem 4 miejsca z pierwszej 15. Kto zgadnie jakie? Icon_wink2
11.09.2009 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
tadzio3 napisał(a):Metallica wypada, a MIA wciaz nie daje za wygraną
zagranie w Rockiestrze zawsze pomaga Icon_smile2
ku3a napisał(a):i mamy ciągle tylko (aż?) 2 wspólne nagrania w Top 20 Icon_smile
jak na nas współczynnik 2/20 chyba nie jest zły Icon_wink2
vingoe napisał(a):A do tego mocno spóźnione Mando Diao, ale cieszy bardzo, bo swego czasu "Dance with somebody" było u mnie na samym wierzchołku. Icon_smile2
ano czasem tak się dzieje, że coś wchodzi z dużym opóźnieniem, bo to albo jakoś się przegapi, albo na początku nie przekonuje. w tym przypadku była ta pierwsza opcja Icon_wink2.
Aro napisał(a):Nie pozostaje nic innego jak w pełni oddać się temu wrażeniu.
i poddaje się. przyznam, że najlepiej chyba mi się tego słucha w metrze, bo wtedy... stoję. bo to tak na baczność jakoś trzeba :roll: . tak na siedząco to jakoś głupio się słucha...
Aro napisał(a):Mark . Po pierwszym przesłuchaniu jakoś mnie nie porwało, ale może to dlatego że słuchałem w nieodpowiednim czasie i momencie.
ja wciąż pierwsze wrażenia mam dopiero przed sobą Icon_smile2. i cieszę się z tego Icon_smile2.
Aro napisał(a):Po trzecie: Arctic Monkeys. Płyta strasznie nierówna, ale wybrałeś chyba najlepszy numer i nie tylko na liście , zagrany w Rockiestrze tylko mnie do tego przekonał Icon_smile2
cieszę się bardzo Icon_smile2. "Pretty Visitors" mnie "wzięło" od pierwszego przesłuchania.
Paweł napisał(a):Hm... z tego co kojarzę grałeś to w audycji. A to bardzo fajny kawałek. Icon_smile2
1. dobrze kojarzysz, 2. wiem Icon_mrgreen
Tomekk napisał(a):Muse chyba i do mnie ma szansę trafić, a u Ciebie juz niedługo chyba obejmie prowadzenie Icon_cool2
czasem między pierwszym a drugim miejscem jest duża różnica Icon_mrgreen Icon_cool2
Konrad napisał(a):Ciekawe czy Muse pokona Lao Che :roll:
j.w. Icon_mrgreen
bear napisał(a):ode mnie na pewno się nie dowiesz, że Robbie wydał już singla... Icon_razz
Icon_wink2
póki co ten stary singiel Robbiego prezentuje się o wiele lepiej. nowy to akurat taki Robbie którego mniej lubię. ale mimo tego mam nadzieję, że jednak tu trafi.
bear napisał(a):"Kanały" Icon_eek2 pięknie Icon_biggrin3 "Przebicie" też. Oby przedarły się do top10.
mają tę zaletę, że ja też im kibicuję, żeby się przedarły Icon_mrgreen
abd3mz napisał(a):Skomentowałem 4 miejsca z pierwszej 15. Kto zgadnie jakie? Icon_wink2
ja nie wiem jakie, bo w pierwszej piętnastce jest 5 Lao Icon_wink2.
11.09.2009 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
ku3a napisał(a):ja nie wiem jakie, bo w pierwszej piętnastce jest 5 Lao Icon_wink2 .
to podpowiem, że 3 buźki dotyczyły Lao. Icon_wink2
ku3a napisał(a):przyznam, że najlepiej chyba mi się tego słucha w metrze, bo wtedy... stoję. bo to tak na baczność jakoś trzeba :roll: . tak na siedząco to jakoś głupio się słucha...
ale przecież w metrze to prawie nic nie słychać! ja właściwie w metrze tylko czytam...
ja za każdym razem jak słuchałem to robiłem to leżąc. z zamkniętymi oczami...
11.09.2009 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Chyba w następnym notowaniu "Stare Miasto" upadnie na rzecz Muse. U mnie na razie nie idzie im tak dobrze z tym utworem.
MIA zgodnie z moimi przewidywaniami w czasie audycji Icon_wink2 , Metallica po ponad roku - out. Icon_frown Ale ładny wynik!
Mars Volta kariery nie zrobiła ale dobrze, że chociaż się pojawiła.
Nowości OK, poza małpkami, których w tej chwili nie kojarzę.
12.09.2009 09:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
abd3mz napisał(a):to podpowiem, że 3 buźki dotyczyły Lao. Icon_wink2
to obstawiam miejsca 1, 2, 11, 12 Icon_smile2
abd3mz napisał(a):ale przecież w metrze to prawie nic nie słychać!
to jak Ty cicho słuchasz?! Icon_wink2 mi się w metrze bardzo dobrze słucha.
abd3mz napisał(a):ja właściwie w metrze tylko czytam...
ja czytam jak mam miejsce siedzące.
Gary napisał(a):Chyba w następnym notowaniu "Stare Miasto" upadnie na rzecz Muse.
się zobaczy Icon_mrgreen
Gary napisał(a):MIA zgodnie z moimi przewidywaniami w czasie audycji Icon_wink2
Icon_mrgreen
ale ile razy można grać podczas audycji... Icon_wink2
Gary napisał(a):Nowości OK, poza małpkami, których w tej chwili nie kojarzę.
ciekawe czy jak skojarzysz to się okaże, że to coś co Ci się podoba.
12.09.2009 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
 
Stare Miast dzielnie się broni, ale ... jak długo? Icon_wink2 Ja chciałbym żeby długo... Bo Muse mi sie powoli nudzi, Małpki chyba tak wysoko nie awansują... no chyba żeby Lao zastąpiło Lao... Ale SM to najlepsze Lao Icon_smile2

Moja Mała też nie wytrzymała... u mnie jednak zjazd w dół jest o wiele wyraźniejszy... Po prostu jakoś straciłem ochotę na słuchanie...

fajne nowości... Mark i Bon Jovi już u mnie są... Mark nawet wysooooooko Icon_wink2 Arctic i Blue nagrali świetne płyty... nie wiem czy akurat te utwory by się u mnie pojawiły jako drugie z płyt, ale złe nie są Icon_razz

M.I.A. niesamowity wynik... A Metallica dziś [piszę to w niedzielę] obchodzi roczek!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.09.2009 04:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #17
 
Z nowości najbardziej kibicuję Markowi i coś czuję, że niedługo będzie w 10 Icon_cool2
13.09.2009 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #18
 
ku3a napisał(a):to obstawiam miejsca 1, 2, 11, 12 Icon_smile2
2x2, ale i tak ładnie Ci poszło. Icon_smile2

EDIT: może tak: 2 pomnóż przez 2. Icon_wink2
13.09.2009 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #19
 
ku3a napisał(a):przyznam, że najlepiej chyba mi się tego słucha w metrze, bo wtedy... stoję. bo to tak na baczność jakoś trzeba . tak na siedząco to jakoś głupio się słucha...
akurat ja plyte słuchałem w różnych warunkach , choc przyznam ze najlepsze sa wtedy kiedy nic nie przeszkadza i zostajesz z PW sam na sam..
Ale chyba najwieksze wrazenie na mnie wywarły utwory na koncercie 1 sierpnia w Kostrzynie rok temu. Ale tam to był rewelacyjny i podniosły klimat tego wydarzenia
14.09.2009 11:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Yacy napisał(a):Stare Miast dzielnie się broni, ale ... jak długo? Icon_wink2
Icon_smile2 najpóźniej jutro, a może jeszcze dziś, powinno być wiadomo czy obronili się przez kolejny tydzień Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Arctic i Blue nagrali świetne płyty... nie wiem czy akurat te utwory by się u mnie pojawiły jako drugie z płyt, ale złe nie są Icon_razz
myślę, że z czasem "The End" zdobędzie należną pozycję na forum Icon_smile2. jeśli tylko będzie słuchany...
Yacy napisał(a):M.I.A. niesamowity wynik... A Metallica dziś [piszę to w niedzielę] obchodzi roczek!!!
i jeszcze trochę posiedzi Icon_smile2.
Yoda napisał(a):Z nowości najbardziej kibicuję Markowi i coś czuję, że niedługo będzie w 10 Icon_cool2
who knows Icon_smile2. oby!
abd3mz napisał(a):2x2, ale i tak ładnie Ci poszło. Icon_smile2
czyli 1, 4, 11, 12? Icon_smile2
Aro napisał(a):Ale tam to był rewelacyjny i podniosły klimat tego wydarzenia
ano widziałem na dvd. faktycznie rewelacyjnie.
15.09.2009 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości