Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Guns N' Roses
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #81
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
a czegoś brakuje? ten zbiór to przecież prawie cała dyskografia grupy Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.01.2022 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
Niewiele ponad połowa, bo jest ich bodajże 85.
14.01.2022 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #83
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
No ale te najważniejsze są, chociaż może ku3a miał coś jeszcze w zanadrzu? I mam nadzieję, że już o głosowaniu nie zapomni>?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
14.01.2022 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #84
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
Cholera, myślałem, ze ustaliliśmy już, że Guns N' Roses wydali dwie płyty Zly2

Radio Epsilon
14.01.2022 09:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #85
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
*zero płyt

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.01.2022 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #86
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
(11.01.2022 08:32 AM)kajman napisał(a):  
santosz napisał(a):Oj, no to jest bardzo odważne stwierdzenie, chyba sobie jutro przypomnę niektóre fragmenty, bo [...] mam chyba dokładnie odwrotne odczucia co do ChinDem, ale sprawdzę
Ja akurat całkowicie się zgadzam z Sundrajtą, ale z tego co wiem, to jestem w mniejszości.
Nikt tego nie potrzebował, nikt o to nie prosił, ale wrócę do jeszcze do tematu i przedstawię teorię o wyższości innych płyt Gn'R nad Chinese Democracy

CHdem ma kilka momentów, ale jest ich niewiele i źle się tego słucha w dłuższych fragmentach, bo:

1. fatalny płaski, syntetyczny dźwięk, po co?
2. nie ma Stradlina, który stanowił o sile zespołu i przewyższał pod wzdględem kompozytorskim Axla, nie ma Slasha i jego bluesowego feelingu
3. jest za to napuszona, pompatyczna próba stworzenia ponadczasowego albumu

A najlepszą płytą dla mnie jest Appetite for Destrcution. Otwieracz, pierwszy utwór na debiutanckiej płycie, wydawołyby się, że zgrany i osłuchany do bólu Welcome To The Jungle. Panie, jaki to jest kiler! Wystarczy sobie włączyć klip, gdzie panowie jeszcze w stylizacji hair metalowej, ale muzycznie to jest przepaść w porównaniu z tymi niestrawnymi już wtedy popierdółkami typu Motley Crue, Def Leppard czy Europe. AfD to był wielki booster dla rocka końcówki lat 80-tych, w większości fatalnych muzycznie co by nie mówić
Slash wychodzący z kościoła w November Rain i Axl Rose wychodzący z autobusu w Welcome To The Jungle, to są pamiętne momenty rock n' rolla Icon_wink

Karpie zjem!
15.01.2022 12:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #87
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
santosz napisał(a):Slash wychodzący z kościoła w November Rain i Axl Rose wychodzący z autobusu w Welcome To The Jungle, to są pamiętne momenty rock n' rolla
haha, padłem. Icon_lol
Choć teledysku do Dżungli nie widziałem, więc nie kojarzę żadnego autobusu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.01.2022 10:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #88
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
Miszon napisał(a):nie kojarzę żadnego autobusu.
Obejrzałam! Jest autobus! Od tego zaczyna się teledysk. A w dalszej części jest i aparat ortodontyczny na zębach Axl'a. Czy on też był kamieniem milowym w historii rock n' rolla Icon_rolleyes ?
16.01.2022 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #89
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
(16.01.2022 11:05 AM)gioconda2 napisał(a):  aparat ortodontyczny na zębach Axl'a. Czy on też był kamieniem milowym w historii rock n' rolla Icon_rolleyes ?
Absolutnie tak!

Karpie zjem!
16.01.2022 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
Nazębny kamień milowy.
16.01.2022 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
Teledysk do "Welcome to the Jungle" nie wryl mi się w pamięć, ale za to udział w filmie z Eastwoodem i zdaje się, że bohaterem Callahanem czy jakoś tak
16.01.2022 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #92
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
kajman napisał(a):Nazębny kamień milowy.
nawet śmiechłem <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.01.2022 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #93
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
Pierwsze słyszę o jakimś bluesowym feelingu u Slasha, napuszone to GNR było praktycznie od samego początku (może na debiucie faktycznie trochę mniej, ale UYI to przecież najbarzdiej pretensjonalna rzecz w historii mainstreamowego rocka), natomiast jeszcze lepszym kontrastem dla hair metalowego plastyku w tym samym czasie, były alt-hard-rockowe kapele w stylu Dinosaur Jr. i Jane's Addiction, i mam wrażenie, że GNR nie miało żadnego wpływu na ich wypłynięcie - za to to one wpłynęły na rozwój grunge'u, który często tak się chwali za pochowanie hair metalu do grobu. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.01.2022 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #94
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
(17.01.2022 08:22 PM)Artur.O napisał(a):  UYI to przecież najbarzdiej pretensjonalna rzecz w historii mainstreamowego rocka
Musiałbyś doprecyzować co postrzegasz jako pretensjonalne w przypadku Use Your Illusion, bo takie hiperbole o najbardziej pretensjonalnej rzeczy w historii mainstreamowego rocka niczego nikomu nie mówią. Mnie osobiście, gdyby cała płyta była wypełniona takimi utworami jak Don't Cry czy November Rain, by taka teza do pewnego stopnia przekonywała. Na szczęście oprócz tych dwóch obowiązkowych kanonów reszta płyty jest bardzo zróżnicowana i zdecydowanie bardziej autentyczno-rock 'n rollowo-punkowa, bardzo daleka od jakiegokolwiek napuszenia.

Natomiast za pretensjonalne można uznać ich późniejsze stadionowe koncerty, pełne efektów świetlnych i pirotechnicznych (te wybuchy, te pościgi), dziwne roszady personalne, gdzie na koncertach pojawiali się muzycy, którzy w ogóle nie byli członkami zespołu itd. Nie dziwota, że Izzy Stradlin który nie cierpiał takiego bajzlu i blichtru wkurwił się na to wszystko i odszedł, a to ostatecznie przesądziło, że zespół wkrótce się skończył (mimo, że formalnie się nie skończył). Dodatkową kwestią było to, że Stradlin przestał wtedy ćpać i zaczął zbyt trzeźwo widzieć to, co działo się z zespołem i że czas najwyższy spierdalać Icon_smile2

odnośnie Slasha
Slash zdecydowanie był i jest gitarzystą mocno zakorzenionym w bluesie, że tak zacytuję jego: "All of my playing is basically influenced by blues players" Icon_smile2 https://www.youtube.com/watch?v=Fykcn5d7D6A Miał nawet swoją kapelę blues-rockową (Slash's Blues Balls) z którą grał koncerty. Było to słyszalne również w GN'R, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji.

odnośnie Jane's Addiction i Dinosaur Jr
Nie napisałem, że GNR wpłynęli na dominujący nurt rocka lat 90-tych, natomiast w swoim gatunku hair metalu, hard rocka stanowili na tamte lata nową, bezkompromisową świeżą jakość.

Karpie zjem!
23.01.2022 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #95
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
Zaraz (czyli za jakieś półtorej godziny) wrzucę swoje głosy, jeszcze tylko zrobię sobie sympatyczny finał, bowiem walka pod koniec dziesiątki jest tak wyrównana, że muszę niektórym kawałkom dać jeszcze jedną szansę. Za to już mogę napisać, że u mnie lider jest poza zasięgiem reszty utworów, a do tego w dziesiątce znalazł się jeden numer, którego wcześniej nie znałem.
Aha i ciekawe są te Wasze rozważania na temat rangi jaką wywierał zespół na muzykę rockową w ich początkach kariery. Dla mnie to był po prostu świetnie technicznie grający rzęsistego rocka band, w odróżnieniu choćby od Europe, u których zauważałem pewną sztuczność i blichtr. I można by napisać, że z biegiem czasu te role się trochę odwróciły. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.01.2022 03:20 PM przez Sundrajta.)
24.01.2022 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #96
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
Zgłoszone utwory:

November Rain
Paradise City
Welcome to the jungle
Don't Cry
Civil War
Chinese Democracy
My World
One in a million
This I Love
Estranged
Patience
Sweet Child O Mine
Street Of Dreams
Madagascar
14 Years
Shadow Of Your Love
You Could Be Mine
Nightrain
Knockin' on Heaven's Door
Sympathy for the Devil
Since I Don't Have You
Ain't It Fun
Mr. Brownstone
Live and let die
Yesterdays
So Fine
The Garden
You Ain't The First
I.R.S.
Sorry
Dust N' Bones
Black Leather
Absurd
Hard Skool
Pretty Tied Up
It's So Easy
You're Crazy
Better
Bad Obsession
Rocket Queen
Anything Goes
My Michelle
Get in the Ring
Used to Love Her
Riad N' the Bedouins
Coma

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do poniedziałku 24 stycznia do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

Sundrajta
kajman
Aro
Dyfeomorfizm
EVENo
Artur.O
Gary
wojtek
neo01
miszony

obserw99
ku3a
JOLTfan
Gansenrozes
michal_paszcza
parzymiech
meni
jogosz
Rincewind
stokrotka

Yacy
gioconda2
santosz
Kuba1201
Szymek79
Lilian
thestranglers

Sundrajta napisał(a):u mnie lider jest poza zasięgiem reszty utworów
o dziwo mam tak samo i myślę, że mamy inne odczucia

Po liczbie głosów to już się nie dziwię czemu oni będą grać do końca świata te koncerty. Znalazłem też plus tego topu: przypomniałem sobie przez całe lata niesłuchany całkiem znośny ich utwór. Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.01.2022 05:04 PM przez thestranglers.)
24.01.2022 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #97
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE GŁOSÓW
24.01.2022 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #98
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
waldek

punkty 1-7

7 You Could Be Mine
6 Yesterdays
5 My World
4 Welcome to the Jungle
3 Chinese Democracy
2 Sweet Child O Mine
1 Don't Cry
24.01.2022 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #99
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
waldek

12 November Rain
10 My Michelle - ale to musiała być cizia że takom piosenke wysmarowali
8 Rocket Queen

Sytuacja po pierwszym głosie (waldek):

(12) 12 November Rain
(10) 10 My Michelle
(08) 8 Rocket Queen
(07) 7 You Could Be Mine
(06) 6 Yesterdays
(05) 5 My World
(04) 4 Welcome to the Jungle
(03) 3 Chinese Democracy
(02) 2 Sweet Child O Mine
(01) 1 Don't Cry
24.01.2022 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #100
RE: Mychartsowy Top Guns N' Roses
thestranglers

punkty 1-7

7 Ain't It Fun - i to jest ta zaginiona w akcji piosenka Icon_smile
6 Welcome to the Jungle
5 Live and Let Die
4 Since I Don't Have You
3 Yesterdays
2 This I Love
1 Madagascar
24.01.2022 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości