Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #12
RE: 9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną
Przez chwilę myślałem, że to są linki do najlepiej sprzedających się płyt rockowych a nie płyt w ogóle i wtedy twoje uwagi nt. Prodigy, Radiohead i Sheerana miały więcej sensu. xD

Że Prodigy ma być przykładem tego rocka a Imagine Dragons - których co druga piosenka brzmi, jak przepisany post-grunge'owy albo emo-popowy standard - nie? Wyjaśnij mi jak ty to widzisz. Icon_razz2

No ja nie widzę w ogóle, co Coldplay na swoich pierwszych płytach robiło, czego nie było u U2 i Radiohead, dlatego nie widzę, co oni na dłuższą metę zmienili, czego nie zmieniali U2 i Radiohead. Nawet "Wiwalawidę" (ostatnią w okresie, który rozpatrujesz) produkował ten sam gość, co "Drzewo Jozue"... Tak wgl to z czego wyliczyłeś to 5 lat "pójście w popy"?

Aha, skoro jeszcze mówimy tych o rankingach całorocznych - od 2005 do 2009 roku Eminem - siewca hip-hopu - miał przerwę wydawniczą, a jak ta lista wyglądała w 2006 roku?
Proszę: https://www.officialcharts.com/charts/en...108/37502/
Praktycznie zero hip-hopu w całym top 100, za to w czołówce masa sezonowych indie-rockowych rewelacyj, które odwoływały się głównie do (rockowego) britpopu sprzed dekady. A to w sumie 6 lat po debiucie Coldplay.

To jaki gatunek wg ciebie wykonują Pink Floyd i Genesis? Bo na moje ostatnie 10 lat ich działalności wydawniczej to był "rock bez przesterowanych gitar i ogólnie brzmiący jak pop-rock", przy wielomilionowej sprzedaży.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.12.2021 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: 9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną - Dobromiera - 20.12.2021 06:50 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skąd ściągacie muzykę? saferłel 47 8 495 30.06.2010 10:27 AM
Ostatni post: drwycior
  20piosenek,które sprawiają, że masz ochotę popełnić zbrodnię prz_rulez 8 2 917 29.08.2007 12:59 AM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości