Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #8
RE: 9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną
1. Rap był na szczytach listach sprzedaży od przełomu lat 80. i 90., co było 10 lat przed debiutem Eminema, co było ponad 10 lat przed rokiem 2010.
2. Pomiędzy debiutem Coldplay a rokiem 2010 minęło 10 lat.
3. Coldplay z pierwszych płyt - które już w swoim czasie były bestsellerami - to praktycznie wypadkowa stylów U2 i Radiohead, poza tym łagodnie, prawie bez przesterów, na szczytach przebojów to przed nimi byli choćby Tom Petty, R.E.M., Bruce Springsteen, Soul Asylum, Goo Goo Dolls, Genesis, Pink Floyd, The Cranberries... no i lata 80. i 90. pełne były łzawych rockowych ballad i balladek, które podbijały radiowe plejlisty, więc ja nie widzę w czym one są bardziej rockowe, niż te zimnogrające.
4. Moda na brytyjski retro soul miała swoje 5 minut, ale nie wiem, co to ma do tematu.

Aha, spojrzałem jeszcze na listę - "Nirvana niszcząca hair metal" to kolejny mit, hair metal sam w sobie już praktycznie stracił na popularności w 1991 roku (za wyjątkiem tych 2-3 dinozaurów, które były najbardziej znane). A tego o Ziggym chyba niezbyt rozumiem, równie dobrze można wymienić dowolną płytę, która rozpropagowała jakiś gatunek muzyczny (np. Thriller i r&b we współczesnym rozumieniu).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.12.2021 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: 9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną - Dobromiera - 20.12.2021 03:29 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skąd ściągacie muzykę? saferłel 47 8 493 30.06.2010 10:27 AM
Ostatni post: drwycior
  20piosenek,które sprawiają, że masz ochotę popełnić zbrodnię prz_rulez 8 2 917 29.08.2007 12:59 AM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości