Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Morświn - Rewolucjaaa
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Morświn - Rewolucjaaa
No dobrze, album wcale nie jest taki nowy, bo z 9 kwietnia, ale ja dopiero teraz na niego trafiłem i chcę się nim podzielić.
Zespół to trio: Marcin Świetlicki - Małgorzata Tekiel - Paulina Owczarek, chociaż od utworu trzeciego pojawiają się goście i w ostatnim, siódmym utworze przeobrażają się w Morświn Orkiestrę.
Płyta zaczyna się od utworu Nieuf
19.12.2021 12:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Morświn - Rewolucjaaa
ładna grafika okładkowa, tytuły dziwne

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.12.2021 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #3
RE: Morświn - Rewolucjaaa
Ostatnio była w Biedronce akcja zbierania naklejek, które wymieniano na maskotki. Jedną z nich był właśnie morświn, dla mnie najbrzydszy, ale najpiękniejszy dla jednej z moich latorośli.I tak, po zebraniu 60 naklejek, w moim domu pojawił się morświn. Nie mogę zatem odsłuchać twórczości zespołu o tej samej nazwie, bo morświn kojarzy mi się tylko z jednym. Nazwa zespołu wywołuje u mnie niepohamowane salwy śmiechu... choć to takie piękne zwierzątko.
19.12.2021 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Morświn - Rewolucjaaa
a ja włączyłem; "nieuf" bardzo brotzmannowski, "mowa nienawiści" to już sto procent poetyka świetlickiego; trochę się za nią stęskniłem, przyznaję

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.12.2021 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Morświn - Rewolucjaaa
Napiszesz coś o innych utworach?
20.12.2021 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #6
RE: Morświn - Rewolucjaaa
Przemogłam swój śmiech związany z nazwą, ty, bardziej, że zbieranie naklejek zakończyło sie w listopadzie ubr.
Posłuchałam utworu tytułowego. I REWOLUCJAAA wywołała u mnie zaskoczenie totalne, porażające, przenikające. Nie można tego w żadnym wypadku nazwać piosenką. Utworem - tak. Wielopłaszczyznowa kompozycja z wokalizami i melorecytacjami, koniecznie do słuchania z wizją. Tworzy to spójną całość i bardzo wzbogaca. Szczególnie, że dużo tu archiwalnych materiałów. Po przesłuchaniu dźwięki we mnie zostały, żyją nadal w mojej głowie. Czyż to nie jest największa wartość w muzyce?
09.01.2022 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: Morświn - Rewolucjaaa
kajman napisał(a):Napiszesz coś o innych utworach?
podoba mi się ten o babie, co nie chce ustąpić psu miejsca na chodniku; świetlicki w pełni; reszty już nie pamiętam, musiałbym wrócić; może wrócę

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.01.2022 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości