Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
książkowy top inżynierka nr 9.
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #1
książkowy top inżynierka nr 9.
Witam!

Trzy nowości na trzech pierwszych miejscach to ani na liście piosenek, ani chyba nawet na liście płyt się nie zdarzyły.
Zaczynamy od wzbudzającego zachwyt Znachora, w którego przypadku najpierw był film, i to aż dwa razy, a dopiero potem, a konkretnie w drugiej połowie listopada, książka.
Potem długo, długo nic, bo Królewska heretyczka, choć dobra, ale bardzo wielowątkowa i na dodatek opowiada w nie do końca przystępny sposób o życiu dworu królewskiego w XVI-wiecznej Anglii.
Było też Pogranicze wszystkiego Natalii Bryżko-Zapór, ale to jeden z najnudniejszych reportaży, z jakimi miałem przyjemność. Ciągle tylko oblicze turystyczne oraz ciemne strony miast zachodniej Ukrainy. Nic wprawiającego we wzruszenie czy zachwyt.
Aż wreszcie nr 3, który miał być gdzieś w okolicach 5., ale zainterweniowałem, bo boję się rychłego wypadku z listy. Icon_smile Nasz Kolega w świetny sposób przedstawia historię młodzieży, pisze o koleżeństwie, tolerancji, ale też buncie i innych wyzwaniach świeżo upieczonych licealistów z Wiślina.
Wyżej, i to duża niespodzianka, jest Pokora, której... jeszcze nawet nie skończyłem, ale, zanim sedno, powiem, że przymierzałem się do tego już w zeszłą środę, ale byłem w tak fatalnym nastroju, że doszedłem do 20. strony i... zamknąłem. Dziś zacząłem swoje drugie podejście i poszło kapitalnie. Młody chłopak z Pilchowitz, dorastający w trudnych warunkach, w biedzie i w zaborach, starał się nadzwyczaj pokornie podchodzić do życia, chociażby ucząc się pilnie, służąc Bogu, a następnie, po wysłaniu go do gimnazjum, żyć na tyle odważnie, na ile się da. Najbardziej zapamiętałem sceny, gdy stawał się ofiarą znęcania się m.in. przez dobrze zbudowanego człowieka, zwanego Chłopaczyskiem. Natomiast książka sama w sobie jest nadzwyczaj interesująca. Tak jak pisałem, jeszcze nie skończyłem, pewnie zrobię to jutro.

1. Tadeusz Dołęga-Mostowicz - "Znachor"
2. Szczepan Twardoch - "Pokora"
3. Andrzej Kajman - "Dzwon na radość"

4. Jacek Hugo-Bader - "Audyt"
5. Elżbieta Gizela Erban - "Kochankowie burzy. Czas miłości"
6. Jolanta Maria Kaleta - "Złoto Wrocławia"
7. Paulo Coelho - "Pielgrzym"
8. Michal Sýkora - "Człowiek pana ministra"
9. Nick Bolton - "Król darknetu"
10. Zbigniew Rokita - "Kajś: opowieść o Górnym Śląsku"
11. Tomasz Duszyński - "Glatz. Kraj Pana Boga"
12. Maryla Szymiczkowa - "Tajemnica Domu Helclów"
13. Umberto Eco - "Imię róży"
14. Cédric Gras - "Alpiniści Stalina"
15. Jacek Hugo-Bader - "Dzienniki kołymskie"
16. Henryk Sienkiewicz - "Rodzina Połanieckich"
17. Christy Lefteri - "Pszczelarz z Aleppo"
18. Tadeusz Dołęga-Mostowicz - "Kariera Nikodema Dyzmy"
19. Tadeusz Dołęga-Mostowicz - "Drugie życie doktora Murka"
20. Tadeusz Dołęga-Mostowicz - "Doktor Murek zredukowany"

out:
(15.) Michał Milczarek - "Donikąd. Podróże na skraj Rosji"
(16.) Amor Towles - "Dżentelmen w Moskwie"
(17.) Agata Sabała-Zielińska - "Pięć Stawów. Dom bez adresu"

Do trzech ostatnich miejsc zamierzam powrócić w okresie świątecznym. A w międzyczasie fajnie by było coś upolować. No to na polowanie właśnie idę...

Pozdrawiam Icon_biggrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.12.2021 10:00 PM przez inżynierek.)
14.12.2021 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #2
RE: książkowy top inżynierka nr 9.
To kajmanowa twórczość trafiła i do Ciebie? Mi też bardzo podobał się "Dzwon na radość"! I jeszcze 2 kolejne powieści stanowiące kontynuację "Dzwonu". A jestem jeszcze szczęśliwą posiadaczką 2 kolejnych pozycji kajmana, które zamierzam przeczytać w okresie świąteczno - noworocznym (bo zbieram się do tego od września, trzy pierwsze wyciągnęłam latem). Kajmanie - napiszę do Ciebie wówczas kilka zdań recenzji.
14.12.2021 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: książkowy top inżynierka nr 9.
Zadeklarował chęć zaznajomienia się, więc podesłałem. Tylko że czytał stosunkowo niedawno i jeszcze nie podesłałem mu niczego więcej (tzn Na łące dostał w pierwszym pakiecie).
14.12.2021 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #4
RE: książkowy top inżynierka nr 9.
gioconda2 napisał(a):I jeszcze 2 kolejne powieści stanowiące kontynuację "Dzwonu".
Jestem miło zaskoczony, że takowe są. Icon_biggrin
14.12.2021 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  przebój roku inżynierka - subiektywnie. inżynierek 4 346 25.02.2024 12:42 PM
Ostatni post: gioconda2
  temat muzyczny inżynierka. inżynierek 4 448 19.02.2023 02:43 PM
Ostatni post: inżynierek
  książkowy top inżynierka nr 11 - zapowiedź. inżynierek 0 243 01.02.2023 08:05 PM
Ostatni post: inżynierek
  przebój roku inżynierka - subiektywnie. inżynierek 5 590 07.01.2023 02:48 AM
Ostatni post: thestranglers
  tygodniowy top inżynierka nr 213. inżynierek 3 370 11.02.2022 11:14 PM
Ostatni post: santosz
  tygodniowy top inżynierka nr 211. inżynierek 1 236 11.02.2022 10:40 PM
Ostatni post: inżynierek
  tygodniowy top inżynierka nr 212. inżynierek 0 207 11.02.2022 10:38 PM
Ostatni post: inżynierek
  tygodniowy top inżynierka nr 210,999999... inżynierek 0 281 27.01.2022 11:11 PM
Ostatni post: inżynierek
  tygodniowy top inżynierka nr 210. inżynierek 0 471 20.01.2022 10:07 PM
Ostatni post: inżynierek
  książkowy top inżynierka nr 10. inżynierek 0 285 19.01.2022 08:26 PM
Ostatni post: inżynierek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości