Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #181
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
(04.01.2022 06:58 PM)santosz napisał(a):  co ma piernik do wiatraka
to że miał przyjemność gościć w topie wszech czasów owej stacji, w przeciwieństwie do wielu innych utworów cohena, jak choćby "famous blue raincoat"; oczywiście nie jest to źródłem popularności tego utworu w polsce per se, ale jakiś rodzaj przewagi w tym zestawieniu w moim skromnym odczuciu wytworzyło
04.01.2022 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #182
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Artur.O napisał(a):Szczerze mówiąc, to nie wiem, czemu takie psy zawisły akurat na tym nagraniu. Chyba tylko dlatego, że zbyt ograne.
to pierwszy cohen, jakiego słyszałem; nie lubię go od zawsze tak samo; to jest emanacja estetyki, którą uważam za brzydką; i tak, cohen miał więcej numerów w tym klimacie, ale ten je wszystkie prowadzi w jakieś ciemne, brzydkie miejsce xd

Artur.O napisał(a):Mnie tylko cieszy, że o zwycięstwo nie biło się "In My Secret Life", bo to byłoby wręcz zbyt oczywiste rozwiązanie.
ono chyba po tym gwałtownym sukcesie 20 lat temu dosyć szybko zgasło

Artur.O napisał(a):mniej oczywiste było to, że nawet te późniejsze rzeczy brzmiały naprawdę spoko
tak, cohen miał mocny finisz dyskografii; no i jego głos dojrzał i zmienił się na tyle, że dał mu zupełnie nowe możliwości jeśli chodzi o ekspresję; ale też wyprodukowano to solidniej niż część jego klasycznego dorobku przyozdobionego festyniarskimi chórkami

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.01.2022 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #183
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
(04.01.2022 05:51 PM)thestranglers napisał(a):  Tak, po dzisiejszej północy. Niecierpliwi się więc doczekają.
A o 23.59 przyjdzie "wyższy w kolejce" i powie "Veto!"
04.01.2022 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #184
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
thestranglers napisał(a):przecież też byli
Widocznie wyniki były takie, że wolałem o nich zapomnieć.
04.01.2022 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #185
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
(04.01.2022 08:38 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  
(04.01.2022 06:58 PM)santosz napisał(a):  co ma piernik do wiatraka
to że miał przyjemność gościć w topie wszech czasów owej stacji, w przeciwieństwie do wielu innych utworów cohena, jak choćby "famous blue raincoat"; oczywiście nie jest to źródłem popularności tego utworu w polsce per se, ale jakiś rodzaj przewagi w tym zestawieniu w moim skromnym odczuciu wytworzyło
no tak, ale jak sam zresztą piszesz, Trójka raczej tej piosenki "nie zrobiła" pod profil stacji i nie wykreowała jej popularności, tylko została ona dodana do zestawu na podstawie ogromnej popularności jaką zyskała w świecie, poza tym w topie Hallelujah wielkiej kariery nie zrobiło, a w setce pojawiło się dopiero w 2017 https://lp3.polskieradio.pl/piosenka/8222, Dance me to wcześniej i dłużej tam balowało

Karpie zjem!
04.01.2022 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #186
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
W sumie to można byłoby powiedzieć, że całe podium zawdzięcza swoje miejsce Trójce. Sekretne życie podobnie.
04.01.2022 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #187
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
(04.01.2022 10:05 PM)santosz napisał(a):  
(04.01.2022 08:38 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  
(04.01.2022 06:58 PM)santosz napisał(a):  co ma piernik do wiatraka
to że miał przyjemność gościć w topie wszech czasów owej stacji, w przeciwieństwie do wielu innych utworów cohena, jak choćby "famous blue raincoat"; oczywiście nie jest to źródłem popularności tego utworu w polsce per se, ale jakiś rodzaj przewagi w tym zestawieniu w moim skromnym odczuciu wytworzyło
no tak, ale jak sam zresztą piszesz, Trójka raczej tej piosenki "nie zrobiła" pod profil stacji i nie wykreowała jej popularności, tylko została ona dodana do zestawu na podstawie ogromnej popularności jaką zyskała w świecie, poza tym w topie Hallelujah wielkiej kariery nie zrobiło, a w setce pojawiło się dopiero w 2017 https://lp3.polskieradio.pl/piosenka/8222, Dance me to wcześniej i dłużej tam balowało
owszem, przecież nie napisałem elaboratu o wpływie trójki na ten top - po prostu "hallelujah" brzmi nastrojowo adekwatnie do innych rzeczy z tamtego topu, które są tu zawsze (prawie) faworyzowane
04.01.2022 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #188
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
O to teraz będzie jazda, bo u tego wykonawcy (podpowiem z Ameryki) także najważniejsze rzeczy wykreowała Trójka (ale jakże mogłoby być inaczej skoro jestem jej wielkim fanem). Icon_lol
Gary napisał(a):Chodzi Lombard?
Bo Linkin Park ma chyba więcej killerów
Właśnie, nie napisałem na jaką to będzie literę, gioconda2 Was tym L zmyliła. Icon_twisted
gioconda2 napisał(a):A o 23.59 przyjdzie "wyższy w kolejce" i powie "Veto!"
No więc może uprzedzić ruch "przeciwnika", bo aż mnie palec świerzbi? Cwaniak
Ach, chyba jednak uczciwie poczekam do północy...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2022 10:58 PM przez Sundrajta.)
04.01.2022 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #189
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
No coś w tym jest - o ile fenomen akurat "Hallelujah" jeszcze do niedawna praktycznie omijał top Trójki, to idealnie pasuje do zestawienia pełnego długich, rozlazłych i monumentalnych (bądź silących się na nią) piosenek typu "Again" (popularna tylko w Polsce), "Child in Time", czy "Brothers in Arms", a top 10 owego jest wręcz ukoronowaniem tej tendencji.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.01.2022 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #190
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Sundrajta napisał(a):No więc może uprzedzić ruch "przeciwnika"
Przecież tu nie ma żadnych "przeciwników". Wygląda na to, że ta trójka u góry szybko się nie odblokuje i będzie sobie tak trwać...

WOLNE MEDIA!!!
04.01.2022 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #191
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
(04.01.2022 10:13 PM)kajman napisał(a):  W sumie to można byłoby powiedzieć, że całe podium zawdzięcza swoje miejsce Trójce. Sekretne życie podobnie.
You Want It Darker może tak, reszta nie. Dance Me, Hallelujah, In My Secret Life leciało wszędzie, od RMFu, przez Złote Przeboje i inne.

Karpie zjem!
04.01.2022 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #192
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
(04.01.2022 11:12 PM)santosz napisał(a):  
(04.01.2022 10:13 PM)kajman napisał(a):  W sumie to można byłoby powiedzieć, że całe podium zawdzięcza swoje miejsce Trójce. Sekretne życie podobnie.
You Want It Darker może tak, reszta nie. Dance Me, Hallelujah, In My Secret Life leciało wszędzie, od RMFu, przez Złote Przeboje i inne.
W tym ujęciu, to sukces "You Want It Darker" można przypisać okolicznościom, w jakich została wydana płyta, z której ta piosenka pochodzi (bo przecież daleko poza Trójką to jedna ze słynniejszych płyt Lwa Kochana z tego samego powodu).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.01.2022 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #193
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Można postawić sporo tez i sporo pod nie podciągnąć. Część pewnie ma częściowe uzasadnienie. Tylko nie wiem czy takie szukanie uzasadnień czemuś służy. Po prostu trzeba przyjąć wyniki na klatę i brać się za kolejny top.
04.01.2022 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #194
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
To znaczy ja nie zakładam z góry, że to ma czemuś służyć, po prostu poTopowa kulturalna wymiana zdań i tyle Icon_cool

Karpie zjem!
04.01.2022 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #195
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
neo01 napisał(a):Przecież tu nie ma żadnych "przeciwników"
Dlatego ująłem ich w cudzysłów.
kajman napisał(a):i brać się za kolejny top
Może zwycięzca tegoż mniej Cię rozczaruje? Icon_cool

A zatem moi drodzy tym razem proponuję Wam ten oto zespół z USA. Zachowam oryginalną pisownię, która nota bene mnie denerwuje, aczkolwiek z drobną korektą (bo prywatnie używam nieco odmiennej):
Guns N' Roses

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.01.2022 01:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #196
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Tak bardzo ciekawił mnie wybór Sundrajty, że odliczałem do północy bardziej żywiołowo, niż w Sylwestra Icon_razz2

Warto było czekać Icon_mrgreen

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2022 01:02 AM przez EVENo.)
05.01.2022 01:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #197
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
I oni mają naprawdę mała dyskografię?
I naprawdę zgłaszający liczy, iż wygra coś innego, niż wiadomo co?
05.01.2022 01:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 884
Dołączył: Jan 2020
Post: #198
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Aż dziwne, że jeszcze ich tutaj nie było...
Zaskoczeń ani odkryć nie przewiduję.
05.01.2022 01:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #199
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
gioconda2 napisał(a):I oni mają naprawdę mała dyskografię?
Z pamięci potrafię wymienić trzy: debiut, Use Your Illusion i ta jedna, co była potem.

Radio Epsilon
05.01.2022 01:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #200
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
(04.01.2022 08:38 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  
(04.01.2022 06:58 PM)santosz napisał(a):  co ma piernik do wiatraka
to że miał przyjemność gościć w topie wszech czasów owej stacji,
ale po ilu latach. I wypromowany na pewno nie przez Trójkę, tylko własnie przez te covery, od Rufusa zacząwszy, a na tych wszystkich Voice of Cokolwiek skończywszy. Prawdopodobnie na Topie utwór ten zabrzmiał po raz pierwszy w historii na antenie Trójki.

PS. Rozbawiło mnie wykonanie tego kawałka przez Matę na jego płycie i nadal nie kumam co to tam robi.
A jeszcze bardziej rozbawiło podsumowanie tego topu przez AKTa - komedia dobra Icon_lol .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.01.2022 01:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości