Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Leonarda Cohena
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #161
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Lady Pank to ma całkiem pokaźną dyskografię.
04.01.2022 08:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #162
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Hehe, niestety gioconda nie ma ich pewnie na myśli. Poza tym byli.
04.01.2022 08:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #163
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Luxtorpeda - energetyczna i z nie za dużą dyskografią, dla mnie dodatkowo z lokalną nutą patriotyzmu

Nie wszystkie moje myśli kręcą się wokół Lady Pank Icon_razz
04.01.2022 08:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #164
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Tak naprawdę to myślałem, że piszesz o Lao, a z tym LP to był żart.
04.01.2022 09:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #165
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
gioconda2 napisał(a):Luxtorpeda
no właśnie... oby Sundrajta był bardziej oryginalny
04.01.2022 09:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #166
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
kajman napisał(a):Tak naprawdę to myślałem, że piszesz o Lao
przecież też byli
04.01.2022 09:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 395
Dołączył: Nov 2018
Post: #167
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
W Top-6 aż 5 moich utworów z Top-10. W Top-5 aż 4 utwory z mojego Top-5 chociaż mój lider dopiero na miejscu 5 a wicelider na 4.
W sumie nieźle to wyszło ale 1 miejsce to mogłoby być o 25 miejsc niżej.
Plebiscyt był organizowany na przełomie roku i pewnie dlatego Dance Me... wygrało.
04.01.2022 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #168
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Ja myślę, że jednak dlatego wygrało, bo to po prostu największy przebój.

WOLNE MEDIA!!!
04.01.2022 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #169
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
top dwa totalnie do przewidzenia i totalnie do zapomnienia; nie piosenki co prawda, bo te są tak zgrane, że nie da się ich pozbyć, nawet, gdyby odrąbać sobie oboje uszu i przejść zabieg lobotomii, ale te wybory; nigdy nie lubiłem "dance", może i melodia nie jest jakaś wybitnie zła, ale aranż z tym festynowym podśpiewywaniem w tle? totalnie banalne i antyklimatyczne; a "hallelujah"? top najbardziej przehajpowanych, niesłusznie uznanych za jakkolwiek emocjonujące i głębokie piosenek wszech czasów; no i oryginalne wykonanie jest dodatkowo pozbawione jakiejkolwiek charyzmy; dziwię się, że po tym, jak cohen to wystękał w 1985, znalazł się ktokolwiek, kto usłyszał w tym potencjał; w sumie szkoda, że tak się stało, bo bez coverów, nie byłoby tej piosenki i jakieś magdy czy andżeliki nie kaleczyłyby uszu gości podczas zaślubin każdego tygodnia w całej polsce, próbując wyciągnąć to pieprzone "hallelujah" w refrenie wyżej niż kiedykolwiek uczciwie byłyby w stanie zaśpiewać; poza tym wyniki spoczko, dziękuję za top Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.01.2022 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #170
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Ciekawe podsumowanie i dlatego ja najbardziej cieszę się z miejsca trzeciego.
thestranglers napisał(a):oby Sundrajta był bardziej oryginalny
Będę.
neo01 napisał(a):Ja myślę, że jednak dlatego wygrało, bo to po prostu największy przebój.
Zasada inżyniera Mamonia? Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
04.01.2022 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #171
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
To co, czekam na Twój akces i po północy startujemy? Icon_smile
04.01.2022 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #172
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
właśnie "dance" jest super, bo totalnie kontrastuje z dystyngowaną twórczością cohena; żeby nie zwariować słuchając jego dyskografii, która zaczyna się pogrzebowo ("suzanne", "the partisan", "famous blue raincoat"), a kończy się jeszcze bardziej pogrzebowo, potrzebne są takie jarmarczne odtrutki; owszem, kawałek ów nic nie wnosi do teorii muzyki, nie napisał też ciekawej karty w historii tejże sztuki, ale zawsze miło go sobie ironicznie pośpiewać; co do "hallelujah" się zgadzam - gniot doskonale kompatybilny nastrojowo i jakościowo z muzyką dla wychowanych na trójce
04.01.2022 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #173
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
thestranglers napisał(a):i po północy startujemy?
Po dzisiejszej północy, jeżeli tak to raczej doczekam się. Icon_lol
I napiszę. że ten wykonawca ma trzy super killery, ale dwa pierwsze cieszą się większą estymą (pewnie ze względu na wiek?), a ja liczę na nasze forum, które lubi niespodzianki i da szansę temu trzeciemu (na wygraną).
Może niektórzy już się domyślają o kogo mi chodzi? A też liczę na równie ciekawe komentarze jak te na temat bohatera obecnego topu. Icon_idea

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
04.01.2022 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #174
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Chodzi Lombard? Icon_wink
Bo Linkin Park ma chyba więcej killerów
04.01.2022 05:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #175
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Przecież nie wiadomo na jaką literę będzie wykonawca Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
04.01.2022 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #176
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
AKT! napisał(a):oryginalne wykonanie jest dodatkowo pozbawione jakiejkolwiek charyzmy; dziwię się, że po tym, jak cohen to wystękał w 1985, znalazł się ktokolwiek, kto usłyszał w tym potencjał;
Zaraz mnie pewnie zjecie, ale jeśli Cohen wystękał Alleluja, to wystękał też wszystkie inne swoje utwory Icon_razz2 Wykon jak każdy inny.

Radio Epsilon
04.01.2022 05:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #177
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
Tak, po dzisiejszej północy. Niecierpliwi się więc doczekają.
04.01.2022 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #178
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
(04.01.2022 02:55 PM)AKT! napisał(a):  "hallelujah"? bez coverów, nie byłoby tej piosenki i jakieś magdy czy andżeliki nie kaleczyłyby uszu gości podczas zaślubin każdego tygodnia w całej polsce, próbując wyciągnąć to pieprzone "hallelujah" w refrenie wyżej niż kiedykolwiek uczciwie byłyby w stanie zaśpiewać
Icon_lol

Karpie zjem!
04.01.2022 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #179
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
(04.01.2022 04:00 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  co do "hallelujah" się zgadzam - gniot doskonale kompatybilny nastrojowo i jakościowo z muzyką dla wychowanych na trójce
czyli wychodzi na to, że znowu Trójka wszystkiemu winna Icon_lol zestawienie tego w konteście z Trójką trochę od czapy, bo co ma piernik do wiatraka, natomiast Hallelujah to utwór kompletnie zajechany, wielokrotnie zgwałcony i zbeszczeszczony przez dewocjonalno - ludyczne środowiska kościelne, które potrafią wszystko odrzeć ze świętości oraz przede wszystkim kulturę masową, vide to co napisał AKT! gdyby nie to wszystko, sam utwór wcale nie był by taki zły

Karpie zjem!
04.01.2022 06:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #180
RE: Mychartsowy Top Leonarda Cohena
"Hallelujah" to bardzo udana kompozycja sama w sobie; wyjątkowo melodyjna i... przebojowa, przez co jest wdzięcznym materiałem do kowerowania; może zbyt dużo tu pseudo-kościelnego patosu, ale np. w Shreku zabrzmiało to idealnie. Poza tym, co z GŁĘBIĄ EMOCJONALNĄ, AKCIE? Icon_cool Szczerze mówiąc, to nie wiem, czemu takie psy zawisły akurat na tym nagraniu. Chyba tylko dlatego, że zbyt ograne.

"Dance Me..." w sumie dałem dużo punktów po to, żeby przeczytać, co kajman będzie mieć do powiedzenia na ten temat. Icon_cool A tak na serio, to mi akurat to nagranie zdawało się zawsze strasznie depresyjne, pomimo bardziej tanecznegp charakteru, ale zwłaszcza przez te chórki. Ale bez nich, to również dość udana rzecz.
Mnie tylko cieszy, że o zwycięstwo nie biło się "In My Secret Life", bo to byłoby wręcz zbyt oczywiste rozwiązanie.

Zestaw jak zwykle trochę zbyt rozepchany (uważam, że to utrudnia dokładniejsze zapoznanie się z każdą propozycją), a mimo to i tak zgubiło się np. "Tower of Song" - nie wiem czemu, bo to akurat znana rzecz, wersja z U2 była nawet obecna na POPliście swego czasu. Wrażenia oczywiście pozytywne, a mniej oczywiste było to, że nawet te późniejsze rzeczy brzmiały naprawdę spoko (w sensie, nie tylko "You Want It Darker"). Teraz jeszcze raz słucham zestawu i wynajduję uchem rzeczy, które mogłyby być w dziesiątce.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2022 08:15 PM przez Dobromiera.)
04.01.2022 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości