Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namiastka namiastki topu wszechczasów
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Namiastka namiastki topu wszechczasów
80. Stan Borys - JASKÓŁKA UWIĘZIONA
79. Myslovitz - POLOWANIE NA WIELBŁĄDA
78. Yes - SOON
77. Dire Straits - PRIVATE INVESTIGATIONS
76. Muddy Waters - MANNISH BOY
75. Wings - LIVE AND LET DIE
74. Republika - NIEUSTANNE TANGO
73. O.N.A. - DRZWI
72. Led Zeppelin - HOW MANY MORE TIMES
71. Kate Bush - ARMY DREAMERS
70. Clannad - ROBIN (THE HOODED MAN)
69. Republika - TELEFONY
68. Simon & Garfunkel - SCARBOROUGH FAIR/CANTICLE
67. The Doors - WOMAN IS A DEVIL
66. Elżbieta Mielczarek - HOTEL GRAND
65. Varius Manx - ZANIM ZROZUMIESZ
64. Maanam - SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ
63. The Beatles - THE FOOL ON THE HILL
62. Elvis Costello - SHIPBUILDING
61. Led Zeppelin - BABE, I'M GONNA LEAVE YOU

80. Szkoda, że jego kariera skończyła się praktycznie dwa lata po nagraniu tego utworu, bo nagrywał świetne rzeczy. Ale cóż, wygląda na to, że wolał życie w USA. Szkoda, bo wokalnie to polska czołówka.
79. W dorobku zespołu tylko jeden utwór odbieram porównywalnie (ale w zestawie go nie ma).
78. Tutaj mamy do czynienia z singlem, który nie jest samodzielnym utworem tylko jego końcówką. Pewnie gdybym brał pod uwagę całe Gates Of Delirium to byłoby to wyższe miejsce w tym topie.
77. Kaczkowski katował utwór całe popołudnie nie zdradzając tytułu ni wykonawcy. Po głosach telefonicznych wieczorem utwór dotarł do szóstego miejsca LP3 (ale później nie doszedł na szczyt). Podium nagrań zespołu.
76. Tylko Hoochie w wykonaniu tego artysty jest starszym utworem w tym topie. Z tamtych czasów to tylko blues mnie rusza.
75. Trzeci z czterech utworów, które pojawiają się w tym topie w dwóch wersjach. Najlepszy dla mnie temat z Bonda.
73. Pierwszy singiel zespołu z kapitalnej debiutanckiej płyty. Na obecną chwilę mój nr 1 zespołu, ale dwa inne są blisko.
72. Podium zespołu, w porywach był nrem 1, ale teraz musiał ulec dwóm innym (także z tego podium), w tym 61.
70. Nie wiem jak bym odbierał teraz, ale we wspomnieniach pozostaje moim serialem nr 1. A do tego miał świetną muzykę z kapitalnym utworem w czołówce. I to on jest nrem 1 płyty i w ogóle zespołu.
69. Telefony w tym topie brzmiały mi wyjątkowo dobrze i ku mojemu zaskoczeniu okazały się nrem dwa zespołu w tym topie (dochodząc nawet wyżej niż mój nr 2, który jest na 74).
68. Staroangielska ballada doczekała się kapitalnej przeróbki i została moim nrem 1 zespołu.
67. Utwór został wydany dopiero w 1999 i tylko dzięki topowi zespołu na forum LP3 go poznałem. I od razu mnie zachwycił. Wtedy zajął drugie miejsce, ale po części był to z mojej strony rodzaj asekuracji - teraz to nr 1.
66. Nie były to wówczas dobre czasy w Polsce dla bluesa (zresztą czy teraz są?). Ela nagrała kapitalną koncertową płytę, która spotkała się z umiarkowanym przyjęciem i zniknęła pozostawiając takie perełki jak ta.
65. Nr 2 zespołu, który przez wiele lat odbierałem negatywnie (chociaż utwory lubiłem).
64. Nie od razu mi ten utwór podszedł. Zresztą w ogóle zespół przekonał mnie dopiero Granicami (wcześniej względnie pozytywnie odbierałem tylko Oprócz). No ale potem zaczął mnie chwytać i stał się nrem 1 zespołu, a debiut uważam za najlepszą płytę.
62. Utwór napisany przez Elvisa (dla mnie istnieje tylko jeden Elvis i to właśnie ten) dla Wyatta, ale dowiedziałem się o tym sporo później i wersja Roberta nie robi na mnie takiego wrażenia. Costello nagrał go później i wyszła mu kapitalna rzecz, jak dla mnie najlepsza w jego dorobku.
Po dwóch porcjach z pierwszej setki mamy 14 polskich utworów. Gdyby ta tendencja procentowa się utrzymała byłoby ich 35. Ja już wiem ile ich jest, a Wy musicie poczekać na dalsze odsłony.
Jeżeli chodzi o lata to na razie wygrywa rok 1983 z 5 utworami, a za nim jest 1994 z czterema. Dosyć to zaskakująco wygląda, ale do końca jeszcze daleko (ale liderowi do tych 7 niewiele już brakuje).
25.12.2021 10:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Namiastka namiastki topu wszechczasów - kajman - 25.12.2021 10:24 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów kajman 131 7 241 02.03.2024 03:12 PM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszechczasów kajman 444 19 769 27.02.2021 06:36 PM
Ostatni post: kajman
  kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 kajman 33 3 270 24.04.2020 09:49 AM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 195 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości