Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namiastka namiastki topu wszechczasów
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
RE: Namiastka namiastki topu wszechczasów
140. 4 Non Blondes - WHAT'S UP
139. Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
138. Republika - MAMONA
137. Tori Amos - PROFESSIONAL WIDOW
136. King Crimson - ISLANDS
135. Katie Melua - BLUES IN THE NIGHT
134. Renata Przemyk & Kasia Nosowska - KOCHANA
133. Guns N' Roses - LIVE AND LET DIE
132. The Beatles - ALL YOU NEED IS LOVE
131. Dżem - WHISKY
130. Jethro Tull - SONGS FROM THE WOOD
129. Enya - MAY IT BE
128. Janis Joplin - CRY BABY
127. Jevetta Steele - CALLING YOU
126. Hey - LIST
125. The Beatles - ELEANOR RIGBY
124. Archive - AGAIN
123. Phil Collins - IN THE AIR TONIGHT
122. Peter Gabriel & Kate Bush - DON'T GIVE UP
121. Aerosmith - TEMPERATURE

140. Wielka szkoda, że zespół wydał tylko jedną płytę, bo prezentował bardzo ciekawą muzykę. Ale z bardzo dobrych utworów jednak ten wygrywa.
139. Pewnie niektórzy będą zaskoczeni, bo to świetny kawałek, który moim zdaniem zasługuje na miano przeboju wszechczasów. A to, że uważam, że są od tego lepsze utwory to zupełnie inna sprawa.
138. Zdecydowanie wyżej cenię republikę z pierwszego okresu, ale i w drugim też trafiały się świetne rzeczy.
137. Ten utwór sam tworzy kategorię w tym topie, bo nie ma go w żadnym zestawie, ale kiedyś był i wtedy był u mnie wysoko.
136. To jest największe moje prywatne zaskoczenie w tym topie, bo przed przesłuchaniami w ciemno dałbym mu miejsce co najmniej w top 20. Był okres, kiedy to był mój nr 1. A teraz zabrzmiał mi zdecydowanie słabo.
135. Bardzo cenię Katie w coverach. Ten to mój ulubiony i przy okazji nr 2 w jej topie.
134. To już taki polski klasyk firmowany przez dwa wielkie nazwiska polskiej muzyki.
133. Kolejny już tutaj cover z Usów. I nic więcej z tych płyt się nie pojawi.
132. Nie wiem czy wpływ na miejsce tego utworu miało to, że ostatnio zachwycam się jego przeróbką w wykonaniu Perry.
131. Dżem najbardziej cenię za pierwszy okres ich działalności i to nie jedyne potwierdzenie tego faktu.
130. Jethro przez wiele lat nagrywało znakomitą muzykę i ten utwór uważam za najlepszy w tym okresie. Potem było znacznie gorzej, ale właśnie wtedy nagrali utwór, który podoba mi się bardziej. Niestety nie będzie Budapestu w tym topie.
129. Enya robiła wiele bardzo interesujących rzeczy, ale jak dla mnie największym jej osiągnięciem jest ta piosenka Drużyny Pierścienia.
127. Tutaj znowu piosenka filmowa. O ile pamiętam to najpierw usłyszałem ją w Bagdad Cafe i mnie zachwyciła, a potem potwierdziło się przy odsłuchach radiowych (i nie tylko).To dla mnie nr 1 w skromnej karierze tej pani.
124. Przez wiele lat Again z Lights walczyły u mnie o miano najlepszego utworu zespołu. Tym razem zdecydowanie lepiej zabrzmiało mi Again.
123. To był pierwszy poznany przeze mnie (i na pewno nie tylko przeze mnie) utwór Phila i nic nigdy nie zdołało się do niego zbliżyć - to od zawsze mój nr 1 od niego.
122. To nie jest najwyżej notowany duet w tym topie (no i pojawi się także tercet), ale na pewno najbardziej znany. Pochodzi z kapitalnej płyty Gabriela (chociaż np Beksiński się z tym nie zgadzał) i do tego powstał do niego genialny teledysk.
121. Płytą nr 1 w dorobku Aero jest dla mnie płyta z bluesami. W moim topie zespołu utwory z niej zajęły 3/4 top 8. Ten okazał się wówczas nr 1 i z tego powodu zdecydowałem się dorzucić ten utwór do zestawu do tego topu.
22.12.2021 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Namiastka namiastki topu wszechczasów - kajman - 22.12.2021 11:26 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów kajman 143 8 045 14.04.2024 04:07 PM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszechczasów kajman 444 19 789 27.02.2021 06:36 PM
Ostatni post: kajman
  kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 kajman 33 3 282 24.04.2020 09:49 AM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 212 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości